Анкета: Мас, преварен зехтин или козметика?

  • 16 541
  • 321
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
С какво мажете децата си-Мас,преварен зехтин или козметика?
Аз например не съм фен на козметичните продукти и се вълнувам дали има и други майки..

Последна редакция: чт, 08 май 2014, 17:49 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 1 796
Aз пък предпочитам козметиката, с мас детето си не бих мазала.

# 2
  • Мнения: 11 607
Зехтин Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
С риск да бъде охулена ще споделя, че голямата си дъщеря съм я мазала само и единствено със зехтин. Не съм имала проблеми, дори напротив. Никога не се е белила или подсичала /обилно намазвах със зехтин и в гънките/.
Сега с второто дете реших да заложа на козметиката и накупих какво ли не като марките, на които заложих бяха Веледа, Себа мед и Мустела. Мажех по три пъти на ден, но бебето не престана да се бели и така 10 дни. Онзи ден взех добрия стар зехтин, преварих го и още с първото намазване ефектът беше повече от добър. След два дни мазане малката вече не се бели, а кожата й е супер гладка.

# 4
  • Мнения: 118
С мас мажа крачетата на дъщеря ми само, когато е настинала, за да я загрея. По време на бремеността ми, самата аз се мажех с мас и благодарение на нея нямам нито една стрия, но за новородено бебче определено не бих ползвала друго освен специализирана козметика. Аз лично мазах дъщеря ми със Стела топиа на Мустела, веднага щом се прибрахме от родилното и използвах само една опаковка, от там нататък не съм я мазала с нищо, но и кожата и не е имала необходимост.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 355
От трите изброени, предпочитам козметика, макар че гледам да не прекалявам с нея - не използвам измиващо средство всеки път например, че все пак си е химия.

Мас и зехтин не ми се връзват с бебе, лично мое мнение. Обаче сега се замислям, че като среден вариант може да се ползват натурални масла - например бадемово или какаово...

# 6
  • Мнения: 179
 Гласувах "козметика".
 При съвременните медицински и клинично изпитани козметични препарати, АЗ смятам за ненужно да преваряваш зехтин. Знам, че някои го правят, знам и бебета, които ги мажат с мас. Въпрос на личен избор. Пък и ако кожичката на детенцето е много чувствителна  Thinking, макар че аз не бих прибягнала до такива методи- бих потърсила най- подходящия препарат за моето дете.

# 7
  • Мнения: 1 705
През зимата правех масаж с мас след къпане,а с преварен зехтин мажех дупето и гънките против подсичане.

# 8
  • Мнения: 514
Твърдо за Зехтина! Peace Peace Peace Peace Peace Peace


С риск да бъде охулена ще споделя, че голямата си дъщеря съм я мазала само и единствено със зехтин. Не съм имала проблеми, дори напротив. Никога не се е белила или подсичала /обилно намазвах със зехтин и в гънките/.
Сега с второто дете реших да заложа на козметиката и накупих какво ли не като марките, на които заложих бяха Веледа, Себа мед и Мустела. Мажех по три пъти на ден, но бебето не престана да се бели и така 10 дни. Онзи ден взех добрия стар зехтин, преварих го и още с първото намазване ефектът беше повече от добър. След два дни мазане малката вече не се бели, а кожата й е супер гладка.
И аз имам такива познати! : Peace :peace

# 9
  • Мнения: 5 393
Козметика. Беше ми по-лесно а и Иво нямаше никакви негативни реакции спрямо въпросната козметика( Бюбхен).

# 10
  • София
  • Мнения: 44 098
козметика, разбира се.
мажа дете, не поливам салата.

# 11
  • Мнения: 189
           Използвам козметика,от известно време единствено крем против подси4ане.В на4алото до към третият месец
           мажех лицето с преварен зхтин.

# 12
  • Мнения: 166
Козметика.На детето кожата му е по-суха и педиатъра ни препоръча преварен зехтин,но веднага след като го намазах се обрина и не рискувам повече с "бабините" мазила.

# 13
  • Мнения: 1 053
Козметика НИВЕА baby.Никога не съм ползвала зехтин и мас и няма да го направя.

# 14
  • Мнения: 240
Мажа я само с козметика  Peace

Общи условия

Активация на акаунт