Ще си имам мини заек, имам въпроси...

  • 49 555
  • 199
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 314
Ами да,ама само да си умре на 10-тия ден така??
Иначе заекът от преди това 2-3 дена забелязах,че не подскача,а си влачи задните крачета...

Това ми прилича на счупен гръбнак. Възможно е да е станало при неправилно вземане. Най-вероятно е починало от болки.
Мен още ми е пред очите първото зайче - то също така си влачеше краката.

# 46
  • Мнения: 239
Уф.. ее.. аз толкова нежно съм го вземала... А родителите ми пък още повече... А и в началото си скачаше. Май наистина може да са ми го продали заразено.. Sad

# 47
  • Мнения: 25 600
Така, товае постелката, която ползвам. Не пише от какво е, но прилича на памук, не мирише и е много лесна за почистване. Където си върши работата се сменя често, а в цялата клетка може да стои до 14 дена.

Е, как да не пише, cotton означава памук.  Grinning
Много интересно, за първи път чувам. Тук едва-едва навлизат гранулираните постелки на база пресован талаш или хартия. За цени да не говорим...
Добре, че нечия умна глава е открила, че за целта идеално могат да се използват дървесните еко-пелети, които използват като гориво за пиролизните котли. Определено са по-добри и от специалните, поне не се разпадат толкова бързо. За цената да не говорим - с пъти по-евтино.

# 48
  • София
  • Мнения: 34
Етка, идеята за колажа е супер. А това бялото за което питаш е камъче за гризкане с водорасли, витамини и разни такива неща. Има такива солни и минерални камъчета, моя много ги обича. А зайчетата трябва да гризкат понеже нямат корени и зъбките им растат непрекъснато, трябва да си ги изпилват, чрез ядене.
А това дето съм сложила вместо талаш си е баш- талаш, гранулиран е има го в зоо магазините.
Изберете си по 1 снимка за колажа и ми я пратете.

# 49
  • София
  • Мнения: 34
Делфина фон Ю. Добре дошла  Hug
А пускате ли си зайчетата вкъщи да се разхождат? Мен ме е страх да не се напика че ще ми се карат  Laughing

Като се напишка ще му избършеш. Трябва задължително да се разхождат поне един час.
Аз след нашия постоянно тичам, за да не гризе кабелите пак  Rolling Eyes

Вкъщи сме с мокети. Ако беше с плочки лесно ама с мокета   Naughty
Така, товае постелката, която ползвам. Не пише от какво е, но прилича на памук, не мирише и е много лесна за почистване. Където си върши работата се сменя често, а в цялата клетка може да стои до 14 дена. Така изглежда в клетката.

А това е Зъбчо.


Много ти е сладко зайчето

# 50
  • София
  • Мнения: 34

Много е важно да имат ежедневно зелена прясна трева или листа от глухарчета, морковена трева (мрат за нея), сеното им е като хляб. Други допълнителни храни не са им почти необходими - имам предвид от сухите, които се предлагат в зоомагазините, защото те получават всичко от сеното и прясната зеленина. Зеле и зелеви продукти се дават умерено (листа от карфиол, листа от алабаш и тн), защото им действат на червата и много ги надуват, а те не пускат газове. Плодове - задължително, обелки от картофи, всякакви зеленчуци.
Не се дават житни култури - те не са гризачи! Житните култури са все едно джънк фууд за хората - те пълнеят от тях и се пристрастяват. Особено ако нямат възможност да се движат.
Ако имате въпроси - насреща съм.
http://debelanata69.multiply.com/photos/album/85/85 - тук се виждат и двете, по-нови нямам
такива неща за ядене досега никога не съм чувала че се дават   ( обелкки от картофи, всякакви зеленчуци, листа от карфиол, листа от алабаш и т.н. )  Thinking newsm78
много са ти слатки зайчетата Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 11 314
Етка, зайчетата са абсолютни вегетарианци и всичко що е зеленчук може да им бъде давано.
Моя хапва гореизброените неща и салати - маруля, краставици, чушки, домати.
Колкото повече прясна храна им се предлага, толкова по-добре за тях. Тогава им мирише по-малко урината.

# 52
  • Мнения: 54
Редактирам си съобщението, за да няма нещастни случаи и неслучайно си има специлиазирана храна за зайчетата. Simple Smile

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 17:55 от Lamma

# 53
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
А моят похапва котешка храна...нелегално, разбира се.

Дребният проблем с даването на зеленчуци е, че не знаеш с какви отрови са пълни. Шайло получава съвсем малки дози, колкото да се почерпи - освен ако не са от проверен източник. И не ще да яде сено. Има 2 вида - купешко и домашно, но ги ползва само за опишкване. Ядем главно готови гранули, клончета от ябълка и джанка и пълнозърнести сухари - тях ги обожава.

# 54
  • Мнения: 12 662
В предишна заешка тема една мама показваше някаква еко-постелка. Аз я потърсих в няколко магазина - не бяха и чували.

# 55
  • София
  • Мнения: 34
А аз могали да му давам такива работи и от каква възраст ? Зайо е роден на 18.03.2009г.   сега е на 3 месеца и 2 дена. Мен ме е страх да не му стане нещо от тези работи.

# 56
  • Мнения: 25 600
В предишна заешка тема една мама показваше някаква еко-постелка. Аз я потърсих в няколко магазина - не бяха и чували.

Не четеш ли какво пишат само няколко поста над тебе?  Laughing

Тук едва-едва навлизат гранулираните постелки на база пресован талаш или хартия. За цени да не говорим...
Добре, че нечия умна глава е открила, че за целта идеално могат да се използват дървесните еко-пелети, които използват като гориво за пиролизните котли. Определено са по-добри и от специалните, поне не се разпадат толкова бързо. За цената да не говорим - с пъти по-евтино.

# 57
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Етка, хич не рискувай със зеленчуци от пазара. Давай му по мъничко.  В магазините има достатъчно добри храни за зайци. А твоят е вече тийн по заешките стандарти.

Някой горе написа да им даваме обелки от картофи ooooh!. Хора, суровите картофи съдържат соланин, който може да гътне и възрастен човек! Пък всички знаем, че отровите се концентрират най-много в обелките.

Предлагам тук да си разменяме снимки на пухчовци и да охкаме и ахкаме над тях, а компетентни съвети може да се намерят в специализираните форуми за животни. Чичко Гугъл ги знае.

Как'Сийке, а тия пелети откъде се намират?

Последна редакция: сб, 20 юни 2009, 09:09 от Делфина фон Ю.

# 58
  • Мнения: 25 600
Пелети можете да си купите от всяка фирма, която продава материали за отопление. В София има много такива, намират се и в другите градове. През зимния сезон съм купувала и от Практикер, не знам дали в момента предлагат.
Пишете в Гугъл "еко пелети" и името на града си и ще излязат обяви. Аз доста търсих из нашия град, докато се оказа, че си имаме и производител. Един чувал от 20 кг ми излезе 6 лв. и ще го ползвам няколко месеца.
Предимството е, че когато се напишкат, те се разпадат на прах, който пада на дъното и отгоре остава сух слой. Животното не лежи на мокро, а и козината му не се заплита, както при използването на талаш. Миризмата също е по-малко, в сравнение с талаша.

ПП Търсете също фирми, които продават пиролизни котли, те също предлагат пелети. "Ерато" е една от тях, доколкото знам.

# 59
  • Мнения: 12 662
Уж чета, ам понякога спя. Тя я купуваше от България. 

Общи условия

Активация на акаунт