До всички бременни! Полагайте грижи за зъбите си

  • 1 195
  • 22
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Здравейте бъдещи мамчета. Моето положение провокира и тази тема. Преди да забременея в устата ми имаше всичко на всичко 5 пломби. Сага след обстоен преглед новата ми зъболекарка установи, че нямам зъб без кариес - всички до един, освен пломбираните имат кариес. Жената ми обясни, че всяка бременна трябва да бъде предупредена от своя Личен лекар да се консултира със зъболекар и от там нататък да посещава стоматолога поне веднъж на всеки два месеца и ако е необходимо да и се изготви програма за прием на калции и др. полезни за зъбите медикаменти. Тъй като незнаех резултата от това вече го написах. Та значи следете за здравето на зъбчовците.

# 1
  • Мнения: 6 472
Късноооооооо #Cussing out
Усещам как след максимум 20 дни ще стана редовен потребител на зъболекарски услуги Tired

# 2
  • Мнения: 1 187
И аз съм така  #Cussing out Отидох заради счупено зъбче, а се оказа, че има много работа в устата ми. Резултата - до тук 7 нови пломби и 2 чакащи реда си.  Shocked На това аз му викам - немърливост.  Naughty Не съм посещавала стоматолога си след първата бременност преди 2 г.  ooooh!

# 3
  • Мнения: 1 277
И аз съм така Cry. В четвъртия месец на бременността ходих и всичко беше здраво. 20 дена след раждането се наложи да посетя зъболекарката си заради сериозен проблем.

# 4
  • Мнения: 816
Аз си направих три много важни зъба ( с големи кариеси и то предни), обаче ми остават още поне толкова, та даже единя ме наболява при ядене на сладко Sick Обаче смятам да ги правя след като родя - не ми се седи на стола дълго време, макар че едва ли пък после ще имам време за кабинети и зьболекари. Ох, ще видя.

# 5
  • Мнения: 4 187
Не ми се говори, че и аз съм за там! Много болна тема!

Ето какво четох днес по въпроса  Tired!

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз си ходя стандартно на всеки 6 месеца,а по време на бременностите и двата пъти съм ходила 2х при зъболекаря за профилактика - и двата пъти не съм имала нито един кариес или проблем без да съм правила нещо допълнително.То си е явно и до човек и до зъби - но наистина е задължително да се гледате с чичо зъболекар по-честичко и да се хващат нещата отрано,за да не стават големи проблеми.Още повече,че една по-сериозна инфекция на зъб може да предизвика сериозна инфекция и на бебето и купища проблеми!

# 7
  • Мнения: 5 577
Преди да забременея не бях ходила на зъболекар отдавна.
След раждането имах луд късмет - здрави зъби.
Бях много притеснена.

# 8
  • Мнения: 7 837
Също така е задължително изчистването на зъбния камък, защото той води до по-късни проблеми.

# 9
  • Мнения: 353
явно това със зъбите е сериозна работа!
а дали са опасни упойките, които се бият във венците по време на бременност? аз изпитвам ужас да отида на зъбар и отй да ми каже, че не може упойка а има да ме боли много. ровенето в зъбите е едно от малкото неща, които не мога да поасям, а и ако ме боли надали бебо ще е доволно.........

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не са проблем упойките - само трябва да кажеш на зъболекаря,че си бременна (ако не ти личи много явно Mr. Green),за да не използва такива с адреналин,само те са опасни - зъбарите си знаят какво да ползват.Даже зъби може да се вадят,ако е абсолютно наложително - а зъбните рентгенови снимки също са разрешени и не са опасни.

# 11
  • Мнения: 353
много благодаря за бързия отговор !!!
значи още утре си запазвам час при зъбаря, да не се окаже, че беба ще има мама без зъби Embarassed

# 12
  • Мнения: 264
В седмия месец отидох на зъболекар и ми направиха една пломбичка и казаха че нямам повече по какво да се работи и аз направо щях да полудея от радост. И ето че преди една седмица (понеже почна да ме наболява едно събче) отивам и  Shocked (2 пломби + един пулпит ...) та сега ми вадят нервичките ... и това за няма и 5 месеца ..... но в понеделник приключвам и това е .... наистина през бременността зъбките много страдат и въпреки перфектната хигиена няма спасение

# 13
  • Plovdiv
  • Мнения: 545
Момичета,аз пия флуор от 4 месец,по настояване на съпруга ми,който е стоматолог!Причината е точно тази,от която се оплаквате всички.До сега нямам нови кариеси и всичко е наред със зъбите ми.Някоя от вас приемала ли е флуор по време на бременността?

# 14
  • Мнения: 1 031
Аз в 6-ти месец отидох с пулпит на единия зъб, работиха ми без упойка, трябваше да ми се вадят и нерви, измъчих се ама то така или иначе си ме болеше. Аз от пусти страх все си отлагах да ми направят този зъб и в най-неподходящия момент ме заболя. Така че и аз призовавам всички бъдещи мами да се обръщат редовно към зъболекар, за да няма неприятни изненади Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт