Рим - трета тема

  • 85 714
  • 803
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 965
О, djesmin , като живееща там, пък и другите, ако могат да коментират - в крайна сметка какви са цените в заведенията? Не луксозни, обикновени. Разбрах, че на площадите, на които се е изсипал цял свят е много скъпо

Това със сигурност мога да го потвърдя...бяхме само за няколко часа, ама хапнахме сладолед на пиаца Навона (там нещо не ми хареса  Thinking) - е вярно някакъв домашно ръчно правен, ама 3 сладоледа с по 2 топки - 30 евра! На мен лично ми се стори скъпо, специално по туристическите места - нещо което не видях в Париж или Лондон.

# 46
  • Мнения: 1 491
pina ти да не мислиш, че аз съм се разминала с мрънкането? На 4-я или 5-я ден, в следобедните часове едвам си предвижвах краката един пред друг и само търсех пейки да поседна  ooooh!  Така заради една почивка изпуснахме Bocca della verita, но я гледахме през решетките  Mr. Green

.mira. точно, въпрос на личен избор  Peace Въпреки ранното резервиране на хотела, не сме разполагали с кой знае колко средства. Бяхме на 1ч път с автобуса от гара Термини. Но пак ще кажа, че и квартала и хотела много ми допаднаха, нямаше никакъв шум, една тишина, едно спокойствие ....  Laughing Персонала беше много любезен, отзивчив и усмихнат  Wink  Всяка сутрин си ставахме "за работа" в 7ч, закусвахме и в 8.30 ч стигахме до Термини. След което вечерта към 19 ч се прибирахме. Това означава, че си правехме почти 12ч на крак, но времето със сигурност не ми стигна за нищо от това, което исках да видя  Mr. Green
Сега, само защото ще сме с хлапето решихме да сме в центъра, и за това и хотела е на 2 мин бавен ход от Термини ... Ще ви разправям като се върнем  Mr. Green

# 47
  • У нас
  • Мнения: 304
violetblue, чакаме разказ като се върнеш !Ще чакаме инфо и за хотела в който сте били дали има добра локация и как е вътре?Аз още не съм запазила хотел,оглеждаме се за нещо близо до Термини или Тибуртина.
Djesmin,като живееш там можеш ли да ни кажеш къде е най-добре да се пазарува (мол)?Миналият път не ни стина времето за Roma es(не знам дали така се пише).А и не знам как се стига до него ,нито къде се намира   Crossing Arms Ако имаш друго предложение моля ти се сподели  Praynig(разбира се става въпрос за нормални цени,нямам предвид бутици  Rolling Eyes).Относно супермаркетите ние пазарувахме в Аушан(дали така се пише)  и имаше добри предложения.Може да има и по-изгодни маркети ,но ние знаехме само за този.Благодаря предварително!   bouquet

# 48
  • Мнения: 409
Здравейте Момичета,
На 7-ми октомври ще пътуваме до Рим служебно и си издирваме евтино хотел-че или хостел-че (удобно като местоположение до транспорт, за да можем да се добираме до някоя забележителност при всяка удобна минута).
Ще чакам съвети и идеи? Благодаря Ви  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 491
Boshi-Moshi освен да те посъветвам да се разтърсиш мноооого старателно в нета .... А и от сега до 7-ми октомври едва ли ще намериш нещо свободно на евтинки цени, пък и с удобна локация ....
Хотелът, в който ние ще отседнем сега го резервирах през ноември, като през януари вече даваше запълнен капацитет за периода когато ще сме там ....

pipi_lota ти питаше за локацията ....
ТОВА е официалната страница на хотела и се намира точно на една пресечка разстояние от Termini station. Точният адрес е via Gioberti № 28, ако искаш разгледай в google maps  Peace

# 50
  • У нас
  • Мнения: 304
много благодаря,violetblue!   bouquet
Мисля да се възползвам от офертата!

# 51
  • Мнения: 409
Много благодаря и аз, violetbluebouquet

Ясно! Забравям за евтинки цени, а наблягам на удобна локация! Днес това ще търся Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 454
Планираме през април да посетим Рим за една седмица с дъщеря ни, която тогава ще е на 11 години.
Доколкото четох из сайтовете останах с впечатление, че в общинските музеи децата под 18 години са безплатно. Дали е вярно и кои са общинските музеи?

Похапнах и на ето този сайт
http://www.lifeinitaly.com/tourism/lazio/rome-children.asp

някой бил ли и на тези места, някакво отзиви ... и изобщо какво би било интересно да види дете на тази възраст в Рим.

# 53
# 54
  • Мнения: 1 491
hr_ina вярно че мойто детенце е по-малко (януари ще стане на 8г.), но като се приберем на 7-ми ще давам пълен отчет  Mr. Green  Е, може да не е веднага, но ще ви разказвам и снимки ще показвам ... Относно лунапарка ... Аз пуснах дори отделна тема преди да открия тази, но miki3 потвърди информацията която намерих в нета, че вече няма лунапарк  Sad Затворили са го още миналата година.
За музеите - не съм запозната с цените за деца, но това което помня от предишният път е, че ползват намаления, но напълно безплатно няма никъде. Дори пенсионерите над 75 г. плащаха символично по 1 евро на обект (засякохме се с такава група германски туристи на замъка Сант Анджело и ми направи впечатление, че всички вадиха легитимации, че са прехвърлили възрастта, за да платят само 1-то евро ...)
Иначе ние този път сме решили да си купим
Roma Pass  Peace Накратко: Важи три дена; първите два посетени обекта са безплатни, като на Колизеума има специално гише за притежателите на този вид карти и не чакат на опашката; всеки следващ посетен обект се заплаща с намаление; картата е валидна и за цялата транспортна мрежа в града - автобуси, трамваи, метро, влаковете до Лидо, Витербо и Пантано; струва 23 евро. (само за сведение цените на билетите ми на някои обекти през 2007 - Колизеум + Палатино + Мостра - 11 евро; Замъка Сант Анжело - 6 евро; Капитолийски музеи - 8 евро; Баните на Каракала + Сесилия Метела + вила дей Куинтили - 6 евро)
Ватикана не е към Рома Пас, а пък на билета за музея ми пише 13 евро, а на това за купула за съжаление няма цена, а вече не помня колко беше.
И пак ще кажа - Това са цените от 2007! Сега със сигурност имат 1-2 евра отгоре

А относно това какво ще бъде интересно на детенцето ти ... Ами ти си познаваш чедото, знаеш от какво се впечатлява, аз само информация мога да ти дам  Peace  Мойта е луда по фонтаните, което от финансова гледна точка е повече от прекрасно  Mr. Green  Joy

Айде стига за сега, че се олях  ooooh! И ако има такива дето още на са разбрали, Рим е един от любимите ми градове, и ако имам възможност всяка година бих ходила там  Crazy

# 55
  • Мнения: 1 208
violetblue,
Имам една молба към теб - можеш ли да провериш когато си в Рим кога тръгва най-ранният  влак FR1 към летище Фиумичино. В сайта на http://www.trenitalia.com раздела с разписанието не ми се отваря. Ще ти бъда много благодарна  bouquet

# 56
  • Мнения: 1 491
хахаха, sisku, това ще е първото което ще проверявам и без да ме молиш за това  Peace Ако и ти пътуваш с Wizz Air ми е ясно защо питаш   Wink

# 57
  • Мнения: 1 208
С тях ще пътувам.  Grinning

# 58
  • София
  • Мнения: 9 965
Със сигурност има влак, удобен с полета на Уиз, миналия месец го ползвахме. Но има влакове и преди 6 часа Simple Smile Може да не успяваш да отвориш разписанието, ако датата, която искаш е след повечко време, пробвай с нещо до към един месец.

# 59
  • У нас
  • Мнения: 304
Хайде и аз в темата за връщането до летището раааааано сутринта!Миналият път(2007) ползвахме всякакви транспорти ,за да се доберем до летището ,защото случихме стачката на транспортните работници.И малко ми се губи връзката,защото изживяването да "поседиш "на летището 3 дни( до като свърши стачката)  ooooh!  си е преживяване !

Общи условия

Активация на акаунт