Как да премахнем пърхута с природни средства

  • 5 270
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 648
Здравейте, дано не се повтарям... В някои теми се коментира премахването на пърхут с противопърхутни шампоани, но аз не искам да рискувам с тях, защото знам, че след като спреш да се миеш с тях, пърхута се появява отново и става още по-зле. Моето е сух пърхут, по-скоро като прах, не е на парцали, но се посипва доста неприятно върху черните дрехи. Някоя от вас успяла ли е да го премахне с някакви маски, отвари или лосиони (не купени, а домашни), с нещо, което наистина лекува пърхута, а не го премахва само временно, както правят шампоаните? Ако можете да ме насочите към направата на някакви домашни средства ще съм много благодарна...

# 1
  • Мнения: 0
Ох и аз в момента съм в борба с пърхота. Аз използвам една простичка рецепта, която баба ми  каза. След като се измия с шампоан измивам косата с вода от сварена коприва, но това съм го комбинирала с шампоан против пърхот Selsun blue. Вече втора седмица го правя и определено има ефект, но и мен притеснява това, че след като спра пърхота  отново ще се появи. Явно трябва да си намеря шампоан за чувствителен скалп, защото тези шампоани от по 5-6 лв. винаги след няколко измивания спират да ми действат добре, а съм сменила толкова много... същото е с балсамите в момента не слагам никакъв, защото обикновено още веднага докато го слагам изпитвам едно неприятно усещане по кожата на главата  и разбира се резултатът е пърхот.  #2gunfire

# 2
  • Мнения: 648
Christie`s, слагай балсама само по краищата на косата, без изобщо да има досег със скалпа. Но ако можеш да минеш без него - още по-добре. Пробвай с някакъв медицински шампоан за чувствителен скалп. Интересно дали копривата помага за пърхута?

# 3
  • Мнения: 385
Ех, момичетяа, и аз съм в кюпа  smile3511 В момента съм подхвнала Себорал-а - смятам да измажа цялото шишенце и докато го ползвам положението е поносимо. Скоро след като го спра обаче като че ли пърхута пак се появява. Аз също нямам голяма вяра на шампоаните против пърхут и в момента ползвам детски без СЛС, ки забелязвам че ми дразни по-малко скалпа.
Копривата мисля че помага, но казват, че се иска постоянство, което на мен ми е малко слаба страна. По тази причина не дочаках ефект от миене с катранен сапун, мазане с ябълков оцет, мазане с чаено масло и т.н. Rolling Eyes Следвщото нещо, което смятам да пробвам е да забъркам някакво мазило или маска с медицинска сяра, но в момента още търся подходяща рецепта  Peace
Интересно нещо, което четох напоследък е, че ако половинката има пърхут, докато не се излекува той, няма оттърване и за нас. Това ми звучи логично защото по този начин постоянно влизаме в контакт с бактериите, причинители на пърхута и няма как да се избавим успешно. При вас има ли го този момент?

# 4
  • Мнения: 0
devin за сега мисля, че няма проблеми и без балсамите, в момента съм си набелязала няколко шампоана за чувствителен скалп и тези дни сигурно ще си купя някой от тях. Харесах си на Ducray от зелената серия и май на него ще се спра.  А за копривата определено мисля, че действа, но както каза Lile_Pile трябва постоянство. В момента съм се амбицирала,че наистина ми е писнало да оправя проблема "уж" и след известно време пак да се появи.

# 5
  • Мнения: 277
Доколкото съм чела,причините за появята на пърхута са две,като при различните типове коса се проявява по различен начин.Първана причина е гъбичка,а втората способността на кожата на главата да се обновява бързо.За двете и за пърхута изобщо няма лек,който да действа завинаги,спре ли се с процедурите,пърхутът отново се появява.За втората причина преди малко четох,че помага сярата,все още се чудя как да си я набавя,начинът с лук не ми хареса.За мазна коса знам,че са подходящи Себорал Форте,малсло от чаено дърво и коприва.При мен не помогнаха,дано някой друг да има късмет.Само че не знам каква е причината за моя пърхут,а предполагам от там трябва да се започне.Някой има ли идея как да разбера?

# 6
  • София
  • Мнения: 58
За мазна коса-хума с оцет,като се внимава хумата да не изсъхне върху скалпа.Стои се с маската
поне 30 мин.
За сух и чувствителен скалп -зехтин и глицерин(3:2).С тази маска може и да се спи.
Наличието на пърхут може да се дължи и на липсата на витамини.
Успех в борбата.

Общи условия

Активация на акаунт