Боя за коса blond 9

  • 73 847
  • 536
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
 newsm18  newsm18 Заповядайте в новата ни темичка !!  newsm18  newsm18
 Two Hearts Клубът на блондинките - ангелина ан , 'Belissima' , bebeshorche , bgmamma123 , blond_veni , bluelady_D , charlie , DanielaS , Dendy ,Душичка , Eti123 , fei666 , gnav , GodaiVa, gracia777 , Jaquie , kloie , Kris... , lyuba84 ,Люлакова , * Mimi_T * , Мелиса , magarence , *Mademoiselle* , Milavanila , minimi  , MeganFox , michelle367 , Nicol , prolet_1 , psygirl , pebuls4090 , Пепинка , roshavka  , Sassie, Solley, suzi77, Slaveicheto , Сарова , Tigrata , Teodorka , tyzarka , vessz , Venisss, vividas , Voxx , wdv

Тема 1
Тема 2
Тема 3
Тема 4
Тема 5
Тема 6
Тема 7
Тема 8







       Понякога, в желанието си да имаме красиви, бляскави къдри сме склонни да се престараем в грижата за косата, а в такъв случай има риск да я увредим. Вредните навици да я третираме по всевъзможни начини – боядисване, изправяне, къдрене... - могат да я направят по-суха, да унищожат блясъка и цвета й.

Затова ако не харесвате косата си, замислете се какви са навиците ви, свързани с третирането й и променете рутината.

Не е тайна, че дългото сушене с твърде висока температура въобще не е полезно.

Често обаче, е невъзможно да го избегнем. Използваме машите за коса, сешоарите и пресите, за да направим косата си красива, но често това става за сметка на здравия й вид. Отбележете и това – когато косата е третирана перманентно с висока температура, това кара клетките да се разделят, като правят всеки косъм лесно чуплив. Косата започва да губи блясъка си и гладкостта си.

За да поправите това е необходимо да се съобразите със следното:

1. Никога не сушете косата си, докато е твърде мокра. Попийте водата с кърпа и я подсушете с нея доколкото е възможно, едва след това използвайте сешоар.

2. Пазарът предлага специални спрейове, които предпазват косата по време на сушене или третиране с маша или преса.

3. Не използвайте най-топлата струя на сешоара.

Ако обичате да връзвате косата си или използвате удължители (екстеншъни), обърнете внимание как се чувствате. Когато сте свикнали да стягате твърде много опашката си, или когато допълнителните кичури не са поставени добре, е възможно това да увреди косата ви и дори да предизвика косопад. Непрекъснатото напрежение прави фоликулите слаби и космите лесно се отскубват от коренчетата си.

За да предпазите косата си не я четкайте интензивно и винаги нанасяйте шампоана внимателно, без много триене. Използвайте широка четка за коса и втривайте шампоана като нежно масажирате скалпа.










Полезни линкове:http://roshavka.wordpress.com/  Сайта на Рошавка със съвети,прически и други полезни неща.  newsm10
http://zlatnaribka.com/  Сайта за поръчка на продукти на L`oreal prof.   newsm10
http://indola-bg.com/  Сайт за поръчка на продукти на Idola,Alfaparf,Eva,Wella,Rolland и др. професионални марки  newsm10
http://zlatnaribka.com/popup_image.php?pID=518 - да определите кой номер ви е естествената коса newsm10
http://www.hair2007.bg/  newsm10

http://www.mgshop.bg/index.php -Сайт за поръчки newsm10

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 16:44 от GodaiVa

# 1
  • Мнения: 483
Чудесно оформление  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 37
newsm18 newsm18 newsm18 newsm18 newsm18айде на новата тема

# 3
  • Мнения: 63
Момичета, някоя ползвала ли е Perfect Blonde Pre-Lightener-а на Лореал? Обсъждан ли е по предните теми?

# 4
  • Мнения: 74
Здравейте,
искам да ви попитам нещо.Тъй като по време на бремеността и на кърменето се боядисвах толкова рядко(да не му стане нещо на бебето) та сега косата ми е с всички цветове на русото и рижото-абе шарена съм като петниста хиена-как мога да си направя равномерен цвят без обезцветител.Много ще съм ви благодарна за ценните съвети ,че не знам какво да правя вече  #Cussing out

# 5
  • Мнения: 121
 Hug  на всички. Сега отивам да пия кафе,  Coffee  после ще чета.

# 6
  • GYM
  • Мнения: 814
Поздрави и от мен! Hug Чудесна е темичката Hug

# 7
  • Мнения: 641
Бонче мила както всеки път така и сега,всичко е страхотно направено.

# 8
  • Мнения: 3 413
Благодаря на всички за хубавите отвизи по новата темичка  bouquet Имаме няколко нови попълнения към клуба от предишната темичка,но ако съм забравила някоя нека каже да я сложа към клуба.

За 9 темички май доста " израстнахме " в перхидролено отошение / колко смешно звучи , и повечето разбрахме,че спасение от блондора няма-или с него и равномерен цвят, или без него,но като каталог на руси бои в главата.
   Аз както писах вече от 2-3 месеца обезцветявам само новоисрастналата коса,мия и отгоре на влажна коса слагам боя в корените за около 10 мин. Ето крайния резултат след доста голяма борба с няколко по-тъмни кичури,останали от времето,когато бях на руси кичури :
http://bonkaivanova.aha.bg/photo.php?show=5

   Има едно нещо обаче,което не се върти в главата само на мен-това е,когато вече толкова пъти сме боядисвали косата  в най-светлия нюанс и сме матирали,та матирали,сега ни се иска мааалко да потъмним,ОБАЧЕ не знаем  коя боя и номер да използваме.Тука сме големи страхли и само мажем ли мажем с най-светлите нюанси,за да сме сигурни,че няма да станем без да искаме кестеняви,като една наша съфорумка.
   Ето на снимката,която показвам,аз по-светло русо не знам да има,и така ми се иска да потъмня малко,но не знам с каква боя и номер  Tired Съвет?
   На въпроса на natsti   според мен единия вариант е или да изнамериш най-тъмното си русо и да се боядисаш с такъв цвят,за да стане всичко равномерно ,или да играе блондора....Друг вариант ,който има резултат е просто да боядисваш косата редовно,с времето боите се напластяват и косата изсветлява и така докато напълно се уеднакви (аз съм точно този случай) .

   Айде това е от мен,че много се изписах,лек ден на всички,спирам да пиша,че не мога да си изсърбам  Coffee от вас  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 72
   Здравейте момичета!
  Аз се включих в края ня старата темичка, но не ми отговорихте ( предполагам че не сте видели въпроса ми) та ще ви попитам пак (срам не срам  Embarassed)
Да се запиша и аз при вас от години съм с руси кичури а от вчера реших да съм вече изцяло руса, НО!   ужас правих се с платина и станах патешко жълта въпреки че слагах тониращ балсам на Престиж (сребристо платинен) сега е ясно че трябва да слагам боя, но вчера направо ми изгоря кожата на главата и чак ме боли (косата за щастие не изгоря) Въпросът ми е Кога мога да нанеса боята да изчакам ли няколко дни и за да хване трябвали да съм отмила балсама на Престиж?
Предварително Благодаря!


 

# 10
  • Мнения: 3 413
  Здравейте момичета!
  Аз се включих в края ня старата темичка, но не ми отговорихте ( предполагам че не сте видели въпроса ми) та ще ви попитам пак (срам не срам  Embarassed)
Да се запиша и аз при вас от години съм с руси кичури а от вчера реших да съм вече изцяло руса, НО!   ужас правих се с платина и станах патешко жълта въпреки че слагах тониращ балсам на Престиж (сребристо платинен) сега е ясно че трябва да слагам боя, но вчера направо ми изгоря кожата на главата и чак ме боли (косата за щастие не изгоря) Въпросът ми е Кога мога да нанеса боята да изчакам ли няколко дни и за да хване трябвали да съм отмила балсама на Престиж?
Предварително Благодаря!  
Такаа,ти си типично моя случай. Аз бях на много гъсти руси кичури: http://www.foto.bg/data/500/medium/20082008734.jpg
След първото цялостно боядисване(без обезцветяване) бях нещо между лисица и брюнетка - http://www.foto.bg/showfull.php?photo=252702
Докато стана ето така http://www.foto.bg/data/500/medium/P426a386e533a33df7b4e0d2d8bf2d02a_66831615.jpg не съм използвала блондир.Блондор използвам от 2-3 месеца и то САМО в корените,за да няма разлика корен-дължина.
КАК ПОСТИГНАХ ТОЗИ ПОЧТИ БЯЛ /ГАДООООСТ  Close цвят? Просто боядисване,боядисване и пак боядисване.Така боите се наслагват и изсветляват.
  Да отбележа,че докато стигна до този цвят съм използвала следните бои:
  • След първата/рижа снимка използвах Palette XXL ice blond
  • От там нататък съм използвала САМО гарниер 113 номер
Експериментирвала съм и с други бои,но само на корените,докато установих,че трябва първо да ги обезцветявам,за да няма разлика от дължината.
Друго мога да те посъветвам- матирането на косата пречи на по-рус нюанс да се задържи в косъма.Т.е. сега след тази твоя матировка,би ти хванала единствено боя с пепелив оттенък,друга не Naughty
   И лично мое мнение-това да решиш да ставаш руса без блондор,а камо ли без БОЯ е голяма грешка!!!

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 13:04 от GodaiVa

# 11
  • Мнения: 481
Да се запиша и аз.
GodaiVa   Hug добре че си ти да правиш новите теми. Grinning
Утре смятам да се боядисам с Лонда и ако има хареса,ще кача снимки.

# 12
  • Мнения: 3 413
Да се запиша и аз.
GodaiVa   Hug добре че си ти да правиш новите теми. Grinning
Утре смятам да се боядисам с Лонда и ако има хареса,ще кача снимки.
За коя Лонда става въпрос?Тази ,където по парфюмериите се продава (не професионалната) ли?  На кой нюанс си се спряла?
Аз много искам да експериментирам с Велатон и Лонда,някой по-натурален нюанс,за да не съм толкова бяла в главата,ама ме е страх да не се превърна в брюнетка  ooooh!
С това арктическо русо,мисля,че беше ,с което се прави на Палете,като че ли беше по-натурално русо ,дали него да не пробвам..Единствено това,че Палете много ми гори косата...
ooooh!

# 13
  • Мнения: 74
Аз съм много доволна от професионалната на лонда-най светлия тон,но е много агресивна.Мога да покажа снимки от преди-това е от 2 боядисвания,в къщи за бала



но сега съм толкова шарена,че едва ли ще се получи пак,може би след 4-5 пъти  #Cussing out

# 14
  • София
  • Мнения: 72
   GodaiVa благодаря ти за бързия отговор! Ще се вслушам в съвета ти и ще си взема боя с пепелив отенък, важното е да не съм като жълта патка  Laughing в главата че чак ме е срам да се покажа от вкъщи   Embarassed. Ще изчакам до неделя за да ми почине малко кожата на главата че е на рани, и като се направя ще кача снимки да видите резултата (дано да се получи)
 Отново благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт