Отново до мамите в Канада

  • 1 393
  • 15
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мили мами,
на 30-ти август летим за Торонто и аз преди ден разбирам, че не може да се внася храна в страната. newsm78  А исках да взема мляко и пюрета за бебчо, докато се ориентирам в тамошните марки.
И сега не знам какво да правя? Вие как процедирахте?
И още една питанка - тук Дени пие преварена минерална вода. Вашите бебета каква вода пият?
Мерси на всички!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 283
АЗ не съм в То,но ще ти отговоря! Grinning За пюренцата не се притеснявай във вси4ки хипермаркети има храни за бебета.Още пове4е няма какво да се ориентираш с марките,4е те са 2-3 едва-не е като в БГ. Mr. Green Тук няма минерална вода,но има пре4истена.Аз в на4алото преварях такава,сега й я давам непреварена!Ами това е!ДАно съм помогнала! Hug

# 2
  • Мнения: 2 452
Мили мами,
на 30-ти август летим за Торонто и аз преди ден разбирам, че не може да се внася храна в страната. newsm78  А исках да взема мляко и пюрета за бебчо, докато се ориентирам в тамошните марки.
И сега не знам какво да правя? Вие как процедирахте?
И още една питанка - тук Дени пие преварена минерална вода. Вашите бебета каква вода пият?
Мерси на всички!  bouquet

Храни е излишно да носиш, но мляко си донеси, защото не е хубаво да се сменя вида мляко без преходен период. Ако млякото ти е запечатано няма да ти направят проблем. Естествено, няма да допуснат да внесеш килограми, но няколко кутти може, като им обясниш защо го внасяш. Аз съм пътувала доста докато Изабела бе на адаптирано мляко и никога не са ми правили проблем. Малко ще се забавиш заради минаването през митницата.
Докато бе бебе, дъщеря ми пиеше само преварена вода; сега купуваме вода за пиене (не зная дали е минерална или не?!) или пие обикновена чешмяна, но тя е почти на 4 години.

# 3
  • Мнения: 7 837
Тук продават специална вода, на която пише че става за забъркване на формула и каши. Със сигурност я има и там.

# 4
  • Мнения: 4 390
Аз съм носила мляко, каши и бебешки сокчета от България.
Никога не съм имала проблеми.
Един път съм ги обявявала, останалите не.
Не съм плащала мито, не съм имала проблеми.

# 5
  • Мнения: 7 430
Наденце, както са ти писали мамите - донеси си мляко поне  Wink за пюренцата можеш да си купуваш тези на Heinz като най-добра марка - то има още 2 де Sad а за водата...купуваш като тубичките в Бг и после преваряваш.Аз сега преварям само за попарката
Пюренцата ги има в магазините като Jean Coutu, Maxi, Pharmaprix, Metro...ако има още  нещо - свиркай  fiuuuuuu

За млякото мога да ти препоръчам някой марка, която ползва мои приятелки

Целувки на Денисчето и теб Kissing Heart

# 6
  • Мнения: 2 452
Наденце, както са ти писали мамите - донеси си мляко поне  Wink за пюренцата можеш да си купуваш тези на Heinz като най-добра марка - то има още 2 де Sad а за водата...купуваш като тубичките в Бг и после преваряваш.Аз сега преварям само за попарката
Пюренцата ги има в магазините като Jean Coutu, Maxi, Pharmaprix, Metro...ако има още  нещо - свиркай  fiuuuuuu

За млякото мога да ти препоръчам някой марка, която ползва мои приятелки

Целувки на Денисчето и теб Kissing Heart

Дидка,

Тези вериги са квебекарски. В Торонто  не съм ги срещала. Аз напоследък само забележки ти правя, ще ме извиниш, не е нарочно, Embarassed; просто да уточня, да не ходи жената да обикаля и търси Jean Coutu из Торонто, защото най-близката ще е на 600 км в североизточна посока. Laughing

# 7
  • Мнения: 7 430
Наденце, както са ти писали мамите - донеси си мляко поне  Wink за пюренцата можеш да си купуваш тези на Heinz като най-добра марка - то има още 2 де Sad а за водата...купуваш като тубичките в Бг и после преваряваш.Аз сега преварям само за попарката
Пюренцата ги има в магазините като Jean Coutu, Maxi, Pharmaprix, Metro...ако има още  нещо - свиркай  fiuuuuuu

За млякото мога да ти препоръчам някой марка, която ползва мои приятелки

Целувки на Денисчето и теб Kissing Heart

Дидка,

Тези вериги са квебекарски. В Торонто  не съм ги срещала. Аз напоследък само забележки ти правя, ще ме извиниш, не е нарочно, Embarassed; просто да уточня, да не ходи жената да обикаля и търси Jean Coutu из Торонто, защото най-близката ще е на 600 км в североизточна посока. Laughing

Извинявам се Embarassed Embarassed Embarassed
Лауричка, знам, че не е нарочно  Hug

# 8
  • Мнения: 1 215
Мили мами,
на 30-ти август летим за Торонто и аз преди ден разбирам, че не може да се внася храна в страната. newsm78  А исках да взема мляко и пюрета за бебчо, докато се ориентирам в тамошните марки.
И сега не знам какво да правя? Вие как процедирахте?
И още една питанка - тук Дени пие преварена минерална вода. Вашите бебета каква вода пият?
Мерси на всички!  bouquet

Храна в страната може да внася. Забранени са продуктите от животински произход, както и пресни плодове, като има няколко изключения. Пюренца безмесни спокойно може да си вземеш.
Адаптирано мляко може да се внася, ако е за лично ползване и е във  фабрична опаковка.

Минерална вода разбира се, че има! Но тази, която тук се води за минерална е високоминерализирана и не е подходяща за бебета! По- подходяща е изворната- има доста марки на пазара. Моето бебе вода не пие, но аз предлагам от време на време изворна вода без наличие на флуор.

Последна редакция: нд, 21 авг 2005, 09:52 от RadioMafia

# 9
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Благодаря на всички за отговорите.  Heart Eyes Успокоих се, че ще има храна за бебчо. Laughing
Мислите ли, че 4 кутии мляко (за 1 месец) са много като количество? newsm78

Храна в страната може да внася. Забранени са продуктите от животински произход, както и пресни плодове, като има няколко изключения. Пюренца безмесни спокойно може да си вземеш.
Адаптирано мляко може да се внася, ако е за лично ползване и е във фабрична опаковка.

Минерална вода разбира се, че има! Но тази, която тук се води за минерална е високоминерализирана и не е подходяща за бебета! По- подходяща е изворната- има доста марки на пазара. Моето бебе вода не пие, но аз предлагам от време на време изворна вода без наличие на флуор.

Може ли да ми кажеш марката на тази вода, поне да знам какво конкрентно търся? Мерси.  bouquet

# 10
  • Мнения: 456
Вече са ти обяснили доста подробно , само ще добавя моят опит. Преди три месеца бяхме до Бг, значи на връщане (аз знаех много добре, че е забранен внос на храни, но си казах, че немога да държа бебето си гладно в самолета) бях се подготвила да обясня ако някой ме попита - имах пЮрета 3-4 бурканчета и то в ръчния багаж + мляко и бисквити. Очаквах да ме спрат, но никой нищичко не ми каза. Според мен като е малко количество и е бебешка храна, то е ясно че е за самолета. А иначе както са ти казали вече ще намериш пЮренца лесно. За водата - аз също отвреме навреме ползвам тази от натурален извор - тя така се и води , само за една марка се сещам в момента - Naya - незнам обаче в Торонто дали се намира... Wink Rolling Eyes. Хайде, лек път и късмет ви желая!!! newsm10

# 11
  • Мнения: 1 215
Благодаря на всички за отговорите.  Heart Eyes Успокоих се, че ще има храна за бебчо. Laughing
Мислите ли, че 4 кутии мляко (за 1 месец) са много като количество? newsm78
Може ли да ми кажеш марката на тази вода, поне да знам какво конкрентно търся? Мерси.  bouquet
Водата, която купуваме е на Nestle- Pure Life или Kirkland.Но няма смисъл да търсиш точно тях, защото може и да ги няма. Виж Evian ще има със сигурност  Simple Smile, както и много други тип Spring Water.
 
За бебешката формула проблем няма да имаш.

Лек път!

# 12
  • Мнения: 3 271
И аз да кажа, че запечатана бебешка формула можеш да си внесеш. Моят син е с алергия и пие специално мляко, не можех да поема риска да остане без докато се ориентирам тук. И внесох доста кутии. И пюрета носех, но е безсмислено, тук има много и са на по-добри цени, дори органичните.
За вода, моите бяха големи като дойдохме и пият филтрирана през кана Брита. Иначе изворна вода има навсякъде, много видове и марки, не се притеснявай затова.

Лек полет!

# 13
  • Мнения: 274
Милена,
  виждам ,че си писала ,че използвате кана  "Брита", а от Канада ли си я купувала или си я носиш от България и има ли филтри за нея в Канада ? Ние все още сме в България и също използваме тази кана , но искам да знам дали може да се използва и в Канада.

# 14
Zdravei,
takmo izdirvah niakoi kato teb koito tragva za Kanada.Nie predi niakolko dni si vnesohme parite za obrabotka na dokumentite za men i da6teria mi.O4akva se da zaminem do okolo godina.Interesuva me ne6to vajno,taka ili ina4e vie ste stegnali golemite bagaji,kaje te mi izpolzvahte li konteiner i vaob6te sajaliavate li za ne6to, koeto ne ste vzeli ot BG.Da6teria mi sega e na  11 meseca i prosto se ot4aivam kato se setia kolko bagaj triabva da pomaknem za neia i za nas.Majat mi e na mnenie,v 4e elektri4eski uredi niama smisal da vzemame za6toto mojem da vzemem ot tam,kakto i niakoi aksesoari za malkata-leglo,stol za hranene i t.n.No moite sa si hubavi i ne mi se iska da gi zakliu4a neide i da kupuvam novi.Znaia,4e tova sa beli kahari, 4e nai-golemiat  6ok e ne napuskaneto na BG, a sre6tat s Kanada. Vie ve4e imate parvi vpe4atlenia, kakvi sa te?
Nie mnogo se pritesniavame dali pravim nai-dobria izbor, imame vsi4ko tuk- niakolko jili6ta, kola, hubavi i dobre plateni dlajnosti, za kakvo li ni e da se mahame. Da ama tova e edna goliama vazmojnost za na6eto dete i bade6tite takiva, moje bi e predizvikatelstvo i avantiura, a moje bi ni e pisnalo ot mizeriata tuk/ tova e sigurno/.
Mnogo bih ocenila vsiko edno mnenie. I edin drug vapros- pravihte li priravniavane na diplomite si s Kanadskite standarti, za6toto nie vaznameriavame da go napravim predi da sme zaminali?

Общи условия

Активация на акаунт