Бактериален менингит,има ли опасност?

  • 1 025
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 536
Здравейте,имам близък човек с бактериален менингит в болница в София.
Няколко поредни дни ходя на свиждане всеки ден по-един час,достъпа не е ограничен и затова едва ли има някаква опасност.
Случайно разбрах днес,че би могло да пренеса такъв тип болест без да се разболея аз изобщо.Имам малко детенце (още не навършил и  две годинки)има ли някаква опасност за него?
Много моля ако някой знае нещо  да каже ,че ми е много притеснено а в интернет не намерих отговор на въпроса ми.
Благодаря ви предварително. Tired

# 1
  • Мнения: 1 536
Никой ли не знае нищо по въпроса?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз наистина не зная, но тук има малко информация
http://www.vestnici.com/article/11685

# 3
  • Мнения: 323
Непременно се посъветвай с лекар!!!!!!!!!!Не си прави шеги със здравето!!!!!!!!!

# 4
  • Мнения: 1 820
Бактериален,означава че е причинен от бактерия.Обаче не значи че не мкоже да се предава.Посъветвай се с лекар.Единственното което зная е че не се влиае от ваксини  Sick

# 5
  • Мнения: 1 536
Аз живея извън България,като разбрах за проблема се върнах и три поредни дни ходя на свиждане имаме контакт.
Ако е опасно да се разпространи ще оставят  ли лекарите да си влизаме така свободно и да сме близо до болния по един час на ден?
Естественно  за деца достъпа е забранен,мисълта ми е  дали аз мога да съм носител и да пострада детето ми,което все още е с неукрепнала имунна защита?
Хули, благодаря ти за линка,ужасяващи неща пише,само се надявам лекарите да си знаят работата, и какво трябва и какво не трябва.
Благодаря ви момичета!  bouquet

Последна редакция: нд, 05 юли 2009, 13:21 от сузи

Общи условия

Активация на акаунт