за пигментната линия на корема

  • 11 665
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 754
Е, то не при всеки се появява тази черта  Simple Smile
Споко, тъкмо после няма да се притесняваш защо не се маха  Wink

# 46
  • Мнения: 6 155
Още нещо по темата:

"Петната на бременността - хлоазма

Какво представляват т.нар. петна на бременността?

Често срещано явление по време на бременността е образуването на хиперпигментни петна по кожата на лицето. Този вид пигментация е известна под името "петна на бременността" или хлоазма. Петната се разполагат предимно по лицето - бузи, чело, нос, около устата. Те са жълтеникави, светло до тъмнокафяви на цвят, с неправилна форма и различна големина. Обикновено петната са по-интензивни и се появяват по-често при лица с по-тъмна кожа. Възможно е да се пигментира също така и средната линия на корема, областите около зърната на млечните жлези и около външните полови органи и ануса.

Каква е причината за появата на петната на бременността?

Причината за появата на тези петна по време на бременност е увеличеният синтез на кожния пигмент меланин. Това става под влияние на увеличеното съдържание на женските полови хормони, характерно за периода на бременността. Кожата става по-чувствителна на въздействието на ултравиолетови лъчи, които също са много честа причина за възникването на хиперпигментации.

След раждането петната изчезват ли?

Петната обикновено изчезват спонтанно няколко месеца след раждането, но понякога не изчезват напълно и могат да се усилват по време на менструация и под въздействието на ултравиолетови лъчи.

Съществува ли лечение на хиперпигментните петна?

Лечение на хиперпигментните петна не бива да се извършва, без да е проведена консултация със специалист-дерматолог, за да бъде изяснена конкретната причина за появата им и съобразно нея да бъде назначена адекватна терапия. В тази връзка е важно е да се знае, че появата на хиперпигментации по лицето може да бъде не само козметичен дефект, но и проява на различни вътрешни заболявания - ендокринни, чернодробни и пр. Хлоазмата може да бъде резултат и от вредни въздействия на работното място, употреба на определени козметични препарати или лекарства, контакт с растения и пр., предизвикващи повишена фоточувствителност.

Бременните жени, които страдат от хлоазма е необходимо да избягват преките слънчеви лъчи и да използват качествени фотозащитни препарати.

Д-р Ася Николова, дерматолог



Съвети от Мария Иванова, рехабилитатор-козметик
Жените, които владеят изкуството на домашната козметика, биха могли в голяма степен да избегнат козметичните недостатъци вследствие на бремеността, прилагайки своевременни грижи за постигане на трайни и добри резултати. Съвременните изследвания доказват, че за осигуряване на защита от вредните слънчеви излъчвания предпазването с чадъри и шапки не е достатъчно, а е необходимо да се използват слънцезащитни кремове с висок фактор срещу А и В ултравиолетова радиация.
Освен ултравиолетовата защита е необходимо да се използват козметични продукти локално или върху цялото лице, а понякога се налага да се третира и шията в областите между ушите и деколтето с цел потискане на меланогенезата. Съществуват изключително добри продукти за атакуване на пигментните петна. Редица фирми се съобразяват с това, че появата на петната е най-често при бременност и в тази връзка има специализирани пречистени и безвредни продукти за работа в салони и/или употреба в домашни условия. Добре е бъдещите майки да не прибягват към собствен избор, а да направят необходимата консултация преди третирането на каквито и да било промени на кожата вследствие настъпилата бременност.

# 47
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Цитат на: kopche
Значи много странно нещо са това хормоните! Confused
При първата ми бременност имах толкова силно изразена линия негра-тази тъмнокафява ивица под пъпа, но чисто лице.
Сега нямам такава линия, но лицето ми се петноса яко. Особено в часта си подочния контур, там където започва лицевата кост. Така, че като се замисля сега- по-добре си ми беше с линията тогава Wink . А и тя изчезва след време, не помня точно колко.
Ама не съм толкова сигурна за пигментните петна по лицето. Sad



Олеле, вие съвсем ме "успокоихте"-ами аз имам всички тези екстри-и пигментни петна, и ивица и под, и над пъпа Sad  но си мислех, че остава още малко и с раждането ще изчезнат тези хубости, а то...Божеее, ако не изчезнат ще си остана с едно детенце Wink с тази външност, или ще трябва да прелъстявам съпруга си само в тъмни безлунни нощи :black:

Общи условия

Активация на акаунт