Колко тежим

  • 4 405
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имате ли представа колко приблизително трябва да тежи бебче в 29 г.с. Rolling Eyes В началото на 28 седмица бях на ехограф и ми казаха че е 1003 гр. което ми се видя доста малко, но знам ли Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 478
никой не може да прецени. Тук едно майче каза, че понякога се получавали конфузни грешки от по цял килограм. Но мога да те успокоя ,  че бебетата наддават най-много в последните седмици на бременността. Книгата ми, която проследява развитието на плода по седмици плюс ориентировъчно тегло не е тук, но  доколкото си спомням, е съвсем нормално. На мен, понеже съм много висока, а и бях доста напълняла, та корема ми въобще не си личеше, ми казаха, че ще имам много дребно бебе, а родих 3100, 51 см, и сега е толкова дълга и едра, че надмина почти всички връстничета. Не се притеснявай, за мен само идиот може да те плаши, че бебето ти е малко и че е толкова и толкова, ама че гадатели се навъждат. Imp

# 2
  • Мнения: 466
Не се притеснявай,нормално е.
Според книгата на Мари-Клод Дьолае в 29 г.с. бебето тежи около 1кг.,Дълго е 23 см.и диаметъра на главата му е 7,5 см.
То тепърва започва да трупа тлъстинки.

# 3
  • Мнения: 3 478
благодаря на Стела, и моята книга беше същата, но е в поредната бременна. Права бях, че си спомням , че е нормално

# 4
  • Мнения: 466
Ха, и моята книга обикаля по бременните, но за няколко дена с беше в мен, утре заминава по направление за следващото бебе.  Stuck Out Tongue

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Искам да ти кажа, че последното неще, за което познават на ехографа, са килограмите.Дължината - да, измерва началото и края на костта и горе-долу уцелват Grinning Обаче за теглото са си живи врачки...На братовчедка ми и предизвикаха раждане 2 седмици преди термина, защото е с тесен таз, а бебо бил вече 4 кг. Shocked Изненада - Сашко се роди съвсем малко над 3 кг.....А иначе 1 кг. за 29-та си е съвсем в нормата.Моето в 28-ма го измериха 1400 гр. Shocked  Shocked  Shocked , ама аз хич не им вярвам.Те и за пола ми казват постоянно различни неща.Абе изобщо.....доктори Grinning

# 6
  • Мнения: 5 241
В книгата "Аз съм бременна" за 29 г.с. бъдещото бебе трябва да е дълго от главата до петите 35 см. и да тежи 1 кг.
А в другата книга която имам "Бременността седмица по седмица" за 29 г.с. бебето трябва да тежи 1250гр.
Но както каза доктора ми никога неможе да се каже с точност колко кг. е бебто.В 30 г.с. като ни мериха бяхме 2 кг. (но ние по принцип си вървим по едри)  Wink Така че не се притеснявай много е относително и имай предвид че от тук нататък започвате да растете с часове,както се казва  Simple Smile

Лека бременност ти желая  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт