за пигментната линия на корема

  • 11 662
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 529
По време на бременността ми се появи една по-тъмна (кафява) линия надлъжно на корема. Бях чувала за подобно нещо и не се притеснявах, но виждам, че още не се маха, вече близо месец и половина след раждането. при вас как беше?

# 1
  • Мнения: 3 483
казват, че до няколко месеца изчезвала. Моята продължаваше и над пъпа Imp и то накриво Laughing  Даже ми се появиха тъмни косъмчета по нея, но те изчезнаха бързо. Сега частта над пъпа я няма, тя изчезна бързо, но тази надолу още ми стои, макар и поизбледняла, но се вижда. Детето ми е на девет месеца. На повечето жени изчезва по-бързо мисля

# 2
  • Мнения: 1 809
И аз си имам още кафява линия (под и над пъпа , последната също кати при mutsunka се появи накриво)  Sad ...Е, малко поизбледняха вече -родих преди 6 месеца, но все пак са си там и ми се струва , че още доста вода ще изтече докато изчезнат съвсем  Embarassed

# 3
  • Мнения: 182
И моята линия още седи,а също минаха 6 масеца.Дано това чудо се махне по скоро.

# 4
  • Мнения: 3 483
братовчедка ми има син на година и половина и още й стои Laughing  аз обаче много се перча на плажа, защото жените като ме зяпат и им става много ясно, че скоро съм раждала, а имам такава фигура. Простете ми самохвалството, но се гордейте с този белег, напомнящ малките симпатяги, които имаме Laughing

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: kiki27
По време на бременността ми се появи една по-тъмна (кафява) линия надлъжно на корема. Бях чувала за подобно нещо и не се притеснявах, но виждам, че още не се маха, вече близо месец и половина след раждането. при вас как беше?


От моето раждане минаха 13 месеца и все още имам бегли следи от тази черта.

# 6
  • Мнения: 2 529
Цитат на: mutsunka
братовчедка ми има син на година и половина и още й стои Laughing  аз обаче много се перча на плажа, защото жените като ме зяпат и им става много ясно, че скоро съм раждала, а имам такава фигура. Простете ми самохвалството, но се гордейте с този белег, напомнящ малките симпатяги, които имаме Laughing


Ох, дано и аз да мога като теб след някой и друг месец да се радвам на айде да е поне горе-долу приятна фигура, пък чертата нямя да й обръщам внимание вече Wink

# 7
  • Мнения: 5 539
Аз пък много си я харесвам чертата Wink, също като Пипи Дългото чорапче - луничките. Просто много добре ми стои.Laughing Май почна малко да избледнява, но като почернея пък, съвсем няма да се вижда Sad

# 8
  • Мнения: 4 176
Цитат на: mutsunka
братовчедка ми има син на година и половина и още й стои Laughing  аз обаче много се перча на плажа, защото жените като ме зяпат и им става много ясно, че скоро съм раждала, а имам такава фигура. Простете ми самохвалството, но се гордейте с този белег, напомнящ малките симпатяги, които имаме Laughing

Zavizdam blagorodno. A az sum kato garedrob snadstoika:(

# 9
  • София
  • Мнения: 9 468
Значи много странно нещо са това хормоните! Confused
При първата ми бременност имах толкова силно изразена линия негра-тази тъмнокафява ивица под пъпа, но чисто лице.
Сега нямам такава линия, но лицето ми се петноса яко. Особено в часта си подочния контур, там където започва лицевата кост. Така, че като се замисля сега- по-добре си ми беше с линията тогава Wink . А и тя изчезва след време, не помня точно колко.
Ама не съм толкова сигурна за пигментните петна по лицето. Sad

# 10
  • Мнения: 3 042
Ха, и аз сега се погледнах и какво да видя- още си седи линията  Rolling Eyes ще почакам да се махне явно...ако се махне де Sunglasses

# 11
  • Мнения: 1 793
и моята линия още си стои. по-бледа е, но я има. ама честно казано това хич не ме притеснява.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: kopche
Значи много странно нещо са това хормоните! Confused
При първата ми бременност имах толкова силно изразена линия негра-тази тъмнокафява ивица под пъпа, но чисто лице.
Сега нямам такава линия, но лицето ми се петноса яко. Особено в часта си подочния контур, там където започва лицевата кост. Така, че като се замисля сега- по-добре си ми беше с линията тогава Wink . А и тя изчезва след време, не помня точно колко.
Ама не съм толкова сигурна за пигментните петна по лицето. Sad


Копче-според мен се готви за момиченце...при тези различия-няма начин да е друго!  Grinning  Grinning  Grinning

Никога и по никое време на 2-те ми бременности не съм имала и точица петънце - камоли цяла линия!  Wink  Wink  Wink
 Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 1 391
Аз пък чакам момиченце - според 4 различни доктора.... а пък нямам никакви пигментации - нито по корема, нито по лицето - само около ареолите на гърдите имам нещо като лунички...

# 14
  • София
  • Мнения: 9 468
Цитат на: Шани
Копче-според мен се готви за момиченце...при тези различия-няма начин да е друго!  Grinning  Grinning  Grinning

Никога и по никое време на 2-те ми бременности не съм имала и точица петънце - камоли цяла линия!  Wink  Wink  Wink
 Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses


О, Шани, дано излезеш права! Laughing
Че както ме е подкарало всичко на розово, направо ще ахна ако е момченце. Пък и съм толкова уверена и заявявам на ляво и на дясно, че ще имам момиченце, че ако "мача се промени", не знам как ще се чувствам Wink Embarassed .
Но, при всички положения това е една различна бременност от първата ми.
Вчера и спалнята боядисахме в бледо-розово-лилаво, в чест на бебка, която ще спи в нашата стая. А и креватчето ни вече е в бледо бебешко розово. Абе Барби стая стана направо Wink  Simple Smile .
Та ще видим резултата накрая. Само да сме живи и здрави!

# 15
  • Мнения: 713
kopche, ми то не ви остава много до срещата  Grinning . Дано да ти е едно сладко момиченце както си го искаш Grinning

# 16
Здравейте момичета,
Нямам линия по корема, а петънцата по муцунката ми са като лунички и си ги харесвам Grinning
Но проблема е, че ми се разляха ареолите на гърдите, да точната дума май е разляха, защото Imp гърдите ми са целите на петна.
Ще мине ли след раждането и случвало ли ви се е?
Колибри е писала за лунички, но моето не са лунички Cry

# 17
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: kiki27
По време на бременността ми се появи една по-тъмна (кафява) линия надлъжно на корема. Бях чувала за подобно нещо и не се притеснявах, но виждам, че още не се маха, вече близо месец и половина след раждането. при вас как беше?

При първата ми бременност линията ми изчезна около 6 -тия месец. Като гледам и сега ще изчезне късно, защото все още е доста пигментитала.
Но няма страшно, при всички случаи ще се махне все някога.

# 18
  • Мнения: 4 965
Моята пигментна линия е направо безкрайна - започва от долната част на корема и свършва чак под бюста (при това е доста тъмна и леко окосмена). Около пъпа също имам едно доста голямо тъмно кръгче (предполагам, че от прекаленото разтягане) - пъпчето ми също стърчи силно напред (вижда се дори през дрехите). Ареолите ми също се "разляха", но имат и лунички наоколо си. Единственото положително нещо е, че лицето ми се изчисти перфектно - нямам нито петънца, нито пъпчици - направо мога да стана рекламно лице на някоя козметична фирма, а косата ми стана дълга, гъста и пухкава  Grinning .

# 19
  • Мнения: 2 567
Здравейте момичета,

спомняте ли си горе-долу кога се появи тази линия? Или стриите?
Аз съм 18та седмица и още нямам нито едно от двете, и ми е чудно, дали ще ме подмине или не.  Embarassed

# 20
  • Мнения: 1 793
Цитат на: 6o6i
Здравейте момичета,

спомняте ли си горе-долу кога се появи тази линия? Или стриите?
Аз съм 18та седмица и още нямам нито едно от двете, и ми е чудно, дали ще ме подмине или не.  Embarassed


на мен стрии така и не ми се появиха, за което много се радвам Simple Smile  а кафявата линия ми се появи някъде към края на 7-мия или началото на 8-мия месец. по едно време си бях помислила, че това ще ме подмине, ама не. сега още си я имам, но е малко по-бледа.

# 21
  • Мнения: 2 567
Мерси, Анна,

междудругото имаш страхотно име, аз тайно си мечтая бебето да избърза с един ден и да се роди на Света Ана на 9.12 и да е момиче, разбира се  Grinning
Дано ме подминат стриите поне,ама с тия темпове на ядене напоследък...Живи и здрави, пък другото са бели кахъри  Stuck Out Tongue

# 22
  • Мнения: 4 242
Да ви кажа лентата всички май я получават ,коя по рано ,коя по късно, макар според бабите да съм чувала че само когато бебето е момче се появявала. Моята изчезна  година и нещо-две след раждането, но мъхчето по нея си стои все още-13г по късно:)

# 23
  • София
  • Мнения: 90
Мойта се появи преди две седмици (в 17-тата). Мери, направо ми разби чувството и теориите за госпожица  Laughing  Wink

# 24
  • Мнения: 4 242
Цитат на: mishle
Мойта се появи преди две седмици (в 17-тата). Мери, направо ми разби чувството и теориите за госпожица  Laughing  Wink


Е Мишле недей така дееее, това са бабини деветини Rolling Eyes
Нали чуваш че всички мами я имат пустата лентичка- да не би да се раждат само мъже Laughing  Laughing  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 90
И мен това ме успокоява, пък и майка ми я е имала, а аз съм момиченце все пак  Wink  Laughing

# 26
  • Мнения: 522
Родих преди пет месеца и линията ми доста поизбледня, но за сметка на това бенките по тялото ми са все още много тъмни (направо черни). Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 4 242
Мен повече ме тревожи пигментацията на ареолите, че са станали двойно по големи. Shocked  Shocked  Shocked Не помня с първата бременност да съм била така. Rolling Eyes Дали ще се оправят?

# 28
  • Мнения: 4 965
Цитат на: 6o6i
Здравейте момичета,

спомняте ли си горе-долу кога се появи тази линия? Или стриите?
Аз съм 18та седмица и още нямам нито едно от двете, и ми е чудно, дали ще ме подмине или не.  Embarassed


Моята тъмна линия се появи още в началото на 4-тия месец, а стрии имам от около 2 седмици по корема и то само от страната, където е по-голямото бебче (мъж ми твърди, че не ги вижда, а аз само си втълпявам) .

# 29
  • Мнения: 1 793
Цитат на: 6o6i
Мерси, Анна,

междудругото имаш страхотно име, аз тайно си мечтая бебето да избърза с един ден и да се роди на Света Ана на 9.12 и да е момиче, разбира се  Grinning
Дано ме подминат стриите поне,ама с тия темпове на ядене напоследък...Живи и здрави, пък другото са бели кахъри  Stuck Out Tongue


 Simple Smile благодаря  Simple Smile най-напред да ти пожелая лека бременност и здраво беб4е, а след това..........ха дано да е на 9. 12. и да ми е адашче Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 533
Цитат на: kopche

Ама не съм толкова сигурна за пигментните петна по лицето. Sad


КОпченце, добри новини, различна бременност от първата, значи много вероятно да е девойче Simple Smile За пигментните петна по лицето, аз бях станала като панда в лицето, бяло около очите, и пгментни петна около тях. Мислех че е от слънчевите очила и спрях да ги нося и фактор 60 плесках непрекъснато по лицето, но безуспешно. Сега всичко изчезна, хормон братче, непредсказуема работа!  33uu

# 31
  • София
  • Мнения: 9 468
Цитат на: _kalina_k
КОпченце, добри новини, различна бременност от първата, значи много вероятно да е девойче Simple Smile За пигментните петна по лицето, аз бях станала като панда в лицето, бяло около очите, и пгментни петна около тях. Мислех че е от слънчевите очила и спрях да ги нося и фактор 60 плесках непрекъснато по лицето, но безуспешно. Сега всичко изчезна, хормон братче, непредсказуема работа!  33uu


Нали! И аз така се надявам и мисля. Laughing
А за пигментните петна по лицето ми са точно, както си го описала. Един познат ме питаше дали не било от копютъра и това,ч е стоя с очила пред него. Защото стоято точно като обиколка на рамка за очила. Което е абсолютната глупост, ама пита си човека. Imp

Е, аз се мажа интензивно със слънцезащита, но това е само за да не се появяват повече, иначе започвам с избелващи кремове през октомври. Кофтито е, че пропуснах да ползвам кремове с фактор по- рано Wink .  Започнах чаак края на май месец. А трябваше още в края на февруари-началото на март. Confused

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Мери
Да ви кажа лентата всички май я получават ...Simple Smile


...ми аз не съм имала нито ленти, нито точки, нито лунички---НИЩО!  Grinning
...ТАКА,ЧЕ НЕ ВСИчКИ ИМАТ!  Wink

# 33
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Anna
Цитат на: 6o6i
Мерси, Анна,

междудругото имаш страхотно име, аз тайно си мечтая бебето да избърза с един ден и да се роди на Света Ана на 9.12 и да е момиче, разбира се  Grinning
Дано ме подминат стриите поне,ама с тия темпове на ядене напоследък...Живи и здрави, пък другото са бели кахъри  Stuck Out Tongue


 Simple Smile благодаря  Simple Smile най-напред да ти пожелая лека бременност и здраво беб4е, а след това..........ха дано да е на 9. 12. и да ми е адашче Simple Smile



Моля, моля,  дано всичко е наред, пък другото не е важно  Grinning
Лек ден!

# 34
  • Мнения: 1 533
Цитат на: kopche

Е, аз се мажа интензивно със слънцезащита, но това е само за да не се появяват повече, иначе започвам с избелващи кремове през октомври. Кофтито е, че пропуснах да ползвам кремове с фактор по- рано Wink .  Започнах чаак края на май месец. А трябваше още в края на февруари-началото на март. Confused


За слънцезащитните кремове, наш много добър приятел, дерматолог каза буквално "Забрави кремовете за бръчки през деня, тях слагай вечер, денем не излизай без висок фактор от сутринта, независимо дали е лято или зима". ПОзволявам си да допълня, особено при бременност трябва да се прави точно така. Аз съм малко немарлива и забравям обаче.
А ти виж какво ще стане с кожата ти като мине време след раждането, че и след кърменето, може да се оправиш и без избелващи кремове, чувала съм много противоречиви мнения за тях.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 468
О, аз съм много стриктна с мазането. На мен козметиката си ми е вид мания някаква. Laughing
Не излизам без слънцезащита на лицето, но нали ти казвам, точно периода на най-интензивното слънцеегреене съм проспала мазането с крем с фактор Imp  Cry .
Да, за избелващите кремове и аз чувма противоречиви неща. А и си права, че трябва да изчакам и кърменето, защото все пак и там "играят" хормони Wink . Също така, за избелващите кремове са ми казвали, че могат и да развалят кожата-каквото и да значи това. Neutral Face

# 36
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Шани
Цитат на: Мери
Да ви кажа лентата всички май я получават ...Simple Smile


...ми аз не съм имала нито ленти, нито точки, нито лунички---НИЩО!  Grinning
...ТАКА,ЧЕ НЕ ВСИчКИ ИМАТ!  Wink


Шани мила и аз не съм имала по чиста и лъскава кожа през живота си, само тази лента и мъхче от триъгълника та почти до между гърдите Embarassed  Cry  Embarassed

# 37
  • София
  • Мнения: 90
И аз съм в същото положение, Мери, и е много смешно, защото съм с доста светла кожа, а линията е бая тъмничка и бая кривичка от пъпа нагоре Rolling Eyes  Татенцето ни като я забеляза за пръв път (аз точно излизах от банята) и каза - Ама ти нали току що се изкъпа, виж как си се изцапала... или не си се измила добре  Embarassed  Wink  Laughing

# 38
  • Мнения: 717
Какво да ти кажа, мисля, че това е абсолютно индивидуално. Аз имам голяма линия и под и над пъпа. оята близначка - с дете на 2г. и 4м. имаше същата. При нея изчезна почти веднага след раждането. Въобще не се трогвай толкова от една линия-та това е напълно нормално.

# 39
  • Мнения: 4 242
Абе сладуранки да са ни живи и здрави съкровищата под сърчицата  ни  Kissing Heart  , а пък другото са бели кахъри  341uu
Моя татко казва: " Няма по красива от бременната жена!" и е прав  Hands Clap
  С петна или ленти все сме приказка  tiptoe

# 40
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Мери
" Няма по красива от бременната жена!"


Според мен това мъжете са го измислили само за да ни успокояват Laughing . Единственото красиво нещо от бременността е бебенцето, което се появява като свърши тя Wink

# 41
  • Мнения: 4 242
Цитат на: kiki27
Цитат на: Мери
" Няма по красива от бременната жена!"


Според мен това мъжете са го измислили само за да ни успокояват Laughing . Единственото красиво нещо от бременността е бебенцето, което се появява като свърши тя Wink


Е Кики защо така разсъждаваш бе мила Confused:  Не съм съгласна с теб, много мъже намират жените си по привлекателни по време на бремеността ,а съмненията по това мнение от страна на жените говорят за  липса на самочувствие,което пак е свързано с бунта на хормоните ,е и с няколкото кила отгоре Laughing
Аз се чувствам добре в кожата си  и съм много щастлива от бремеността си, не че няма моменти когато да се дразня от някой страничен поглед на таткото по стройна кака, но то си им е в кръвта, случваше се и когато си бях "фиданка" Wink

# 42
  • Мнения: 2 529
Мери, измествам темата, но си права, че всичко е свързано със самочувствието, което аз по време на бременността все пак го имах (ама не заради таткото, а заради щастието, че нося малък сладък живот), но сега е мама миа Cry Честно казано линията негра не ми пречи толква, но последните 5 килца за сваляне (качих общо 12), разширения таз и не напълно прибрания корем направо ме сриват в земята. А аз си мислех, че с кърменето се отслабва по-бързо Cry

# 43
  • Мнения: 466
И аз мисля, че ще имаш момиченце.
 Stuck Out Tongue Моята линия вече изчезна ,малкия е на 1г.9м.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 440
Ами аз защо си нямам черта  Confused:  Confused:  Confused:

# 45
  • София
  • Мнения: 754
Е, то не при всеки се появява тази черта  Simple Smile
Споко, тъкмо после няма да се притесняваш защо не се маха  Wink

# 46
  • Мнения: 6 155
Още нещо по темата:

"Петната на бременността - хлоазма

Какво представляват т.нар. петна на бременността?

Често срещано явление по време на бременността е образуването на хиперпигментни петна по кожата на лицето. Този вид пигментация е известна под името "петна на бременността" или хлоазма. Петната се разполагат предимно по лицето - бузи, чело, нос, около устата. Те са жълтеникави, светло до тъмнокафяви на цвят, с неправилна форма и различна големина. Обикновено петната са по-интензивни и се появяват по-често при лица с по-тъмна кожа. Възможно е да се пигментира също така и средната линия на корема, областите около зърната на млечните жлези и около външните полови органи и ануса.

Каква е причината за появата на петната на бременността?

Причината за появата на тези петна по време на бременност е увеличеният синтез на кожния пигмент меланин. Това става под влияние на увеличеното съдържание на женските полови хормони, характерно за периода на бременността. Кожата става по-чувствителна на въздействието на ултравиолетови лъчи, които също са много честа причина за възникването на хиперпигментации.

След раждането петната изчезват ли?

Петната обикновено изчезват спонтанно няколко месеца след раждането, но понякога не изчезват напълно и могат да се усилват по време на менструация и под въздействието на ултравиолетови лъчи.

Съществува ли лечение на хиперпигментните петна?

Лечение на хиперпигментните петна не бива да се извършва, без да е проведена консултация със специалист-дерматолог, за да бъде изяснена конкретната причина за появата им и съобразно нея да бъде назначена адекватна терапия. В тази връзка е важно е да се знае, че появата на хиперпигментации по лицето може да бъде не само козметичен дефект, но и проява на различни вътрешни заболявания - ендокринни, чернодробни и пр. Хлоазмата може да бъде резултат и от вредни въздействия на работното място, употреба на определени козметични препарати или лекарства, контакт с растения и пр., предизвикващи повишена фоточувствителност.

Бременните жени, които страдат от хлоазма е необходимо да избягват преките слънчеви лъчи и да използват качествени фотозащитни препарати.

Д-р Ася Николова, дерматолог



Съвети от Мария Иванова, рехабилитатор-козметик
Жените, които владеят изкуството на домашната козметика, биха могли в голяма степен да избегнат козметичните недостатъци вследствие на бремеността, прилагайки своевременни грижи за постигане на трайни и добри резултати. Съвременните изследвания доказват, че за осигуряване на защита от вредните слънчеви излъчвания предпазването с чадъри и шапки не е достатъчно, а е необходимо да се използват слънцезащитни кремове с висок фактор срещу А и В ултравиолетова радиация.
Освен ултравиолетовата защита е необходимо да се използват козметични продукти локално или върху цялото лице, а понякога се налага да се третира и шията в областите между ушите и деколтето с цел потискане на меланогенезата. Съществуват изключително добри продукти за атакуване на пигментните петна. Редица фирми се съобразяват с това, че появата на петната е най-често при бременност и в тази връзка има специализирани пречистени и безвредни продукти за работа в салони и/или употреба в домашни условия. Добре е бъдещите майки да не прибягват към собствен избор, а да направят необходимата консултация преди третирането на каквито и да било промени на кожата вследствие настъпилата бременност.

# 47
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Цитат на: kopche
Значи много странно нещо са това хормоните! Confused
При първата ми бременност имах толкова силно изразена линия негра-тази тъмнокафява ивица под пъпа, но чисто лице.
Сега нямам такава линия, но лицето ми се петноса яко. Особено в часта си подочния контур, там където започва лицевата кост. Така, че като се замисля сега- по-добре си ми беше с линията тогава Wink . А и тя изчезва след време, не помня точно колко.
Ама не съм толкова сигурна за пигментните петна по лицето. Sad



Олеле, вие съвсем ме "успокоихте"-ами аз имам всички тези екстри-и пигментни петна, и ивица и под, и над пъпа Sad  но си мислех, че остава още малко и с раждането ще изчезнат тези хубости, а то...Божеее, ако не изчезнат ще си остана с едно детенце Wink с тази външност, или ще трябва да прелъстявам съпруга си само в тъмни безлунни нощи :black:

Общи условия

Активация на акаунт