Преглед на очите преди раждане??

  • 6 807
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Мия
Прегледа е много бърз - с нещо като писалка Embarassed светкаща бързо ти гледат очите - какво виждат те си знаят.

 при мен не беше толкова бърз...правиха ми го в Лазерния център на МА...първо ми разшириха зениците, после ми капнаха едни капки - упойка и после доста време ми гледаха на апарат очите

диоптрите нямат пряка връзка с препоръката за секцио - можеш да имаш малък диоптър, но ако налягането на очните дъна или  ретината ти не е добре, се препоръчва секцио

аз имам 3,5 и 4,5 диоптъра и много голям астегматизъм, но родих нормално...мисля обаче че ми се е качил диоптъра...ще трябва пак да ходя на преглед

Цитат на: Павлина
И вече стана много очевадно и фрапантно как в София на консултациите ви изследват за щяло и нещяло, пък по другите места даже не споменават за такава възможност

изледват ни - грънци! Laughing  навсякъде си е все същото безхаберие...и на частен лекар да ходиш, пак нямаш гаранции, че всичко ще ти направят Imp моят гинеколог се опита да ме прати при неговия приятел - очен лекар в съседния кабинет, който изобщо няма техниката за подобен преглед...ама да събират парите на хората Imp ей сега пак се ядосах/не на теб, Павлина - на доктора си!/
добре, че е този форум да раберем какви изследвания са необходими Wink

# 17
Агнешка, ти ме обезпокои - значи ли това, че прегледа които ми е направен е направен през пръсти. Докторката не ми разширява зениците - каза че няма нужда и ме гледа на това апаратче, което има накрайник приличащ на писалка и светкаше бързо в очите ми. Какъв беше твоя апарат? На тъмно ли те водиха - това са ми го правили преди да забременея, сега за първи път го видях този апарат.

# 18
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Мия
Агнешка, ти ме обезпокои - значи ли това, че прегледа които ми е направен е направен през пръсти. Докторката не ми разширява зениците - каза че няма нужда и ме гледа на това апаратче, което има накрайник приличащ на писалка и светкаше бързо в очите ми. Какъв беше твоя апарат? На тъмно ли те водиха - това са ми го правили преди да забременея, сега за първи път го видях този апарат.

мисля че има вариант и да не ти разширяват зениците, но не съм много в час Sad иначе апаратът, на който ме гледаха приличаше на тези в оптиките, с които ти определят компютърно диоптрите...само че ти вдигат клепачите и ти нагласят окото на един накрайник, като тези, през които се гледа на микроскопите и пак ти святкат в очите...не знам дали ти го обясних много добре  Embarassed доколкото си спомням не бяхме в тъмна стая...
може това, на което са те гледали да е нещо по-ново и модерно...нямам идея
съжалявам, че май не ти бях много от полза   Embarassed

# 19
Благодаря ти за бързата реакция Grinning
Явно това апаратче, на което са ме гледали е нещо по-различно. Не е голям апарат, а е преносимо, прилича на съвсем малко дипломатическо куфарче с накрайник. Те ни обзавеждаха скоро очната хирургия и може да е ново нещо.
Иначе докторката ми писа, че налягането е нормално и роговицата е без изменения или нещо от сорта. Аз също съм с диоптър и астигматизъм, но акушер - гинеколожката като видя заключението от очната, каза че ще раждам нормално.

# 20
  • Мнения: 1 391
ЗА изследването на ОЧНИТЕ ДЪНА!

днес ходих най-накрая в лазарен център Светлина в 7ма поликлиника срещу гарата, с направление от личния лекар /та ми излезе безплатно - спестихме 20 лв/
Беше ми направено много внимателно изследване.
Като на аgneshka!
Точно както тя го описва.

 Оказа се че имам изтъняване на ретината на дясното око и някакви образуванийца, което води до 10% риск от отлепяне при нормално раждане. Лекарят ме успокои и каза че мога да раждам нормално, но е желателно да ми се направи някаква си там лазарна манипулацийка на дясното око - за да го няма и този риск. И по принцип, дори и да не съм бременна било желателно да се направи тая работа.

Та другата сряда ще ходя да ми оправят очото.

Иначе имам малки диоптри - 1ца и на двете очи - късогледство. Даже не нося очила. Лекарят каза че обикновено при такива малки диоптри изобщо не се прави това изследване, защото се предполага че всичко е наред, но ми каза, ето в моя случай, добре че съм отишла, защото се оказва че едното око има малък проблем......

Така че , мами имате време, ако имате късогледство, дори и малко да се проверите! Все пак не е хич маловажно.

Добре че д-р Савова на курса в Тина Киркова тогава ми даде направление и ни предупреди за тоя риск и да се проверим...... Моята поликлинска докторица хич не ми е и споменала за подобно нещо.......

иначе преди да забременея ми е правено другото изследване - с онова дето прилича на писалка - но то беше много кратко - само за миг и не оглеждаха толкова подробно очите.... Сякаш съм по-доволна от днешното ....

# 21
  • Мнения: 1 391
да добавя какво стана в крайна сметка...
Лекарката при която ще раждам, се усъмни в сигурността на лазарната манипулация и ходих и при друг очен....
Та в крайна сметка ми препоръчват секцио....

Така че мами, правете си изследването овреме и ако трябва преценявайте дали си заслужава да се напъвате и да рискувате очите си......

Общи условия

Активация на акаунт