ЮЛСКИ бебчета и мами - тема 39

  • 14 650
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Canada
  • Мнения: 649
A4 наистина за главичката е ещо нормално. И в предната тема бях писала, че още първият път като бях бременна ми казаха, че българските бебета по принцип са с по-големи главички от стандартните според таблиците. Авно зависи от генотипа или както се казва там... За кардиолога и аз нищо не мога да кажа - но ти защо не го пита защо ти казва подобни неща? Надявам се че всичко е ОК! Praynig Hug
Към всички мамчета: това разминаване по-малко или по-голямо за бебето, коремчето, главичката и т.н. май се оказва доста относително нещо, защото покрай моите проблеми ходих на няколко ехографа в една и съща седмица. Ами всеки път ме измерваха различно - 1 доктор казва - идеално е за седмиците си; другият - коремчето е 2 седмици по-малко, третият - крачето е 1 седмица по-малко... Е, я кажете въобще да им вярвам ли?!?!?!? ooooh!
Чакам си единствено ЯМР-то, че вижда уж други неща....

# 31
  • Мнения: 1 900
Карелия незнам какво да ти кажа, дано всичко е ок. Hug Hug

# 32
  • Мнения: 9 063
А4 - колкото и да е странно, няма те в списъка Shocked дай си координатите, да те впиша, срамота е да липсваш Grinning
Относно това, което док ти е казал - трябвало е да обясни причините за консултация с кардиолог, но според мен, щом нищо не е казал и обяснил ( а той май е от приказващите лекари), значи за момента не е нужно да се притесняваш. На мен ми казаха, че беб има уголемени бъбречни легенчета - разрових се в нета, оказа се че се вижда по време на бременността, но се потвърждава едва след раждането. така че, на този етап няма смисъл да се мисли и да се тормозим, Господ да е с нас и това е... Hug

Дени - вписах те Hug

Карелия - стискам палци, знаеш Hug

Относно болничния 45 дни преди термин - четох одеве, при юнките, ама забравих Embarassed

# 33
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Запис!Да следя колкото мога, нет нямаааааа Hug

# 34
  • Мнения: 281
Еййй,нямате изчитане Hug.
В понеделник бях на ЖК,бебчо е добре,обърнал се бил,според гинеколожката надали ще си промени положението,върви малко напред и той Crazy,с десетина дни,разбрах и аз какво е това запис на тоновете на бебо Laughing.,много е забавно.
Вече нямам търпение да излезе на бял свят това момченце Laughing,станала съм като някоя бабичка Whistling Joy
С килцата съм горе долу в норми,1-2 в повече от нормалното Crazy.
Най-после измислихме име за малчо с таткото Mr. Green.
Това е от мен,нямам възможност да пиша редовно,но ви чета често Hug.

# 35
  • Мнения: 89
Оф, момичета, бясна съм на моя.   #2gunfire Споделих му идеята си за бейби шауър, която той тотално отхвърли. Било някаква тъпа американска измислица. Не че бил суеверен, ама не било редно да се събираме и да се черпим за нероден още Петко. И оттам като се тръгна, тоя форум ми пълнел главата с глупости, като се съберяли стотина жени без работа и само се чудели какво да измислят и тн. Мда...  Crossing Arms Отдавна не си бяхме повишавали тон и то за глупости и сега ми е криво.  Sad Аз пък за да не остана по-назад го излъгах че на ЖК докторката ми е забранила тотално секса. Хич не остана очарован, ама тъй му се пада. Абе детска работа стана нашата, ама айде да не ви занимавам повече.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
cherry girl, споко ве, може и да е прав (тва за жените без работа), не му се сърди и на него не му е леко Simple Smile
mia_ata, четох за твоите проблеми и в другата тема. Крайно неприятно и възмутително. Дано нещата се оправят!
Мами, не се ли притеснявате, че са ви казали един пол, а ще излезе друг? newsm78 Аз вече малко се чудя, да не си изпедерасвам момченцето говорейки му по женски Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 6 110
Cherry girl,сигурна бях,че няма да срещнеш разбиране,както ти писах по-рано.Много сме закостеняли,уж не сме суеверни,ама...за всеки случай LaughingНе се ядосвай,ами си направи списък да го изпълняват,когато родиш.Аз се сблъсках с тази стена в момента,който си позволих да спомена за обрязване smile3512

# 38
  • Zagreb CROATIA
  • Мнения: 94
Здравейте, момичета !
Е, след два месеца и половина чакане вече мога да се похваля с интернет.За качеството му няма да говоря-един час има, три няма...ама района бил слабо покрит!!!
При мен всичко е наред,вече сме в новата квартира- всеки си има стая и всички са доволни. Сега трябва да се върна назад да ви изчета малко и пак ще пиша.

 Hug за всички!!!

# 39
  • Мнения: 1 465
Не можеш, няма изчитане Joy hahaha

# 40
  • Варна
  • Мнения: 893
cveten prashec на приятелката ми така не и мръднаха гърдите през цялата бременост, но пък кърма има бол Peace
общо взето в този случай размера няма никакво значение Mr. Green

cherry girl предполагам че просто се притеснява да не дърпате дявола за опашката Wink остави го, не е болка за умиране, така или иначе и ние си имаме този обичай, макар и след 40 дена Mr. Green

milasara и аз много съм се замислила за това обрязване - ако не друго от гледна точка на хигиената е много добро решение Peace но даже не смея да спомена за това на таткото, предполагам че ще ме линчува публично Mr. Green той по принцип не е религиозен, даже не е кръщаван но си представям тирадата която ще ми изнесе,щом се отнася за "достойнството" на наследника Rolling Eyes

LOTUS   bouquet успя да улучиш темата в крачка Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 1 635
Минавам само за запис.. и да ви пожелая лека нощ. Май започвам да оздравявам вече, поне хремата не ме мъчи днес толкова много. И, слава богу, защото днес имах много служебни срещи и вечеря до преди малко.

Чери, обясни му на твоя мъж, че така ще спестите пари за неща, които са полезни... финансовия аспект винаги е полезен аргумент в тези случаи.

Да не пропусна - специално стиснати палци за Санитам. Не се плаши излишно, бебетата ще са си ок.

# 42
  • USA
  • Мнения: 675
Санитам Praynig Hug Hug Hug

# 43
  • Мнения: 192
Аз вместо запис да питам - разбирам да се правят тестове за алергии,когато има планирано секцио, ами когато е по спешност - няма време за тестове, за нищо, слагат ти някаква упойка и айде. Има ли някой представа как точно стоят нещата?

# 44
  • София
  • Мнения: 67
Добро утро, момичета!

Аз вчера бях на преглед в Шейново. И понеже моят доктор беше дежурен и имаше много раждания, ме качи да ме прегледа в предродилна. Лелееее, не съм предполагала, че така се мъчат жените преди да родят. Но пък видях новородени и чух плача им. Това ми подейства мноооого зареждащо.

Сега за моята бебка....Вече е 2209 гр. и се движи две седмици напред. Направиха ми и запис на тоновете, но беше много смешно, защото първия път бебка се е размърдала повече и апарата започнал да засича моя пулс. Но това се установи, чак като влезе акушерката да изключва апарата след 25 мин някъде. И хайде пак наново. но важното е, че всичко е ок. После като си тръгвах от Шейново видях едно гаражче, приспособено за магазин отсреща - магазин "Дундьо". Ако не сте ходили, горещо го препоръчвам. Има мнооого сладки неща, а момчето прави отстъпки и е супер заредено. Изкуших се и купих ленена поличка за бебка + 3 блузки и лента за главичката.

Рollinna, при спешно секцио се прави спешно тест за упойките и болкоуспокояващите.

Цветен прашец, и на мен бюста ми изобщо не е мръднал, но и аз съм чувала, че това няма връзка с кърмата.

Ами това е за сега....

 Hug Hug Hug ! Желая Ви усмихнат ден и ритащи бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт