Детска градина и принудителните сборни групи?

  • 12 235
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Мили майки, моля споделете как  е във вашата градина. Нас ни карат от 1.06 да подпишем декларация, че сме съгласни децата да са в сборни групи и така до края на септември? Разбирам един месец - август - ама 4 ми идват много. Имам чувството че по този начин принуждават повечето родители да търсят други алтернативи. Моите дете е и алергично и не мога да го влача всеки ден в нова група и нова госпожа и да се обяснявам и да се моля цял ден да не забрави. Моля споделете как е при вас за да мога да разбера дали това се случва само в нашата прехвалена градина или е масово явление и трябва да се примиря. Опитах се да открия и закон определящ тези тъй наречени почивки, но също не успях. Sad

# 1
  • Мнения: 1 085

Да, и в нашата ДГ ще бъде така. Останах изненадана също. И моето дете е алергично и все още не яде всички храни. Не ми се иска да го поверявам на други учителки, които не знаят диетата му, тъй като лесно може да стане фал. Затова няма да го пускам в смесените групи. Не ми се мисли, ако нямаше кой да го гледа, какво щях да правя.

# 2
  • Мнения: 2 090
За мен сборните групи не са проблем.Но детето категорично отказаха да го вземат лятото в такава група като разбраха че имам бебе и съм си вкъщи,госпожите нали трябвало да излизат отпуска Crossing Arms.Е,това пък просто... Whistling

Иначе за съжаление мисля че във всички градини е така както казваш,поне това е което съм чувала от приятелки с по-големи деца Rolling Eyes.

# 3
  • Мнения: 210
Да и аз чакам бебе и ми казаха, че и така ще съм си в къщи ... А това че с корем ще тичам след детето си е мои проблем. Аз за съжаление съм с "модерни" баби и няма кои да ми помага, и ако това е практика навсякъде съм го закъсла. В яслата беше само август и един месец си е добре, но тези 4 е ужас.

# 4
  • Мнения: 2 821
Същата работа и тук Crossing Arms....Сборните групи почват от сега, защото имат ремонт....Казаха "Ние знаем кои родители работят и кои имат възможност да си гледат децата" Rolling Eyes

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В градината на дъщеря ми винаги от юни са били сборни групи, а юли и август градината не е работила нито един път за 4 години. Така, че майките са доволни и на сборните групи. Лятото е нормално да има сборни групи. Все пак повече деца отсъстват, а да се върти толкова персонал за малък брой деца е нерентабилно. Много майки се молят градината им да работи и са без претенции за сборните групи. Миналата година дъщеря ми беше и в дежурна градина. При непознати учителки и деца. Ходеше с удоволствие, намери си нови приятелчета. Просто помоли да сложат едно листче в групата където е детето, че е с алергия, разговаряй със сестрата и смятам, че няма да има проблем.

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хе хе, това вашето не е проблем.

Нашата от 01.06 разпределя по сборни групи, а юли и август е затворена за поредния ремонт. От септември - пак сборни.

Чудя се обаче, само аз ли не забелязвам резултатите от ремонта  newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
А кой каза, че трябва да го водите в други групи  Wink
Ами интересно учителите кога ще си ползват отпуската  Wink Нашата градина също ще е със сборни групи. По-добре отколкото както беше преди когато казваха 2 месеца намирайте кой да гледа детето.. градината не работи лятото" Алергията пък какво общо има?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Нашата от 01.06 разпределя по сборни групи, а юли и август е затворена за поредния ремонт. От септември - пак сборни.

Чудя се обаче, само аз ли не забелязвам резултатите от ремонта  newsm78
hahaha hahaha hahaha Много си наблюдателна пък ти.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
На нас не са ни казали, че ще са сборни групи. Обявиха само, че август ще почиват.
И досега никога юни месец не са били сборни.

# 10
  • Мнения: 1 085
...Алергията пък какво общо има?

Ако детето е на диета е доста сложно, тепърва нови учителки да се запознават с нея. Рисковано е, като не са свикнали, забравят и може да стане голяма беля.

# 11
  • Мнения: 1 092
Хе хе, това вашето не е проблем.

Нашата от 01.06 разпределя по сборни групи, а юли и август е затворена за поредния ремонт. От септември - пак сборни.

Чудя се обаче, само аз ли не забелязвам резултатите от ремонта  newsm78

Стига деее Laughing , смениха дограмите и ремонтираха тоалетните в "конкретната" градина.
А на нас -макар че сега завършваме предучилищна- ни казаха, че няма проблем, градината ще работи до края на юни, после ремонт, защото аз мислех че изписват "предучилищниците" в края на май.

И това с ремонтите си е било всяка година, не свикнахте ли вече Mr. Green

# 12
  • Мнения: 800
и ние сме така - от 15 юни са сборни, а от 15 юли до 15 септември - отпуска?! А госпожите ми се разсърдиха, че записах и двете си деца (3 група и ясла) да ходят до последно - "а ние как ще почиваме?" Нямаме баби и екшъна е пълен както всяко лято ...

# 13
  • Мнения: 1 237
И при нас от юни са сборни групи,като едното лято градината почива юли,а другата година-август.

# 14
  • Мнения: 77
Здравейте мами, моля ви пишете за кои детски градини става въпрос, защото нас са ни приели в 85 ЦДГ и си търся информация за там. Ние до момента сме на частна забавачка и съм безкрайно доволна, но като чета тук във форума направо се плаша.. а ако няма кой да ти гледа детето докато са отпуска или в ремонт?????

Общи условия

Активация на акаунт