Отговори
  • Мнения: 1 095
Дали това е силата на подсъзнанието,внушението,билкарството,хомеопатията?
За мен всичко ,което не мога да си обясня логично е магия.
Да се излекуваш по чудо или без лекарства,да промениш насоката на живота си положително .
Заела съм се с магия,искам да променя тялото си чрез силата на подсъзнанието,споделете вашите начинания и опит .


Покажете резултати.Как отслабнахте с нетрадиционни методи например  Peace

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 12:14 от Tea - fea

# 1
  • Мнения: 1 520
Магията в най-чист вид е "игра" с фини енергии. Те /или повечето от тях/ са нелокални и въздействието им не се влияе от никакви дистанции т.е. никакви разстояния, километри и т.н., не са от значение. Те са ирелевантни.

Обяснението е в квантовата физика, виж повече за квантова нелокалност.

# 2
  • Мнения: 1 095
Дали магията и магическото се дължи на силната енергия на човек или на подсъзнанието му?

# 3
  • Мнения: 730
Магията е в самото съвършенство на всичко около нас- земята, човека, всичко ,което ни заобикаля. Всеки от нас е едно чудно творение от енергия и светлина,което изяява себе си и се изразява .чрез своите избори. Малка ли е тая магия. Ако открием магията -вътре в себе си, бихме си отговорили на много въпроси. Магията сме самите ние. Simple Smile

Имаше една притча- събрали се много мъдреци и решили къде да скрият "тайната на живота". Единият предложил морето, другият небето, третият - дълбините на земята. Никъде не било достатъчно добре защитено. Тогава този, който мълчал отронил-  предложил да я скрият вътре в самия човек, защото той никога не ще се сети да надникне там. Simple Smile

# 4
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

искам да променя тялото си чрез силата на подсъзнанието,споделете вашите начинания и опит .

 ако смениш заглавието на "отслабване с алтернативни средства" или нещо подобно  ще  получиш доста повече практически отговори.  Hug
На мен темата за отслабването също ми е доста актуална.
Дани, страхотна притча  Simple Smile

Последна редакция: сб, 04 юли 2009, 15:37 от Арбанашка кокона

# 5
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
за мен магия е самият живот...
нищо не познаваме по-малко от живота-как се заражда? ,защо?,има ли и какъв е смисълът му?,коя е силата ,която го тегли напред?

магия са и моите момичета, разбира се  като част от живота и всичко живо    Grinning

# 6
  • Мнения: 1 095

искам да променя тялото си чрез силата на подсъзнанието,споделете вашите начинания и опит .

 ако смениш заглавието на "отслабване с алтернативни средства" или нещо подобно  ще  получиш доста повече практически отговори.  Hug
На мен темата за отслабването също ми е доста актуална.
Дани, страхотна притча  Simple Smile


Нямам предвид само отслабването,а всичко,което се случва извън общоприетата логика.

# 7
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Нямам предвид само отслабването,а всичко,което се случва извън общоприетата логика.

О, тогава заповядай в тази тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=407175.0

 в тази

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410546.0

тази също е интересна

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277859.0

# 8
  • Мнения: 1 095
Мерси,Арбанашка кокона  Hug

# 9
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Мерси,Арбанашка кокона  Hug

 Няма защо.  Hug

аз затова предложих тук да си говорим само за отслабване.

# 10
  • Мнения: 1 095
Съгласна съм,Арбанашка кокона. Има резон в предложението ти. Предлагам да се споделя опит и да се показват резултати Simple Smile

# 11
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 ако не е късно смени заглавието,  като  вмъкнеш и думичката отслабване в него , за да видим дали ще се включи още някой по темата  Peace

# 12
  • Мнения: 620
Отслабването се случва като станем стабилни във всяко едно отношение. Нестабилен човек  равно на пълничък  Wink Липсата на заземеност също води до наднормено тегло /тоест хорта склонни да живеят в мечтите, повче в духа а не  материята са склонни към пълнеене. Липса на правилно протичане на енергията в тялото, тя блокира някъде и застоява там. Аз отслабнах с Рейки и други методи като Рейки  Peace

# 13
  • Португалия
  • Мнения: 3 764
Нестабилен човек  равно на пълничък 
Подкрепям  Peace Точно такава съм!
Ама и как да съм стабилна,като нямам здрава почва под краката си и съм изперкала вече с тия две хали вкъщи???
Най-лесно е да си нестабилна майка на близнаци,които са по-нестабилни от майка си,а тя си разбива стабит
литета ,като ги гледа такива нестабилни, а те...,а тя... #Crazy  smile3514 smile3511
ясна ви е картинката...

# 14
  • Мнения: 1 095
Humanis,сподели колко време ти отне,какви точно са резултатите,които постигна,помагаше ли ти някой?

# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тоест хорта склонни да живеят в мечтите, повче в духа а не  материята са склонни към пълнеене.

явно съм изключение  Mr. Green
не смятам, че съм много зазимена, но за сметка на това съм слаба  Party

но съм забелязала, че креативността и умствената дейност ми коства много енергия.
когато трябва да измисля концепт или нещо, което е все още имагинерен продукт, но комплексен - то поемам доста повече калории. и понеже стомахът ми не е готов да поеме по-голямо количество храна, се ориентирам като високоенергийни храни като шоколад, ядки, мед... Crazy

по едно време бях напълняла (9 кг. повече от сега).
това беше в периода, в който се чувствах самотна и неразбрана, неудовлетворена от живота си.
ядах като количество много Rolling Eyes
смених си средата и всичко полека си върна старата форма  Mr. Green

т.е. за мен всичко зависи от вътрешния баланс  Peace

# 16
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

http://zashto-kak.hit.bg/teglo.htm

и при мен излишните килограми се появиха  след като спрях да пуша...



# 17
  • Мнения: 836
Липсата на цветова хармония при слабите хора, които се мъчат как ли не да напълнеят, но не си възвръщат идеалното тегло, независимо с колко калории се тъпчат, е резултат от нарушеното равновесие между цветовете в аурата и по-точно от отсъствието на синьо-зелените лъчи. За да възстановят равновесието между цветовете в своята аура, тези хора трябва да поемат през определен период - и по определен начин - синьо-зелени светлинни лъчи. Ин.

По същия начин липсва цветова хармония и при пълните хора, които се мъчат как ли не да отслабнат, а пак си остават дебели, независимо колко ограничават калориите. Това е резултат от нарушеното равновесие между цветовете в тяхната аура, от недостига на червенозлатистите светлинни лъчи. За да възстановят равновесието в своята аура, тези хора трябва да поемат през определен период - и по определен начин - златисточервени светлинни лъчи.
....

ВЪЛШЕБНАТА ЗАБРАВЕНА ДЪГА ЗА ХОРА С НАДНОРМЕНО ТЕГЛО
Трябва да си набавите някои неща, но си струва да отделите малко от своето време, за да си ги осигурите. Имате нужда от
а) метална лампа, каквато използват машинописките, за предпочитане месингова или метална и боядисана в бяло или червено, с гумено краче, което може да се огъва и наклонява встрани, и неподвижна основа с обиколка най-малко шест-седем сантиметра (та лампата да не се преобърне върху леглото и
б) червена крушка, която да е от матово, а не от прозрачно стъкло, каквото е стъклото върху надписите „ИЗХОД" в театрите. Добре е да бъде от 100 вата или в най-лошия случай от 75 вата.
Трябва ви още:
а) малък касетофон или уокман със слушалки, освен ако нямате в спалнята стереоуредба, която също Ще свърши работа и
б) една, две или три касети с музика, в която отчетливо се чуват барабаните - червена Марсова музика (за нея ще говорим по-подробно нататък). Най-подходящи са маршовете на Джон Филип Сауса или записи с рок-музика с отчетлив ритъм и барабани, които трябва да пуснете силно. Може да използвате и маршове, които сами сте записали.
Последното, от което имате нужда, е: четири стъклени чаши от 300 милилитра, които да са оцветени в рубинено-червено (но без оранжеви оттенъци). Стават и чаши от пластмаса, стига в червеното да няма оранжеви примеси. Трябва ви и хронометър, който може да бъде навиван да звъни в определен час.

ТРИТЕ ЕТАПА ОТ ВАШАТА ЧУДОТВОРНА ЗАБРАВЕНА ДЪГА
Тези три етапа трябва да бъдат осъществявани без прекъсване, за да имат ефект. В случая с лечението с червено, златисто и жълто, с което искате да отслабнете, трябва да се излагате на нужните ви светлинни лъчи най-малко в продължение на „45 дни, а при необходимост - и 54 дни, но не повече от 63 дни. Помнете, че за да отстраните липсата на цветова хармония и да възстановите равновесието между цветовете в своята аура, трябва да взимате баните от цветове и музика по едно и също време всеки ден, така тялото ви ще свикне й ще започне да реагира по съответния начин. Най-подходящото време да зареждате цветовете в аурата си със съответните заредени с енергия лъчи, които ви липсват, е по изгрев слънце, по пладне и по залез. Вижте кога ви е най-удобно да правите процедурите и неизменно спазвайте всеки ден това време.


# 18
  • Мнения: 836
ПЪРВИ ЕТАП
Отидете в спалнята и я затъмнете, като пуснете щорите и дръпнете пердетата. Съблечете се голи и легнете на кревата, до който сте сложили малкия касетофон (освен ако нямате в помещението стереоуредба, която също ще свърши работа). Уверете се, че върху нощното шкафче до леглото има часовник с голям циферблат, за да виждате лесно колко часът е, и че сте оставили там и хронометъра. Сложете касетата в касетофона и нагласете слушалките.
Поставете малката метална настолна лампа с червена крушка между коленете (или бедрата) си, стиснете я с тях, за да не се преобърне, и насочете от около петдесет-шейсет сантиметра светлината право към слънчевия си сплит.
Нагласете хронометъра така, че да звънне след четвърт час, после пуснете касетофона и включете лампата. Както сте голи, се отпуснете и заличете от съзнанието си всички отрицателни мисли. Нека червената Марсова музика проникне през слушалките във „вътрешния ви слух" - пуснете я възможно най-високо, - докато слънчевият ви сплит се къпе в червената светлина. От полза е, ако очите ви са затворени, но това не е задължително.
Ще разберете кога е свършил този период от петнайсет минути от звъна на хронометъра и от часовника — след това сложете металната лампа в долния край на леглото така, че светлината на червената крушка да е на педя-две от ходилата ви (през това време продължавайте да лежите по гръб). Нагласете хронометъра да звъни след още петнайсет минути, отпуснете се, заличете от екрана на съзнанието си всички лоши мисли и слушайте през слушалките червената Марсова музика, докато банята от червена светлина прониква през вашите ходила (и се насочва към всички останали части на тялото ви).
След като свърши и вторият период от петнайсет минути (ще го разберете от хронометъра и часовника - двойна гаранция, че няма да надвишите времето), изключете червената лампа и касетофона.
Това е краят на първия етап, който ще ви отнеме само трийсет минути, някакъв си половин час от натоварения ви ден. Помнете, веднъж на ден в някой от подходящите моменти, който сте избрали: по изгрев слънце, по пладне или по залез слънце (или възможно най-близко до тях, но неизменно по едно и също време) трябва да взимате цветна баня - най-малко в продължение на 45 дни, при нужда - на 54 дни, но не повече от 63 дни.
А сега ви предлагам в резюме първия етап: 15 минути червени лъчи, които вливат енергия в слънчевия ви сплит, и 15 минути баня от червена светлина на ходилата - през този половин час слушате по слушалките на касетофона (или по стереоуредбата) предизвикателната вълнуваща червена Марсова музика.
Едно предупреждение: възможно е няколко дни, след като сте започнали лечението с баня от червена светлина да вдигнете температура или да се почувствате изтощени - в такъв случай за два-три дни преминете на оранжева крушка, а после пак се върнете към червената. Отделителната ви система ще се активизира, тъй като след броени дни ще започнете да смъквате килограмите, но ако организмът ви реагира с диария повече от един ден, пак преминете на оранжева крушка, продължете с нея лечението от първия етап още два-три дни, а после се върнете към червената крушка.
През целия първи етап на лечението пълните хора с високо кръвно налягане и тахикардия (ускорен пулс) трябва да използват не червена, а оранжева електрическа крушка. Въздействието ще се прояви по-бавно, отколкото при баня с червена светлина, но затова пък ще е напълно безопасно. В началото червеното покачва кръвното налягане, но за здрав човек това не крие рискове, този цвят обаче не е препоръчван за хипертоници. За тях първият етап не крие опасности, ако се осъществява (макар и с по-бавно въздействие) с оранжева крушка, защото оранжевият цвят стимулира кръвообращението, позволява на аурата да погълне златисточервените лъчи и ускорява пулса, без да покачва кръвното налягане. Ако не страдате от високо кръвно налягане и тахикардия и не сте подложени на свръхнатоварване, червената крушка при цветната баня е напълно безопасна през целия период.
Зарядите междузвездна светлина захранват батериите на организма и аурата и тъй като тялото трябва да свикне постепенно с тези нови цветови модели в аурата, за успеха на цветовата диета е изключително важно да провеждате редовно и последователно всекидневните сеанси на „космическо зареждане". Това не е нещо, което можете да започнете, сетне да прекъснете и да продължите отново, в противен случай всичко отива на вятъра и няма да станете свидетели на магията. Не започвайте програмата, докато не сте в състояние да осъществите пълния 45-, 54-, или 63-дневен цикъл по едно и също време на деня, всеки ден... както и останалите й етапи.

# 19
  • Мнения: 836
ВТОРИ ЕТАП
Продължаваме с цветовата диета за отслабване. Напълнете две от четирите тристамилилитрови чаши от червено стъкло с бутилирана вода; Сложете ги навън, така че да са изложени на слънчева светлина поне три часа, за предпочитане цял ден. По този начин водата ще бъде заредена от Слънцето със златисточервени лъчи. Вече е доказано от науката, че когато слънчевата светлина огрява водата през цветно стъкло, химическият й състав се променя значително -всеки път по различен начин в зависимост от цвета. Можете да предпазите водата от насекоми и прашинки, като покриете чашата с марля, която не пречи на зареждането на водата със слънчева енергия.
След като вашите две рубиненочервени чаши вода се заредят, сложете ги някъде, за да достигнат стайна температура (температурата ян), и изнесете и другите две да се заредят. Така ще пиете по две чаши прекрасна, заредена от Слънцето червена вода на ден - сутрин и вечер. Докато двете чаши достигат стайна, или ян температура, другите две биват зареждани с енергия. Ще забележите, че вашата червена, заредена със слънчева енергия вода има по-различен, освежаващ вкус. Мнозина твърдят, че не се отличава от кладенчовата вода. (Не я изстудявайте в хладилника!)

ТРЕТИ ЕТАП
Вече сте вкарали в тялото си, а оттам и в своята аура златисточервените лъчи, които сте получили от червения, Марсов отсечен барабанен ритъм, от бойката маршова музика и от червената, заредена от Слънцето вода. През същото 45-, 54- или 63-дневно лечение с цвета, отсъстващ от дъгата на вашата аура и причинил липсата на цветова хармония, мо¬жете да увеличите количеството приемани златисточервени лъчи чрез храната, която ядете. Съвсем просто е. Ядете само храни, които на цвят са червени, златисти, жълти или оранжеви... или пък бели. Защо добавям белия цвят? Защото той „изхвърля" и не „задържа". Има колкото искате храни в този цветови спектър и вие можете преспокойно да избирате между тях. И спор няма, не ще ви мъчи глад.
Можете да ядете колкото искате от тези храни, без да трупате килограми и да внимавате за количеството... или калориите. След приключване цветовия цикъл, продължаваш най-малко 45 и най-много 63 дни, можете да ядете всички храни, включени в списъка на златисточервения цвят - плюс храните в списъка на синьо-зеления цвят (поместен по-нататък). Всъщност можете да ядете всичко.

# 20
  • Мнения: 836
Предлагам ви някои от храните в списъка на златисто-червения регистър, от които можете да ядете много или малко, колкото ви се иска. Можете да добавите към него и всички храни, стига те да са червени, златисти, жълти, оранжеви или бели на цвят. Не яжте нищо, което е зелено, синьо, синьо-зелено, жълто-зелено или кафяво на  цвят.

Списък на храните за хора с наднормено тегло
Цвекло
Червено вино
червени чушки
Червено зеле
Червено грозде
Манго
Ягоди
Сок от червено грозде
бяла ряпа
Домати
Червени боровинки
картофи, но не пържени
Червен кромид лук
Мляко – най-вече сметана
тикви
Горчица
Нарове
Майонеза
Кетчуп
Малини
Кифли от царевично брашно
Голи праскови
Пуканки
Кашкавал
Череши
Папая
Сирене
Ревен
Кайсии
Тестени изделия от пшеница и овес
Репички
Банани
Праскови
Спагети
Царевица
Моркови
Чили
Пиле
Грейпфрут
Масло
Червен или бял сладолед ако е с мед
Лимони
Яйца под всякаква форма
Ванилов сладолед с мед
лимонада
Мед
Жълти чушки
Портокали
Червен хайвер
Ориз (не кафяв)
Дини
Пъпеши
Ананаси

от книгата на Л.Гудман "Звездни знаци",
има я в Спиралата.

# 21
  • Мнения: 1 095
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

# 22
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Аз съм решила да пробвам с ТЕС ище докладвам, как вървят нещата  Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Аз преди време бях пробвала с тези упражнения: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289839.345
И наистина успях да отслабна видимо...Но сега пак имам нужда, ще трябва да почна отново... Wink

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
И за кои точно упражнения става въпрос?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Дихателните от началото на темата... Wink

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Кажи нещо повече,колко време ги прави,колко кг.отслабна?Аз ги правих по едно време-първите две по 5мин.,третото по 2мин.,но бързо ми мина ентусиазмът.Но като знам за някой с резултати вече е доста по-мотивиращо.

# 27
  • Мнения: 55
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.

# 28
  • Мнения: 1 095
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.


esme_bolger е написала,че е от тази книга,но на мен ми е любопитно дали някой го е правил  newsm78

# 29
  • Мнения: 55
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.


esme_bolger е написала,че е от тази книга,но на мен ми е любопитно дали някой го е правил  newsm78

Ох , извинявам се.  Blush Смятах преди време да го пробвам , но така и не осъществих намерението си.  Утре смятам да се отбия до книжарницата и да си взема тази книга http://www.hermesbooks.com/readchapter.php?pID=609 , стана въпрос за нея в темата за подсъзнанието.

# 30
  • Мнения: 1 095
esme_bolger , а ти пробвала ли си този метод?
Преди 10-12 години, някъде бях чела за него, но не помня къде

Мисля , че и аз съм го чела в „Звездни знаци" на Линда Гудман. Дори и да не е точно това , методът е подобен.


esme_bolger е написала,че е от тази книга,но на мен ми е любопитно дали някой го е правил  newsm78

Ох , извинявам се.  Blush Смятах преди време да го пробвам , но така и не осъществих намерението си.  Утре смятам да се отбия до книжарницата и да си взема тази книга http://www.hermesbooks.com/readchapter.php?pID=609 , стана въпрос за нея в темата за подсъзнанието.

Виж тук Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405385.msg11801365;topicseen#new

# 31
  • Мнения: 55
 Laughing Laughing

Благодаря , благодаря.  Hug  Напоследък все бързам и се получава недоглеждане.  Simple Smile

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Ан Шърли,виж и книгата на Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш".Тя си върви и с диск с хипноза,много е хубава и най-важното приложима.Аз съм чела и двете книги,но на Маккена ми свърши повече работа.

# 33
  • Мнения: 55
Жижи , ще я потърся. Благодаря. Simple Smile Дискът го имам на компютъра , но умишлено изчаквах , за да си взема и книгата. Иначе аз няколко пъти съм използвала самохипноза за най - важните ми желания и действа безотказно , но не практикувам системно. Все си намирам оправдания да съм заета.  Laughing Имам запис и за отслабване , но не съм го слушала. Всички записи си ги правя от книгата , която esme_bolger мисля , че посочи в темата за подсъзнанието , а в предната такава и аз - "Автохипноза" на Уилям Хюит. В Спиралата я има. Wink

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
На свой ред ти благодаря и аз за информацията!

# 35
  • Мнения: 1 095
Ан Шърли,виж и книгата на Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш".Тя си върви и с диск с хипноза,много е хубава и най-важното приложима.Аз съм чела и двете книги,но на Маккена ми свърши повече работа.

Жижи, сподели резултати,моля те  Praynig Hug

# 36
  • Мнения: 287
Бях решила да се абонирам за една програма Mentalslim в един френски сайт  .Гледах предаване по телевизията,където показаха доста жени с отслабнали с по 20-40 кг по този метод.Отидох да почета малко форума, исках да видя подробности преди да се абонирам, тъй като аз изобщо не съм постоянна с разни такива абонаментни системи и исках да съм убедена дали си струва да си даде човек парите.Та методът е :
1.хипноза- мп3 които за всяка седмица са различни(това е супер,защото ако слушаш едно и също нещо по 2-3 пъти на ден в продължение на седмици и месеци ще ти писне и едва ли ще имаш някакъв положителен резултат.
2.ТЕС(техника на емоционалната свобода)- хората споделяха за чудесата които прави тази техника,особено за тези които "ядат емоциите си".
3. естествено имаше и работа с диетолог и психолог в случай на въпроси от страна на отслабващия.

Така че наблягайте на ТЕС-а.Аз опитвам,но досега нямам особени успехи,освен за дребни болежки.

# 37
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Ами аз от три-четири дена се захванах с ТЕС, но не мога да си намеря точната фраза, която да използвам.  Мисля обаче, че няма много значение....зачетох се и в методът на Гейбриъл и на Маккена. Ще видим какво ще излезе накрая.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Ан Шърли,виж и книгата на Пол Маккена "Аз мога да те накарам да отслабнеш".Тя си върви и с диск с хипноза,много е хубава и най-важното приложима.Аз съм чела и двете книги,но на Маккена ми свърши повече работа.

Жижи, сподели резултати,моля те  Praynig Hug
Ами аз съвсем отскоро се занимавам с отслабване по този начин,спазвам методът на Маккена и резултати наистина има.Първо наистина се засищам с много по-малко храна като ям бавно и дъвча докрай,килограми се свалят,макар и по-бавно/поне при мен/,но са трайни.Той разрешава да се яде абсолютно всичко и така го няма непрестанния глад при др.диети.То това не е диета де и това му е хубавото.Аз лично си ям абсолютно всико,което си поискам,в момента ям пица,примерно,но не качвам килограми.Може би защото психически се отпуснах и съм спокойна след като си казах  "край на диетите"!Друго не се сещам в момента,но ако те интересува нещо питай Simple Smile!
 Още нещо-всяка вечер преди заспиване слушам диска с хипнозата.

# 39
  • Мнения: 287
Ами аз от три-четири дена се захванах с ТЕС, но не мога да си намеря точната фраза, която да използвам.  Мисля обаче, че няма много значение....зачетох се и в методът на Гейбриъл и на Маккена. Ще видим какво ще излезе накрая.

Довечера,след работа,ще ти преведа от форума над 50 примерни фрази според чувствата които би могло да поражда наднорменото тегло  -срам,страх,отчаяние,страдание,яд и т.н.

# 40
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
  bouquet мерсииииииии

# 41
  • Мнения: 287
Така започвам:

"Проблемът с излишното тегло винаги има някаква причина.Съществува някаква форма на подсъзнателно привързване с него и то трябва да бъде освободено.Емоциите свързани с проблема ,както и страничните ползи са токсични."(За Страничните ползи има отделна статия-доколкото разбрах,тък като не съм я прочела внимателно а само отгоре отгоре-става въпрос за това че се крием подсъзнателно зад наднорменото тегло  за да не разрешим други по-тежки проблеми в живота си.)


" Примерни настройки:


Страдание

Въпреки че имам този проблем с теглото...
Въпреки че съм тъжна че не намерам решение на този проблем ...
Въпреки че не мисля че заслужавам да отслабна ...
Въпреки че страдам физически заради теглото ми ...
Въпреки че страдам че не съм в състояние да(изброяват се нещата които не можете да правите заради свръхтеглото)
Въпреки че страдам защото съм сама, заради проблема с теглото ми.....
Въпреки, че съм страдала и страдам още когато ми правят намеци за теглото ми...
Въпреки че че страдам от(тази паталогия) заради всички излишни килограми....
Въпреки че страдам че нямам достатъчно воля ...


 Гняв - възмущение


Въпреки че  съм ядосана на себе си да тежа толкова много кг ...
Въпреки, че аз съм ядосана на цялото човечеството ,че не съм по-слаба ....
Въпреки че съм ядосана,че нищо не ми става(нищо не ми стои добре)....
Въпреки че съм ядосана на останалите  че нямат проблем с теглото си....
Въпреки че съм бясна като гледам другите жени които са слаби без никакви усилия.....


Отчаяние

Въпреки че съм отчаяна, че имам този проблем ...
Въпреки че проблема с моето тегло крие друг проблем, който аз не осъзнавам ....
Въпреки че аз съм сигурна, че нищо няма да работи за моя проблем с теглото ...
Въпреки че съм сигурна, че всичко което правя за загубата на тегло е безсмислено ...
Въпреки че не мога да повярвам, че мога да се освободя от този проблем с теглото ...


Странични(второстепенни) ползи

Въпреки,че моя проблем с килограмите е извинение да не (правя,кажа,изживея ...)
Въпреки че, има скрити причини, добри или лоши да не отслабвам(губя килограми) ...
Въпреки че не си позволявам  да бъде красива и стройна както аз искам ...
...Въпреки че моето тегло ме кара да избягвам интимните отношения,които ме плашат....


Страх

Въпреки че се страхувам да отслабна защото( изрежда се) ...
Въпреки че се страхувам да не отслабна ....
Въпреки че ме е страх,че ще напълнея отново веднага, след като достигна  моето идеално тегло ...
Въпреки че съм отвратена, че съм дебела ...


Срам

Въпреки  че аз съм се срамувам от себе си, когато съм дебела ...
Въпреки че се срамувам да погледна в огледалото ...
Въпреки че се срамувам от (родителите ми, съпругът ми, децата ми, приятелите ми ...)заради това че съм дебела...Въпреки че съм за срам на (родителите ми, съпругът ми, децата ми, приятелите ми ...)
Въпреки че съм се срамувам от тялото си ...
Въпреки че се срамувам да бъда различна ...
Въпреки че  се срамувам че нямам воля да се храня здравословно(да отслабна,да спазвам диета,да се занимавам със спорт) ...
Въпреки че аз съм се срамувам,че не правя достатъчно усилия за да остлабна ....
Въпреки че се чувствам като чудовище ..."

Засега толкова.  Wink

# 42
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

даже е много  Hug   bouquet

 Blush Вече си харесах няколко от фразите и  ще пробвам  с коя ще ми потръгне.

# 43
  • София
  • Мнения: 606
nikolexa И аз много благодаря. Хем практикувам ТЕС, хем съм на диета, пък досега не съм се тесвала за теглото.  Ще пробвам, вярвам, че има ефект!

# 44
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Днес разглеждах библиотеката на подфорума и видях, благодарение на Amitola, пълния справочник на ТЕС.

http://vselenata.hit.bg/E_F_T.htm

# 45
  • Мнения: 1 095
Днес разглеждах библиотеката на подфорума и видях, благодарение на Amitola, пълния справочник на ТЕС.

http://vselenata.hit.bg/E_F_T.htm

Мерси,че сподели и с нас   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 606
Ей, много ви благодаря за линка към справочника!   bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт