Мухъл в пералнята

  • 33 902
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 410
Не намерих информация с търсачката,съжалявам - пускам тема.

Имам мухъл в пералнята.Отделението за прах и омекотител почиствам с накисване в разтвор на Доместос,но на вътре няма как да се почисти.Забелязвам напоследък,че прането ми мирише неприятно,въпреки големите количества омекотител.Дали няма мухъл някъде из нея? newsm78Много е неприятно...ужасно просто...ако някой се сблъсквал  с подобно нещо - да сподели как да се отървем....Използвам "Персил Голд "гел и "Ленор",а последния път го смених със "Силан" и пускам пералня всеки ден ,че и по два пъти на ден.....

# 1
  • Мнения: 194
Темата е за " Нашият дом".

За мухалът, не знам.

Поздрави за богатствата в подписът ти Grinning  bouquet

# 2
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Винаги оставяй вратичката и отделението за прах открехнати. Peace

# 3
  • Мнения: 171
Винаги оставяй вратичката и отделението за прах открехнати. Peace

 Peace..и винаги след пране измивай отделението за праха и омекотителя...а и на самата пералня и направи едно почистване, като я пуснеш един път да върти само с вода (без да слагаш дрехи)...и винаги оставяй вратата и отворена и отделението за праха..също.

# 4
  • Мнения: 5 207
Ако переш постоянно с течен перилен препарат и/или на ниска температура, не се учудвай, че пералнята ти е мухлясала.
Купи си прах за бяло пране, дозирай 2/3 от препоръчаната доза и пусни пералнята без дрехи на 90° или 95°, като намалиш центрофугата, ако имаш такава опция, но не я изключваш съвсем. Увери се, че програмата позволява използването на такава температура. Това трябва да помогне.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
Ако переш постоянно с течен перилен препарат и/или на ниска температура, не се учудвай, че пералнята ти е мухлясала.

каква е връзката между течния препарат и мухъла?

# 6
  • Мнения: 5 207
Течните препарати не съдържат и засега не могат да съдържат (чисто технологично) белина на кислородна основа, която убива плесените. Това, особено в съчетание с пране само на ниска температура води до мухлясване и лоша миризма.
Прахообразните перилни препарати за бяло пране съдържат такива избелители; тези за цветно - не.

# 7
  • Мнения: 3 322
В отделението за препарат (бил той сух или течен) влиза само студена вода...не виждам връзката - и моите "коридорчета" се оцветяват периодично, имат опция за изваждане и почистване (най често в миалната, щото безкрайните ъгълчета ме вбесяват). Ако обаче не се вадят  newsm78 не знам ...упорито търкане, може би....Аз пера със сух препарат, нямам време да избирам - Тайд, Бонукс, Персил... какъвто грабна в суматохата с децата.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 356
благодаря ти за информацията, ще имам предвид!

# 9
  • Мнения: 5 207
В отделението за препарат (бил той сух или течен) влиза само студена вода...не виждам връзката - и моите "коридорчета" се оцветяват периодично, имат опция за изваждане и почистване (най често в миалната, щото безкрайните ъгълчета ме вбесяват). Ако обаче не се вадят  newsm78 не знам ...упорито търкане, може би....Аз пера със сух препарат, нямам време да избирам - Тайд, Бонукс, Персил... какъвто грабна в суматохата с децата.

Не става въпрос за мухлясване на чекмеджето за праха, въпреки че и там се случва, а вътре в казана на пералнята и на уплътнението на вратичката. От там идва и лошата миризма на изпраните дрехи, а не от чекмеджето.

Снимка плюс статия.

Последна редакция: чт, 21 май 2009, 00:41 от guess who

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
             Да не е от филтъра?

# 11
  • Мнения: 3 322
В отделението за препарат (бил той сух или течен) влиза само студена вода...не виждам връзката - и моите "коридорчета" се оцветяват периодично, имат опция за изваждане и почистване (най често в миалната, щото безкрайните ъгълчета ме вбесяват). Ако обаче не се вадят  newsm78 не знам ...упорито търкане, може би....Аз пера със сух препарат, нямам време да избирам - Тайд, Бонукс, Персил... какъвто грабна в суматохата с децата.

Не става въпрос за мухлясване на чекмеджето за праха, въпреки че и там се случва, а вътре в казана на пералнята и на уплътнението на вратичката. От там идва и лошата миризма на изпраните дрехи, а не от чекмеджето.



Точно по този въпрос бях пуснала тема - не ми се търси сега, но и при мен го има този проблем - въпреки всичките съвети не се изчиства това нещо и това е... лоша миризма на прането обаче няма. То стои на вид като мухъл, обаче на допир като твърдо и релефно... не знам как да го обясня (може би като котлен камък, в цвят на мухъл newsm78) Не се изчиства и това си е! Преди бях с друга марка пералня - нямаше такова нещо... обясних си го с материала на гумата... Откакто го забелязах, проветрявам редовно (т.е. държа вратичката отворена), търках с всичко дето се сетих, пусках с литър белина ... не, седи си и даже май се увеличава...ще следя с интерес темата, дано чуя нещо непробвано. Пералнята е Аристон Маргарита.

# 12
  • Мнения: 1 410
Благодаря много за отговорите.Статията,пусната от guess who  ми е много полезна.

Като се замислих ,при нас проблема възникна откакто започнах да пера с течен перилен препарат.Месец -два след това .... newsm78  А за проветряване - винаги оставям отворено чекмеджето за препарати и самата пералня ,ама винаги ....И наистина пускам само на ниски температури....май ми се връзва  - ниски температури и течен препарат.... newsm78  Ще взема мерки още днес! Naughty

# 13
  • Мнения: 35
Аз след всяко пране оставям пералнята и чекмеджето отворени, но мухълът си се появява. Всяка седмица вадя чекмеджето и го почиствам с четка за зъби - тя е твърда и осигурява достъп до всяко ъгълче. Гуменото уплътнение се старая да почиствам на 2 седмици с гъба и клечки за зъби, защото на моята пералня има малки отворчета, които се задръстват. Мързи ме да го правя, но след всяко пране гледам да попия водата, която остава в гънките на уплътнителя. Не ми се мисли каква мизерия има на местата, които не виждам Close

# 14
  • Мнения: 1 410
Сетих се ,че имам препарат против мухъл,но е много силен и мирише.Днес ще напръскам отделението за перилни препарати  преди да излезем с децата ...мисля ,че ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт