Май замина, а ние не спираме да пълним веселата ни дружина! N44

  • 17 663
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 336
Сърдечно благодаря на всички за пожеланията по случай рождения ми ден!!!   bouquet

Дендри, честита госпожица!!! Заслужаваше си чакането, виж на какъв хубав празник реши да се появи  Simple Smile. Ленче и на теб честито! С пожелания да ти е здрава и много послушна госпожицата!

# 16
  • София
  • Мнения: 2
Лято, стягай се! Мадленка се е сдала вече, ама в теб ми е надеждата Simple Smile

Тая вечер бяхме на цирк - в Младост е цирк Балкански. Беше прекрасно! По хубаво цирково представление не съм гледала на живо. Нищо общо с бедничките малки циркчета тук там. Напълниха ми душата. Който може (няма бебе още) - да отива, няма да съжалява! Истински празник! Чувствам се като дете.

А иначе - малката днес е по-спокойна, не мърда като друг път, това леко ме тревожи, но утре сутрин съм на запис и реших да не хуквам днес към болницата и да не създавам паника.

Спокойна нощ на всички бременни и майки с бебчета!

# 17
  • Мнения: 11
Честито на Дендри и Ленчето за прекрасните бебенца! Да са им живи и здрави и много да ги радват! Желая им цялото щастие на света   love001    bouquet  bouquet
Радвам се изключително много за милата Дендри - сега си има прекрасна беборанка с красиво име и е заедно със другите мами с които толкова се надяваше да се съберат  Hug заедно в болницата и ако това не е късмет  Party

Леле, докато се наговорим с Рали по скайп-а ми седеше отворен прозореца за отговор и ето какво е станало: Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 11 нови отговора.  smile3532

Лято, стягай се! Мадленка се е сдала вече, ама в теб ми е надеждата Simple Smile

А иначе - малката днес е по-спокойна, не мърда като друг път, това леко ме тревожи, но утре сутрин съм на запис и реших да не хуквам днес към болницата и да не създавам паника.

Е Glum, недей така  Naughty мен къде ме забрави  Mr. Green Аз се глася за юни месец вече  Mr. Green Така че сама няма да останеш  Peace

Иначе и при мен има дни, в които мъника мърда повече и други в които е много спокоен и само отвреме на време ритка, колкото да ме успокои че си е вътре и си е добре.Така че не се тревожи  Wink аз съм на тонове чак на 1ви юни и за сега съм ок, ама ако по средата на седмицата ме пообхване паника и аз ще се сервирам по рано в болницата за тоновете. А ти иначе къде ще раждаш?

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 23:50 от Galia1982

# 18
  • София
  • Мнения: 12 225
Айла, ние сме от тези проблемните, дето се будят по-рядко и ядат по-малко. Дария по-специално. Всъщност, основният ни проблем е, че заспива по средата на храненето и не поема очакваното количество. Но пък е жизнена иначе, когато е будна. И до вчера или наддаваше добре, или за 1-2 дни се е случвало да задържи теглото си. Вече е над 3 кг (вчера беше 3010 гр), т.е качила е над 700 гр за 3 седмици. Но все пак мен силно ме тревожи продължителното спане (около 4 часа, понякога 3, понякога 5) е малкото количество храна. Какво казват консултантите по кърмене за такива бебета? А последните три дни са кошмарни направо - от жегата съвсем се влошиха нещата... Направо ме е страх да я сложа на кантара след малко... Cry
    За три седмици сте наддали много добре, затова смятам че нямаш за какво да се притесняваш. А относно количеството аз по-долу пуснах този пост.
   
   Количество кърма необходима за денонощие в грамове

Възраст на бебето     Мин кол Мак кол Ср кол
0-3 седмици                 400          800         600
3 седмици-2 месеца     600         900         740
2-6 месеца                   680         1130         910
6-9 месеца                   680         910         800
9-12 месеца                 510         910         710

Ако вашето бебе на яде никаква твърда храна, тоест е само на мляко, правилото е да му предлагате по 70 мл на всеки 454 грама от теглото му всеки ден.
Тоест ако бебето ви тежи 2,700 кг то се нуждае от 425 грама мляко за 24 часа.
   
     Това означава, че за бебче тежащо 3 кг, както са твоите бебенца е нормално за 24 часа да изяжда по 500 мл кърма за денонощие, което при седемкратно хранене прави по 70 мл на хранене и по 60 мл при осемкратно хранене. Вие по-колко изяждате на хранене? Как преценяваш колко са изяли ако преди това са сукали от гърда? Може би от там изсукват повече отколкото предполагаш  Simple Smile
      Много се радвам, че нещата при вас както разбирам от поста се развиват добре, малките растат и хапват мляко. Кога сте на преглед при педиатърката? Наистина в жегите често не им се хапва.
      За по-големите паузи е нормално поне веднъж дневно да има една петчасова пауза някъде, което не трябва да те притеснавя, за съжаление не винаги това е проз ноща  Simple Smile, през останалото време е хубаво след третия час да се опитваш да ги будиш и да хапнат  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 849
Айла, страхотна си, както винаги!!! Мнооого ти благодаря! Не ми беше оставало време да сметна какви са нуждите на бамбините, а тази формула определено дава отговор (бях се загледала само в таблицата). Всъщност, Сияна има склонност да хапва по около 90-100 мл на хранене и сравнението с Дария убиваше всичко детско в мен просто... А по това, което си ми написала, си дадох сметка, че Дарката определено си взима каквото й трябва за денонощието. Ето днес например яде няколко пъти по съвсем малко - 20-30 до 40 мл, но вечерта си навакса с повече от 100 мл и като се замисля, май точно около 500 мл се е завъртяла... И нищо чудно, че въпреки страховете ми, според кантара е наддала нови 60 г, при това прясно изакана - вече е 3070 г, а Сияна е 3100 г и най-веселото е, че някои дрешки вече им окъсяха Shocked. Явно и сънят храни, пък и някакъв вид фотосинтеза ще да са развили, откакто ги оставям да спят на чист въздух на терасата в Княжево  Laughing. Иначе голямата пауза, слава Богу, е през нощта. Сега като заспаха очаквам да се събудят чак към 4,30 - 5.
А иначе кърмата леко се увеличи през последните дни. Вече изцеждам по около 80-90 мл общо и все повече хранения са само кърма, но отчасти на гърда и после с шишето. Просто все още се изморяват доста. Напоследък пък се случва да забравят да гълтат, докато са на гърдата и толкова си пълнят устичките с кърма, че започват да се давят в един момент. След задавянето обаче им идва акъла и почват да гълтат и да дишат и тогава вече идея нямам какво и колко дърпат, защото вече не боли, а и дърпането не е толкова силно вече, докато те могат да си седят там сигурно цял ден...
С педиатърката ще се видим чак след седмица.

# 20
  • Мнения: 0
Я да направя едно среднощно включване  Mr. Green
Честито бебче на Дендри! Да расте здраво и щастливо!

Galia1982 и аз се готвя за юни месец  Crazy  То мен и докито си ме предупреди, че най-вероятно ще подмина 29ти - плацентата била супер свежа, вода достатъчно и така... Това обаче не ми пречи постоянно да се ослушвам за някакви родилни признаци  Mr. Green
А за активността на бебка съм забелязала, че ако съм пила кафе или кола през деня тя става доста щура, а когато ги пропусна си кротува. Днес например пих една чаша кола и сега ми изнася танцова програма  Laughing
Спокойна нощ на всички майки и бебета  smile3524

# 21
  • София
  • Мнения: 5 247
Добро утро, скъпи мами!

Айла! Твоята система е супер, но ми се вижда доста трудна за постигане....В смисъл хубаво е, бебчо да е само на кърма, но това си е денонощно кърмене без почивка. Аз не мога да го постигна защото много ми тежи операцията и гушкането ми причинява болки. Затова кърмя и дохранвам. Така спинкаме по 3 часа и после пак кърмене и дохранване.

Имам въпросче! Колко време трябва да се пазим от претоварване след секцио!? Защото аз вече го вдигам и мия наакана дупанка на мивката, което ми е тежичко.

Успех на всички, които днес ще станат майки!

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
[.

Имам въпросче! Колко време трябва да се пазим от претоварване след секцио!? Защото аз вече го вдигам и мия наакана дупанка на мивката, което ми е тежичко.


Индивидуално е.Аз съм на 5 дена оперирана,но се грижа за къщата и децата.Божидара я вдига баща и,но снощи аз излизах с нея.Всичко е до възстановяване.Пък Мина си я взех при мен в болницата на 26 час за да мога да я кърмя.Ама аз като нямам помощ и ми се налага да викам неволята Crazy

Сега добро утро,че първо отговорих на Мигла Crazy
Ето малко снимкиhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=381158
Днес ще ходим при педиатърката и това ще ни е първата офиц.разходка в такъв състав.

# 23
  • Мнения: 79
Хайде на кафе, сладки поспаланки   food010, събуждайте се вече. Аз кафето вече си изпих, закуска приготвих, даже и успях малко разтребя  Crazy и сега ме чака последната партида бебешорски дрешки за гладне. Общо взето днес се очертава доста натоварен ден  ooooh!. Днес колко ли нови бебчета ще се появят  newsm78
Хубав ден на всички  Heart Eyes

# 24
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Добро утро  smile3507

Честита рожба на Дендри! Да е здрава и много послушна принцесата!

Сиска, добре дошла! Големи са сладурани двечките! Нареждам се на опашката за снахи  Heart Eyes

За обличането: в тия жеги само по боди и чорапки. Ако има вятър слагам и трикотажна блузка, краката остават голи. мятам една пелена отгоре и аре по улиците. Съдя по себе си.
Отивам да наваксвам със съня и вие пишете по-малко че нямате прочитане  Heart Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 6 044
Добро утро и от мен!! Най-напред да се оплача, че вече съвсем се сбърках. След петъчния ми разговор с д-р Калев, когато се разбрахме днес да ида до болницата само за изследвания, тая сутрин рано-рано цъфнахме там. И като ме водя д-р Угрински, и вика, ти си за секцио, така ми е казал Калев!!  Shocked Аз загубих ума и дума, защото най-малко такъв отговор съм очаквала. Знам, че секциото си седи като вариант, но никога не сме взимали такова категорично решение!!! Да съм постъпела за изследвания и хайдеее... В момента съм сбъркана и шашната и се чудя какво да правя; дали ще има смисъл да звъня на Калев и да го питам последно какво става...  Crazy  ooooh!

# 26
  • Мнения: 1 951
Сиска, какви бузи има Мина.... Laughing Сладурка е тя! А тук Божа е голям образ - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=381158&pid=12475146

Калин вкъщи е облечен само по едно боди, бос.
Навън пак с едно боди и къси панталонки, бос. Завивам и отвивам пелената според това дали сме на сянка или не.
Но Плевен не е критерий, тук се славим с невероятните си жеги. Вчера беше 32 градуса  Shocked

# 27
  • София
  • Мнения: 2
Лято,
това същия доктор ли е, дето не си спомняше коя си като го пита мамата от форума оня ден? Верно са отнесени всичките и човек се чуди дали да им вярва или не. Според мен звъни им наред, докато изясниш точно за какво става въпрос. Секцио - ок, секцио, ама поне да си наясно, че е сериозно решение, което е именно за теб и което е взето по сериозни причини и ти си наясно с тях. Звъни, чопли, не се отказвай, да си изясниш за какво иде реч!

Сиска, много е сладка малката - прилича ми на теб (ама не съм виждала таткото, та знае ли човек)

# 28
  • София
  • Мнения: 6 044
Glum, Калев е този, дето чат-пат забравя разни работи. И нали излезе в отпуска тази седмица, затова отидох при другия. Всъщност нямам представа кога са говорили за мен, малко се съмнявам дали е било тези дни. Както казваш - секцио-секцио, ама поне да съм сигурна, че наистина това е правилният избор, а не, че на някой си така му е по-удобно, да речем...
Сиска, с много сладки бузки е малката!!

# 29
  • Мнения: 128
Браво, Сиска, да са ти живи и здрави и двете мацки! Ама според мен и двете са одрали Чемширев, като гледам снимките!
Ох,място не мога да си намеря от болки. Какво прави това дете вътре в мен, не знам, ама боли много. Sad
Отгоре на това и някакъв ужасен сърбеж от антибиотика, а трябва да го пия още цяло едно денонощие, ужас.
Много ми е гадно днес от всичко, момичета. Sad

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 10:50 от miika

Общи условия

Активация на акаунт