ЮЛИ 2009. Тема 40

  • 10 565
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 32
Stef и вашата котка ли е такава, голям смях, ако нападне и вашата количка покажи снимки да се посмеем Laughing.
Миласара, надявам се, че не е нищо сериозно и малкия ще се оправи бързо.

# 31
  • Мнения: 14
записче само!
 Hug  Hug  Hug на всички !

# 32
  • Мнения: 9 089
Юлско бебе, нашата котанка много прилича на вашата, по шарките, козината и малко в муцунката - явно доста прилича де, щом се обърках де Laughing
А иначе количката ни още седи в кашон, несглобена, не искам да я изкарвам (а дори не съм погледнала вътре...), защото ще ми заема много място и ще събира прах Rolling Eyes Иначе, сигурна съм - ще се накекерчи вътре при първа възможност Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 054
Здравейте, момичета!  Hug
Ние се завърнахме... беше страохтно, но кратко... толкова диво и зелено... толкова много ще ми липсва! Всъщност до някъде се радвам, че няма да се върна там до края на бременността си, че такъв проблем е да клякаш с такъв корем във външна тоалетна... и както не пишкам през 15 минути... майчице!  Mr. Green И все пак беше приказка с много щурчета, светулки и шума на реката  Heart Eyes
От другата седмица започваме да пазаруваме едрата техника за новия дом, и креватче за бебочка... та сигурно пак няма да ме има много, много.
Стеф, темичката е супер! Гледам, че в списъка вече пише, коя, къде ще ражда та.. аз съм за Окръжна болница - София или май се казва МБАЛ Св.Анна - както и да е Simple Smile
Аманитка, желая ти от сърце всичко да се нареди с вас, но бих те посъветвала да послушаш Миме-то... знам, че може би ще помислиш, че отстрани е лесно да се дават съвети... ама има смисъл и да се вслушаш понякога! И не спирай да пишеш как вървят нещата.  Peace
Санитам, стискам палчета да стискате колкото може повече! Бъди спокойна и уверена, че мъниците ще пораснат достатъчно и тогава ще ги гушнеш!  Hug

Хубава вечер на всички... утре съм на ЖК на обяд ама до тогава съм на линия Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 423
На мен лично ми е много интересно да споделиш за лекциите, ако ти се пише, разбира се Hug

Започвах и трих няколко пъти.Толкова са много нещата,че става много дълго и подробно.
С 2 думи говорихме колко е важен първия контакт веднага след раждането,кърмене на поискване,носене в слинг,съвместен сън,симптоми на следродилна депресия,начини на приспиване и утешаване на ревливо бебе.
Записала съм само 2 неща,в които има много истина:
След раждането бебето сменя само средата ,не нуждите си.
Няма "трудно бебе",има бебе със завишени нужди или с по-трудна адаптация.
За всичко бях чела и преди,само за съвместното спане си промених мнението.Решихме,че докато го кърмя да го практикуваме.

# 35
  • Мнения: 89
Миме, замисли ме с това съвместно спане.  newsm78 И аз съм на път да си променя мнението, не само заради кърменето, а по-скоро поради липса на достатъчно място за 2 креватчета в спалнята. Иначе то е ясно, че като свикне бебчето да спинка при теб и да си поцоква през нощта, било то от глад в началото, от зъбки по-късно, или защото просто му харесва, трудно ще го отделиш да спи в неговото креватче преди отбиване. Това само ме притеснява - да не си спинкаме заедно до 2-3 год.

# 36
  • София
  • Мнения: 423
Миме, замисли ме с това съвместно спане.  newsm78 И аз съм на път да си променя мнението, не само заради кърменето, а по-скоро поради липса на достатъчно място за 2 креватчета в спалнята. Иначе то е ясно, че като свикне бебчето да спинка при теб и да си поцоква през нощта, било то от глад в началото, от зъбки по-късно, или защото просто му харесва, трудно ще го отделиш да спи в неговото креватче преди отбиване. Това само ме притеснява - да не си спинкаме заедно до 2-3 год.
Ами ние сме склонни да рискуваме.В крайна сметка като даваш на някой нещо без ограничения,след време той сам започва да се отказва.Радвам се ,че взехме само сгъваема кошарка,а не вложихме 5-600лв в дървено креватче .Ще се пробвам да я комбинираме със съвместно спане.

# 37
  • Мнения: 342
На мен лично ми е много интересно да споделиш за лекциите, ако ти се пише, разбира се Hug

Започвах и трих няколко пъти.Толкова са много нещата,че става много дълго и подробно.
С 2 думи говорихме колко е важен първия контакт веднага след раждането,кърмене на поискване,носене в слинг,съвместен сън,симптоми на следродилна депресия,начини на приспиване и утешаване на ревливо бебе.
Записала съм само 2 неща,в които има много истина:
След раждането бебето сменя само средата ,не нуждите си.
Няма "трудно бебе",има бебе със завишени нужди или с по-трудна адаптация.
За всичко бях чела и преди,само за съвместното спане си промених мнението.Решихме,че докато го кърмя да го практикуваме.
Да, обаче от това че не се казва  трудно бебето а бебе  със  завишени нужди, гледането не става по-лесно Mr. Green
Каката беше с МНОГО ЗАВИШЕНИ НУЖДИ  Laughing и затова знам, че както и да го нарека е ужас!!!  #Crazy
Хубаво е да се спи заедно, но когато 2 год няма никакъв сън защото малкото постоянно е на гърдата ти, и само се казва сън , защото определено не съм спала изобщо. Чак след 2 год се родих когато я отбих и почна да си спи по цели нощи. Затова ще се радвам това бебе да си поспива през нощта  Grinning

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 22:09 от tikva

# 38
  • Мнения: 603
Добър вечер и от мен  Hug Срещата беше мн приятна днес, имаше си забавните моменти, дано скоро пак да имаме възможността да се съберем някъде, и то на още по - централно място, че добре да ни видят  Mr. Green и разбира се да се присъединят още мами Simple Smile
На Аманита пожелавам да не се нервира и знай, че сигурно е моментно състояние, всеки се кара за какви ли не неща и понякога изрича неща, които не мисли, и засягат другия отсреща...ще се сдобрите и ще забравиш Simple Smile  Peace
Аз се опитвам да чета, че утре съм на изпит, голяма излагация ще бъде, но се надявам и корема да помогне  Crazy
Аааа, от кого да поискам останалите снимки, julsko bebe, galeto и още кой има?
Лека вечер  Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 423

Хубаво е да се спи заедно, но когато 2 год няма никакъв сън защото малкото постоянно е на гърдата ти, и само се казва сън , защото определено не съм спала изобщо. Чак след 2 год се родих когато я отбих и почна да си спи по цели нощи. Затова ще се радвам това бебе да си поспива през нощта  Grinning
При мен нали всичко е само още на теория,та не ми е ясно защо не може да спиш докато то си цока?

# 40
  • Мнения: 9 089
Много е интересно това със съвместното спане, макар че не знам при нас как ще се приложи...таткото спи като кон, рита, мята се, ръце и крака хвърчат...вечер съм като на бойно поле Laughing Кошарката ще е плътно до нашето легло, но все пак това е далеч от съвместно спане...

Буболече - сега ще добавя инфото Hug
Сърничке - стискам палци за изпита. Айде вече да ти се маха от главата туй учене, и на Аманитка също Hug

# 41
  • Варна
  • Мнения: 893
аз имах късмет с Лора, на два месеца се отказа от нощното хранене самичка Whistling
но пък заради коликите и после заради зъбите пак я взимах да спи при мене защото каталясвах да ставам и да обикалям посред нощите да видя защо реве Tired на мен специално ми беше супер удобно съвместното спане - бутам цицата в устата и отнасям плувката Mr. Green а тя си се самообслужваше без дори да се буди Wink
виж сега вече ми е голям проблем ooooh! гледам възможно по-бързо да оправим детската, зада мога да я свикна да спи на единичката Rolling Eyes защото с две бебета в леглото няма да стане номера  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 423
Много е интересно това със съвместното спане, макар че не знам при нас как ще се приложи...таткото спи като кон, рита, мята се, ръце и крака хвърчат...вечер съм като на бойно поле Laughing Кошарката ще е плътно до нашето легло, но все пак това е далеч от съвместно спане...
Стеф,то това пак било вид съвместно спане.Най-добре ако може да махнеш направо едната стена на кошарката.А и когато бебето е при вас и двамата сте щели да се научите подсъзнателно да го пазите.Ще спите с еднакви фази на плитък и дълбок сън(на бебето,не на бащата) .И за самия баща е по-добре,ще се наспива човека,нали е на работа.С вас бебето не плаче,няма за какво в повечето случаи, а и самото дете е по-спокойно и може и то да не се буди нощем.

# 43
  • Мнения: 194
Запис само, днес изпратихме каката при баба и дядо, хвърча като пеперудка направо  Hug
Ще чета утре, че пак сте изписали бая Hug Hug Hug

# 44
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ехо, тука съм  Rolling Eyes Малко в по-добро настроение,по-спокойна и уравновесена, защото взех решение да сложа край на тази връзка.Знам,че ще ме упрекнете, че не съм се видяла с него и не сме поговорили, но след днешния развой на нещата нямам избор.Не искам да коментирам какво каза, никак не е приятно и не е нормално да му простя.Само да спомена - забрани ми да излизам от нас, трябва да чистя, да се грижа за "дома ни", да готвя, да не се виждам НИКОГА повече с родителите си и т.н.
В един момент го съжалих, защото се скарал с техните, но пък не съм го карала да го прави.Те явно му пилят затова, че апартамента е техен.Предложих му да се изнесем на квартира, и това не му изнася.Не искам да коментирам.
Взимам решението сега, по-добре сега отколкото по-късно.Ще се справя някак си, винаги съм била толкова силна, а сега заради детето си ще стана 10 пъти по-силна.Няма да му забраня да се виждат, разбира се.
Не знам какво трябва да се преобърне в мен за да му простя.Сигурно и от коленете му да тече кръв пак не бих се трогнала, много ме обиди и огорчи.Най-лошото е,че нито за миг не помисли за стреса, който изживявам аз или бебето.Абе тва беше.Не мога повече да съжителствам с такъв лабилен и нервен човек, който се връзва на приказките на мама и тати.(Вече сериозно се замислям,че са му направили някаква магия, не беше такъв преди, как за 3 дни се обърна по тоя начин всичко в него Sick)
Много сте хубави всички от снимката Hug Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт