ферофолгама и фолиева киселина

  • 4 810
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
На мен вчера ми изписаха ферофолгама и сега като си го взех от аптеката виждам, че съдържа 5мг фолиева киселина. не знам дали да спра ф-вата к-на, която си приемам всеки ден от началото на бременността. освен това трябва да взимам ферофолгама 3*1 и ме е страх да не се предозирам с фолиева к-на. Как да го приемам? моя хемолобин е 100.

Последна редакция: чт, 16 юли 2009, 11:49 от AnMary

# 1
  • Мнения: 14
Моя съвет е да се обадиш на доки да говориш с него! Лека бременност! Hug

# 2
  • Мнения: 764
И аз бих те посъветвала да се консултираш с доки. Тук едва ли ще получиш компетентен отговор.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 267
Да консулт с доки е най-добре,но не ти ли е изписал и той фолиевата?В смисъл дали знае,че приемаш?

# 4
  • Мнения: 177
Не се притеснявай, фолиевата киселина не се натрупва в организма, излишното количество се изхвърля, така че може да я взимаш спокойно. Освен това помага и за ниския хемоглобин. Но за всеки случай се консултирай с доктора си.

# 5
  • Мнения: 1 131
Не се притеснявай, фолиевата киселина не се натрупва в организма, излишното количество се изхвърля, така че може да я взимаш спокойно. Освен това помага и за ниския хемоглобин. Но за всеки случай се консултирай с доктора си.

Абсолютно точно  Peace

Фолиевата киселина не се натрупва в организма изобщо.Не мисля,че трябва да имаш притеснения ,относно комбинирането на двете лекарства.

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 955
попитай си доктора Peace

# 7
  • Мнения: 1 310
Прочети тази статия.  Peace
Но все пак се посъветвай с доктора си.  Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
От различни лекари ли са ти изписани двете неща?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 430
Няма нищо страшно със ФК.Аз по едно време застъпих едновременен прием само на фолиева к-на и Центрум матерна,който също съдържаше ФК

# 10
  • Мнения: 876
Мисля, че изобщо не е проблем. Пиех фолиева киселина и "Центрум Матерна", който също съдържа ФК, по едно и също време. Попитах лекарката си и тя ми обясни, че е безопасно Peace

# 11
  • Мнения: 9 436
Абе за най-сигурно се обади на доктора си.

# 12
  • Мнения: 567
И аз мисля че не е проблем, но все пак се консултирай с лекаря си.  Леко бременеене  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 277
Питай лекаря си! Моят док ми каза, че не пречи и аз почти през цялата бременност пия освен Феро Фолгама (по 1 табл.), също и центрум матерна и ФК.

# 14
  • София
  • Мнения: 293
Аз също застъпих за известно време ФК и Центрум,но доки каза,че няма проблем.Попитай своя лекар за да си спокойна!

Общи условия

Активация на акаунт