Не иска да пие лекарства, ама НАИСТИНА не мога да ги дам

  • 14 372
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Темата е за деца, които не искат да си пият лекарствата, когато са болни.
Моля без коментари от сорта "ама как не иска, кой го пита" и т.н.
Който е имал подобен проблем, ще ме разбере.
Не мога да дам нито сироп, нито хапче, нито да пръсна капки в носа, прегледите при лекаря са кошмар, взимане на кръв - малък ад.
Стигам до абсурдни ситуации, в които не си лекувам детето, защото просто не мога да му дам нищо...
Когато мога и лекартвото позволява разреждам в храна, сок и т.н., но когато вкуса се усеща, няма как да стане. Ползвам свещички за температура и повръщане...
Моля ви споделете как се спрявате с трудно даване на лекарства.... Убеждаване, подкупване с шоколад, филмчета.... нищо не действа. Сега реве от един ччас в стаята си, опитах се да му дам Кларитин. Изплю го. Побеснявам вече, едва си сдържам нервите и не знам вече как да му дам лекарствата.
ПП. Да кажа само, че не е бил в болница (да чукна на дърво) и не е преживявал особена травма, свързана с лекари, лекарства и т.н., т.е. няма обяснение за това поведение, просто си е такъв.

# 1
  • Мнения: 266
Все едно аз съм го писала,повярвайте ми #Cussing out.Понякога ми идва да хвана гората,и кой как иска да му дава сиропите.Последния път когато боледува се опитвах цял ден да му дам антибиотика,и не успях,обадих се на педито и тя ми каза инжекции.Колкото и да ми беше тържно се съгласих.Инжекцията беше веднъж дневно.Беше ме жал за него,но плачеше по веднъж  в деня,когато дойдеше сестрата,а не по цял ден гонейки се да даваме лекарства.През останалото време беше спокоен и му мина много бързо.Знам,че не е най добрия вариант,но избор нямаме.

# 2
  • Мнения: 2 331
Според мен единственият начин да му даваш лекарства е да го убедиш.С книжка, с разказ...ние имаме историйка за добрите и лошите човечета.Като ги боли, значи трябва да вкараме добри човечета в устата, ухото, носа, за да може да победят и изгонят лошите човечета и да спре да боли.При нас свърши работа.Но, никога не са били толкова крайни, колкото описваш, че е твоето момче.Ето една книжка, в която има инфо/само в една глава/ за бактерии … а ги побеждаваме.
Ако и това не проработи, може да помислиш за хомеопатия.Там няма лекарства, а сладки топченца-бонбонки.Обаче, не всеки е готов да сподели идеята на алтернативните лечения, та не знам как ще ти се стори идеята...
Успех и да си по-спокойна, че наистина ни усещат много емоциите и става още по-лошо!

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Според мен единственият начин да му даваш лекарства е да го убедиш.С книжка, с разказ...ние имаме историйка за добрите и лошите човечета.Като ги боли, значи трябва да вкараме добри човечета в устата, ухото, носа, за да може да победят и изгонят лошите човечета и да спре да боли.При нас свърши работа.Но, никога не са били толкова крайни, колкото описваш, че е твоето момче.Ето една книжка, в която има инфо/само в една глава/ за бактерии … а ги побеждаваме.
Успех и да си по-спокойна, че наистина ни усещат много емоциите и става още по-лошо!


И аз така си мисля,че само с разговори ще стане.Един път,два пъти насила ще стане,но на третият път няма да стане.По този начин много се изнервяте,и ти,и детето.Говорете си,това е начинът.
Отделно,Кларитинът е гаден,ако имаш възможност го смени с Ериус.Опитвала съм и двата сиропа и наистина Кларитина е гадничък.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 175
Позната история, но се убедих, че колкото повече се нервирам, толкова по-малък е шанса да успея.

Антипиретиците и при нас са във вид на свещички. От сиропите за кашлица одобрява само мукоплант. И аз като първа идиотка се пазаря с лекарката не може ли да заменим проспан с мукоплант  ooooh! Хомеопатичните бонбонки вървят, защото са сладки. Ентероли и други подходящи прахчета ръся върху филийки. капки за нос също има само едни които не лютят и се приемат вече (но след много убеждаване). Но любимия на нашата педиатърка изопринозин не мога да дам по никакъв начин  Tired

За да имам все пак някакъв успех, трябва да поема дълбоко въздух, да се ухиля до ушите и да почна да измислям разни фантасмагории, да пея, да се правя на маймуна, да си пръскам капки в собствения нос в носа на куклата и каквото ми дойде на ум.

# 5
  • Мнения: 1 541
Охх, за инжекциите и антибиотиците - да, това е вариант, но в случая морим вирус ли е , алергия ли е, нещо уж безобидно - глупава кашлица със сополи, но го влачим от 1 месец, точно защото не мога нищо да дам. И въобще въпроса е принципен - не може да продължава вече така.  ooooh!
Всеки път след тези циркове си заричам за хомеопатията и всеки път като мине и замине.... Този път обаче чвно чашата преля, и точно това целя - гранулки , малки, нали уж и от една доза може да мине.... 100% ще опитам само да мине този път.
Главна буква, книжката ще я купя. Обяснявам до припадък, ама накрая така се озлобих, че разправях ужасии за това, че ще го вземат в болница и други глупости.. Embarassed Еми, полудях направо.... Говоря, убеждавам, убедила съм почти , смее се и е готов да си отвори устата и като взема лъжицата си слага ръката на устата, рев и край. Насила не мога нищичко да направя така или иначе....

# 6
  • Мнения: 1 541
МиА, аз пък Проспан мога да дам в попара или там каквото яде, не знам какво действа, ако се смеси, но....
И аз се пазарих за Проспан, че ни изписаха Мукосолван, ама не - каза ми че имало не знам си какво действие, пък другото - еди какво си....
Осцилококцинум и аз мога да дам, бонбонки им казваме , колкото и да е неправилно. Ентерол абсурд, но идеята с филиите е добра.
Добре , де , не те ли притеснва, че си губят свойствата ако се смеси с топло, храна, на някой пише, че не трябва да се смесва -  Tired не, че в случая, не е по-добре да приеме лекарство, пък ако ще и без свойства... ooooh! ох, не знам вече

# 7
  • Мнения: 2 331
Обяснявам до припадък, ама накрая така се озлобих, че разправях ужасии за това, че ще го вземат в болница и други глупости.. Embarassed Еми, полудях направо....
Разбирам те!Мисля, че повечето от нас са изпадали в състояние, което не могат да контролират.Обаче, важно е да се успокоиш, за да успееш!И, вярвай му, че му е искрено гадно.Така вероятността да избеснееш е по-малка! Hug

# 8
  • Мнения: 87
Мен лекар ми е казвал в такава ситуация сиропът да се постави в спринцовка и да се пръсне по бузата от вътрешната страна. Детето преглъща рефлекторно.
Освен това Кларитинът не е гаден на вкус, лично съм го опитвала.
Може пък като преглътне така веднъж да се убеди, че няма нищо страшно.  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
Съвет не мога да ти дам, защото при нас е обратната ситуация - като свърши лечението продължавам да давам изцеден лимон в лъжичка, примерно, защото си реве за сиропа  Crazy
Но да се смесва лекарството с храна не винаги е удачно. Чети листовките или питай лекарката. Тези, които се дават половин час преди или след ядене по-добре не ги давай ако не можеш да се пребориш, вместо да ги слагаш в храната и да го тровиш излишно без да постигаш желания лечебен ефект.

# 10
  • Мнения: 1 085
Като не иска, не давай лекарства! Започни да лекуваш с хомеопатия. Всички деца харесват хомеопатичните гранули, като бонбони са. Не съм чула до сега някое да ги е отказало. Детето само ти дава сигнал кое е по - добре за него  Grinning.

# 11
  • София
  • Мнения: 978
Като не иска, не давай лекарства! Започни да лекуваш с хомеопатия. Всички деца харесват хомеопатичните гранули, като бонбони са. Не съм чула до сега някое да ги е отказало. Детето само ти дава сигнал кое е по - добре за него  Grinning.

Напълно подкрепям мнението.
Синът ми не иска никакви лекарства. Бях се видяла в чудо, какво ли не опитах, какви ли маймунджулъци не съм прилагала и нищо. Накрая се доверих на една от педиатърките му, която се занимава с хомеопатия и не съм имала никакви проблеми

# 12
  • София
  • Мнения: 6 175
Добре , де , не те ли притеснва, че си губят свойствата ако се смеси с топло, храна, на някой пише, че не трябва да се смесва -  Tired не, че в случая, не е по-добре да приеме лекарство, пък ако ще и без свойства... ooooh! ох, не знам вече

Специално за ентерола, самата педиатърка ме посъветва така да го давам още от бебешка възраст. Даже на малкия скоро го давах поръсен върху лечебната каша, но не топла.

Преди 2 дена ни изписаха с дребния от болница. И докато бяхме там силно се изкушавах да доведат каката на свиждане, да види колко е "готино" да имаш система забита в крака. Ама реших да не я бутам зорлем при толкова болни деца.
В къщи показах белезите и обяснявах защо трябва да се пият лекарствата когато е болна и дори по-лесното, защо не трябва да яде с лъжицата на брат си...пей си ми Пенке ле...никой не ме слуша  Whistling

# 13
  • Мнения: 337
И моята хубавица е същата. При самия лекар още се скъсва от рев без нищо да й правят, а като почне прегледът, вече става страшно. За да могат да й видят гърлото, трябва с баща й двамата да я държим и пак е трудно. С лекарствата също е голям кошмар. До сега/ слава, Богу, /ми се е налагало да се боря само с чревни вируси. Обаче това, че детето знаело кое е добро за него, според мен не е особено вярно. Почти до болница за обезводняване се докарахме този път. И като стана напечено я почнах насила, не че ми беше хубаво...Със мерителната спринцовка от Панадола и давах прахчетата, разтворени в съвсем малко вода. Гадно, не гадно, държа я здраво и по най-бързия начин. За два дена се оправи детето. Иначе се бяхме запътили към болницата направо. Но съвети за чужди деца не давам. Особено откакто имам свое. Никое правило не е общовалидно и децата са твърде различни.

# 14
  • Мнения: 1 541
МИА„ съжалявам, че стигнали с малкия до болница.
Отивам в хомеопатичния да чета при кого да го водя.
olipoli, от опит и то горчив само да вметна, че това насила става, ама до време. Марти вече е силен, на 4 години, не можем да го държим и да му отворим устата насила, както като е бил на 1 и половина примерно.
Като му взимат кръв трябва 3ма да го държат, а сестрата от стискане и дърпане на ръчичката му, спира кръвта и не може да си напълни епрувеките....
А с ренгенова снимка, баща му го е държал с крака и ръце легнал, едва ли не и него го бяха снимали на снимката,щото аз бях бременна и не можех да влезна да помагам... Rolling Eyes
Просто като се разболее и ми настръхва косата, не от друго , а от тези истории....

Общи условия

Активация на акаунт