Таралежи-всичко за малките животинки

  • 28 902
  • 47
  •   1
Отговори
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Снощи си намерихме малко таралежче в двора. Изобщо не се скри от нас, даже не се сви на топка.
Много искам да си го гледаме че и децата ще му се радват. За това някой с опит да сподели всичко каквото знае за тези сладури.  Grinning

# 1
  • Мнения: 4 380
Абе я си го оставете да си пълзи в двора! Купища зарази може да има и развъдник на кърлежи. Това е диво животно а не домашен любимец.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 508
Ако искате да направите добро, занесете таралежчето в гората и го пуснете. Жестоко е да затваряте диво животно далече от естествената му среда.

# 3
  • Мнения: 4 380
http://www.petworld.ru/modules/article/view.article.php/c17/173

Ето ти статия да помислиш сериозно можеш ли да си позволиш да гледаш в къщи диво животинче.

# 4
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Четох една статия където пише, че дори живеят повече в домашни условия.  Thinking

# 5
  • Германия
  • Мнения: 240
И ние бяхме намерили едно веднъж...след един час престой у нас взе че се изпика животинката...е няма такава смрад  Laughing Изпратихме го по живо по здраво в градинката  Mr. Green Иначе един познат ги хранеше с котешка храна  Thinking

# 6
  • Мнения: 801
По принцип са всеядни. Баба оставяше резени плод на двора и идваха почти всяка вечер. Не му отнемайте свободата, ако му хареса на животинчето, ще се върне.

# 7
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Мен ме е страх някой да не го хване и да го изяде например.  Sad Знам ли другите хора какво ще направят с него, толкова е мъничко и сладко. А пък щом е дошло в града където има много хора значи е гладно. Поне аз така размишлявам, но може би трябва да се допитам и до някой ветеринар коя среда е по добра за него.  Thinking

# 8
  • Мнения: 998
Имаме вила близо до града.
Майка ми каза ,че е видяла таралеж в двора.
Оказа се ,че са били цяло семейство и кучето ни е убило 4 малки таралежчета.
Иде ми да я гръмна.Тя живее в оградено пространство ,защото е огромна
каракачанка-животно 70 кила.Как ги е докопала незнам ,но много ме е яд
на нея!

# 9
  • София
  • Мнения: 7 980
Един приятел разправяше, че негов приятел си гледа таралеж вкъщи от няколко години вече. Бодльо живурка от ябълки, семенца, но ако искаш, може да питам за подробности.
Все пак имай предвид, че такова животинче не може да се приучи къде да пишка, има нужа от зимен сън, така че трябва да му осигурявате период за летаргия. Най-добрият начин е да му оставяте храна на двора, пък той да си щъка на воля.

# 10
  • Мнения: 265
Ей го "нашият" хубавец. Идва и си отива когато си иска.Напоследък го виждаме по-рядко защото излиза през нощта.Оставяме му плодове.Наобикаля и купата на котката.Есента сам си събира ябълки и круши от градината и наистина гризе парченца от тях и си ги набожда на гърба.Децата много му се радват,но от далеч Mr. GreenМалки таралежчета няма,явно е мъж.

# 11
  • Мнения: 37
А ,този дребосък ни посети на вилата - съжалявам ,че снимката не е много добра ,но не успях да направя друга от вълнение.




# 12
  • Мнения: 2 237
А пък аз видях в един зоомагазин да продават малки таралежчета.Значи някой е решил, че стават за любимци.
Не знам как се гледа, освен да го пуснете да се оправя само  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 7 815
Ако това таралежче е малко е напълно възможно да се е отделило току що от майка си, а може и още да не е. Така, че не избързвайте да го прибирате или ако ме питате мен въобще не го взимайте в къща. Даже не го и местете никъде.

Природата е създала това животинче с определена цел, така че неговото място е навън, а не затворено в стая.

Ако сте с двор и искате просто да го задържите, слагайте му храна и то като види, че има какво да яде ще си се върти около вас. Така като живеехме в къща навремето, независимо че сме в София си имахме в двора и таралежи и костенурка, че даже и една сива катерица. Сега тука в панелките в Люлин само котки и кучета.

За набождането с плодовете, това е необходимост за да се оттърват от паразитите. Киселините от плодовете протичат по бодлите отиват до кожата и така премахват паразити ако има.

# 14
  • близо до морето
  • Мнения: 85
Ако го пусна да не го смачка някоя кола.  Sad А пък в гората да не умре от глад, че каквото е малко.
Незнам просто съм в голяма дилема, но и почна да ме хваща страх да не се заразят от някоя болест децата.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт