Мода за бременни

  • 11 491
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, аз все още съм в съвсем ранна бременност, но започвам да се подготвям психически за уголемяването на размерите!  Laughing
Интересно ми е какви дрехи носите, или носихте като бременни, специално си шиехте, купувахте си дрехи за бременни, или просто носихте по-големи размери нормални дрехи?
Най-вече ме интересуват първите месеци, когато все още нямаш коремче, което да те прави забележимо бременна и да носиш такива дрехи, но пък старите вече не ти стават?!  Shocked

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771

Здравей и честито Sign Exclamation
Първите месеци си купих едни ластични джинси  ги носих до 7-мия месец (при мен този период беше зимен) Не бяха специално за бременни-и сега мога да си ги нося. После ми ушиха един гащеризон, защото тези по магазините не можех да ги понасям, а и вече си имах коремче Grinning . Но направих голямата глупост да го пусна в пералнята и забравих да спра центрофугата- сви се. Така че накрая по спешност се озовах в магазините за бременни и си купих дънки+горна дънкова блуза(не знам как точно да го опиша) от Мама дона на "Самуил". Ужасно съм доволна от тази покупка. До края си ги носих с удоволствие Sunglasses

# 2
  • Мнения: 4 965
Зъхи,
Бих те посъветвала - за топлото време - да си вземеш костюм с панталон и туника. Има много красиви - ленени или памучни, в свежи и весели цветове. Удобното е, че панталоните се регулират с ластик и копчета - така можеш да ги носиш от самото начало на бременността до края, а дори и след това (важното е само да съобразиш да си вземеш панталон, който е малко по-широк в бедрата). Най-хубави са туниките без ръкави, които можеш да носиш и като потник, и като връхна дреха върху друга блузка. Има и разни широки, шарени рокли, но аз лично много не ги харесвам - прекалено са пъстри, а аз харесвам по-елегантния стил.
За по-студено - трудно можеш да намериш кой.знае колко много неща - предимно прословутите дънкови гащиризони, дънки и панталони с ластичен пояс и май друго не се сещам.  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 5 539
През първите 4 месеца ми ставаха всички стари дрехи.
След това дойде лято и си купих няколко много сладурски роклички с висока талия.
После като наедрях и времето се застуди, стана малко по-проблемно, понеже растях само на корем и тези панталони, които ми предлагаха в магазините за бременни ми бяха много широки на краката. Дори една продавачка, недоволна че и се изплъзвам като клиент, изсумтя че напълнявам неправилно, трябвало навсякъде равномерно да качвам. Imp
А пък и почти нищо не ми харесваше от тези магазини, всичко беше с много ниско качество. Накрая майка ми ми уши 1 панталон и така изкарах докрая.

Между другото ми прави впечатление че тази година в Бс има много сладки бременни дрешки, а пък и срещам много бременни с разголени кореми, нещо което го нямаше миналата година.

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
За лятото не вярвам да имам особен проблем, защото към септември ще съм 3-ти, 4-ти месец, но си спомням от предишната бременност (пак по същото време  Wink ), че към октомври вече имах сериозен проблем с дрехите.  Imp
Ама тия дрехи за бременни как не ми харесват, особено прословутите дънкови гащеризони...бррррр!  Imp

# 5
  • Мнения: 596
Цитат на: Зъхи

Ама тия дрехи за бременни как не ми харесват, особено прословутите дънкови гащеризони...бррррр!  Imp


И на мен тея гащеризони не ми харесват Confused
Аз имам вече малко коремче и съм качила около 4 кг, така че ми се наложи да си купя нещо ново. Взех си 1 широка рокличка и съм доволна. Една приятелка ми подари една дънкова пола с ниска талия, която също ми става, абе въобще лятото наистина не е много трудно, но после есента и зимата и аз се чудя какво ще обличам  33uu

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
Здравей Зъхи,
първо честито и да е безпроблемна, а сега на въпроса ти..
С първото дете, докато ми ставаха дрехите си ги носех, после си уших един панталон и един сукман по кройки за бременни, но аз наедрях много...с 30 кг, а и тези по магазините не ми харесваха или не ми стояха добре, а и са твърде скъпи...
С второто пак в началото с нормалните дрехи и после си купих гашеризон за бременни - зимен, който носих малко и пак стария панталон и сукмана. Даже сега мисля да си продам гащеризона и сукмана, защото са в много добро състояние, а вече няма да са ми нужни Grinning

# 7
  • Мнения: 1 975
Мен много ме кефят тея дънкените гащеризони и дънкените рокли за бременни.... Аз като бях бременна ги спуквах от носене  Wink
Иначе ми харесват и такива памучни гащеризони  Wink

# 8
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Зъхи
особено прословутите дънкови гащеризони...бррррр!  Imp


хе хе хе .......
да бе. ами то така е ...
въпрос на вкус

# 9
  • Мнения: 390
моя приятелка изкара лятото с две рокли за бременни от магазините за втора упротреба и колкото да съм предубедена - роклите наистина бяха хубави. Аз подобни находки съм нямала - може би защото не съм търсила достатъчно. Радвам се, че съм лятна бременна и това много ми помага с дрехите. Купувам си роклички, но вече доста по-голям размер /44 -46/ от обикновените магазини, също имам и два панталона /такива от трико - с ластичен колан/, сега поне такива има много и са модерни /в Бургас си ги купувам от магазини ТЕДИ, има ги и в София, Варна и по южното черноморие - 16 лв. - без пари/ и от един URBAN - който не знам дали го има в другите градове - 24 лева. Вместо туника си нося рокличките от преди - хиихи те сега малко като потничета ми седят ама...........

# 10
  • Мнения: X
Kakto po-nagore njakoj e spomenal - magazin Mamma Donna, na ul. Samuil
Tam sum vizjdala naj-sladkite i funktsionalni drehi za bremenni, sus strahotni krojki i materii.
Ottam si kupih proletno- letni neshta (bluzki, poli i pantalon) i gi spukah ot nosene i ne mrudnaha , no puk zimata kakvi sladurski neshta imashe..... ama az togava oshte njamah goljamo koremche Simple Smile
Tsenite ne sa ot naj-niskite, no drehite ottam si struvat vseki lev !

# 11
На мен пък купуването на дрехи от магазините за бременни ми се струва безсмислен лукс. Не виждам причина да давам по 40-50 лв. за чифт патналони, щото с един чифт закъде? Вместо това си купувам нормални дрехи с по-големи размери. Ако не те притеснява и имаш време да ровиш, в магазините за втора употреба можеш да си намериш много готини и евтини неща / не специално за бременни /, така че после да не те е яд като ги хвърляш или прибираш за следващия път Wink

# 12
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Mishence
Kakto po-nagore njakoj e spomenal - magazin Mamma Donna, na ul. Samuil
Tam sum vizjdala naj-sladkite i funktsionalni drehi za bremenni, sus strahotni krojki i materii.
Ottam si kupih proletno- letni neshta (bluzki, poli i pantalon) i gi spukah ot nosene i ne mrudnaha , no puk zimata kakvi sladurski neshta imashe..... ama az togava oshte njamah goljamo koremche Simple Smile
Tsenite ne sa ot naj-niskite, no drehite ottam si struvat vseki lev !


Ами то и в Асита не са от най-ниските цени, ама накой материи и кройки са наистина отвратителни. Ще се разходя аз до този Мама Донна, къде точно е на Самуил?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз лично събрах от няколко приятелки дрешки. Купила съм си само 2 роклички, които са памучни и не много широки, но разтегателни (или как да ги нарека не знам), така че ще мога да си ги нося и след това. Все пак още не ми е чак толкова голям корема.
А иначе имам 2 приятелки, от които едната роди миналата, а другата по-миналата година декември (когато е и моя термин) и те ме снабдиха с много удобни неща.

# 14
  • Мнения: 2 323
za letnite bremenni- haresah si mnogo sladka poli4ka,dunkova,a otpred na korem4eto ot triko s opciq za bezkraino raztqgane!
ama za sazalenie az ne sam takava-termina mi e mart,a lqtoto po4ti svyr6va... Cry
ni6to, drugia pyt! Wink

# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: new_mama
za letnite bremenni- haresah si mnogo sladka poli4ka,dunkova,a otpred na korem4eto ot triko s opciq za bezkraino raztqgane!
ama za sazalenie az ne sam takava-termina mi e mart,a lqtoto po4ti svyr6va... Cry
ni6to, drugia pyt! Wink


Аууу, кажи моля те къде си я видяла тази поличка? Направо ми омръзна да ходя с едни и същи футболистки шорти, а бременния ми панталон е твърде дебел за тая жега.

# 16
  • Мнения: 2 323
Аууу, кажи моля те къде си я видяла тази поличка? Направо ми омръзна да ходя с едни и същи футболистки шорти, а бременния ми панталон е твърде дебел за тая жега.[/quote]

Знаеш на Пиротска "Под колоните" сигурно? 1 крачка надолу към  Женския пазар от същата страна има 1 магазин за мами! и други работи има, само се притеснявам, че я гледах през сезона на летните неща, сега не знам дали не са сменили коликциите!
Виж и ще се радвам да си намериш! Пиши после как е и може да приложиш снимчица
и стескаи палци следващото коремче да ми е лятно!

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: new_mama
Аууу, кажи моля те къде си я видяла тази поличка? Направо ми омръзна да ходя с едни и същи футболистки шорти, а бременния ми панталон е твърде дебел за тая жега.


Знаеш на Пиротска "Под колоните" сигурно? 1 крачка надолу към  Женския пазар от същата страна има 1 магазин за мами! и други работи има, само се притеснявам, че я гледах през сезона на летните неща, сега не знам дали не са сменили коликциите!
Виж и ще се радвам да си намериш! Пиши после как е и може да приложиш снимчица
и стескаи палци следващото коремче да ми е лятно![/quote]

Мнооогооо ти благодаря! Тези дни като се сдобия с парички, ще изприпкам до "Пиротска". Дано още я има поличката, ако ли не- поне да си харесам нещо друго. Още веднъж благодаря и ще пиша по натам резултата.

# 18
# 19
  • Мнения: 1 722
Аз също съм от зимните мами   Close  и отсега виждам проблем. Онзи ден си купих много хубав панталон от магазин за бременни, за който платих 48 лв. Видя ми се доста скъпичко, но няма какво да нося вечерите. Иначе имаше и гащеризони /памучни/ на цена 82 лв., но ми се струва, че наистина е много скъпо. В една от темите беше посочен сайт с дрехи за бременни и мисля от там да си взема кройката и да си ушия нещо. Още повече , ме в магазините за бременни повечето неща са спортни, а на мен ми трябва нещо по-класическо за работа. Сайта е www. mimimaternity.com. Другият полезен сайт е www.motherhood.com.

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: Anita_79
Аз също съм от зимните мами   Close  и отсега виждам проблем. Онзи ден си купих много хубав панталон от магазин за бременни, за който платих 48 лв. Видя ми се доста скъпичко, но няма какво да нося вечерите. Иначе имаше и гащеризони /памучни/ на цена 82 лв., но ми се струва, че наистина е много скъпо. В една от темите беше посочен сайт с дрехи за бременни и мисля от там да си взема кройката и да си ушия нещо. Още повече , ме в магазините за бременни повечето неща са спортни, а на мен ми трябва нещо по-класическо за работа. Сайта е www. mimimaternity.com. Другият полезен сайт е www.motherhood.com.


Разгледах ги, но кройки никъде не видях... Sad

# 21
  • Мнения: 1 722
Зъхи, грешно съм се изразила. Исках да кажа, че си изпринтвам моделчето, което ми е харесало и с него ... направо при шивачката. А тя вече да си преценява как да го направи. В момента си шия официален панталон и туника по модели от тези сайтове.

# 22
  • Мнения: 2 323
abe,na men bavno mi se otvarq saita!

no ako sam uporita-gotini sa model4etata!!!!

bravo anita!!

Общи условия

Активация на акаунт