Падащо легло!

  • 88 140
  • 133
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 12 225
Благодаря. Тук не пише какви са механизмите, на Hafele ли са или друга марка?
Освен самите механизми, два броя амортисьори ли са нужни?
Твоите легла вертикални или хоризонтални са?. Може ли да дадеш отзиви доколко лесно се вдигат и свалят реално. Възможно ли е едно дете на 10 г само да го сваля и вдига хоризонтално падащо легло?
Има ли някакви изисквания към носещата рамка и кутия, тоест може ли да се направи от чам или трябва да е някое от разпространените в момента пдч или мдф?

# 106
  • Мнения: 447
До колкото знам това е единствената фирма представител на тази марка
Самия механизъм е еднакъв и за двата типа легла - разликата е в ключалката
задължително два амортисьори и  от тях зависи дали ще се отваря
и осемте легла ги правих от ПДЧ

# 107
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Ето тази страница следя от доста време. Работят с Хафеле.
Питала съм и за цени на легло, но вече не ни е нужно.
https://www.facebook.com/%D0%9F%D0%90%D0%94%D0%90%D0%A9%D0%98-%D … 79082023/?fref=ts

# 108
  • София
  • Мнения: 12 225

betray ходих при тях, нямат мостра. Оплаках се от отношението им в темата за детската стая, не мисля от тях да поръчвам като така или иначе ще е на сляпо малко или много. Все още сме на етап дизайн на стаята, почти със сигурност едното легло ще е падащо, но ми се иска отново да е чам всичко, минат с бяло масло на осмо. Ще видя кой ще търся за изпълнение.
4efits много благодаря за подробният отговор  Hug

# 109
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.......
Твоите легла вертикални или хоризонтални са?. Може ли да дадеш отзиви доколко лесно се вдигат и свалят реално. Възможно ли е едно дете на 10 г само да го сваля и вдига хоризонтално падащо легло?
Има ли някакви изисквания към носещата рамка и кутия, тоест може ли да се направи от чам или трябва да е някое от разпространените в момента пдч или мдф?
Да, напълно възможно е според мен. Механизмите са леки и удобни.  Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 12 225
t_ilieva благодаря аз отзивите, дано скоро да мога да се похваля и аз.

# 111
  • Мнения: 110
Аз намерих един майстор в интернет, изработва по поръчка, но са без механизъм. 120 на 190 е около 460-480 лв. другите не съм ги гледала. За голяма вертикално падаща спалня обаче без механизъм ще е много тежко, така че според мен зависи какво ви трябва, не за всичко е подходящ.

# 112
  • София
  • Мнения: 12 225
Категорично искам да е с механизъм и то възможно най-висок клас. Става въпрос за единично легло и то за дете, така че не ми се рискува с каквото и да е. Една жена сподели, че цялата е в синини, тъй като техният механизъм не е достатъчно добър, а леглото с матрака е тежко.

# 113
  • Мнения: 110
Категорично искам да е с механизъм и то възможно най-висок клас. Става въпрос за единично легло и то за дете, така че не ми се рискува с каквото и да е. Една жена сподели, че цялата е в синини, тъй като техният механизъм не е достатъчно добър, а леглото с матрака е тежко.

Така е разбирам, в такъв случай не мога да Ви помогна. Ние се спряхме на този вариант, защото е за допълнително легло, което ще се използва само за гости и няма да се използва ежедневно, но във вашия случай наистина няма как да мине без механизъм. Ако попадна на нещо подходящо ще споделя. Майсторът, който ще изпозлваме ние категорично каза, че не слага механизми, бях го питала. Simple Smile

# 114
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
t_ilieva благодаря аз отзивите, дано скоро да мога да се похваля и аз.
Чакаме....  Wink

# 115
  • София
  • Мнения: 1 115
Решили сме и ние да взимаме падащо легло.Сега ще се върна да изчета темата

# 116
  • Мнения: 412
Ето тази страница следя от доста време. Работят с Хафеле.
Питала съм и за цени на легло, но вече не ни е нужно.
https://www.facebook.com/%D0%9F%D0%90%D0%94%D0%90%D0%A9%D0%98-%D … 79082023/?fref=ts
Здравейте, преди две години поръчахме падаща спалня във фирма Видар, мисля че са те в посочения линк, офиса им е в София на ул Боряна. Платихме към 3000 лв всичко с вкл матрак и подматрачни рамки. Но самото легло е направено некачествено, в рамките на една година правихме 4 пъти рекламации.

# 117
  • Мнения: 84
Ето тази страница следя от доста време. Работят с Хафеле.
Питала съм и за цени на легло, но вече не ни е нужно.
https://www.facebook.com/%D0%9F%D0%90%D0%94%D0%90%D0%A9%D0%98-%D … 79082023/?fref=ts
Здравейте, преди две години поръчахме падаща спалня във фирма Видар, мисля че са те в посочения линк, офиса им е в София на ул Боряна. Платихме към 3000 лв всичко с вкл матрак и подматрачни рамки. Но самото легло е направено некачествено, в рамките на една година правихме 4 пъти рекламации.


Ето за това няма да дам 3000 лв за прословутото легло. Независимо кой го произвежда. Неоправдано за няколко дъски и някакъв механизъм, да си продавам жилището за единия компактен размер.

# 118
  • Мнения: 412
nakatasan, механизма на Хефеле е перфектен, но именно тези дъски са сглобени некачествено. Вярвам, че добър майстор може да направи качествено легло. Имам познати, които ползват такива легла от 30 години и нямат забележки.

# 119
  • Мнения: 84
Нещо не съм казал за прословутите механизми. Ама хората за 3000 лв си купуват работещ автомобил, а не едното падащо легло.

Общи условия

Активация на акаунт