Как да се предпазя от стрии???

  • 14 481
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Мами, много ви благодря за съветите. Убедихте ме да си купя крема който ми препоръчаха (Мама Дона) за 30лв. Но ще си купя и крема "Дева" за всеки случай. За по сигорно! :D  Ако ми се появят стрии мъжът ми ще ме види гола отново само през крив макарон  :twisted:  Ще опитам всичко, пък дано нещо помогне. Имам приятелки които много сериозно се нацепиха и да ви кажа чесно е доста неприятна гледка. Пак сам жена, представям си какво е за мъжете!!!  :2cry:

# 16
  • Мнения: 1 497
Интерено ми дали кремовете п/в стрии на бг фирми, пр. Дева са мазни?

# 17
Цитат на: Теодора
Интерено ми дали кремовете п/в стрии на бг фирми, пр. Дева са мазни?

Hi Tedy,
 Simple Smile отговарям ти на въпроса за Дева тъй като го използвам и в момента ще ти препиша от тубата съдържанието: натурални масла от житен зародиш, сладък бадем, соя и кайсиеви ядки, вит. Е и Д-пантенол.
При мен по-скоро овлажнява кожата, но ми е суха и е възможно при други да остава непопила Sign Exclamation
До този момент съм доволна Grinning

# 18
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Tinka79
Мами, много ви благодря за съветите. Убедихте ме да си купя крема който ми препоръчаха (Мама Дона) за 30лв.



Надявам се да не сме те подвели. Embarassed
Аз засега нямам стрии, но съм и доста в началото. Надявам се да се спася  Grinning

6o6i
19та седмица  :B-fly:

# 19
Аз използвам  по - различен крем с какаово масло, витамин Е, Колаген и Еластин. На него е написано че е специално за бременни и помага за предпазването от стрии и спомага за скриването на старите.
Нямам си и на идея дали е ефикасен обаче ще го пробвам.
И сигурно ще ви послушам за кремовете от България и ще кажа да ми пратят някои от тях, защото и мен много ме е страх да не ми се нацепи кожата.

# 20
  • Varna
  • Мнения: 321
Цитат на: pollina_dan
Значи на Икаров са добри? А м/у другото няма проблем да се използва от самото начало. В листовката е написано след 4 месец, но присто защото тогава започва голямото разтягане.
Аз имам един въпрос към опитните: Стриите кога се появяват- по време на пълнеенето или при отслабването? Rolling Eyes



Ами първо- мен консултантката в една аптека ми обясни, че са за след 4-тия месец, понеже така са правени тестове на лекарството(мазилото; в случая- на маслата на Икаров и на Мама Дона). т. е не са правени изследвания и не са тестувани върху бременни преди 4-ия месец.
 Относно въпроса ти- и в двата случая Cry
 Мен гърдите ми нарастнаха значително още втория месец, и въпреки изключителното редовно мазане ( с  Дева и  бебешко олио)-вече имам стрии  Imp  Cry

# 21
  • Мнения: 6 155
Намерих тази статия:

Стриите – как да се предпазим, можем ли да ги заличим?

С цел да ви предложим максимално пълна информация по въпроса, предлагаме на вашето внимание мненията на няколко специалисти, които взаимно се допълват.

Д-р Ася Николова, дерматолог, МБАЛ “Александровска”
Образуването на стрии е често явление по време на бременност - срещат се у 50-90% от бременните жени. Стриите се образуват главно през втората половина на бременността – между 4-ия и 6-ия месец.

Какво представляват стриите?

Стриите представляват линии, подобни на белези. Цветът на пресните стрии е ярко до синкавочервен, като постепенно с времето избледняват и стават седефено бели. Дължината на тези образувания е от един до няколко сантиметра, а ширината им варира от няколко милиметра до един сантиметър.
Кожата покриваща стриите е тънка и набръчкана и върху нея липсват косми, потни и мастни жлези.


Стриите се образуват главно по горната част на корема, но могат да се появят и по гърдите, бедрата или на други места.

Защо се появяват стриите?

Стриите са накъсване и промяна в структурата главно на еластичните влакна на кожата и в по-малка степен на колагенните влакна. Тъй като имаме прекъсване на тези структури, 100%-ово възстановяване и изчезване на стриите не може да има.
Причините за настъпване на тези промени не са напълно изяснени. Отдава се значение на механични, метаболитни (на обмяната на веществата) и ендокринни фактори. В подкрепа на тези твърдение е и фактът, че освен при бременност, стрии се появяват често през пубертета, когато организмът усилено расте, при рязко напълняване, при някои ендокринни заболявания, при дълготрайно лечение (външно и вътрешно) с кортикостероидни медикаменти.

При всички ли бременни жени се появяват стрии?

Не всички бременни жени са застрашени от образуването на стрии. Определено съществува индивидуално предразположение, както и наследствена обусловеност за образуването им. Също така много важна е еластичността на кожата, върху която до известна степен можем да повлияем.
Когато една жена забременее, тя може да вземе редица мерки, които да попречат на появата на стрии или поне да намалят тяхното количество и размер.

Какви са тези мерки?

Много е важно да знаете, че процедурите за профилактика на стриите трябва да започнат още от самото начало на бременността и да станат особено интензивни през последните месеци.
- На първо място стои умереното и контролирано напълняване по време на бременността. Бързото и рязко напълняване води до прекомерно преразтегляне на кожата. Колкото и еластична да е една кожа, такова ексцесивно преразтягане води до разкъсване на влакната в дадени участъци и до образуване на стрии.
- Освен ограничаване на напълняването по време на бременността се препоръчват и грижи за кожата с оглед подобряване на нейната еластичност.
Напоследък по аптеките се предлагат редица препарати, които са предназначени за профилактика на стриите. Тяхното използване има ефект. От друга страна достатъчно ефикасен може да се окаже ежедневният масаж с каквото и да било омазняващо средство или дори прилагането на бабината рецепта – мазане със свинска мас.
Тези процедури са не само за корема, но също така и за гърдите, бедрата. Най-добре е да се омазнява цялата кожа.

Ако все пак се появят стрии, може ли да се направи нещо за тяхното заличаване?

В някои случаи каквито и грижи да се полагат стрии вса пак се появяват.
При появили се стрии е необходимо те да бъдат лекувани веднага след появата им, защото лечението е по-успешно, когато стриите са пресни.
Старите стрии (на повече от една година) имат малък шанс за повлияване.
Лечението на стриите се осъществява медикаментозно и посредством специфична апаратура. За определяне на терапевтичния подход е необходима консултация със специалист дерматолог, като не бива да забравяте, че колкото по-рано започне лечението, толкова по-добри ще бъдат резултатите.





Мими Стоилова, преподавател по рехабилитация в МК към МУ-София

Масажи за профилактика на стриите
Бременността е щастливо и красиво чудо за една жена. За известен период тялото започва вътрешно и външно да се променя. Промените са свързани с новия живот, който жената носи в себе си. Една част от жените, усетили радостта от идващия нов човек, позабравят грижите за себе си, улисани в мисълта за бебето.
Нормално бременната жена трябва да наддаде 8 до 12 кг. Натрупаните килограми разтягат постепенно кожата на жената успоредно с нарастването на плода. Ето защо кожата на бременната жена трябва да се поддържа грижливо и внимателно през цялата бременност. Бързото покачване на теглото и наличието на суха кожа у някои жени благоприятства процеса на преразтегляне на кожата, което е и причината за образуването на стриите. Лечението на вече получените стрии е незадоволително, поради което е необходимо да се обърне сериозно внимание на профилактиката срещу образуването им.
Масажът може да предотврати така неприятните козметични дефекти, каквито са стриите. Вие лесно може да усвоите и приложите самостоятелно някои прости масажни движения.
Чрез масажа вие ще подобрите жизнената дейност на кожата, ще я подготвите за промените през периода на бременността и като резултат кожата ви ще стане по-мека, по-устойчива, ще се увеличи еластичността й и способността й да не допуска образуването на стрии. Кожата ви ще стане гладка, розова и топла и ще се подобрят всички нейни функции.
Масажът освен като средство против образуване на стрии, е полезен и защото подобрява снабдяването на тъканите с кислород, както на майката, така и на детето. Увеличеният кръвен поток намалява умората на майката, усилва нейната енергия, ободрява я.
Не бива да прилагате силни и енергични масажни похвати. Масажните движения извършвайте чрез намазващи средства, за да
избегнете допълнителното преразтегляне на кожата.
Преди да започнете масажите, намажете ръцете си с масажен крем – препарат против стрии, кожен лосион, сусамово олио, мас или зехтин.

1. Поставете ръцете си на корема и погладете корема 4-5 пъти диагонално от пъпа встрани и нагоре. Повторете същото движение и от пъпа надолу, встрани към краката.
2. Леко и нежно разтрийте кожата със спираловидни движения отгоре надолу и в обратната посока.
3. Направете с двете ръце зигзагообразни движения по корема в посока нагоре-надолу.
4. Направете поглаждания в кръг около пъпа, последвани от спираловидни движения.
5. Повторете масажните действия от №1.
6. Направете поглаждания под и над бюста встрани, както е показано на фиг. 1
7. Извършете кръгови движения около гърдите, както е показано съответно на фигури 2,3 и 4.
Всички масажни движения извършвайте плавно, без силен натиск. Изпълнението на описания масаж няма да ви отнеме повече от 5-10 минути дневно. Заслужава си да опитате, защото това ви гарантира постигането на значителен успех при предпазването от появата на стрии.


Д-р Николай Сердев, специалист по естетична медицина и естетична хирургия
Как да заличим стриите
Стриите не могат да бъдат премахнати завинаги, но могат да бъдат трайно заличени. Една от най-безобидните и същевременно ефикасни процедури за заличаване на стрии е вакуумният пилинг. Най-общо тази процедура представлява подаване под налягане на микроскопични алуминиеви кристалчета, които “бомбардират” кожата и извършват дермабразия на кожата, т.е. дълбок пилинг. Този метод е много по-фин и атравматичен от широко прилаганите химически процедури и други методи на грубо механично шлифоване.
Самата терапия включва от 5 до 7 процедури, които се прилагат през 5 дни, като всяка една от тях трае около 20 минути. Терапията е съпроводена и от допълнителни грижи от ваша страна, като в домашни условия се препоръчва използването на препарат против стрии. За задържане на постигнатия ефект е необходимо да се правят поддържащи процедури на всеки 7-8 месеца. Добре е да знаете, че колкото по-пресни са самите стрии (минало е по-малко време от тяхното появяване), толкова ефектът е по-добър и по-дълготраен.

# 22
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Tinka79
Момичета имам нужда то съвет!
Препоръчайте ми някакъв ефикасен крем за бременни
против стрии. Кожата ми е суха, и е предразположена
към поява на стрии. Една продавачка ми препоръча един крем
който струваше над 30лв. А аз незнам струва ли си да дам
толкова пари за един опит. Кажете ми вие какви кремове ползвате? Колко струват и дали сте доволни? Благодаря предварително.


мажи се с олио за ратягане на кожата и колаген  Wink

# 23
  • Мнения: 596
Цитат на: kristal_97

мажи се с олио за ратягане на кожата и колаген  Wink


Какво е това олио?

# 24
  • Мнения: 1 770
Цитат на: ina
... I Kraiat na 8 mia mesetz se poiaviha izvednaj,po bedrata mi,po krasta.......,ujastni sa prosto.Mrazia gi Imp .Oshte sa violetovi i se chudia shte izbeleiat li niakoga.Rodih predi 2 mesetza.Ne triabva da se izlagat na slantze,i az v tazi jega hodia s danki i pantaloni.


За все още виолетови стрии има спасение - "Контрактубекс", около 12-14 лв май беше, от аптеките.

# 25
  • Мнения: 596
1 тъп въпрос:
виолетовите стрии приличат ли на спукани капиляри?

Общи условия

Активация на акаунт