сок от череши за двумесечно

  • 5 657
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
и аз винаги съм твърдяла, че това, което реши майката е най-доброто за нейното дете.

а за количествата спор няма - започва се с много малко и постепенно се увеличава дозата, само че аз просто ще изчакам....

госте, и ние имахме невероятно жестоки колики през втория месец. не ми се мисли как ли щеше да се гърчи бебка, ако и бях дала сок!!!!
а закъснението със захранването при нас първоначално се наложи заради рефлукса на бебка. и когато потърсих инфо се оказа, че само тук се говори за късно захранване. педиатрите си знаят стандартната схема, а майките в квартала се опулиха, когато споменах, че ще захранвам късно. и аз млъкнах Wink
ти не си захранвала много рано.
какво ще кажеш за захранване със сок на 25 дни!!!!!!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Aries
Изобщо не мога да разбера, защо за всички проблеми се нахвърляте на соковете.
Естествено, че ако му дадете сок от кутия, пълен с незнайно какви боклуци в него, ще имате само проблеми.
Между другото, може да прочетете Спок. Ако го прочетете внимателно ще видите, че ТВЪРДИ храни се препоръчват от началото на 4-ия месец, а сок може да се дава в минимални количества (разреден с вода) от доста по-ранен момент.
Самия той казва, че доста майки подслаждат с него водата (което според мен е доста по полезно от широко разпространения навик и препоръки от педиатрите за подслаждане на водата със захар).
Замислете се, давате на бебето вода и захар (която е многократно по-трудно смилаема и вредна), а му отказвате в няколко милиграма ПРЯСНО изцеден сок.
Мъничето, което "изтормозихме" с плодови сокчета от началото на втория месец, в момента с удоволствие нагъва всеки ден по около 20 грама пюре (също прясно приготвено) било то от череши, било то от ябълки. Храносмилателни проблеми няма - нито газове, нито ревове. Спи по 10 часа без прекъсване (през нощта) и с голям апетит нагъва след сокчето мляко.
Първородния ни син на 8 месеца тотално изключи млякото от рациона си и премина изцяло на нормална храна. Каши и пюрета яде от 3-тия си месец.
Естествено, че на всички западни храни, ще пише от 6-тия месец, защото ако не дай боже стане нещо с бебето ще ги съдят до дупка. А и имайки бегла представа какви боклуци са наблъскани по тези пюрета и в какви умопобъркващи съчетания ги произвеждат (ябълка с ориз и месо!) не бих ги давал на детето си и на 5 годинки да е.
Цитат
mutsunka, запитай се какво полезно има в един изцеден сок?! нищо! още повече, че именно влакната в плодовете са полезни за регилуране на чревната флора, но едва когато бебето порастне и стане човече

Да кажеш, че в един прясно изцеден сок няма нищо полезно... просто без коментар.
Цитат
всички натурални сокове (собено от кутии),кафето, газираните напитки,с които се налива човечеството са ОБЕЗВОДНЯЯВАЩИ

Ами точно в това е разликата между "натуралните" (каква подигравка само при количеството захар блъснато в тях) и естествените сокове.
И накрая искам да завърша с цитат от книгата на Спок:
"273. Няма строго определена възраст, когато трябва да започне включването на твърди храни. Преди 50 години се започваше след 1-годишна възраст. Години наред лекарите експериментираха, като даваха тези храни все по-рано, и откриха, че кърмачетата ги приемат и се развиват добре. Има две определени преимущества, ако се започне още през първото полугодие след раждането. Първо, бебетата свикват по-леко, отколкото, когато са по-големи и упорити; и второ, разнообразните твърди храни добавят към хранителния им режим вещества, най-вече желязо, които са оскъдни в млякото"
Толкова по въпроса за вредата и ползата от соковете и твърдите храни.


Нито сме против соковете,, нито даваме от кутия, нито тъпчем децата със захар - за друго става въпрос - за РАННОТО им въвеждане, което е неправилно.

При цялото ми уважение към Спок нали си даваш сметка, е съветите му са писани преди 25-30 години? А дали пък оттогава насам не са се направили повече проучвания и не са станали известни причините за много неясни дотогава проблеми? И щом си чел толкова внимателно Спок, може би си обърнал внимание, че препоръчва първия сок да е портокалов или доматен?!???
По времето на Спок и въздухт е бил по-чист и алергиите са били по-малко и фамилната обремененост с такива е по-слаба, да не говорим, че познанието за храненето като цяло е било доста по-слабо изучено - така че малко по-съвременно четиво няма да е излишно!

Много ми е интересно и какво точно полезно нещо е получило детето с капките сок, които сте му давали с капкомер - количестово е минимално за каквито и да било витамини, а дори и да има такива, храносмилателната система на бебето е незряла, за да успее да ги усвои.

Доводите ти за западните храни са странни - първо - има много западни храни за деца над 3-4 месеца, аз на "западна" храна не съм виждала предупреждение да не се захранват деца преди 6 месеца. Единствено на адаптираните млека има информация за това, че кърмата е най-доброто за бебето. Късното захранване е просто концепция за храненето на децата, дошла след проучвания, изследвания и наблюдение върху рисковете от ранното такова.И за разлика от ранното е доказало ползите си - ама да въвезждам рано само за да изпробвам докъде може да стигна и колко ще издържи детето ми .... Shocked И между другото освен против ранното въвеждане на каквато и да е храна съм против и слагането допълнително на сол и захар в храната на бебето.

Това, че вашите дечица са нямали проблем с ранното захранване е чудесно ( да са ви здрави и много да ви радват Grinning ), но това не значи, че всички деца ще реагират така - при някои ранното захранване дори и с минимални количества може да предизвика много сериозни проблеми. Късното захранване, както и продължителното кърмене са превенция.
Ранното такова може да не навреди, но пък и нищо полезно не дава.
За мен везните категорично накланят в полза на първото.

Общи условия

Активация на акаунт