ЮЛИ 2009. Тема 42

  • 16 543
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 818
Добро утро!  Hug Hug
Стеф, мерси за темичката и за инфото за Грация и Касиди. Липсват ми!
Jillian, новият ни апартамент е в Борово. Вие къде сте по-точно в района? Че може да тикаме заедно колички, а и да се натоварваме на колите и да ходим по паркове.. аз така го планирам, но може да отложим преместването за август, септември.. ще видим.
И аз проучвам педиатрите там, моята сегашна е в Стрелбище и като цяло съм доволна, кабинетът е много сладурски, като по филмите с детска чакалня с много играчки.. но след като не чу пневмонията на Юлиана и даже трябваше да влезем в болница, сега нещо не мога да се пречупя и да й се доверя напълно.
По форума коментират все педиатри от 20-та поликлиника, но много се чакало, като най-спрягани имена са - Матеева, Томов, Светла Илиева (петрупана), Чавдарова, Шекерова, Йосифова. Също споменават МЦ "Алитера Мед" и д-р Краева. Ще проверявам сега и д-р Евгения Попова, защото кабинетът й е точно на нашата улица и ще ми е много удобно, а и не ми се виси по поликлиниките. Харесала съм и още някакъв частен в Павлово - д-р Димитър Ковачев, но ако трябва при всяко посещение да се мятаме на колата, май предпочитам една друга лекарка, която ми препоръчаха в МЦ "Полимед", срещу МОЛ-а на Стамболийски - Меглена Янева, ще го мъдря още. Дано моето проучване ти е от полза!  Hug А ти като направиш собствено, пиши също, че аз не познавам още добре района, майки, за да получа информация от първа ръка.
И една препоръка за всички, избирайки педиатър - питайте дали лекарят, който си вдига телефона по всяко време и дали има договор с център за спешни случаи за нощем и почивните дни!
silvia_alexis, датата на второто мое евентуално секцио, оставих да избере изцяло лекарката! За първото Юлиана сама тръгна да излиза, така че и там нямам намеса.
dzimbi, milasara, надявам се, че е добре защитено вътре, благодаря за съчувствието!  Hug А аз я взимам рано от градината 16.30-17 в зависимост дали е на балет и обикаляме, играем, баща й идва най-рано към 18 и тогава съм "свободна", през уикенда също, макар и да сме заедно по парковете, аз си почивам и им се наслаждавам от страни. Тази събота ще ходят само двамата на цирк.
Sandra_19_84, дано пътуването ти се отрази добре!
Virginity, честита количка!  HugЩе обличаш младежа в други цветове и ще компенсираш. Wink
maimun77, и аз съм с повече килограмки, но още малко остана.. А това за падането на корема е така, но знам, че обикновено се случва непосредствено преди раждането.  newsm78 А за нослето е нормално.
eho82, и ти като мен балеринка си родила.  Hug Ама сега не се знае. Успех с яслата!
Люлия, дано бебчето е точно такова послушно, както си го сънувала! Ще измислиш нещо за феята - напр., че точно същата нощ е имало много други дечица с паднали зъбчета и не е успяла да отиде при всички, но вероятно тази нощ ще посети и нея. Иначе и Юлиана разбра за феята от книжките за Франклин.
Санитам, чакаме хубави новини!
Джиджи, Миме и останалите, които успеят.. вас чакаме да пишете за лекцията!  Hug

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 09:47 от Сиси ♥♥

# 31
  • Мнения: 256
Добро утро и от мен!
Що се отнася до болничните и аз така разбрах, че си сменили софтуера и в момента била голяма каша при тях!Предните болнични до 12 число на месеца ги превеждаха, а сега още няма никой.А болничният е март-април!В крайна сметка пак ние сме ощетени!Добре че не разчитам на тях само,защото мога да умра от глад иначе!
Вержи,честита ти придобивка!
Мамбинка дойдоха ли мебелите вече?

# 32
  • Мнения: 342
Люли взех я от оказион Саша,зад съда. реших да им звънна вчера,вместо да се разхождам пак  излишно и те взеха че ме зарадваха Mr. Green
Май и аз ще се разходя до там.  Grinning


И Далия (така се казва дъщщеря ми) е разбрала за феята на зъбките от книожката за Франклин. А и на детската градина така или иначе се обсъжда всичко, затова са много просветени  Laughing
 Сега като стана въпрос за имена, само аз ли не съм решила как ще кръстя бебето или има и други като мене  newsm78
Много ми е трудно да избера, защото мъжът ми е с много изчанчено арменско име и фамилия и направо си чупя главата от чудене  Laughing

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 09:49 от Люлия

# 33
  • Мнения: 49
   Да се наредя и аз, че пак сумати време не съм писала, ама няма как. Много се уморявам момичета. Не знам с вас как е ама вчера до като сготвя една супа и после не мога половин час дъх да си поема. И ми е едно сдухано - все нещо не ми е наред, ако не е едно друго ще е - лошото е, че сега накрая маи доста неща се струпаха и доки пак за болници ми говори, а аз хич не искам. Иначе бебо вече е 2,200 кг.
   За количка една приятелка ми е обещала, че ще ми подари нейната, само някой (т.е. мъжо) трябва да отиде да я вземе.

А какви болки имах преди 2-3 дни - лелееее, мислех си по едно време, че ще раждам, ама поутихнаха, след 3-4 часа гърчене
Вие така ли умирате от жега, особено вечер, като започне едно потене  #Crazy
Mambina и при мен е същата работа, аз даже понякога и в 6.30 - 7.00 и трябва да ставам не мога повече, а ми се спииии....

# 34
  • Мнения: 3 092
Добро утро , сладки !
Искам много свежо  настроение  за всички  ви и  ви подарявам виртуално  един букет и ви сервирам едно топло и димящо сутрешно кафе

Момичета , благодаря ви за подкрепата  , както и за загрижеността ви за малката  Hug-  за сега е добре  ,  след обяд ще ходят с баща  си на педиатър контролно , за да и  чуе пак гърдите и  да и види гърлото , че от алергичен пристъп  да не вземе да стане  някое усложнение и ние да не разберем  .И без друго ми е толкова  слабичка ,  че ми трябва само да ми боледува .

Смятам живот и здраве  от средата на юни да си останем все пак у дома   далеч от всякакви му там вируси и шарки ...( ако ни се размине де )

Вчера ходих на консултация , бебчо се е обърнал с главата надолу  - доктора ми каза че е възможно точно тогава да са ми били и силните болки и контракции и каза че  в момента матката  ми е спокойна , да си намаля постепенно Магнерича и в 37-ма седмица го спираме ! Нали питахте кога се спира - тогава .И тогава бременността се води за доносена . Та с други думи ще да раждам нормално май . От една старана много ми олекна и си казах когато и да тръгне раждането доброто дете е застанало правилно , ама  после ми се сви сърцето като си спомних за първия път .... няма угодия с мене , ей !  Grinning
Това са бели кахъри  , ще се преборя със страховете си , в крайна сметка раждането е само началото  , после вече идват по големите и сладки грижи .
Хубав слънчев ден ,милички !  Hug

# 35
  • Мнения: 576
dzimbi, НЕ  #Cussing out Даже дори вече не искам и да коментирам кога ще идват. Кажа ли и веднага изниква нещо, та отлагат с още седмица. Ей, голям трън в гащите, ама ще се изтърпи  Laughing

Вили, искрено се надявам шарката да ви подмине отдалече  Praynig А малечка ще е добре  Hug

Сириус, нали взимаш нош па при такива болки??? Не ти е време, пази се и недей да търпиш !!!


Момичета, къде ще правим сбирките с бебоците живот и здраве ? ЮП, Борисовата ? Има да бръмчим...  Crazy

# 36
  • Мнения: 32
Добро утро, мамчета, направо изпаднах в шок, като видях вчера, че чак темата е изписана. Снощи четох, четох и не можах да насмогна. Днес станах даже по- рано, за да прочета всичко и да тичам да се оправям.
Вчера голяма обиколка направихме къде ли не ходихме. Мъжото се оказа, че като се пребил с колелото и дупчица на окото си направил от някаква  прашинка, та сега капем капки. Добре, че си изкриви очилата и отидохме за нови.
Да кажа на всички с подути крака, майката на приятеля ми ми взе ортопедични стелки и съм от два дена с тях. Вчера след много ходене пеша и каране на колата ме беше страх да си погледна краката, но се оказа, че не са грам, ама грам подути, даже спаднали.
Джиджи, радвам се, че си по- добре и ще нападате магазините. Телевизор си имаме още, но баща ми ни провали пътуването #Cussing out newsm61. От два дена спорим и аз супер се бях нервирала. Питала съм си лекарката дали може и ми каза, че няма проблем, сега тя ли знае повече или той, така бях побесняла и му казах, че е трябвало той да стане бременен щом толкова му разбира главата. Та като довод изказа, че било дълъг път и с всичките ненормалници по пътя можело да стане авария, колата била стара, да се развали, аз видиш ли бременна на пътя какво ще правим, някой можело да ни блъсне, да не сме рискували. Само това трябваше на мъжото, чийто баща точно малко по- рано пак изказа пророческите си тъпотии, че шега съм си правела с това шофиране, той имал лошо предчуствие (баба ми гъзина, с извинение), та вече да спра да карам. Ами да беше възпитал сина си на грижа към нежния пол, та нямаше да ми се налага да си карам. #Cussing out Оф, много съм ядосана. Сандра, напълно те разбирам за пътувзнето и обърканите планове. За рибите и реването не е така, аз нали съм риба и много мразя да рева, макар, че по време на тази бременост се наревах толкова, колкото цял живот не съм ревала.
За А4, аз ще кача нейните снимки, но се замотах нещо и се извинявам Blush
Извинявам се за фермана Blush

# 37
  • Мнения: 49


Сириус, нали взимаш нош па при такива болки??? Не ти е време, пази се и недей да търпиш !!!



Взимам аз  Peace , даже и папаверин взех тогава . То май беше от бъбреците, ама не съм сигурна, какзах на доки, той нищо не ми каза, него по скоро кръвното и хемоглобина ми го притесняват - сега си правя изследване за таласемия, защото желязото ми е в норма, а хемогл. е нисък. И при положение и, че майка ми я има, а тя е наследствена и ми е едно притеснено, а до сега не е имало прояви - винаги е бил висок. Та сега чакам резултати, а те ще са готови чак четвъртък  Confused

# 38
  • Мнения: 32
Sirius, стискам палци да няма прблеми Praynig
Момичета, качих снимките от А4! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 194
Добро утро и от мен  Hug
Вержи - ха да ти е честита придобивката  bouquet
Какво ще правим днес?  newsm78 Аз ще излизам така или иначе към обяд, та докато се видим ще си свърша моите неща....Обаче като не сме се разбрали, как да се срещнем? И аз като съм навън, няма как да разбера каква е уговорката... А ако става - да се срещнем към 13,30 както предложи Люлия, аз ще си съобразя маршрута според срещата  Peace

Ваня, ако искаш айде с нас на разходка, аз пак до НОИ ще ходя, но след това съм свободна (последен ден, докато Симона я няма) А ти защо не се записваш в списъка, аз да питам?  Hug Whistling

ВилиPraynig, дано всичко е ок, да няма болести сега на финала... И аз се притеснявам с детската градина, по принцип, ако приемат Симона трябва да почне от юни, но ме е страх от разни вируси и шарки и май ще я дам по-късно, да се роди бебка, пък до тогава се надявам да има кой да помага, искам не искам - до свеки ще опра...(а тя това и чака....) Сега е при нея, уговогихме се да ни я върне в събота, а тя пък друга - иска да стои при нея още 1 седмица. А аз даже по телефона не я чувам, че онзи ден така се натъжи, милата, като ме чу се разплака и каза, че иска мама и тате Cry. Снощи като звъня мъжа ми да пита как са, каза на майка си да не казва на Симона, че ние се обаждаме, а тя си прави винаги обратното - даде й телефона и малката ми пак се натъжи....Това ми е проблема - уж иска да помогне жената, но все наопъки прави...мъжа ми и той се натъжи и направо прекъсна връзката. Добре, че се е усетил навреме, познава майка си и каза, че точно затова е искал да живеем по-далеч от тях (а те пък се надяваха навремето да сме заедно, имат голяма къща)...спирам с моите битовизми

Ай, приятен ден, и дано се разберем, тук съм до 1-2 часа, после излизам...

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 18:47 от mia_ata

# 40
  • Мнения: 232
Eho82, и аз не мога днес, вчера нали ходих на доктор а и в къщи имаше 100 неща за вършене пък аз нещо ходех като пате, нищо не можах да свърша а клиентите ми висят на главата и само питат готово ли е и аз засега успешно се правя на луда, но днес вече е петък и ще ме побъркат. А пък предвид мотаенето на болничните от всички възможни страни - шефа докато занесе на счети, аз докато занеса на шефа, счети докато занесе на НОИ и НОИ докато преведат.... май може и догодина да си ги получа и всеки допълнителен лев ми трябва.
Една от най-добрите ми приятелки е тук от Щатите и аз за срамотите съм успяла само 1 път да се видя с нея  Blush
Другата седмица пък май ще ходя на зъболекар, няма да ме подмине и мен това... и то май проблем с преден зъб имам. Бебка ми изяде зъбите  Joy Да ми е жива и здрава!
Айде оставям ви засега  Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 451
Добро утро милички  Hug

Аз вече съм по-спокойна, някак успях да се оправя с кашата, в която се забърках с тоз болничен. Сега само остава с лекарката, която ме следи да се разберем и да не се обиди, ама както и да е всичко е наред. Сиси, Джилиан - много ви благодаря, момичета  Hug Между другото нии сме съседки бре  Laughing Аз съм "родом" от Борово, но в момента живеем в Славия (кажи речи Бъкстон) - мнооого ще се радвам да заформим една дружинка за разходки. Относно педиатрите: аз си нямам грам идея кого да изберем. Честно казано от тази 20та поликлиника цял живот съм патила - в сми много, много не съм доволна от лекарите там, та ще видим. Ще започна и аз сега един рисърч и ще докладвам.
Мамбинка, то и аз се бях насочила към триколките (нали за туй Куинито харесахме), но за съжаление ще ми е необходимо нещо значително по-лекичко, защото нямаме асансьор и 4 етажа нагоре- надолу всеки ден ще ми дойдат малко в повече...за туй се отказахме от триколките и ще трябва нещо по-компактно да вземем. Иначе и нии сме високички, та ще видим
Юлско бебе, не се ядосвай за пътуването. Както се казва всяко зло за добро. Все пак вече сме си в един напреднал етап на бремеността та е хубаво повечко да си почиваме, въпреки че и аз хвърча нагоре надолу, но точно заради това две вечери щях да умра от болки и само се друсам с но-шпа.
Джиджи, дано вече си добре, че да започвате покупките. Ще разказваш  Wink Това ме навежда на мисълта, че няма да е лошо и нии да ги започнем  Laughing
Верджи, да ти е честита количката. Ми какво като е много синя, ми ти мъж ще возиш в нея Wink
Галенце, Миме, да разкажете после как е минала лекцийката днес.

Много гуш на всички  Heart Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 121
Стеф, страхотно оформление Hug
Сириус, да се държиш.
Маймунче, благодаря за инфото за хапчетата видях, че и тук ги продават.
Вирджинити, честита количка. Най-накрая да се успокоиш - със здраве да я ползвате.
Фелисити, бравос за болничния Peace аз не отидох на лекцията, ще бръмнеме малко на разходка някъде на близо с половинката  Simple Smile Ще чакаме Мимето и Джиджи да разкажат.

До скоро и хубав ден!

# 43
  • Мнения: 651
Аз нали пропуснах 2 теми и не успях да разбера кои са вестоносци.Може ли някой да ми каже,а и тел. как да им разбера.Ако искате на лични!Благодаря!    bouquet

# 44
  • Мнения: 603
Хоп и аз в новата тема, Стеф   bouquet
Обсъждали сте темата за секциото, голямо шубе ме хваща като знам че и при мен може да е така и трябва да си чакам кротко 38ма седмица за да ми кажат дали това уж голяяямо бебе ще може да излезе през мен нормално  Flutter То и другия начин ми изглежда страшен, а бе въобще страх ме е #Puppy dog , ама какво да се прави Simple Smile Като се замисля повечко и откачам  Crazy
За разходките - в южния парк май ще е готино за срещички там, и в борисовата не е лошо, поне там не е толкова пренаселено Simple Smile  smile3539 1stroller
За листериозата не съм си правила изследване, дано и да няма нужда, от моята кума, която и бяха объркали изследвания точно за това знам че от доста години не е имало случай на бременна с листериоза, дано и да няма такива случаи повече  Peace
Санита сигурно ще се появи днес по някое време да разкаже за прегледа, защото не са я приели снощи и си се е прибрала вкъщи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт