Въпросче за застройката на супичките???

  • 1 661
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Скъпи мами, не че съм много добра готвачка/пък и сме на ДК/ ,но почивните дни готвя на малката. Ползвам и ваши рецепти   bouquet Искам да ви попитам практикунали ли сте "сварена на водна баня застройка от млякото , яйцето и брашното"- такива са в книжката на Бон Апети за деца над 1 год!?Ако сте правили ,споделете как точно става  newsm78
Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 20:51 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 15 219
Кисело мляко, цяло яйце и 1 супена лъжица брашно разбърквам в тенджера и слагам на котлона. Бъркам през цялото време, за да не се пресече яйцето. Когато започне да се сгъстява, разреждам с малко гореща вода. След като заври, добавям няколко лъжици от течността на супата, докато и застройката стане по-течна. Оставям я да ври 1-2 минути и след това на тънка струя я сипвам в супата.
През цялото време бъркам.
Застроената супа ври не по-малко от 10 минути.

Апропо, не я правя на водна баня.
Виж и в готварския-има теми за "варена застройка" или "топла застройка". Същото е.

# 2
  • Мнения: 234
Vivi, много ти БЛАГОДАРЯ!   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 521
И аз я правя като Vivi,само дето разреждам с течноста от супата вместо с гореща вода.
На водна баня не съм правила и аз-повече ми се вижда моткането около котлона Laughing

# 4
  • Мнения: 4 433
Аз също не правя на водна баня,а като Виви.

# 5
  • Мнения: 781
Кисело мляко, цяло яйце и 1 супена лъжица брашно разбърквам в тенджера и слагам на котлона. Бъркам през цялото време, за да не се пресече яйцето. Когато започне да се сгъстява, разреждам с малко гореща вода. След като заври, добавям няколко лъжици от течността на супата, докато и застройката стане по-течна. Оставям я да ври 1-2 минути и след това на тънка струя я сипвам в супата.
През цялото време бъркам.
Застроената супа ври не по-малко от 10 минути.

Апропо, не я правя на водна баня.
По същия начин я приготвям и аз Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не съм правила на водна баня и ми се струва малко опасно, защото на водна баня температурата е по-ниска, а все пак има яйце вътре. Аз разбърквам яйце (преди само жълтък, сега вече цяло) и кисело мляко, брашно може да сложа, може и да не слагам, според супата и ги добавям към врящата супа. Оставям да поври поне 10 мин със застройката.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз аз я правя по рецептата на баба ми - едно яйце,лъжица кис. мляко,може и една ч.л. брашно,може и без него.Разбивам ги хубаво и започвам да прибавям една по една лъжици булъон от врящата супа,като бъркам непрекъснато,прибавям булъон около 1 кафена чаша.Целта е температурата на застройката и супата да са еднакви,за да не се пресече като се смесят.След това изливам разредената застройка на тънка струя обратно в супата,като бъркам непрекъснато.Оставям на котлона още 10-ина минути,като се разбърква често.В общи линии по този начин почти никога не съм пресичала застройката.

# 8
  • Мнения: 234
Направо сте страхотни!Отново много благодарности на всички   bouquet

# 9
  • Мнения: 27 524
Не, не го практикувам. Нито за дете, нито за нас. Не харесвам и не одобрявам супите със застройки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт