Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 юли 2004, 13:56 ч.

Септемврийски майки

• 11 992
  • 150
  •   1
Отговори
Искам да поздравя всички майки, които чакат своите бебчета през септември като мен. Ще се включа отново във форума след една седмица - сега заминавам на море, надявам се всичко да е наред.  Laughing

# 1
Здравеи,аз също 4акам първото си беб4е през септември:)
Термина ми е за 22.09..
Като се върнеш от морето,може да побъбрим.
Приятно изкарване на по4ивката и се пази!
..На мен много ми се ходи до Варна ,но се притеснявам,4е
 е на цели 300км от Габрово..а по пътищата карат като луди:(

# 2
  • Варна
равей Вили моят термин беше 21.09. ама го смениха на 14.09. - много бързо растем - сигурно добре си хапваме  Laughing  Simple Smile  Wink
Въпреки че живея във Варна море съм видяла - като плаж де - точно веднъж и за следващия път изобщо не си и правя планове кога ще ме огреее. То май по-добре да не го виждах , че да не ме дразни .  Neutral Face

# 3
Joy Здравейте  Joy
Аз трябва да раждам на 25.09  Laughing
Направо ви завиждам че имате сили да ходите на море, аз само се чудя къде да се скрия от жегата #Puppy dog
Ами весело изкарване

# 4
Привет от още едно септемврийско бебче Stuck Out Tongue Моят термин беше първо 2 окт., след това стана 23 септември, а сега е 30 септември Shocked , но това няма никакво значени, защото ще раждам секцио, което със сигурност ни прави "септемврийчета" Laughing
Желая приятно изкарване на всички онези от вас, които ще стигнат до морето, защото аз ще го прескоча тази година Cry почти винаги се чувствам добре, но има и такива моменти, в които толкова ми докривява и съм толкова кисела и недоволна, че въобще не мога да си представя да съм в такъв момент на 500 км от вкъщи!!!
Лека бременност! Не остана Laughing

# 5
И аз очаквам моето бебе през септември! Радвам се, че във форума има и други бъдещи майчета по същото време! Ще ми е приятно да споделя с вас всички радости и тревоги свързани с най-важното събитие в живота ни!
    А на теб желая весело изкарване на морето!Ще разказваш като си дойдеш.

# 6
  • Varna
zdraveite, moq termin e 20.09 i tova 6te mi e parvo bebe( zasega mom4e) Grinning
 minalata nedelq hodih na plaj, no samo za edin 4as i se radvah kato malko dete 4e sam vav vodata.
za sajalenie moje bi 6te mi e samo tova za lqtoto-sapruga mi raboti i prez po4ivnite dni, a me e strah da hodq sama Cry
leka bremennost na vsi4ki bade6ti mami

# 7
Мили,септемврийски мам4ета,
незнам за вас,но от тези юлски жеги,немога да спя по цели нощи Sad
Бебо е решил 4е нощем ще будува,разхождаме се из апартамента,като сомнамбул4ета:)
Идващата седмица,ще ходим на ехограф,досега неисках да
знам полът на беб4о,но с таткото нещо взе да ни "гризе"любопитството..
...Надявам се,4е   Вие бъдещи мами се 4увствате добре и
ще се радвам да си споделяме вси4ки хубави и тревожни емоции от бременеенето:)
поздрави от мен!

# 8
ЗДРАВЕЙТЕ,СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМЧЕТА!ЧАКАМ БЕБЧО НА 9.09,НО НЕ МИСЛЯ ,ЧЕ  ЩЕ ИЗКАРАМЕ ДО КРАЯ НА ТЕРМИНА(ВЪРВИ МНОГО ЕДЪР).ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МИ Е ПРИЯТНО ДА СИ ОБЩУВАМ С ВАС,ЗАЩОТО СПОДЕЛЯМЕ ВСИЧКО КОЕТО НИ ТРЕВОЖИ И РАДВА, А ТОВА СПОРЕД МЕН  НИ ПРАВИ БЛИЗКИ.НЕ СЪМ ХОДИЛА ТАЗИ ГОДИНА НА   grinning039 ,ЗАЩОТО МЕ НАПЛАШИХА."ВОДАТА БИЛА ОПАСНА ЗА БЕБЕТО СЕГА",А ПРЕПИЧАНЕТО И ЖЕГИТЕ НЕ МЕ РАДВАТ ТОЛКОВАТ МНОГО.  Nature Sunny

# 9
  • соросоиден либераст
Здравейте, моят термин е на 29- септември и можем и октомврийско бебенце да се окажем, но за сега съм с вас. В понеделник се върнах от море, където бяхме за 4 дни и наистина ми се отрази страхотно..Само дето ни ограбиха, но за това няма да разказвам....Иначе хванах страхотен тен, чак се чудя как стана така като съм толкова бяла и стоях почти през цялото време под чадъра...Първия ден ме беше страх да влизам в морето, но после се отпуснах и се къпах много...Корема ми също беше доволен.. Grinning

# 10
Ихаааааааааа супер!Толкова много мамита през септември Laughing И аз очаквам включване тогава, по -точно на 22.09. Днес открих форума и много се развълнувах...представяте ли си да се уговорим да се срещнем някъде колко ще е забавно всички с коремчета:)))))
А за морето какво да ви кажа - догодина до амина!  animal085

# 11
Здравейте и от мен! Simple Smile
Моят термин е за 23 септември. Вече нямам търпение Simple Smile Броя си дните и бебочешките ритничета, иска ми се времето да върви по-бързо и да си гушна малкото слънчице Simple Smile
Желая на всички мами леко добременяване Wink и още по-леко раждане!

# 12
Ima li njakoj na kojto o6te mu e lo6o, za6toto az taka i ne se opravih sled tretia mesec (kakto mi kazvaha lekarite)? Interesno mi e po kolko kilograma ste naddali dosega:)
Pozdravi ot men i byde6tata malkata sladurana!

# 13
Цитат на: Zlobayo
Ima li njakoj na kojto o6te mu e lo6o, za6toto az taka i ne se opravih sled tretia mesec (kakto mi kazvaha lekarite)? Interesno mi e po kolko kilograma ste naddali dosega:)

Grinning Ами за лошото на мен и в началото не ми ставаше но знам че накрая поради притиснатия стомах е нормално да ти е лошо. Иначе съм качила 12кг Animal Pig

# 14
Здравейте и от мен! Радвам се че се появи тази тема, защото и аз съм за септември - и по-точно за 16.09. До този момент при нас нещата вървят нормално, не ми е ставало лошо дори и в началото на бременността-така че не мога да дам никакъв съвет относно прилошаването. Преди месец ми казаха че ще сме девойка, ама другата седмица при следващия контролен ултразвук ще видим дали ще се потвърди. Желая ви един прекрасен и хладен ден! Радвам се че се събрахме толкова много!!!
Засега чао Stuck Out Tongue

# 15

здравей,аз ве4е забравих за прилошаването,но знам 4e при някои жени цялата бременност е съпроводена с гадене-майка ми е била така,но това наистина е нормално.
А що се отнася до килограмите, oт на4алото до сега съм ка4ила 10 kg,koето за 7 месеца май не е никак зле,но има още да ръстем:)
..Не се притеснявай за нищо,вижда му се края,пък и хубавото тепърва предстои!

# 16
  • София
здрвейте,аз съм за 20.09.
и на мен ми става лошо от началото до сега.няма лек.не ходя на работа,а си седя в къщи и си лежа.като ми е по добре излизам и така-малко остана.понеже до скоро и повръщах ми казаха да не ям нищо пържено та вече се пооправих.

лек ден

# 17
И аз съм от септемврийските майчета - имам си два термина 02.09- според българските и 09.09 според френските лекари Чудно ми е кои ли ще са по-близо до истинската дата Simple Smile Лошо ми става и ми се гади още от началото на втори месец и до сега- до четвъртия беше ад - сега по се търпи, лекарите казват че е от дисбаланса на хормоните Малко о стана- ще избутаме Simple Smile

# 18
  • соросоиден либераст
Сега сигурно ще ви шашна като напиша, че досега съм качила 25кг и вероятно ще продължа...Досега изобщо не ми е ставало лошо. Притеснявах се в началото, но после си говорих с майки качили по 30-35 кг. по време на бременността и сега съм по-спокойна. В момента тежа 80кг, но знам , че ще ги сваля....пък и това не е най- важното, важно е да сме здрави...

# 19
Sladurani, mnogo me okurajavate.Tolkova se radvam,4e vi otkrih!!! Laughing Az vypreki,4e mi e lo6o ne sprjah da hodja na rabota.Vsy6tnost beb4o e stanal usporedno s namiraneto na sega6nata mi rabota i se polu4i taka,4e na tvoria mesec otkakto zapo4nah trjabva6e da syob6tja na rabotodatelite si radostnata novina Stuck Out Tongue Sega ve4e vsi4ki o4akvat bebeto na ofisa.
Ina4e az sym ka4ila 5,5kg dosega i dobre,4e po cjal den sym s trimata mi lakomi kolegi pokraj koito kolkoto i da ne mi se jade njama kak da ne se izlyja i da hapna ne6to:)))
Izpra6tam celuvki na vsi4ki!!!
P.S. Ima li njakoja ot vas kojato 6te rajda v 6ejnovo(pri d-r Popov)? Vsy6tnost az zapo4nah da se zamisljam i za Okryjna,tyj kato dnes mi prepory4aha d-r Lazarov,ako znaete ne6to za tjah moje da me posyvetvate,4e mnogo se 4udja...

# 20

ЗДРАВЕЙ И ОТ МЕН! Wink ДО СРЕДАТА НА ПЕТИЯТ МЕСЕЦ  МИ СТАВАШЕ ЛОШО СЛЮНООТДЕЛЯХ И  НЕ ПОНАСЯХ ОПРЕДЕЛЕНИ МИРИЗМИ,НО НИКОГА НЕ СЪМ ПОВРЪЩАЛА(СЛАВА БОГУ).ИМАМ ПРИЯТЕЛКА КОЯТО СЕ ЧУСТВАШЕ ЗЛЕ ПРЕЗ ЦЯЛАТА БРЕМЕННОСТ ТАКА,ЧЕ ПРИ ВСЕКИ Е ИНДИВИДУАЛНО.ОТНОСНО КИЛОГРАМИТЕ ЗА СЕГА СЕ ДЪРЖА НА 11, НО В ПОСЛЕДНИЯТ МЕСЕЦ СЕ НАДДАВА НАЙ- МНОГО  Hamburger   food002 ТАКА,ЧЕ ........  261uu

# 21
Здравейте септемврийски мамчета;)
Имам такъв въпрос-планирам да раждам секцио по желание(без да има необходимост за момента), но все още нямам уговорка с някой лекар. За сега посещавам консултацията на Шейново, където смятам и да раждам. Някой може ли да ме посъветва кога трябва да се видя с някой лекар там (препоръчали са ми Велев и Чалманов, нямали против да правят секцио срещу определено заплащане), защото аз само отлагам момента?? Не трябва ли да стана поне 33-34 седмица, за да правя подобни уговорки?
Дайте съвет.....мерси предварително;)

# 22
  • assenovgrad
И аз да се включа при септемврийките...
Терминът ми е на 4.09, но все си мисля, че ще подраня с раждането. Очаквам момченце, почти не ми е ставало лошо, наддала съм 10кг до момента, но ми се струва , че ще трупна още 2-3 кг. Иначе ,не съм на работа от 10-та гест. седм. Честно казано в къщи ми е добре и работата поне на този етап не ми липсва. Все по-често се събуждам нощем от притеснения покрай раждането и грижите по-нататък. Засега от мен толкова. Леко бременеене на всички септемврийски коремчета Grinning  Grinning  Grinning

# 23
Sladurani, mnogo me okurajavate.Tolkova se radvam,4e vi otkrih!!! Laughing Az vypreki,4e mi e lo6o ne sprjah da hodja na rabota.Vsy6tnost beb4o e stanal usporedno s namiraneto na sega6nata mi rabota i se polu4i taka,4e na tvoria mesec otkakto zapo4nah trjabva6e da syob6tja na rabotodatelite si radostnata novina Stuck Out Tongue Sega ve4e vsi4ki o4akvat bebeto na ofisa.
Ina4e az sym ka4ila 5,5kg dosega i dobre,4e po cjal den sym s trimata mi lakomi kolegi pokraj koito kolkoto i da ne mi se jade njama kak da ne se izlyja i da hapna ne6to:)))
Izpra6tam celuvki na vsi4ki!!!
P.S. Ima li njakoja ot vas kojato 6te rajda v 6ejnovo(pri d-r Popov)? Vsy6tnost az zapo4nah da se zamisljam i za Okryjna,tyj kato dnes mi prepory4aha d-r Lazarov,ako znaete ne6to za tjah moje da me posyvetvate,4e mnogo se 4udja...

Laughing  Laughing  Laughing Ха и аз съм същия случай - тъкмо си намерих работа и след една седмица разбрах че съм бременна Mr. Green
От четвъртия месец съм в болнични но иначе всички във фирмата чакат бебето  Mr. Green а и още една колежка роди преди десетина дни
Аз също мисля да раждам в Шейново но нещо напоследък и за окръжна има добри отзиви та ще видим Laughing  Laughing  Laughing
Направо съм точно като тебе Mr. Green

# 24
"Ха и аз съм същия случай - тъкмо си намерих работа и след една седмица разбрах че съм бременна  
От четвъртия месец съм в болнични но иначе всички във фирмата чакат ....."
Супер! Ще се чудим организирано значи:lol: ! Ако намериш информация за тези болници, моля те кажи ми къде мога да прочета нещо. Аз търсих из форума и открих за Шейново доста противоречиви мнения - както положителни така и отрицателни. Мисля да ходя на курса за бременни към Шейново,макар че той започва чак на 17-ти август и аз ще съм в последната седмица на осмия,но нищо дано да хвана поне един два пъти Wink

# 25
Цитат на: Petinka
Здравейте септемврийски мамчета;)
Имам такъв въпрос-планирам да раждам секцио по желание(без да има необходимост за момента), но все още нямам уговорка с някой лекар. За сега посещавам консултацията на Шейново, където смятам и да раждам. Някой може ли да ме посъветва кога трябва да се видя с някой лекар там (препоръчали са ми Велев и Чалманов, нямали против да правят секцио срещу определено заплащане), защото аз само отлагам момента?? Не трябва ли да стана поне 33-34 седмица, за да правя подобни уговорки?
Дайте съвет.....мерси предварително;)

здравей,на мен ми е първа бременност/22.09/ и немога да ти дам съвет от ли4ен опит,но сестра ми роди племеника ми на 32 години/първо раждане/ нормално,
като бебето беше с дупето напред:)...до последно при нея е имало подготвен екип за секцио,но доктора преценил,4е ще се справи-така и стана:)Вси4ко е минало много добре- има си мом4енце ве4е на 3 години и половина./те са от Търново/
Та мисълта ми е следната...ако при теб вси4ко е наред,защо си решила секцио,страх ли те е? Може да си поискаш епидурална упойка..аз живея и ще раждам в Габрово..акушерката ми е на мнение,4е няма нищто по хубаво от нормалното раждане,ако нямаш основателни при4ини за секцио,разбирасе.
Но,това е само моето мнение,ти си преценяваш...каквото и да решиш, ти стискам палци:) успех и на вси4ки останали бъдещи мами!!!

# 26
е, аз се върнах от море и съм пак на работа. Бебо също се беше настоил за почивка и изкарахме чудесно въпреки че не можех много много да влизам във водата. Относно килограмите - аз качих дотук 11 кг., а относно раждането - в Майчин дом - досега не видях някакви отзиви за МД, а ми беше интересно. Идеята да се срещнем някъде също е прекрасна и аз я приветсвам. На всички вас - леко бременеене Simple Smile

# 27
  • sofia
privet i ot men.
  malko kasnichko,no.......... Grinning
az se podvizavam v Dira........,no sega vi vidiah i tuk.
V Sofia sam,v Geo Milev......33 godini,vtora bremennost,sin na pochti 11 godini.
   termina mi varira  Sign Exclamation beshe za 27.09. i s vsiako hodene na ultrazvuk pada datata....,koeto neznam dobre li e
  poslednoto info e za 10.09!!!!!!!!!Varvim golemichki.
biahme i na morentze,no veche ne mardam or Sofia Sunglasses
ne planiram sektzio,no shte vidim do kraia kak shte sme.Smiatam da rajdam v Sheynovo.
  car003 ok,izchezvam............
a,oshte nishto ne sam pazaruvala,samo sam nabeliazala tova-onova #Crazy
chao MATZKI  love001

# 28
lavender,mnogo dobra idea da se predstavim Sign Exclamation
Az sym na 24 godini i tova mi e pyrva bremennost,v Sofia sym i po to4no Drujba 2(moje da razhojdame bebocite posle s maj4eta ot mоj kvartal,ako ima takiva).Извинявайте,че пиша на латиница малко забравям да превключа Wink Занимавам се с графичен дизайн и ми остана още един семестър да завърша магистратурата,но тогава вече ще съм в комплет с бебка.  Очаквам момиченце и  съм много щастлива:))))))) е и мъничко ме е страх от предстоящото раждане,но ....няма как ppp
Леко бременеене на всички ни и още по-леко раждане!!!

# 29
Az sym na 24 godini i tova mi e pyrva bremennost,v Sofia sym i po to4no Drujba 2(moje da razhojdame bebocite posle s maj4eta ot mоj kvartal,ako ima takiva).Извинявайте,че пиша на латиница малко забравям да превключа Wink Занимавам се с графичен дизайн и ми остана още един семестър да завърша магистратурата,но тогава вече ще съм в комплет с бебка.  Очаквам момиченце и  съм много щастлива:))))))) е и мъничко ме е страх от предстоящото раждане,но ....няма как ppp

Joy  Joy ЕЕЕЕ имаме още съвпадения - и аз съм на 24 години и аз чакам момиченце  ppp

# 30
  • sofia

Flowers Sunflower

ideiata s predstavianeto vsashtnost e po-skoro navik ot DIR-a.i tam si imame septemvriiska tema i daje sega v sriada imame ideia da se vidim v Borisovata gradina.No neshto se oformiame kameren sastav. Rolling Eyes Ta shte vidim kakvo shte izleze.

niama nishto strashno ot rajdaneto.Az sas parvoto hich ne go misleh i vsichko mina ok,,no sega ............neshto me goni strashna paranoia.Ustanovih ,che kolkoto poveche sme informirani-tolkova poveche go mislim.

ta takiva raboti.....
inache dnes pak sam s nisko kravno-45/80 ,no hich ne go useshtam Sunglasses

do skoro. Wink

# 31
  • София
здравейте,
на тези,който не се подвизават в другия форум (на дир-а) да кажем че септемврийките ще имат среща в сряда,17:30ч.-борисовата градина.срещата е на орлов мост или по скоро изхода на подлеза от към градината(маи има пресъхнало езеро)

# 32
Ехо,какво правите септемврийски мамчета? Flowers Sunflower Защо всички изчезнахте?
Аз вече спрях да ходя на работа и съм редовен посетител на форума  Party Time .Да ви се оплача даже-лекаря ми каза, че трябва да лежа по цял ден,защото имам контракции,но мен нещо не ме свърта на едно място :scatter:
Хайде изпрщаме ви целувки с малката   remybussi

# 33
Някой да ми каже дали вижда лентичка с бебчо?

# 34
  • София
na se vigda lenti4ka

# 35
Искам да ви се похваля,че вече си имам лентичкааааа,след голяма борба   typeuu
 :smilecolros:

# 36
е, как къде сме септемврийските майки  Laughing подготвяме се, за да се похваля - вчера купихме креватче за бебо, това е първото нещо, което взехме. Много съжалявам, Zlobayo, че лекаря ти е казал така, но какво пък - ще се справите. Успех  thumbsup А, избрахте ли си болница и лекар или ще ходите без предварителни уговорки? Аз се притеснявам, че моят лекар няма да го има целия август, а аз имам пак някакво течение, ще стане септември докато си дойде и няма ли да е късно за лечение.....  33uu

# 37
Аз си избрах лекар (тази седмица даже се запознахме)
,защото честно казано ме е шубе да раждам без уговорка.Така се чуствам по-спокойна Joy
Относно течението за което споменаваш Марина, май наистина е добре да бъде лекувано,ако е необходимо.На мен сега ми правят изследвания на секрет и цитонамазка(така ли се пише Confused: ),защото аз също имам течение.Бях попаднала и на тема във форума в, която пишеше че повечето бременни жени имат разни бактерии и гъбички и трябва да се излекуват,за да не се зарази бебенцето passifier
P.S. Честита ви кошарка ppp

# 38
Здравейте и от мен! Аз съм на 28 години и очаквам момиченце Laughing  Laughing  Laughing Терминът ми е на 12 септември и съм решила да раждам в Света София, засега нямам уговорка и мисля да не си правя. Ако някоя от вас също е избрала Света София, мисля че ще бъде готино да се запознаем.

# 39
Аз май дотук не съм се представила  Embarassed  Казвам се Марина и съм на 28 г., чакаме момченце -Лъчко Grinning Имаше една среща на майките, на която разбира се аз не успях да отида, защото съм на работа до 17.30 иначе много искам да се срещна с всички (ако можеше да се видим събота или неделя би било супер). Аз съм в кв. Св. Троица, но нямам проблем да пътувам из София.

# 40
Аз също не успях, но идеята ти да се видим е супер. Аз съм с две ръце за  Hands Clap

# 41
Здравейте и от мен, момичета! Имам още няколко дни работа и даже започва да ми става тъжно-така да ми се бачка, че направо не мога да си помисля какво ще е като си остана вкъщи (не че няма си имам работа де, ама като не ме свърта у нас). Друг вариант е да обикалям нагоре надолу, но с кого? Всичките ми приятелки са на работа... Sad .Както и да е-исках да ви кажа привет и да ви попиша още малко защото скоро няма да имам тази възможност...
Аз нещо хич не съм добре с изследванията-оказа се че има много нисък хемоглубин и ниски показатели на магнезий-предписали са ми да ми пия Сорбифер Дурулес и Магнерич. Но пради това лежах няколко дена в МД на системи за да правят вливания (оказа се че са ми и малко околоплодните води-което доста ме притесни). Да се надяваме че нещата ще се регулират Rolling Eyes
Целувки и пишете!!!

# 42
Здравейте майчета;)
Как се справяте с работата?Аз вече нямам търпение да изляза в майчинство, защото едвам издържам Confused И то не защото съм особено наторварена или се преуморявам, но просто мноооогооооо ме мързи Embarassed Сигурно е нормално,а? Как е при вас?

# 43
Цитат на: elianna
Здравейте и от мен, момичета! Имам още няколко дни работа и даже започва да ми става тъжно-така да ми се бачка, че направо не мога да си помисля какво ще е като си остана вкъщи (не че няма си имам работа де, ама като не ме свърта у нас). Друг вариант е да обикалям нагоре надолу, но с кого? Всичките ми приятелки са на работа... Sad .Както и да е-исках да ви кажа привет и да ви попиша още малко защото скоро няма да имам тази възможност...
Аз нещо хич не съм добре с изследванията-оказа се че има много нисък хемоглубин и ниски показатели на магнезий-предписали са ми да ми пия Сорбифер Дурулес и Магнерич. Но пради това лежах няколко дена в МД на системи за да правят вливания (оказа се че са ми и малко околоплодните води-което доста ме притесни). Да се надяваме че нещата ще се регулират Rolling Eyes
Целувки и пишете!!!

Навсякъде чета, че при повечето мами е така с хемоглубина и почти всики пием магнезий, така че ... надявам се всичко да наред. Къде живееш - в София ли си, така че като излезнем всички в болнични да се видим.

# 44
Цитат на: Marina M
Цитат на: elianna
Целувки и пишете!!!

Навсякъде чета, че при повечето мами е така с хемоглубина и почти всики пием магнезий, така че ... надявам се всичко да наред. Къде живееш - в София ли си, така че като излезнем всички в болнични да се видим.

Да Марина, наистина това е една наблюдавана от мен тенденция за ниското ниво на хемоглубина. Дано всичко накрая да е наред. А аз съм от София и много се надявам наистина след като излезем в болнични да успеем да се видим. Аз съм се регистрирала и в клубчето в Дир-а ама там не мога да смогна за часовете на срещите на септеврийските момичета. Въпреки че последната среща беше за 17.45 пак нямаше да успея да сколасам.

# 45
Дайте направо, ако искате, да се уговорим за средата на август, аз понеже нямам никакви претенции за датата и мястото - дайте предложения. Първоначална уговорка - 16ти август, само че място не ми хрумва  Embarassed

# 46
Дайте направо, ако искате, да се уговорим за средата на август, аз понеже нямам никакви претенции за датата и мястото - дайте предложения. Първоначална уговорка - 16ти август, само че място не ми хрумва  Embarassed

Лелеле, струва ми се много далеч че да мога да фиксирам среща. Не че не би било добре да можем да се разберем от сега, ама... Не знам, ако другите могат да кажат...

# 47
За мен няма проблем, 16-ти е добре, ама си остава въпросът КЪДЕ?

# 48
Предложих 16-ти, защото според мен повечето ще са в отпуска вече, а за място - някой парк (градинка) ако е хубаво времето или сладкарница  Grinning

# 49
Най-добре - сладкарница в парка Grinning Може на входа на Южния парк, там има кафенета, или в някой друг парк, ако този е далече за повечето мами.

# 50
Да обобщим  Grinning 16-ти август, на входа на Южния парк (там където от двете страни има кафета), ако някой има претенции за часа - да казва.

# 51
Може да го направим към 18 часа, когато вече не е толкова горещо?

# 52
Готово - 18 ч. Аз ще имам грижата като наближи 16-ти да пусна  нова (или обновя тази) тема, за да знаят всички мами. До скоро  Grinning

# 53
# 54
Здравейте майчета;)
Как се справяте с работата?Аз вече нямам търпение да изляза в майчинство, защото едвам издържам Confused И то не защото съм особено наторварена или се преуморявам, но просто мноооогооооо ме мързи Embarassed Сигурно е нормално,а? Как е при вас?

Петинка,според мен е нормално да те мързи и аз така се чуствах Laughing , само поглеждах часовнки и с нетърпение очаквах да стане 17.30 (въпреки, че много обичам работата си). А сега ми е гот - спя по цял ден Joy Пожелавам ти много скоро и ти да си така  sleepuu

# 55
Идеята ви за среща е супер наистина,но трябва да си напомним като наближи 16-ти  Hamburger

# 56
Здравейте майчета;)

Петинка,според мен е нормално да те мързи и аз така се чуствах Laughing , само поглеждах часовнки и с нетърпение очаквах да стане 17.30 (въпреки, че много обичам работата си). А сега ми е гот - спя по цял ден Joy Пожелавам ти много скоро и ти да си така  sleepuu

Нали?Wink И аз си мисля, че е нормално, но като гледам някви мами дето не ги свърта на едно място и само обикалят напред-назад реших, че аз нещо не съм в ред Confused Завиждам то благородно на целодневното излежаване и спинкане, от другата седмица и аз така  Wink

# 57
Аз съм от тези мами, дето не свърта на едно място Wink . Утре излизам в болнични 45 дни преди раждане и почвам и за да мързелувам, че то малко остана, после и да искам - няма Simple Smile

# 58
аз да ви кажа мен не ме свърта, все гледам да подхвана нещо, че иначе ме хващат лудите .... Ще дойде време за всички нас - септември - и тогава всички ще сме от един дол дренки.... Grinning  Grinning  Grinning

# 59
Чувала съм от разни мами, че после щяло да ми бъде мъчно за корема, вие как мислите?

# 60
Цитат на: Р.Петрова
Чувала съм от разни мами, че после щяло да ми бъде мъчно за корема, вие как мислите?

Знам ли  Rolling Eyes , толкова много свикнах някой да ме подритва непрекъснато в корема, на мен чуството ми е много приятно и така съм спокойна  Grinning Но от друга страна пък ще мога пак нощно време да се обръщам от една страна на друга без да полагам усилията, нужни сега.... а и ще мога да го гушна бебо.

# 61
И аз нямам търпение да гушна бебо и да спя по корем Grinning

# 62
И аз се чудя дали ще ми липсва коремчето, но като гледам как взе да ми натежава...май бързо ще свикна с новото положение, а и това със спането по корем ми е любимо  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
Момичета аз пак да кажа за срещата, по точно за мястото (южен парк) на всички ли ще им бъде удобно там? Честно казано аз сигурно няма да мога да дойда - твърде ми е далеч, но пък ще чакам да покажете снимки  Nature Partly Sunny

# 64
Момичета аз пак да кажа за срещата, по точно за мястото (южен парк) на всички ли ще им бъде удобно там? Честно казано аз сигурно няма да мога да дойда - твърде ми е далеч, но пък ще чакам да покажете снимки  Nature Partly Sunny

Само дай предложение, за лично както казах нямам никакви претенции за мястото, а и ако искате можем дори да преместим срещата за неделя (15-ти), така че никой да не бърза и да е в колкото часа ви е удобно. (а това за снимките е ясно .... нали трябва да се похвалим и във форума после  Wink )

# 65
Няма проблем, както е най-удобно за повечето мами Grinning

# 66
Добре тогава какво ще кажете за Плиска или орлов мост?На Плиска има сладкарница Неделя и други заведения,а на орлов не се сещам, но ще измислим нещо стига да е удобно на всички мами:)))
Ако не ви е удобно там няма проблем дайте други предложения :smilecolros:
И какви ще сме готини всички с коремчета Flowers Sunflower

# 67
Добре тогава какво ще кажете за Плиска или орлов мост?На Плиска има сладкарница Неделя и други заведения,а на орлов не се сещам, но ще измислим нещо стига да е удобно на всички мами:)))
Ако не ви е удобно там няма проблем дайте други предложения :smilecolros:
И какви ще сме готини всички с коремчета Flowers Sunflower

Плиска и сладкарница Неделя е ОК за мен  Grinning на 15-ти (неделя), кажете  в колко часа. Р.Петрова - ти си наред  Grinning

# 68
Ммммм, сладкарница Неделя звучи вкусно!

# 69
Предлагам да запазим часа - 18, а?

# 70

ОК. Zlobayo, да знаеш, че нашия татко най-вероятно ще дойде да ни прибере с кола, така, че ако закъснеем много ще те оставим и теб.

# 71
Само не разбрах 15-ти или 16-ти?

# 72
Grinning 15-ти, аз както поех ангажимент пак ще пиша като наближи.

# 73
  • sofia
zdraveyte pak i ot men. dazzler1
  vijdam,che organizatziata vi e v palna sila ,bravo  bigdance2
ami,nie ot dira se vidiahme i sajaliavam,che ne se setih i tuk da vi kaja.Nie sashto planuvame po-chestichko da se sabirame ot tuk natatak.
  za bolnitzata..........Az sam si izbrala Sheynovo,a lekariat mi e tozi,koito izrajda sina mi predi godini,i koito si mi e lichen ginekolog.NIamam kontakt s drugiu lekari ,taka che..........Sheynovo za men e ok.  Hands Clap
ami, do skoro  car003

# 74

Знам ли  Rolling Eyes , толкова много свикнах някой да ме подритва непрекъснато в корема, на мен чуството ми е много приятно и така съм спокойна  Grinning Но от друга страна пък ще мога пак нощно време да се обръщам от една страна на друга без да полагам усилията, нужни сега.... а и ще мога да го гушна бебо.

Да ви кажа честно не смятам, че ще ми липсва коремчето;) Предпочитам да съм с нормално тяло и бебчо в ръце, защото все повече започвам да се затруднявам в някои ежедневни дейности!!!

# 75

ОК. Zlobayo, да знаеш, че нашия татко най-вероятно ще дойде да ни прибере с кола, така, че ако закъснеем много ще те оставим и теб.

Много мило  Stuck Out Tongue Winking Eye !Ами значи след две седмици ще се видим:)

# 76
И аз се чудя дали ще ми липсва коремчето, но като гледам как взе да ми натежава...май бързо ще свикна с новото положение, а и това със спането по корем ми е любимо  Stuck Out Tongue Winking Eye

Здравейте септемврийски мамчета!

И аз като някои девойки тук досега бях влизала само в Дир БГ,но днес открих и този форум....Така като чета,май вече почти всички сме в почивка...на мене ми остава само другата седмица....а бебчо е нарочен да излиза за 16.09....но като имам предвид че е момченце,може да се позабави....те обикновено се "ослушват" Simple Smile . Много ми допада идеята да се срещнем през Август,от работа не можах да стигна до срещата на момичетата от Дир-а и много съжалявах после,но Август май е ок....всички вече ще сме свободни апук и едва ли някоя от нас ще пътува вече.Така че...по-сериозно да се заемем с организация!:)
   Аз пък нощем така се мятам,сякаш нямам никаккво бебе,даже таткото се събужда и казва"ей,то сигурно си мисли че има земетресение,така се хвърляш от една на друга страна"Simple Smile. Пук и да си призная макар че съм качила 11 кг дотук,се чувствам съвсем леко(може би защото цялата бременност работих и тичах като конче от сутрин до вечер). Но явно последния ще е месеца на истината Grinning .
 а,да....и да се представя....на 29 години съм и с първи бебок.
 Доскоро!

# 77
  • соросоиден либераст
Здравейте, отдавна не съм писала при вас...Сега влизам, за да засегна въпроса с детските колички. Избрахте ли си вече количка, подходяща за септемврийски бебенца?
Ние си купихме Papalina на Chipolino. Някой да даде мнение-дали избора ни е добър ?

# 78
Цитат на: secretgarden
Здравейте, отдавна не съм писала при вас...Сега влизам, за да засегна въпроса с детските колички. Избрахте ли си вече количка, подходяща за септемврийски бебенца?
Ние си купихме Papalina на Chipolino. Някой да даде мнение-дали избора ни е добър ?

Аз съм фен на триколките и първоначално си бях харесала Chipolono Gardeniq, тя е комбинирана и е много свежа;)
Но междувременно попаднах на един от TCM магазините на убийствена комбинирана триколка на Hauck (правена за TCM) и направо не издържах и я купих. Тя е със нещо като порт-бебе , коеот се слага за зимния сезон, иначе има толкова екстри, чупки и разни положения, че ни отне време с таткото докато я разучим;)
Тук можете да я видите:
http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/EU … amp;BackTo=Search

Иначе за Chipolino съм чувала хубави отзиви;)

# 79

Аз съм фен на триколките и първоначално си бях харесала Chipolono Gardeniq, тя е комбинирана и е много свежа;)
Но междувременно попаднах на един от TCM магазините на убийствена комбинирана триколка на Hauck (правена за TCM) и направо не издържах и я купих. Тя е със нещо като порт-бебе , коеот се слага за зимния сезон, иначе има толкова екстри, чупки и разни положения, че ни отне време с таткото докато я разучим;)
Тук можете да я видите:
http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/EU … amp;BackTo=Search

Мила,количката изглежда страхотна-да ви е честита и да ви е много удобна-на вас и на бечо!:)
 Къде мога да я видя на "живо" интересува ме дали е много тежка и просто искам да мога да преценя на място. Каква е цената и. Една приателка си купи нещо такова преди 3 месеца пак от ТСМ,но не мога да преценя дали е същата. Струваша май към 230 лв или там някъде. Благодаря ти предварително за информацията.

# 80
  • UK/София
На мен пък още не ми се ражда,дори не мога да осъзная,че съм бременна.Имам чувството,че живота ще ми се обърка много,даже искам,ако може да го нося още няколко месеца.Не знам защо съм таква,това много ме натъжава Sad Термина ми е на 13.09,остава съвсем малко,а се чудя каква такава майка ще съм............................

# 81
Цитат на: biliana333
На мен пък още не ми се ражда,дори не мога да осъзная,че съм бременна.Имам чувството,че живота ще ми се обърка много,даже искам,ако може да го нося още няколко месеца.Не знам защо съм таква,това много ме натъжава Sad Термина ми е на 13.09,остава съвсем малко,а се чудя каква такава майка ще съм............................

Не се тревожи,като го видиш такова малко,сладко,беззащитно и разчитащо само на тебе,много бързо всичко ще се промени:). Казват че едва 20% от майчинския инстинкт се развива през бременността,останалото-след раждането. Не му мисли за това каква майка ще си,ами си мисли какво прекрасно детенце ще си имашЧ:)

Успех!:)

# 82
Цитат на: makemesmile1

Тук можете да я видите:

Мила,количката изглежда страхотна-да ви е честита и да ви е много удобна-на вас и на бечо!:)
 Къде мога да я видя на "живо" интересува ме дали е много тежка и просто искам да мога да преценя на място. Каква е цената и. Една приателка си купи нещо такова преди 3 месеца пак от ТСМ,но не мога да преценя дали е същата. Струваша май към 230 лв или там някъде. Благодаря ти предварително за информацията.

Радвам се, че ти харесва;) Купих я от ТСМ-а на Екзарх Йосиф (на 20 м. от М. Луиза, срещу халите), но беше единствена и даже беше в нещо като промоция-само за 169 лв.!!! Но макар, че е единствена, можеш да отидеш в магазина и да ги  попиташ кога могат отново да докарат и дали имат някъде по складовете, защото и друг път е имало единични бройки, но са карали ако някой си поръча. Иначе за тежестта, според мен е малко по тежка от обичайните колички по магазините, но пък за това ще бъде адски комфортна за бебо и много стабилна, с пневматично окачване и амортесьори-без майтап;) Цяло Ferrari;)
Аз много и се радвам и страшно ми напомня като дизайн на триколките на Chicco и Maxi Cosi, само дето техните цени са между 500-800 лв......
Надявам се да съм ти помогнала;)

# 83

Тук можете да я видите:

Радвам се, че ти харесва;) Купих я от ТСМ-а на Екзарх Йосиф (на 20 м. от М. Луиза, срещу халите), но беше единствена и даже беше в нещо като промоция-само за 169 лв.!!! Но макар, че е единствена, можеш да отидеш в магазина и да ги  попиташ кога могат отново да докарат и дали имат някъде по складовете, защото и друг път е имало единични бройки, но са карали ако някой си поръча. Иначе за тежестта, според мен е малко по тежка от обичайните колички по магазините, но пък за това ще бъде адски комфортна за бебо и много стабилна, с пневматично окачване и амортесьори-без майтап;) Цяло Ferrari;)
Аз много и се радвам и страшно ми напомня като дизайн на триколките на Chicco и Maxi Cosi, само дето техните цени са между 500-800 лв......

и ОЩЕ КАК!:))

МНОГО БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ. и ПАК С ПОЖЕЛАНИЕ ЗА ЩАСТЛИВО ПОЛЗВАНЕ НА БЕБЕ-ФЕРАРИТО!:)

# 84

Тук можете да я видите:

и ОЩЕ КАК!:))

МНОГО БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ. и ПАК С ПОЖЕЛАНИЕ ЗА ЩАСТЛИВО ПОЛЗВАНЕ НА БЕБЕ-ФЕРАРИТО!:)

Мерси;) да ти се връща;)Wink

# 85
Цитат на: biliana333

Embarassed  Embarassed абе да ти кажа и мене малко си ме е шубе и аз също си викам каква майка ще съм ама сигурно няма да имаме проблем като си видим бебчетата Wink

# 86
Мен пък здраво си ме тресат съмненията - ще се справя ли  или не Всички ме успокояват че бебка сама щяла да си ме научи Ама ще видим наскоро - утре влизам в деветия месец Лошото е че тук нямам от кой да поискам съвет - освен от вас във форума разбира се Simple Smile Леко раждане на всички  Simple Smile

# 87
Аз пък след 10 дни живот и здраве влизам в 9-тия, а все още нищо не сме направили - нито сме купили нещо, нито ремонт. Досега ми беше спокойно, ама вече се усещам, че само за това мисля. При вас как е с подготовката?

# 88
Така като гледам май повечето сме на една и съща вълна-обвзели са ни едни въпроси... Confused:  Confused:  Confused:
Нито ремонт сме правили,нито сме купили нещата за бебка и вече започнах малко да се шашкам че нямаме много време. #Crazy
Кураж на всички!Много се радвам,че сте тук и ме разбирате най-добре Stuck Out Tongue

# 89
Като чета и все едно аз съм писала ...  Wink

# 90
Аз пък понеже обичам да планирам повечето неща накупих основните неща (количка, кошарка и др.) и приключихме с ремонта още преди месец Confused Но пък за сметка на това ме обхвана паника около това как ще мине раждането, дали ще се справя с грижите за бебко и разни други въпросчета, които направо не ми излизат от главата Neutral Face  Не знам за вас, но направо съм в паника.........и тя се засилва с всеки измината ден Embarassed

# 91
Момичета,дайте да мислим позитивно и само за хубавата страна на това което ни предстои,а тя тази страна не е просто хубава а е прекрасна. Simple Smile Връщане назад няма,апък и не вярвам някоя от нас след като веднъж е усетила малкото човече да шава да иска да се върне назад:)Simple SmileSimple Smile Не се панирайте от това че нищо не сте свършили ,ами се насладете на подготовката,която не прилича на нищо друго което сме правили сега(поне при тези от нас,за които детенцето е първо на брой:)) Ще имаме достатъчно момети после,когато ще се плашим,така че сега да гледаме бодро и да си осигурим позитивни "емоции" за бебоците,които усещат всяка тревога. За раждането-ами...тревожничко си е....и аз се ошашавих вече с тези варианти на болници,лекари и....уаааааа!!!! Но все пак-толкова много мами са родили-и ние ще се справим!:)А после-както казва една приятелка с вече 3-месечно бебе-"после идва готиното!!!!:) Да си го гледаш,да му се радваш и да му се чудиш как можа такова красиво да ти се ради!"Wink
 Не се отчайвайте,ами се мобилизирайте и ставайте всяка сутрин с бодрата мисъл че с още един ден се доближавате до момента когато ще се срещнете с дребосъка!:)Ако имате блоизки с малки бебоци-контактувайте с тях. Ще видите че няма да имате търпение да си гушнете и вашия!:)

желая успех и спокойно бременеене на всички!:)

Да не мислите че мене не ме е страх!:) ама страхът ми е по-малък от тръпката която преживявам вече 8 месеца:))

[image]http://lilypie.com/days/040916/0/0/1/+10/.png[/image]

# 92
Да това за позитивното мислене е добър съвет, но не винаги се получава позитивизма- особено ако те замъчат контракциите както мен днес Sad  А иначе съм купила всичко - изчетох доста списъци тук  Simple Smile и добре че пазарувах отрано защото като ме тръшна една варицела- още не мога да се съвзема Остана само да изгладя дрешките за бебка и съм готова с багажа за болницата

# 93
  • sofia
spokoyno,shte mine rajdaneto normalno,ne se shashkay. Wink
az sashto veche imam dosta neshta,no vsichko si stoi v garaja,nishto ne sam kachvala.
  chak panika Shocked ,nedey.Dokolkoto razbrah i ti shte rajdash v Sheynovo,a tam naistina sa mnogo dobri,I az sam tam.
  a za bagaja z abolnitzata may e ranichko a Confused:

# 94
 Grinning  Привет на всички бъдещи майки - септемврийки!  Моят термин е на 28.09. Друг е въпроса какво ще измисли бебчо ... Имам някои въпроси към всички бъдещи мами - кога смятат да започнат с покупките за бебетата, защото аз вече нямам търпение да го направя?!  #Milti  И какво ще ме посъветвате като за начало - детска кошарка или от комбинираните легла - за спане и игра, или и двете заедно. И все пак, на мен ми се струва, че кошарите за игра не са много удобни за новородени. Вашите бебчета много ли са игриви в коремите? Изобщо, ще ми бъде много приятно и полезно да споделим взаимно впечатленията и мислите си в този етап на бременността ни. Поздрави на всички, и само положителни емоции!!!  Wink

# 95
Цитат на: sunny_g
 Grinning  Привет на всички бъдещи майки - септемврийки!  Моят термин е на 28.09. Друг е въпроса какво ще измисли бебчо ... Имам някои въпроси към всички бъдещи мами - кога смятат да започнат с покупките за бебетата, защото аз вече нямам търпение да го направя?!  #Milti  И какво ще ме посъветвате като за начало - детска кошарка или от комбинираните легла - за спане и игра, или и двете заедно. И все пак, на мен ми се струва, че кошарите за игра не са много удобни за новородени. Вашите бебчета много ли са игриви в коремите? Изобщо, ще ми бъде много приятно и полезно да споделим взаимно впечатленията и мислите си в този етап на бременността ни. Поздрави на всички, и само положителни емоции!!!  Wink

Какво да ти кажа, ние купихме едно легълце и до там. Даже матрак още не сме взели, а и аз имам такова желание за пазаруване. Иначе си направих списък - много подробен - един за бебо, един за болницата - ако искаш ще ти го пратя. Иа з мисля, че кошарките не са много удобни, ама знам ли..... Иначе бебо така рита, че чак вчера звънях на лекаря да питам нормално ли е?

# 96
  • соросоиден либераст
А пък моят бебко вече не рита толкова много. Лекарката ни каза, че му ставало по- тясно и затова. А и вече се е обърнал с главичката надолу и не се върти като бесен, както по-рано. Иначе вече тежим към 2300гр, размерите все ги забравям....
И термина ни се е изместил с 5 дни напред....

# 97
Ох и мен ме е тръшнала една паника ама като почета малко темите из форума се успокоявам. Не съм почнала още да пазарувам но и няма да взимам много неща защото мисля че "приличното" суеверие е винаги от полза. За сега знам само че ще раждам в Шейново най-вероятно със секцио.

# 98
Цитат на: sunny_g

Аз честно казано не се стърпявам и купувам всичко, което ме е очаровало някъде по магазините Embarassed Вече имам количка, кошарка и купища сладурски дрешки:) Чак ми става съвестно понякога, защото остава все пак месец и нещо до ДАТАТА Embarassed Но пък искам да споделя, че пазаруването е едно от най-приятните занимания:)
Иначе бебко се беше успокоил по едно време и реших, че му е станало тясно, но от една седмица просто не се спира-едни кълбета и превъртани ДЕНОНОЩНО;) Вчера даже бях на консултация и докторката ме гледа 30 мин, докато му хаване крачето, за да го измери!!!

# 99
Цитат на: pandora
Ох и мен ме е тръшнала една паника ама като почета малко темите из форума се успокоявам. Не съм почнала още да пазарувам но и няма да взимам много неща защото мисля че "приличното" суеверие е винаги от полза. За сега знам само че ще раждам в Шейново най-вероятно със секцио.

Здрасти Пандора:)
Кой в Шейново ще ти прави секциото??

# 100
Здравейте моми4ета,
дълго обмислях дали е редно да го споделя с вас,
но накрая се реших да изкажа страховете си:
...И аз 4акам,своето първо беб4е през септември,
но сам неприятно изненадана каква ужасна предродилна треска ме тресе Cry
Аз съм доста оравновесен 4овек,реалист,работохолик и ето,4е остават само 45 дни до термина ми и изпаднах в депресия-нещо нетипи4но за мен Imp
Подготвям се,като вси4ки вас,пазаруваме с бъдещият татко,бременноста ми проти4а безпроблемно,но си внушавам,4е на финала ще се"изложа"..все ми се пла4е,сънувам пълни глупости,мисля си,4е няма да се справя..дали това не е някаква"гадна,предродилна невроза",някой изпитвал ли е подобно нещо?
Извинете ме,4е ви питам подомни неща,но имах нужда да го споделя...предполагам,4е ще се съвзема,но ми се иска да знам,някоя от вас,дали се е 4увствала по този на4ин?

# 101
и аз се чувствам така даже се чудя каква майка ще бъда как ще се справя абе едни такива лошави мисли са ме налегнали....

# 102
Мисля, че е нормално....  аз така се притеснявам за всякакви подробности (ама много големи подробности), че сигурно ви е трудно да си представите.. Добре, че таткото още има нерви да ме изслушва, а аз като си разсъждавам на глас и някак си се успокоявам.

# 103
Май почти всички сме така Simple Smile  От дисбаланса на хормоните ще е  Wink При мен сякаш колкото повече наближава края, толкова по-се успокоявам Нали знаете и да го мислим и да не го мислим................... Simple Smile

# 104
здравейте,отново:)
Може би сте прави,4е притесненията на финала са породени от хормоните,от дългото о4акване,от тревогата дали ще  мине раждането добре и т.н...
Тези дни в Габрово неспираше да вали и времето съвсем ме
беше депресирало,но сега сам по-спокойна Grinning
Лекарката каза,4е бебето е доста едри4ко,обърнало се е и  няма търпение да излиза,още много ритаме-мъжът ми снощи
забелязал,4е завивките се надигали от ритни4етата на бебо:)
..Пожелавам на вси4ки ни,леко доизкарване на бременността и само положителни емоции ! Wink

# 105
Здравейте,сладураниии Laughing
Не мога да ви опиша колко се радвам,че отново имам възможност да се включа във форума.Днес ме изписаха от болницата-истински кошмар Shocked От пети август до днес ми се  стори цяла вечност и това всичкото,защото получих болки и контракции.Отнесох няколко системи пия и доста хапчета за задържане,но това на което се нагледах и наслушах просто беше много психиращо-все пак лежах в родилно отделение и нали се досещате?!Наслушах се на викове от родилното,а като виждах родилките след това как едвам вървят.......оф, няма да разказвам повече.
Просто ми е доста стресирано,но се надявам да се пооправя в следващите дни вкъщи.
Поздрави на всички мами Stuck Out Tongue

# 106
Радвам се, че всичко е в крайна сметка ок. Ще си чакаме заедно. Ние имахме среща и това коментирахме - как някои нямат търпение, а пък други искаме да си чакаме до край  Grinning

# 107
КАК СТЕ СЕПТЕМВРИЙКИ Confused:
ИМАТЕ ЛИ НЯКАКВИ ПО- РАЗЛИЧНИ УСЕЩАНИЯ СЕГА В НАЧАЛОТО НА 9 МЕСЕЦ.ПРИ МЕН БЕБЧО ПАДНА ПО НАДОЛУ ,КОНТРАКЦИИТЕ МИ СЕ УВЕЛИЧИХА,НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ.ХЕМ С В ЕУФОРИЯ  ura ХЕМ МЕ НАЛЯГАТ ЧЕРНИ МИСЛИ  Sob И ПЛАЧА ЗА ЩЯЛО И НЕ ЩЯЛО .КАКВО ДА СЕ ПРАВИ ХОРМОНИ  bigdance2

# 108
Laughing Ох ох и аз такааааа ukliam1
хем ме е шубе хем искам вече да си гушна мъника и да си гледам живота  animal085

# 109
Ох, моят бебчо просто пощуря в последно време и не ми дава мира за една секунда-постоянно е дискотечно настроен и са едни танци целодневни.......но и аз като Пандора-нямам търпение да го гушна, въпреки безкрайното шубе, което ме гони Rolling Eyes

А един въпрос-на кое усещане по точно казвате "контракции"? На стягането на корема или?

# 110
Ох, моят бебчо просто пощуря в последно време и не ми дава мира за една секунда-постоянно е дискотечно настроен и са едни танци целодневни.......но и аз като Пандора-нямам търпение да го гушна, въпреки безкрайното шубе, което ме гони Rolling Eyes

А един въпрос-на кое усещане по точно казвате "контракции"? На стягането на корема или?

ТОЧНО ТАКА

# 111
Да стяга ти се корема - направо като камък става Rolling Eyes

# 112
Оффф, ми то моя корем май все си е така. Но ако ви кажа пък какви сънища сънувам напоследък. Моят мъж милия направо се съсипва да се смее като му разказвам. Иначе и нашия бебо е "дискотечно настроен". Трябва, обаче да устиска още малко поне, защото моят лекар пак е в отпуска  Close

# 113
Оффф, ми то моя корем май все си е така. Но ако ви кажа пък какви сънища сънувам напоследък. Моят мъж милия направо се съсипва да се смее като му разказвам. Иначе и нашия бебо е "дискотечно настроен". Трябва, обаче да устиска още малко поне, защото моят лекар пак е в отпуска  Close

Ох, и аз само се моля да устиска, защото и моят лекар е в отпуска до 6-ти, а и не сме обсъждали дата за операцията все още Confused Направо ме е шубе да не реши, че му е писнало на бебо да седи на тясно.....а и тая буйна младост и денонощни танци ги отдавам точно на това му намерение;)

# 114
Rolling Eyes и аз се надявам да устискаме до 7-ми защото тогава ще ходя пак при лекаря евентуално да се уточним за раждането Embarassed

# 115
Сигурно сте писали, ама аз не помня  Embarassed  Embarassed  Къде ще раждате (гледам, че термина ние през 2-3 дена, а пък то нали не се знае)? Аз ще  съм в МД.

# 116
  • София
и аз съм в МД за 20.09.
не съм усещала никакви контракции до сега но бебо се е смъкнал и акушерката доста се учуди.
другата седмица се връща доктора ми от отпуска и ще се разбере какво е положението. Grinning  Grinning  Grinning

# 117
При нас е весело значи,като чета как се чустваме всички Laughing
Ама и тези доктори-всички са в отпуск! Imp Моят поне утре се завръща и вече ще ми е по-спокойно, че бебката ми се струва че напира отвътре #Milti Имам си контракции и само се ослушвам,но се надявам да издържим поне до септември. :smilecolros:
Аз ще раждам в Окръжна

# 118
Аз ще раждам в Шейново, но точна дата незнам още....като се върне доктора ще пиша:)

# 119
И аз съм за Шейново но незнам за коя дата Laughing

# 120
Здравейте моми4ета,
и при мен контракциите отвреме навреме са факт-
доктора каза,4е глави4ката на бебето ве4е се е
смъкнала в малкият таз и едва ли ще до4акам
термина си-21 септември.
Много се вълнувам,това 4акане взе да ме изнервя Confused
Кореме ми едрее с всеки изминат ден-а как тежи!
Искам по-скоро да родя,4е отмислене дали вси4ко ще
мине добре,по4нах доста да си поплаквам,после се смея,абе
шантава работа Laughing ...

Един въпрос:тези от вас които ве4е са приготвили 4аст от нещата за беб4о, с какво ги изпрахте?Много познати твърдят,4е в на4алото дрешките се перяли на ръка и със сапун..
Аз си взех бебешки прах,но дали пак в на4алото наистина не е вредно да се ползва,въпреки доброто му ка4ество????

Успех на вси4ки!!!

# 121
Цитат на: villie
Здравейте моми4ета,
и при мен контракциите отвреме навреме са факт-
доктора каза,4е глави4ката на бебето ве4е се е
смъкнала в малкият таз и едва ли ще до4акам
термина си-21 септември.
Много се вълнувам,това 4акане взе да ме изнервя Confused
Кореме ми едрее с всеки изминат ден-а как тежи!
Искам по-скоро да родя,4е отмислене дали вси4ко ще
мине добре,по4нах доста да си поплаквам,после се смея,абе
шантава работа Laughing ...

Един въпрос:тези от вас които ве4е са приготвили 4аст от нещата за беб4о, с какво ги изпрахте?Много познати твърдят,4е в на4алото дрешките се перяли на ръка и със сапун..
Аз си взех бебешки прах,но дали пак в на4алото наистина не е вредно да се ползва,въпреки доброто му ка4ество????

Успех на вси4ки!!!

Аз още не съм свършила тази работа, но мисля първите неща да ги изпера на ръка! За сапун или прах незнам, но щом прахът е изрично бебешки-не виждам проблем! Така че-на ръка, с прах+Lenor Sensitive:)

# 122
Ако сте си купили повече неща направо ги пускай с бебешки прах за пране и омекотител в пералнята. Сестра ми така направи, така ще направя и аз. От друга страна ако са малко дрешките, то колко му е да ги изпереш на ръка (пак с бебешки прах за пране и омекотител).

# 123
Ако сте си купили повече неща направо ги пускай с бебешки прах за пране и омекотител в пералнята. Сестра ми така направи, така ще направя и аз. От друга страна ако са малко дрешките, то колко му е да ги изпереш на ръка (пак с бебешки прах за пране и омекотител).

Единственото, което ме спира да ги врътна в пералнята е, че не всички са бели или светли и ме е страх да не се оцветят светлите! А пък от друга страна нямам за една цветна и една с бяло.....

# 124
  • UK/София
Аз така прах два дни на ръка със сапун,излязаха ми рани на ръцете от плакненет.После станах за смях от настоящи майки,които ми се смяха че не съм ги изпрала с прах за пране.Купих на тео-бебе и съм мнооооооооооого по доволна.
А що се отнася до раждането-дойде и нашето време,мислех че ще е голямо чакане,а то как бързо минава времето.Да ви кажа,иска ми се да съм в 4-5 месец,още не ми се ражда(особено секцио Cry ) Успех,момичета!

# 125
Аз изпрах дрешките на ръка- малко по малко, и мен ме беше страх да не се захабят но се оказа че само едно боди пуска боя а останалите неща чаршафчета, одеалца и т.н. в пералнята И един съвет от мен - не чакайте накрая да я вършите тази работа защото колкото по-наближава термина, толкова по-нищо не ми се прави- силите ми стигат само да ставам и да сядам Simple Smile Трудно се носи голямото "коремче"

# 126
Moiat termin e v subota 28.08, no imam niakakvo useshtane che shte go prenosia. a11: Chakam momchence i korema mi se vijda veche ogromen. Kachila sam 14kg dotuk, poslednite 3 za edna sedmica!!!Taka che mnogo e veroiatno i az da sum chast ot grupata na septemvriiskite maiki. Jelaia leko rajdane na vsichki!

Ema :

# 127
  • sofia

i az shte pera vsichko v peralnata-drehi,spalno belio..........
  s bebehska prah+omekotitel.

i az sam v Sheynovo,vijdam ,che sme niakolko za tam.
  az sam za niakade sled 6-7 .09.Za momenta udarjame polojenieto s Ginipral,che si imam stabilni kontraktzii ot predi 3 sedmitzi.Inache,az sam pri Netzov.Mislia da se vazpolzvam ot Vip staite Simple Smile

Petinka,ako si izbrala Chalmanov znay,che si napravila idealen izbor.Preporachvam ti go,nishto ,che az ne sam pri nego.
 veche vze da mi pisva toia korem Embarassed ,ama chestno Embarassed

# 128
Цитат на: lavender

i az shte pera vsichko v peralnata-drehi,spalno belio..........
  s bebehska prah+omekotitel.

i az sam v Sheynovo,vijdam ,che sme niakolko za tam.
  az sam za niakade sled 6-7 .09.Za momenta udarjame polojenieto s Ginipral,che si imam stabilni kontraktzii ot predi 3 sedmitzi.Inache,az sam pri Netzov.Mislia da se vazpolzvam ot Vip staite Simple Smile

Petinka,ako si izbrala Chalmanov znay,che si napravila idealen izbor.Preporachvam ti go,nishto ,che az ne sam pri nego.
 veche vze da mi pisva toia korem Embarassed ,ama chestno Embarassed

Мерси,Lavender! Много ме успокояват такива думи, като се има предвид, че още не съм се срещнала с него..... Желая ти много "леко и безаварийно" раждане:)

p.s. а за корема-ЕДВАМ ГО ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ!!!

# 129
Не е лесно да се носи тежко  tiptoe  и на мен малко започна да ми тежи коремчето.Малко остана момичета! Но си е напрегнато с това очакване и цялата неизвестност....
Успех на всички!

# 130
Я ми кажете, на вас правят ли ви вагинални прегледи,че аз от както полу4их контракции ( в средата на седмия месец) ми правят такива прегледи, даже вече ми се събират цели четири :tellme:  Днес имам час при лекаря ми и просто ми се изправя косата при мисълта, че пак може да ме прегледа така  Sob  
В една от книгите за бременни четох, че след такъв преглед можеш да родиш до 24 часа #Crazy

# 131
  • sofia
Я ми кажете, на вас правят ли ви вагинални прегледи,че аз от както полу4их контракции ( в средата на седмия месец) ми правят такива прегледи, даже вече ми се събират цели четири :tellme:  Днес имам час при лекаря ми и просто ми се изправя косата при мисълта, че пак може да ме прегледа така  Sob  
В една от книгите за бременни четох, че след такъв преглед можеш да родиш до 24 часа #Crazy

ne,na men takav ne mi e praven otkakto mi ustanoviha bremennostta i pochnaha samo prez korema da me slediat.
  znam,che ne e redno.

# 132

ne,na men takav ne mi e praven otkakto mi ustanoviha bremennostta i pochnaha samo prez korema da me slediat.
  znam,che ne e redno.

И мен само външно! Питай ги защо те гледат така?

# 133
Само веднъж ми правиха такъм преглед откакто съм бременна и то, за да вземат намазка. Питай защо те преглеждат така всеки път.

# 134
И мен не са ме гледали така Embarassed  Доколкото знам такива прегледи се правят ако има съмнение за разкритие и то след 38г.с

# 135
  • София
не се притесняваи мен също ме преглеждат често,защото имах контракции в 5-ти месец и така следят има ли изглаждане на шийката и разкритие,а и за течение

# 136
Момичета, искам да попитам кога планирате да отидете и да се уговорите с педиатър? Че хич не съм наясно.....а отделно, че и незнам кой точно да избера, сега събирам инфо.....Ако има някой в района на 17, 19, 22 поликлиники и се е спрял на някой-да свирка:)

# 137
Аз прегледах във форума и си извадих няколко имена и телефони на педиатърки от моя район. Мисля когато ме приемат в болницата, таткото да отиде и да се уговори с някоя от тях (аз рабира се му приготвих списък).

# 138
Момичета, искам да попитам кога планирате да отидете и да се уговорите с педиатър? Че хич не съм наясно.....а отделно, че и незнам кой точно да избера, сега събирам инфо.....Ако има някой в района на 17, 19, 22 поликлиники и се е спрял на някой-да свирка:)

Аз съм за 22-ра и ще се спра на педиатъра на брата на мъжа ми (че той о6те е малък) а и мъжа ми е бил едно време при нея обаче трябва да питам свекърва ми за името и ще ти кажа. Иначе незнам кога трябва да се уговорим Embarassed  А между другото беше ме питала при кой ще раждам в Шейново - при Нецов но още незнам дата дори дали съм 100% за секцио след 07.09 евентуално ще знам - може да сме заедно нали са ни близо термините Wink

# 139

Аз съм за 22-ра и ще се спра на педиатъра на брата на мъжа ми (че той о6те е малък) а и мъжа ми е бил едно време при нея обаче трябва да питам свекърва ми за името и ще ти кажа. Иначе незнам кога трябва да се уговорим Embarassed  А между другото беше ме питала при кой ще раждам в Шейново - при Нецов но още незнам дата дори дали съм 100% за секцио след 07.09 евентуално ще знам - може да сме заедно нали са ни близо термините Wink

Аз ще съм при Чалманов, но и аз ще знам точна дата след 6-ти, щото тогава се връща от отпуска:) Пиши като разбереш кога ще си, а и като ти кажат името на педиатъра от 22-ра

# 140
  • София
Здравейте, всички!

Казвам се Яна и току що се регистрирах.
Първо се включвам тук, защото терминът ми е на 27.09.2004.
Радвам се, че най-накрая се включвам в чудесната ви компания.
Ние с бебчо ходим на курс в Шейново от 17.08 и засега сме доволни (бебчо рита през цялото време на лекциите). Не знам нищо за обстановката в Шейново и мисля да задам въпрос.

Поздрави на всички септемврийски мамчета, лека бременност и леко раждане.

# 141
  • sofia

az sam v 22.
  mislia d-r.Marinova.Tia e lichen lekar i pediatar na sina mi.Dovolna sam.Za sajalenie ne poznavam drugite.
  ima edin maj,za koito sam chula ,che e dobar,znam go kato fizionomia,no ime-ne.

# 142

az sam v 22.
  mislia d-r.Marinova.Tia e lichen lekar i pediatar na sina mi.Dovolna sam.Za sajalenie ne poznavam drugite.
  ima edin maj,za koito sam chula ,che e dobar,znam go kato fizionomia,no ime-ne.

Нея и други са я препоръчвали и май нея ще я посетя преди да вляза в болница. А тя педиатър ли си е? Имам предвид по специалност?

Lavender, ти си ми стана личен консултант:) BTW днес бях на консултация и не виждат нищо тревожно покрай бебчо, така че спокойно си чакаме Чалманов от отпуска Wink

# 143
  • sofia

aide,otbora ot geo milev e gotov #Milti

i az sam pri Netzov.Mislim da ustiskam do 7.09.i togava kato spria Giniprala shte vidim kak shte sam.Ne planuvam sektzio,no znae li se.

Az sam zapoznata s obstanovkata v Sheynovo ,vip stoite sa ok.Az sam se spriala na variant vip.No kato govorih s Netzov ne beshe siguren dali v momenta na postapvane(neplanirano) shte ima svobodna Sad
a kato chakame da se rodi bebeto..............ne znaem koga da zapazim staia.Nishto de.......

tova za sega......... Tada

# 144

aide,otbora ot geo milev e gotov #Milti

i az sam pri Netzov.Mislim da ustiskam do 7.09.i togava kato spria Giniprala shte vidim kak shte sam.Ne planuvam sektzio,no znae li se.

Az sam zapoznata s obstanovkata v Sheynovo ,vip stoite sa ok.Az sam se spriala na variant vip.No kato govorih s Netzov ne beshe siguren dali v momenta na postapvane(neplanirano) shte ima svobodna Sad
a kato chakame da se rodi bebeto..............ne znaem koga da zapazim staia.Nishto de.......

tova za sega......... Tada

и аз си мислех за vip, но ме разубедиха....нали съм секцио, а те били така и така по 2 (много рядко 3)  девойки в стая, така че....абе де да знам, ще реша в последствие

# 145
Чудничко дано се засечем  #Milti
Извинявай lavender сигурно си споменала някъде но твоя термин кога е Rolling Eyes

# 146
  • sofia
Чудничко дано се засечем  #Milti
Извинявай lavender сигурно си споменала някъде но твоя термин кога е Rolling Eyes

moia termin e okolo 20.09.......