Бъдещи ЮЛСКИ мами 2009 - Тема 37

  • 11 429
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Не е истина с какъв зор си стигам ноктите на краката. Crazy
Имам чувството, че приличам повече на делва отколкото на бременна. Tired Краката ми са отвратителни, за рокля над коляното и дума не може да става. Sick

И аз го установих това днес - и дума не може да става за къса рокля  Cry Имам разни туники, но пак трябва да са с панталонче отдолу  Tired

# 16
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте и от мен в новата темичка!
Валерия, ти ме разби със сравнението с "делва... Joy hahaha направо ме уби.... Joy
И на мен този път ми е по-трудно с ноктите на краката и с разни неща, които изискват превиване на две, но няма как - ще се мъчим още малко...
Мама Диди, много е весела вашата история с двете снахи. Наистина много хубаво! Значи сте една голяма задружна фамилия... Peace
Имам едно въпросче за лексикона, което обаче е към мамите с втора и следваща бременност: Как подготвяте по-голямото дете или деца за появата на новия член на семейството?

# 17
  • София
  • Мнения: 493
Оф за съжаление и аз съм така..нещо не се харесвам с дължина над коляното..до коляното и под него ми е екстра  Whistling  И аз не си стигам крачката,т.е. ноктите,та мисля тези дни да отида на педикюр,добре ще ми дойде.А междудругото доста бавно ми растат ноктите на краката..  Flutter

# 18
  • Мнения: 15
Днес ми купиха нова блуза.
И като се видях с нея в огбедалото
испаднах в шок колко ми е пораснал корема.

# 19
  • Мнения: 76
И аз имам въпросче към мамите, които вече са раждали секцио: Кога ви дойде кърмата?  Знам ,че при секцио идва по-бавно, не е като при нормално раждане!

Ох, досега четох и аз майските мамчета! Толкова е еуфорично при тях наистина - някои са родили, други вече ги съпътстват кърмаческите проблеми и не само, трети изкачват стъпала, чистят, носят тежко и правят секс за да родят Laughing!!  Един татко е пуснал клипче на дъщеричката си в първия час и половина след раждането Party Просълзих се докато го гледах малкото човече:love:

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 22:34 от djidjito

# 20
  • Мнения: 1 900
И аз имам въпросче към мамите, които вече са раждали секцио: Кога ви дойде кърмата?  Знам ,че при секцио идва по-бавно, не е като при нормално раждане!
Погледни тази темичка

Днеска ми е много вкиснато, мислех да отида на басейн тези дни обаче АГ ме посъветва да се въздържам, че имало опасност от разните му там инфекции и бактерии. То не, че съм за басейн с това тяло, ама така ми се искаше да си топна д. Tired

За подготовката на баткото, говоря му почти всеки ден. Обяснявам как ние сме семейство, кой хора включва нашето семейство и че скоро ще се роди брат му за който в началото всички ще трябва да се грижим. Обяснявам, че бебето няма да може да говори, да ходи , ще яде само мляко и ще плаче. Обяснявам, че ще го къпем и ще му сменяме памперса заедно. Показвам му негови снимки като бебе и му казвам как и той е минал през този период. Тези дни съм му намерила една кукла и съм я обляква в бебешки дрехи, той я гушка и я мъкне със себе си напред назад. Май това е общо взето.


# 21
  • Мнения: 76
Валерия  Hug

# 22
  • Мнения: 7 263
Имам едно въпросче за лексикона, което обаче е към мамите с втора и следваща бременност: Как подготвяте по-голямото дете или деца за появата на новия член на семейството?
И големия син му говорехме доста за бебето, за това как ще си има другарче и колко ще е хубаво.
Сега правим същото с малкия, големия вече е по-наясно.
Правим заедно покупки за бебето, той предлага някои неща, прави рисунки за него, правим планове къде ще ходим и какво ще правим съвместно. Изобщо темата трябва да се спряга от време на време, за да не му дойде на детето като гръм от ясно небе, но и не трябва само за това да се говори, за да не се отегчи и да не започне да ревнува още преди да е дошло новото човече.
Също много важно е да се подчертава непрекъснато, че мама ще обича вече и двамата\ тримата\, за да е сигурно по-голямото дете, че обичта на мама няма да намалее или да премине изцяло при бебето.

# 23
  • Мнения: 1 900
И аз имам въпросче към мамите, които вече са раждали секцио: Кога ви дойде кърмата?  Знам ,че при секцио идва по-бавно, не е като при нормално раждане!
ЦИТАТ:Кърменето след цезарево сечение, или секцио, може да бъде също толкова успешно, колкото кърменето след естествено раждане. То понякога изисква малко повече усилия, тъй като майката няма възможност да кърми бебето си веднага след ражаднето – в нашите болници обикноване майката остава 24 часа след раждането в реанимация, а бебето й се носи за кърмене едва на следващия ден. В някои болници бебетата, родени със секцио, са изкуствено хранени през първите 2-3 дни, за да може организмът на майката да започне да се изчиства от упойката и болкоуспокоителните и да дойде кърмата й.

При родилите със секцио жени кърмата обикновено идва малко по-късно, отколкото след естествено раждане. Това обаче не е причина, бебето да не се кърми през първите дни след раждането – коластрата съдържа много важни и незаменими вещества, които липсват в адаптираните млека. Освен това, при бебета, захранени с адаптирано мляко, преди да са били кърмени поне веднъж, рискът от алергии е много по-висок, отколкото при кърмените бебета.

Ако знаете, че трябва да родите със секцио, попитайте, какви са условията в болницата, в която ще раждате.

Колко време ще бъдете разделени с бебето си?
Кога ще ви го дадат за първо кърмене след раждането? Ще го захранят ли с адаптирано мляко (за съжаление, това е практика в нашите болници)? Колко пъти ще му дават адаптирано мляко, преди да започнете да го кърмите?
Ще продължат ли да дохранват бебето ви с адаптирано мляко, след като започнете да кърмите? За съжаление, това също е често срещано, освен в болниците, в които бебето и майката са заедно в една стая. Мотивът е, че майката имала нужда да си почине от раждането. А здравето на бебето и рискът от алергии не са ли по-важни?

# 24
  • Мнения: 32
Запис, че гледаме филм  Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 493
Валерия и на мен ми изникват тези въпроси..ще ми дадат ли бебчо след раждането,за да го сложа на гърдата,ще му дават ли АМ без мое разрешение..  Thinking  По принцип съм добре настроена за кърменето,страшно много искам да кърмя,моля се да нямам проблеми,защото сега като чета новата тема на майските бебоци и там има доста майки с проблеми с кърменето..  Sad  Знам,че не трябва да чета лошите отзиви за кърменето,само хубавите,но ако се настроя така хубаво и накрая не се получи..? Дано всичко да е ок,вскички желаещи да кърмим да можем да кърмим дечицата ни  Praynig   Praynig   Praynig

# 26
  • Мнения: 425
Ей голямо писане сте ударили, едвам ви изчетох и останах без сили за писане, за това сега само се записвам да не ви изпусна, а утре ще се включа по адекватно.

# 27
  • Мнения: 9 092
И аз се включвам неадекватно, макар че ви изчетох...ама съм много уморена, имаме гости вкъщи и днес цял ден бяхме навън, разсипах се, краката ми са...топки Crazy

искам само да питам Мимето - аз слинг мислех да си поръчам от този сайт http://slingbg.wordpress.com/wear/ имаш ли отзиви, или по принцип няма значение от кой сайт и от къде точно ще го поръчаш?

лека нощ и до утре Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,искам да ви се похваля-ходих на преглед.Бебчо всичко му изглежда наред и тежи 2кг според ехографа.  JoyДоки ми направи и две снимчици на личицето на 3Д-не мога да спра да си ги гледам-толкова ми става миличко. Hug

# 29
  • Мнения: 2
Привет мами ,  wavey
Сиси, djidjito - мерси за успокоението относно секциото. В крайна сметка е много по - важно бебчето да е здраво.
Mime-to, с тези бири много ме изкушаваш.  Drunk
medula, слингът , който си си харесала ми изглежда доста сложен. Като гледам как трябва да се омотаеш в него ... в летните жеги, май, ще е най - добре да си без нищо под него. Mr. Green Аз мисля да си взема с халки като на Mime-to. Разбира се количката си е удобство , от което няма да се лишим. Като се замисля е невъзможно постоянно да носиш бебчо. Но , каквито и планове да си правя сега,  в крайна сметка самото бебенце ще си покаже как ще му е по - удобно.

Ух, и аз да се оплача от големият си тумбак. Днес едвам си обух чорапогащника ! Беше адско мъчение. И аз мисля да изкарам последния месец с роклички. Това е най - удобният вариант, а и хич не ми пука , че съм пухкава. Не съм дебела , а съм бременна !

Хм , и аз се притеснявам за кърменето. Нямам опит, но мисля , че най - важни за успешното кърмене са положителната нагласа и търпението. Това е естествен процес и би трябвало , ако няма някакъв медицински проблем, всяка жена да може да откърми децата си. Що се отнася до болниците мисля , че всяка от нас не трябва да се притеснява да задава въпроси относно кърменето и да настоява то да е възможно най - скоро след раждането. Смятам да говоря по този въпрос с лекарката си.

Общи условия

Активация на акаунт