Рим - трета тема

  • 85 706
  • 803
  •   1
Отговори
# 795
  • София
  • Мнения: 1 715
A_vagabоnd, няма да ти е трудно да намериш стоянката на Термини - всички автобуси са на едно място, инфо гишето е едно точно до тях (там също ще ти кажат), лампата и тя е една точно отзад, на около 20 метра. Тук http://www.cotralspa.it/ENG/collegamenti_Aeroporti.asp има разписанието от началната спирка Тибуртина:
Connection Airport Fiumicino- Rome Termini -
Tiburtina station and come back

Dal: 14 september 2006

Departures from Fiumicino Leonardo da Vinci
01.15 -  2.15 - 3.30 - 5.00 -  10.55  - 12.00 - 15.30 - 19.00

Departures from Rome Tiburtina station
00.30  - 1.15 - 2.30 - 03.45  -  09.45  -  10.30  -  12.35  -   17.30

Price: EUR 4,50

Предполагам, че за 5-10 мин. стига Термини. Ние бяхме на стоянката около 1.20ч. Почакахме съвсем малко.
Тук беше писано, че този транспорт не е надежден, затова тръгнахме мн. рано, но нямаше смисъл.
Билет от шофьора е 7 евро.

# 796
  • Мнения: 723
Мерси много за инфото!  Ще го имам предвид това, но ще видим май и на Уиз Еър шатъла каква е схемата с него, защото май звучи малко по-надежно.    bouquet

# 797
  • Мнения: 2 908
А как да се резервира на Уиз еър шатъла сега,когато вече съм резервирала всичко-билети и т.н.? Опитвам да влезя в сайта на Уиз и да променя резервация(да добавя нещо), но тъй като съм чекнала вече опцията за Уиз еър шатъла(понеже го резервирах само в едната посока-към центъра) и тази опция ми е блокирана,не  мога да го чекна отново, за да добавя ,че искам двупосочно.... Thinking И мисля май да им пиша на и-мейла на шатъла.
Някой да е ползвал на връщане този Sitbus shuttle? Само той и на Уиз шатъла спират на Пиаца Кавур и други не мога да ползвам? От сайта им пише,че само около и на Термини има пунктове за билети...Термини ми е далечко,само за един билет да ходя да купувам... Rolling Eyes Дали може на място в самият автобус като пристигне?

# 798
  • Мнения: 98
Огнена стихия, ние бяхме резервирали и платили шатъла предварително, но мисля, че може и на място-при качването в автобуса, да се плати на шофьора.

# 799
  • Мнения: 2 908
То е така, ама всичко е на риск.

# 800
  • Мнения: 644
огнена стихия , ние ползвахме навръщане Sitbus shuttle, от шофьора си купихме билети, цената е същата, не помня вече точно, около 10 евро. От началната спирка до Термини го взехме. Качваш се, сядаш и преди да тръгне шофьорът минава и си плащаш билета. После спря само веднъж някъде по пътя чакаше един местен. Явно, ако не види хора не спира. На първата спирка изчака поне 20 мин.

# 801
  • Мнения: 2 908
Ама мина ли поне през Пиаца Кавур? Или по български-като не вижда хора подминава и спирки и места дори?

# 802
  • Мнения: 644
Ами, не помня, май мина, но ако не си му на пътя, или спирката, подминава, изобщо не спира. И  изобщо не забелязах да са обозначени спирките по пътя. Иначе от Термини са сигурни. Ние ги разпитахме предишен ден самите шофьори. Имат разписание на тръгване и си го спазват. Първият е достатъчно рано за полета на Уиз.

# 803
  • Мнения: 98
Огнена стихия, нали при пристигането ще ползвате шатъла на Wizz? Като стигнете на Пиаца Кавур, попитайте шофьора за на връщане- може ли без резервация и кога тр. да се плати. Мъжът ми е сигурен, че може да се плати на място в автобуса, но ако няма предварителни резервации, да не вземе да не мине през Кавур?! Иначе на спирката на която ще слезете /от същата спирка се взима и на обратно/ има разписание. Първият час май беше 5,30. Ние бяхме на спирката около 5,15 ч., после дойдоха още 4-ма човека- все българи и точно в 5,30 ч. дойде автобуса.

Общи условия

Активация на акаунт