ФЕВРУАРСКА МАМА С ТРEПЕТ ЧАКА, ДА ВИДИ СЪРЧИЦЕ НА ЕХОГРАФА!!! (3)

  • 12 879
  • 292
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 692
Привет и от мен! Съни, благодаря за хубавото оформление на темичката. Харемче, дано утре да ти е по-добре! Добре дошли на новите!

Ние вече си имаме тупкащо сърчице, направо е невероятно Two Hearts   След 2 седмици ми записаха час за нов преглед, но за изследвания още било рано.
Пожелавам на всички по-малко гадене и повече хубави емоции в летните жеги! А тука някои заговориха за ходене на почивка в Гърция, Турция - е ми,  завиждам благородно ( или не съвсем благородно  Twisted Evil ), починете си добре и помързелувайте на воля!    

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 00:50 от Amica

# 46
  • Мнения: 2
Добро утро на всички, честит празник на патерица на Vanila77, как изкарахте празника, при нас беше голяма лудница вчера цял ден и цяла вечер, че продължава и в събота като "ромите" сме  празнуваме по три дни и аз вместо да се радвам и веселя ми е толкова гадно  Sick и спящо и нищо не ми се прави  и гости не  ми се посрещат....абе мъчителна работа, но нали е за малкото ми мишленце.... В понеделник ще ходя на доктор да чуем сърцето и вече нямам търпение. Честито на всички със "сърчица".

хубав и успешен ден

# 47
  • Мнения: 112
Здравейте момичета  Hug На мен ми видяха плодното сакче на 24-ти. Сега на 07.07 съм пак на преглед и се надявам тогава да чуем сърчице (нали тогава трябва да стане?) На мен ми е първо дете и не съм наясно с много неща, така че се надявам с ваша помощ да ми се разяснят.
Искам да ви попитам дали намаляване на напрежението в гърдите е лош знак? Допреди няколко дни дори и най-лекото докосване ме болеше зверски, а сега като че не са вече толкова чувствителни. Растат си иначе, но не са толкова напрегнати.
Гади ми се също, но не съм повръщала а и гаденето е на моменти през деня...Та го мисля това от 1-2 дни и се опитвам да не се шашкам прекалено, но ме притеснява.

Катипати, стискам палци са сърчицето Simple Smile

# 48
  • Мнения: 25
Съни, много хубаво оформление  на страничката bouquet.

Ние вчера бяхме цял ден по разходки и гости..Едва се събудих тази сутрин (ако не беше малкото..щях да си откарам..ама то зор да става да играе Mr. Green)
От вчера съм вече 'официално' регистрирана. Сърчице ще  гледам като се приберем, маловажно им се вижда това newsm78.

Мъмбо-Джъмбо, не се притеснявай, болките в гърдите е на периоди, както и растенето им Wink. да ти кажа аз какво правех 1 път, че и сега де (хем облекчава, хем спомага за бюста да се запази)- след душ ги обливам със студена вода. Но никакви търкания с кърпи и тн, както някои баби препоръчват!

Добре дошли на новодошлите..леко бременеене Hug.

Лек и слънчев ден на всички и най-вече, радостни моменти Hug

# 49
  • Мнения: 72
Мъмбо Джъмбо,няма за какво да се притесняваш,и мен ме болят страшно много по принцип,и една сутрин ставам и не ме болят почти и не са напрегнати,и аз се шашнах естествено,и беш при доки,а то бебчо си е ок,после пак почнаха да ме болят много,сега от два дни пак почти не ме болят,и мисля да не се притеснявам

# 50
  • Мнения: 239
Привет на всички мами. Hug
Добре дошли на новите и честито на всички, които са чули  Two Hearts

Относно болките в гърдите, моите вече отшумяват и съм много happy. Някакво леко гадене ми се появи сутрин, но искренно се надявам да е за кратко, защото иначееее  Sick

Харемче дано скоро отшумят твоите неразположения Praynig

Miss_Butterfly ще се наложи да потърпиш още малко мила, но пък за хубаво.

Вече не помня кой беше писал за Велев Embarassed Да много добър лекар е. Ползвала съм му услугите  Wink с първата бременност.
Една приятелка сега е бременна и си води ЖК при него. Супер доволна е. Вече и аз почвам да се замислям  Thinking

Хубав и усмихнат ден от мен  Hug

# 51
  • Мнения: 60
И аз имам проблем с гърдите,надули са се доста и ме болят при най-лекото докосване ooooh!
Момичета незнам при вас как е обаче осещам най-лекия аромат на каквото и да било и направо понякога откачам BlushДори в работата имаше един колега дето мн миришеше на пот и даже му се скарах щото щях да повърна SickУжас направо незнам ще ме намразят колегите май,но още не искам да им казвам че съм бременна-надявам се като разберат да ми влязат в положението Crazy

Добре дошли на новите мамчета и честито на тези със сърчице  bouquet
Лек ден и без гадене  Sick

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте момичета:)

И аз чакам с нетърпение другия петък да чуем сърчице Simple Smile
Между временно да ви попитам, препоръча ли ви преглеждащия лекар да не носите дънки
или си носите това което ви е удобно. И кога съобщихте на близките си. Не съм суеверна,
но малко ме плаши тази огромна еуфория на такъв ранен етап. Таткото вече планува кога ще е сватбата
 и в този смисъл, знаете ли кога започва да проличава бременноста....средно, защото при все все пак си е различно:))

Хиляди въпроси имам....но другите с времето Blush

Честито на сърчицата и хуба ден на всички   bouquet

# 53
  • Мнения: 210
Здравейте майчета!
Бременна съм и очаквам второто си детенце в началото на февруари. Вчера бях на лекар и чух пулс  Laughing
Ще се радвам да се присъединя към вас в бременеенето.
Лека бременност на всички  Hug

# 54
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТО НА МАМИТЕ КОИТО СА   ВИДЕЛИ САКЧЕ И СА ЧУЛИ СЪРЧИЦА. А ЗА НОВАТА ТЕМИЧКА БРАВО newsm10.ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ ТЕРМИНА МИ Е ЗА 13.02.2010Г И ДА ПОМОЛЯ ПОВЕЧЕ ДА НЕ МЕ ВПИСВАТЕ ПРИ ТЕЗИ С НЕУСТАНОВЕН ТЕРМИН.ОТНОСНО ЦИГАРИТЕ АЗ ПУШЕХ ПО ЕДНА КУТИЯ НА ДЕН НАМАЛИХ ГИ ДО 2-3 И ОТ ВЧЕРА НЕ СЪМ ЗАПАЛИЛА НИТО ЕДНА.НО АКО ЩЕТЕ МИ ВЯРВАЙТЕ
МИСЛЯ ПОСТОЯННО ЗА ЦИГАРИ-КАК ДА СИ ПАЛНА ЕДНА, НО АЗ СЪМ ГОЛЯМ ИНАТ ТАКА ЧЕ ВЯРВАМ ДА ИЗДЪРЖА.УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОИТО ОТКАЗВАТ ЦИГАРИТЕ thumbsup  

# 55
Здравейте и от мен!
Минат се не минат 10 дни и аз се включвам.Мислех че този път ще се размина с гаденето ,но.............уви.Сега се надявам поне да е до края на 3-я месец.
За мамите от Варна - предния път ходих на ЖК в Майчин дом и там родих.Много съм доволна и смятам пак там да ходя.Първото ми раждане не беше много отдавна,така че едва ли нещо се е променило.Освен цените разбира се.

# 56
  • Мнения: 219
Добре дошли на новите мами и честито на всички, които са чули сърчица   bouquet Мемория, много се радвам да те видя и тук  Hug

Болки в гърдите си имам непрекъснато, само при допир.
CurlyZ, за дънките нищо такова не съм чувала, не знам. След лекарското потвърждение казахме на родителите ни и на най-близките ни приятели. Коремче се появява принципно след 3ти месец, но както казваш много е индивидуално.

Прекрасен ден, момичета и да си пиете ФК  Hug

# 57
  • Мнения: 41
Здравейте момичета, честито на мамите видяли сърчица.

Аз да ви се пооплача. Днес ходих отново в поликлиниката да се запиша на ЖК. Нали първата докторка ми отказа, защото излизала отпуска. Е и втория доктор ми отказа. Бясна съм направо, платих си таксичката от 2.40лв., не че е кой знае колко, но въпроса е принципен. Та влизам аз в кабинета и започвам да му обяснявам аз кога ми е бил последния цикъл, колко закъснение имам и му давам снимката от последния ехограф, а той ми вика ...вие хубаво сте дошли, то е рано да ви регистрирам, пък и сега излизам отпуска, акушерката ми я няма, аз за да ви регистрирам ми трябва акушерка. Елате чак на 20.07. и ще видим тогава. Имал бил много бременни и ако някоя взела че родила до тогава щял да ме поеме.
Аз останах  Shocked  Shocked, а по принцип съм доста устата.
Трябвала му акушерка, че той да не би да ме изражда та му трябва акушерка. За какво всеки месец ми взимат по 100 лв от заплатата. Но какво да се прави, в тая наша мила родина май нямаш никакви права.

Иначе и мен гърдите ту ме боля, ту не ме болят, но това било нормално. Как аз се справям с гаденето - първо си смених пастата за зъби, взех лакалут тя не е толкова ароматна, поне за мен. Сутрин като стана си правя купичка овесени ядки с кисело мляко (аз не мога да пия прясно мляко) или хапвам няколко обикновени бисквити и да ви кажа, по-малко ми прилошава.
CurlyZ и ние започваме подготовката за сватба, може да си обменяме опит и идеи.

# 58
  • София
  • Мнения: 35
Sunny9, страхотна тема си направила!!  Hug  bouquet

Добре дошли на всички нови мами   bouquet и честито на всички, които са чули  Two Hearts
При мен вчера нещата бяха по-добре, но днес пак цяла сутрин ми се гади.  Sick Естествено в офиса се правя, че всичко е наред, защото ми е неудобно да съм с кисела физиономия  Sick
Между другото като си остана в къщи съм по-отпусната. Тук все пак се мобилизирам, работя. Не зная как е при вас, но си мисля, че по-добре човек да не се вглежда в детайлите и да се опита да бъде все пак активен. Е, то е ясно, че няма как да не се съобразява с бременността. Трябва да се почива повече, но все пак и да се запази някаква активност.
Моето мнение за пушенето е малко крайно. Мисля, че изобщо не трябва да се мисли за пушене, поне по време на бременността. Не осъждам пушачите, но май не му е сега времето  Wink Но това разбира се, е личен избор.

CurlyZ, на мен вече дънките не ми стават в талията. Като ги закопчая и ме стягат.  Embarassed
На работа се опитвам да ходя с поли. Те поне все още ми стават, с изключение на по-вталените  Embarassed Ще му мисля. Може би някакви симпатични рокли до коляното ще бъдат добро решение за летните жеги  preggo

Лемъни, хич не му се ядосвай на доктора. Пълно е с идиоти. По-добре наистина си намери добър гинеколог, който ще го е грижа за теб.
А за овесените ядки и обикновените бисквити сутрин съм абсолютно съгласна. И аз се чувствам по-добре така. Хубаво е често да се хапва по нещо, което да поема стомашните сокове.  И въпреки това  Sick

Поздрави и много усмивки за всички   bouquet

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 11:58 от Elidam

# 59
  • Мнения: 72
Lemony,не се разправяй повече с поликлиники,ами си намери някой гинеколог който работи със здравната каса и ходи при него,аз не бих отишла в поликлиника да ми следят бременноста,има толкова гинеколози които са с частни кабинети и работят със здравна каса

Общи условия

Активация на акаунт