миомите - билколечение

  • 69 558
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета. Имам миома, доста голяма - -7/8 см. В момента по препоръка на билкарка от Варна гълтам 3 пъти дневно след ядене по едно парченце/ колкото бобено зърно/ от грудката на билката змийска хурка. Лечителката ми каза да продължа така 40 дни. Мои познати обаче ме предупредиха, че това е твърде дълъг период от време, предвид токсичността на билката. Мога ли да я пия толкова дълго и то 3 пъти на ден? Посъветвайте ме как да постъпя. Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 655
Извинявай, но ти се чудя  newsm78. Как решаваш да се лекуваш с билки при такива размери на миомата. Това е все пак твое решение и не знам дали някой може да ти даде съвет как да вземаш тези билки, колко са полезни или вредни и т.н.
Дано ти помогнат, но преди доста  време имам лоши спомени от такива билкари и лечители и от тогава не вярвам на нито един от тях.

# 2
  • Мнения: 657
Подкрепям горното мнение.Аз съм оперирана от миомни възли, най голямата беше 11 см.Не бих рискувала с билки.Това е сериозно доброкачествено образувание и решението е да се премахне оперативно.Още повече, че никак не е малка и сигурно ти създава проблеми.Иначе съм ЗА бабешки церове, но в границите на разумното.

# 3
  • Мнения: 46 508
Питай лекар, на мен ми се вижда опасно ...
На лечители не се доверявай, майка ми пи какво ли не, ефект няма, моя приятелка също пи, след което й извадиха цялата матка.
По-скоро може да си навредиш при тези шарлатани.

Зависи къде е разположена и прави ли проблеми. Аз имам 3, едната беше 7 см., нищо не съм пила, само я наблюдаваха, сама се сви до 4-5 см. и вече 5 г. не мърда Praynig


Успех!

# 4
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета. Имам миома, доста голяма - -7/8 см. В момента по препоръка на билкарка от Варна гълтам 3 пъти дневно след ядене по едно парченце/ колкото бобено зърно/ от грудката на билката змийска хурка. Лечителката ми каза да продължа така 40 дни. Мои познати обаче ме предупредиха, че това е твърде дълъг период от време, предвид токсичността на билката. Мога ли да я пия толкова дълго и то 3 пъти на ден? Посъветвайте ме как да постъпя. Предварително благодаря.

Пиша ти, защото имам подобен проблем. Лошото е, че не мога да ти предложа решение, защото още и аз не съм го намерила. Каквото и да правиш, не спирай да се наблюдаваш при лекар. Расте ли, кърви ли, дава ли някакви проблеми - ще трябва да се оперираш.
Ако  въпросът търпи отлагане, може да си купиш от аптеката билките турта, невен и бял равнец. Запарваш си от трите по 2 с.л. части в 400 мл вода и пиеш прецедената течност три пъти на гладно по 100 мл. Има и смеси от билки в аптеките, но не съм ги пробвала. Казват, че добре действат имуностимулаторите като "Саменто", "Мужик корен", "Вилкакора". И тях ги има в аптеките, но внимавай - има ментета (във форума има цяла тема за "Саменто", прочети я. И пак ти казвам - ако лекарят каже, че състоянието ти не търпи отлагане, не отлагай!

# 5
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Преди доста години майка ми имаше миома, със страхотно кървене, болки и т.н. При прегледа искаха направо да я оставят в болница за операция. Реши първо да опита билколечение и изчете какви ли не рецепти от книгата на Мария Требен. Пиеше някакви смески, и в сезона на пресните картофи(като сега) намери рецепта, която на нея помогна- всеки ден на гладно пиеше прясноизцеден сок от сурови картофи-около 100 мл. Рендосваше, прецеждаше през марля и изпиваше всеки ден в продължение на 40 дни. През това време имаше моменти, в които се влошаваше, но продължи до край това лечение. След като ги изпи, отиде пак на преглед, при същата лекарка. Каза и, че е на преглед, защото има миомен възел за операция.След прегледа лекарката я пита кой и е поставил диагнозата, защото тя нищо не вижда-матката е съвсем добре и няма и следа от миомата Shocked Като видя картона, написан от самата нея, не повярва.
Надявам се, че може да помогне и на някой тук. Аз лично не съм я пробвала тази рецепта, но при мама подейства.

# 6
  • Мнения: 164
Здравей и от мен. Аз също имах като теб но с по-малки размери, важно е да се уточни колко и къде точно са миомите ... Пих какви ли не извари, чайове от известни билкари, но за съжаление нямаше или почти нямаше полза. При пореден преглед при доц. Попова се оказа че трябва да се махнат... Според мен единствения начин за махане на миоми /разбира се ако не пречат/ е оперативния. Успех  Peace

# 7
  • Мнения: 4
Момичета, не съм проявила небрежност към здравето си. Ходя редовно на лекар, последния път бях при проф.Горчев, който ме посъветва да изчакаме 6 месеца. Затова междувременно искам да пробвам и алтернативно лечение на миомата. Нямам странични оплаквания засега. Пих три месеца комбинация от билки, предписани от един доктор - гинеколог и фитотерапевт от София, но междувременно ги спрях, защото ефект май нямаше, а ми препоръчаха змийската хурка като много ефективна. Пак питам, ако някоя от вас знае - дали не е опасно да се взема змейска хурка за период от 40 дни, колкото ми препоръчва билкарката Данка Лазарова от Варна/три пъти дневно/. Иначе мои познати ми казват, че било опасно повече от 20 дни. Споделете, ако знаете. Благодаря предварително.

# 8
  • Мнения: 4
Съжалявам много, но преди дни изхвърлих телефоните на лечителката, тъй като на мен лично нейната "вълшебна" змийска хурка не ми помогна никак. Проведох 40-дневен курс на лечение, но полза нямаше никаква. Ако все пак искате да пробвате - идете на кооперативния пазар във Варна и питайте там за Данка Лазарова. Тя има там  сергия.

                            Успех

# 9
  • Мнения: 12
Заради доста силни кръвотечения и анемия след това ходих на гинеколог и ми откриха малка миома. Засега не било за операция и ми изписаха вит.С и калций по време на цикъл и ако се усили пак кървенето, само тогава, по 1 хапче дицинон-то е кръвоспиращо. Аз, обаче мисля да пия и чай от турта+невен. От колежка съм чувала, че този чай стопява миомата, или поне я намалява. Е, не при всички имало този ефект, но човек е длъжен да опита.

# 10
  • Мнения: 41
И на мен ми откриха миома след кървене .Преди 13 дни ми направиха абразио за спиране на кървенето и вземане на материал за хистологично изследване ,днес бях на преглед и лекарката ми каза че изследването е добро и сега остава само да следим миомата дали ще създава пак проблеми или не ,но не ми даде никакви лекарства са пиене.Четох някъде за конопено семе но не знам дали някой го е пил и има ли резултат.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 586
И аз имам миома но все още в малки размери и само ще я следим. Моето джипи и тя  - пие билка турта. Само за тази билка знам че действа за стопиране на растежа на миомите.

# 12
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Момичета здравейте и от мен.Съжалявам,че не мога да отговоря на авторката и само се записвам да ви следя,защото и аз съм в същия "отбор".Откриха ми я след профилактичен преглед просто и засега е мъничка и само я следим с моя гинеколог.Но ако имам полезна информация ще я споделям тук.  bouquet

# 13
И АЗ ИМАМ  МИОМА  ОБАЧЕ МОЯТА  Е ГОЛЯМА КОЛКОТО МЪЖКИ ЮМРУК.ИСКАТ ДА МЕ ОПЕРИРАТ,НЕ ЗНАЯ КАКВО ДА ПРАВЯ.ДАЛИ ДА ОПИТАМ С БИЛКИ  ИЛИ ДА СЕ СЪГЛАСЯ  ДА МЕ КЮРТИРАТ.

# 14
  • Мнения: 5 675
Миома с билки не може да се премахне.Трябва хирургическа намеса,оперативно да се премахне.Препоръчвам на авторката да не си губи времето с билки,докато не е станало късно.

Общи условия

Активация на акаунт