Бъдещи ЮЛСКИ мами - тема 61

  • 10 503
  • 298
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
здр тан ! и на всички останали здр-те ! как сте ?
ние сме добре за сега нищо чакам ли чакам ха дано скоро дастане работата Simple Smile
ти тан как си някакви признаци? Simple Smile

# 46
  • Мнения: 11 818
Диди, стискам ти много силно палци всичко да мине възможно най-леко и бързо!! Струва ми се, че ще е днес!
Jaana, за теб пророкувах, че ще си следващата, дали не се е случило вече! Чакаме хубави новини! Praynig
Стеф, силни палчета и за теб!  Hug Ама наистина куриозно това с пръстчето, дано му мине бързо.
Фелисити, какъвто и да е малчо, сигурна съм, че ще се справиш отлично!
А4, по-добре не си губи времето със Спок! Научи се да четеш и отсяваш полезната информация във Форума! Peace И Юлиана съм изгледала "тук" и сега продължавам да се допитвам, или припомням разни неща, отговори винаги има, тънкостта е да избереш твоя!

Момичета, аз съм отново на линия да известявам за нови бебчета, че на всички други вестителки им предстои, а и може да се засечете с тях по дати, преценете и това. Wink Който желае да пише на лични.
Хубав ден!

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 012
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/0
А4 преди време бях попаднала на този сайт и тази книга. Но не се сваля а се чете там, в сайта. Аз пробва да почна да я чета и тази и още една, ама не ме бива в четенето от компютъра, изморява ми очите по - бързо....


Защо да не се сваля - сваля се - в дясната колона има едни линкове "Пълни прегледи" и от там може да си я изтеглиш кaто zip файл.
Аз я имам, но така и не подхванах да я чета, не обичам да чета на компютър. А пък иначе вкъщи имам три други книги на хартия, които съм започнала, но съм стигнала до втория месец Simple Smile Никой не е казал, че като прочетеш 2-3 книги и ставаш супер спец по отглеждането на деца. По-скоро се информираш, комбинираш, доверяваш се и на собствената преценка и виждаш кое действа и така...  Колкото и да е прехвален форума, информацията в него не е систематизирана, както е в книгата, а и докато чакаш някой да ти отговори не се знае какво може да стане. Затова предпочитам да имам колкото може повече източници на информация и не отричам никой от тях.  Peace

# 48
  • Мнения: 32
Леле, момичета какви емоции, какво чудо е било снощи, хвана ме снощната ви еуфория Crazy. Мама Диди, имаш и моите палци Hug.
Раче, на мен всички акушерки са ми казали, че при изтичане на водите или равномерни контракции, на по 5 минути се отива право в болницата, не чакаш. А така като изтичат малко по малко незнам как преценяваш дали са всички или има още малко, според мен е по- добре да се разходиш до болницата.
Аманита, взех го да си освежа количката, така че всеки ден по няколко пъти ще се сещам за теб Grinning.
Стеф, горкия ти мъж, но предполагам сега само хленчи и страда повече от теб Laughing.
Между другото, А4, аз от форума, както е казала Марулка научих много неща и някак си не изпитвам нужда, да чета книги по въпроса.
Нелир, аз съм по принцип така, макар че от както съм бременна, ходя направо редовно. Но оня ден ядох половин купа череши и пих вода, после пих една бира, после като се прибрах си доядох черешките, пих вода и прясно мляко и баща ми чак се притесни, че ще ми стане нещо, че няма да излеза от 00, а аз дори и на следващия ден не ходих Joy.
Сиси, нещо щях да ти пиша, но така се потопих в среднощната еуфория, че ми изфръкна от главата Crazy. А свекър ти ми обира точките, евалата, дано и аз да съм така дива и луда като него на тази възраст, сега почвам да доразглеждам приключенията му и можеш да му кажеш, че съм му фен вече. Да ви е жив и здрав.
Аз ходих на тонове и понеже миналия път ми стана лошо малко и тоновете в началото не бяха добри, този път минах първо през лафката, да хапна и да пийна едно кафе, та сега малката се беше разбунтувала, само блъскаше и се разместваше, ама такъв шум беше, като риташе, беше ми много забавно. Днес онотво ме предредиха, ебаси наглите хора, корема ми  върви 5 минути пред мен и пак не им е неудобно #Cussing out.

# 49
  • Мнения: 7
Забравих одеве да изкажа комплименти към две бебчета :
Гале, малката кукличка е невероятна!
Сиси, Влади е голям сладур! Ще се бият момичетата за нега май. А дядо Влади е описал щастливата новина много мило.

Julsko bebe/ Драга , ама вярно какви са тия хора! Мен не ме пускат да мина, ама и не ме предреждат. Вчера даже един МЪЖ ми отстъпи ред в супера! А жените даже не ми се извиняват като ме бутнат. Свекъра каза, че с нахалство се постига прогрес!  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 089
mi6e66, добре съм. Ама  бебка така се е кротнала, че май скоро няма да е ... Имах болезнени контракции, но вече и тях ги няма. Много изнервящо това чакане Confused

# 51
  • Мнения: 11 818
Драга, като те гледам и по-луда може да станеш, носиш си го. Wink И за Картърс да ми пишеш, това си забравила вероятно.
Мерси за комплиментите, ще предам и на дядото (свекър ми е странно, че аз си му казвам по име), той вече се натовари и отива да лети, че май вятъра днес е подходящ. Simple Smile А като се върне Юлиана от морето ще летят тандем, отдавна й е обещал, ама мен не ме питайте..

За Касиди - и аз не мисля, че трябва да й се сърдим! Много е готина и темичката ни определено губи от присъствието й, но така е.. Аз си й пиша на лични..

# 52
  • Мнения: 9 092
Диди - сънувах те в сутрешния си сън, направо нямам думи Laughing Айде днес дано те приемат, поне лекарят ти като е там, надали ще те върне.

За пръста на мъжа ми какво да ви кажа...то е смешно, комично...хич не го съжалявам, айде първия път ми беше мъчно, макар че си го знам, че от невнимание и блеене по тавана и главата ще си счупи...но той ходи като лопатар, хич не съобразява какво има около него, така че и за трети път може да го счупи, хич няма да ме учуди Rolling Eyes Само дето ми надува главата..и като се почне - ще ходя на лекар, няма да ходя на лекар, ще ходя, няма да ходя...настоява да му го гипсират, а по болниците казват, че малък пръст не се гипсира...оф, цирк и половина...

Иначе да вметна нещо за Спок - и аз съм на мнение, че е доста странен и противоречив, не го одобрявам аз лично. Форумът си е форум, първо че към всеки подфорум си има библиотека, там е систематизирана всичката информация, с достоверни източници - иска четене само. Например - ако не беше кърмаческия, откъде аджеба мога да науча нещо за кърменето? Книги няма, по болниците или са некомпетентни, или хич не подкрепят кърменето, за лекарите имам същото мнение - трябва да търсиш с лупа, за да намериш точния човек...така че форумът за мен си остава най-достоверен - ако не можеш да намериш нещо, винаги можеш да пуснеш тема. За 6-те години, откакто вися тук, това поне научих Laughing

Ох, аз да взема да се ориентирам към излизане, макар че така ме мързи... Rolling Eyes

П.П. Късмет на всички с контракции, чакащи и тръпнещи Grinning
П.П.2 За да не се юркаме всички вестители да пишем на лични - който иска номерче, да пише на конкретен вестител Hug

# 53
  • Мнения: 256
Здравейте момичета!
Диди,твойта принцеска май се е уплашила да излиза!И ние бяхме така!Пет
дена ни разиграва малчо!Знам че това чакане те побърква,но ще видиш че скоро ще гушкаш бебка!Успех и леко раждане!
Сиси,как е малкия юнак?Юлиана как приема братчето си?
А от форума може наистина много да се научи,но определено инфото трябва да се отсява!
Стеф,много неприятно е това с мъжът ти!Дано бързо се оправи,че трябва да помага за бебчо! Hug


# 54
  • София
  • Мнения: 255
Здравейте, мили бъдещи и настоящи майчета! Имам хубави новини за вас  Grinning

Jaana вече е мама на Калоян, който е 3800г и се е родил в 3:12 сутринта! Да й е жив и здрав! Да слушка и да носи много радости на мама!

# 55
  • Мнения: 9 092
Ох, милата посред нощите е имала емоции - да й е жив и здрав малкия юнак Hug  bouquet

# 56
  • Силистра
  • Мнения: 288
Е, да е жив и здрав Калоян, за радост на мама и татко, на Jaana, бързо възстановяване

# 57
  • Мнения: 40
Мама Диди - стискаме палци. Хайде, днес ти ще запълниш списъчето.
И нещо към мамите с проблеми при дефекацията! - в болницата ми дадоха нещо, което се оказа много добро, можеш да го пиеш често и няма проблем. Казва се ЛАКТУЛОЗА - MIP - представлява сироп с мерителна чашка. Пийваш 30 мл. и до час си в 00.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 2 нови отговора.

Честито на мама Jaana! Да е жив и здрав малкия Калоян!

# 58
  • Мнения: 232
Стеф твоя мъж наистина ме уби  Grinning То не е смешно де, ама... Успех в днескашното начинание, макар и да не разбрах какво е то - разбрах, че е нещо важно.
Мама Диди, стискаме дружно палци.
Аз пък в кърмаческия нищо не мога да отсея, освен, че трябвало да се кърми и колко е полезно то. Нещата, които научих за кърменето бяха от Карелия, Марулка и още някои мами тука. На мен ми трябват конкретни неща, като например трябва ли да се изцеждам докрай  - доколкото разбрах от Карелия е добре само докато ми олекне и така... Изобщо всъщност си знам, че съм гола вода но така и не видях нищо практично в тоя кърмачески форум, признавам, че не съм го изчела целия, но на пръв прочит на темите нищо не видях да е обяснено като хората с простички съвети едно две три - като например какво да правим като ни дойде кърмата и а. имаме много б. нямаме много. Какво да правим при проблем.
За сметка на това майка ми 5 реда от една книга ми прочете вчера и ми станаха ясни някои неща, като напр. че бебето се държи 20 мин., макс. 30 и каквото изяде дотогова - значи си е хапнало. Това във връзка с моята позната тук която роди преди 10 дни и милата се е побъркала - детето виси по 1 час на циците, тя след това 20 мин го уригва и приспива, след това още 1 час се цеди. И то станало време за другото ядене и вече 10 дена не е спала. Не съм я питала с помпа ли се цеди, мамите дето имат опит да споделят възможно ли е цял час да се цедиш с помпа??
Някоя от мамите, мисля, че Сиси спомена, че помпа засега не й се налага да ползва, как става този номер?
И такива конкретни неща ме вълнуват...

Ее докато пиша дошла новина!
Честито най-после на Jaana! Тя май на термина си роди почти... А бре какво правите с тия Йоани и Калояновци, спрете се малко Simple Smile

# 59
  • Мнения: 256
Да е жив и здрав малкия Калоян и да носи много радост на мама и тати!НА мама бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт