Отсичане на таван!

  • 24 807
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 100
Момичета, дайте някоя идея за отсичане на таваните. Това е единственото нещо, с което не мога да се справя. Опитахме с познатите методи - хартиенно тиксо (като го махна и латекса остава по него Sad ), четка за отсичане (за нея пък просто не искам да говоря), както и на ръка (трепери ми и става на вълнични)....нищо не се получава. Дайте ми някакъв съвет, моля!  Praynig

# 1
  • Мнения: 2 891
Стиропорени фризове Simple Smile за друго не се сещам.

# 2
  • Мнения: 64
Взимаш парче ламаринна слагаш ръба  на границата между тавана и стената- леко по диагонал и с четката плъзгаш.Така ламарината предпазва .Малко първобитна история може да звучи но върши работа .Това с тиксото и аз си изпатих .Свали ми даже старата мазилка при все че купих със слабо залепване.Дано съм била полезна.

# 3
  • Мнения: 8 242
Ако ползвате тиксо за отсичане - трябва да го отлепите веднага - преди да е засъхнала боята Simple Smile И няма никакви проблеми Simple Smile
Иначе съм си играла да лепя картонени фризове 10тина см. широки Simple Smile ама си е бая играчка де  Laughing - боядисваш таваните без да ти пука колко цапаш стените.. и после лепиш по тавана (с хартиено тиксо отдолу) лентички картонени Simple Smile Могат да се ползват многократно - аз си правех за дължината на едната стена - после ги отлепям и боядисвам другата и тъй Simple Smile .. Ако ви се занимава  Wink ..
Но вече съм спец отвсякъде и си отсичам перфектно на ръка  Sunglasses

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 097
У дома отсичахме със стара рентгенова снимка.  Peace
А преди да се светнем за снимката ламинирах 2 картона А4 и с тях.
Стана перфектно.  Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 195
Стиропорени фризове Simple Smile за друго не се сещам.
И за нас това беше спасението! Laughing Peace Скрива вълничките и придава уют...Разбира се, зависи от предпочитанията Wink

# 6
  • Мнения: 8 242
Стиропорени фризове Simple Smile за друго не се сещам.
И за нас това беше спасението! Laughing Peace Скрива вълничките и придава уют...Разбира се, зависи от предпочитанията Wink

Добре де.. нали долният ръб на фриза също трябва да се "отсече" от стената  newsm78 Не ми изглежда особено различно дали да отсичаш фриз или таван..
Преди 2 седмици боядисвахме у свекитата с фризове - ми същата работа - пак си отсичаш долния ръб като пич..  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 891
Да, бе! Мързелът учи първо да боядисаш, а после да лепиш  Mr. Green

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 195
Стиропорени фризове Simple Smile за друго не се сещам.
И за нас това беше спасението! Laughing Peace Скрива вълничките и придава уют...Разбира се, зависи от предпочитанията Wink

Добре де.. нали долният ръб на фриза също трябва да се "отсече" от стената  newsm78 Не ми изглежда особено различно дали да отсичаш фриз или таван..
Преди 2 седмици боядисвахме у свекитата с фризове - ми същата работа - пак си отсичаш долния ръб като пич..  Thinking
Ама става въпрос за стиропорен фриз/или корниз/, като тези гипсовите, само че от стиропор...

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 195
Да, бе! Мързелът учи първо да боядисаш, а после да лепиш  Mr. Green
Аааа, не съм съгласна! Laughing Двойна работа...как така ще е мързел? newsm78 Laughing

# 10
  • Мнения: 8 242
Да, бе! Мързелът учи първо да боядисаш, а после да лепиш  Mr. Green
Аааа, не съм съгласна! Laughing Двойна работа...как така ще е мързел? newsm78 Laughing

Ясно за какви фризове/корнизи става въпрос..

Обяснете, моля.. Наистина не разбрах?

Боядисваш преди да ги сложиш - така ли ?
А при следващо боядисване - отлепяш старите корнизи, боядисваш нови и лепиш и тях? ..

# 11
  • Мнения: 2 891
Сега ще ги слагам за първи път защото толкова ми е вълниста стената, че дори и да отсека идеално тавана, ще се вижда невероятна "красота"  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 17 546
Става с фризовете! Peace В спалнята сложихме тапети и отсичането не беше проблем, но става приятно с фризовете.
jj, и нашата стена е вълниста, и да ти кажа колкото и да е гъвкав стиропорения фриз, на места има малки луфтчета от по 2-3 мм. Confused
Ето как изглежда с фриз http://img339.imageshack.us/img339/3930/imgp3483.jpg

# 13
  • Мнения: 2 100
Ех, момичета, развеселихте ме  Laughing  Hug В коридора отсичам в момента тавана, та там не са подходящи тези стиропорени фризове. Но на спалнята няма да й простя....отсичането там е просто ужасно и много дразни. Но и на мен също ми е интересно това, за което пита duhi puhi
Цитат
А при следващо боядисване - отлепяш старите корнизи, боядисваш нови и лепиш и тях? ..
  newsm78

eva7el, сетихме се затова и всъщност това ни беше основно начина за отсичане, но стените са кривички и отива боя и нагоре.  Confused

Вчера пробвахме да отсичаме и със завъртяна четка (бяха ни посъветвали), ама нъцки. Мен ме притеснява най-много частта с отсичането на окачения таван, че все пак той е акцента в коридора и ще се набива на очи. Пък и точно линията на отсичане изпъква.

duhi puhi, ще се престраша да сложа пак тиксото (като го отлепям докато не е засъхнала боята) само ако ми обещаеш, че ако не стане ще дойдеш до Варна да поотсичаш малко Mr. Green

# 14
  • Мнения: 264
Ние сме със фризове и отсичах с малко дунапренено валяче. Стана супер  Grinning

# 15
  • Мнения: 8 242
duhi puhi, ще се престраша да сложа пак тиксото (като го отлепям докато не е засъхнала боята) само ако ми обещаеш, че ако не стане ще дойдеш до Варна да поотсичаш малко Mr. Green

Никакъв проблем Simple Smile И без това ще идвам към Шумен след 1-2 седмици  Mr. Green .. та колко му е Simple Smile
А и туй лято откъм ремонти ми е просто... Боядисала съм помещения над 250 кв. тавани + прилежащите им стените (това не вкъщи даже.. тук тепърва ми предстои).. У свекитата слагахме тапети на цялата къща, че новичка Simple Smile ..  И за десерт - тия дни правихме с мъжо (мдам, само двамата) изолация на детската отвън (че реших, че ми е малко вътрешната) - и мноооого задобрях и с шпакловката  Joy .. Просто майстор да не видя, че само кусури мога да им намирам  hahaha

# 16
  • Мнения: 2 100
dugi puhi, значи да действам смело  Laughing И ние сами си правим всичко...5-ма майстори се наложи все пак да влязат в нас, 4-мата си оставиха ръцете  Sick Ама хубу, че ни се отдава  Mr. Green (пък и сме много скромни  Laughing )

Ние сме със фризове и отсичах с малко дунапренено валяче. Стана супер  Grinning


Би ли обяснила как изглежда тази четка за отсичане  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 17 546
Ние сме със фризове и отсичах с малко дунапренено валяче. Стана супер  Grinning


Би ли обяснила как изглежда тази четка за отсичане  Simple Smile
http://www.antares.bg/bg/products/rollers/info/foamfine.html

# 18
  • Мнения: 264
Ние сме със фризове и отсичах с малко дунапренено валяче. Стана супер  Grinning


Би ли обяснила как изглежда тази четка за отсичане  Simple Smile
http://www.antares.bg/bg/products/rollers/info/foamfine.html

Да точно такова е 10см широко. Grinning

# 19
  • Мнения: 264
Разбира се трябва да се внимава, но става много по-бързо и равно. Grinning

# 20
  • Мнения: 2 100
Не съм  прочела внимателно, че става въпрос за валяче...Пробвахме и с такова, но леко да кривна и веднага маца много яко стената.  Confused Освен ако не направя комбинация между това валяче и нещо твърдо, което да пази тавана...като рентгенова снимка например  Mr. Green Mr. Green Май така ще стане  Party

# 21
  • Мнения: 264
Не съм  прочела внимателно, че става въпрос за валяче...Пробвахме и с такова, но леко да кривна и веднага маца много яко стената.  Confused Освен ако не направя комбинация между това валяче и нещо твърдо, което да пази тавана...като рентгенова снимка например  Mr. Green Mr. Green Май така ще стане  Party


Да така е Grinning, но при нас има фриз и затова стана толкова лесно Laughing

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 И аз съм се развихрила с ремонти. Ние ползваме малко валяче след като боядисаме тавана се поставя фриза(стериопор). Фризовете в детската го отлепихме внимателно, защото лепя тапети там и след това ще ги залепим отново.

# 23
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Ох и ние не се справихме много добре с отсичането, но от майстори разбрахме, че трябва да си намериш хартиено тиксо, което се отлепя лесно било по-различно. Ама така и не разбрах как точно изглежда...

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ное сме ползвали хартиено тиксо между другото. Върши добра работа.

# 25
  • Мнения: 347
Ние пък нищо не отсичахме, боядисахме и таваните в същия цвят и много ми харесва. Знам че не отговарям на въпросам, просто исках да дам идея ...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Отлепената боя от тиксото освен с малко валяче, може да се възстанови и с памучено тампонче, натопено в латекса - разбира се, ако петънцата са малки. Освен това има различни марки ленти - едните така залепват, че после едвам се махат. А другите лесно се махат, но пък и падат преди да си довършил боядисването  Confused.

# 27
  • Мнения: 10
Ами аз ползвах тиксо хартиено и става много добре, но си "откраднах" един трик от майстор - първо си го лепиш на дънките например и после го лепиш на стената. Така му отслабва силата на лепилото и не отлепва латекса. Преди да разбера за какво става реч, дълго се чудих какво ли прави тоя майстор - бях решила че си почиства гащеризона  Laughing
Наскоро пък в един магазин на Раковска видях специални инструменти за отсичане - едното беше специално валяче с протектор, другото приличаше на гъбичка с ролки. Струваха по десетина лева и казват че били много добри - каза го майстор който си купуваше "гъбички" в момента.
Надявам се да съм била полезна, успех в начинанието  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 100
Ние пък нищо не отсичахме, боядисахме и таваните в същия цвят и много ми харесва. Знам че не отговарям на въпросам, просто исках да дам идея ...

Тази идея и на мен ми дойде, а и четох, че създава впечатление за по голямо пространство Simple Smile Само в ДТ часттично съм я осъществила, но в другите стаи беше неприложима.

Rato, браво за инфото. Дано някоя съфорумка пробва....за мен е вече късно...
Не издържах и начатках на ръка....квото е станало такова  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 17 546
Ние пък нищо не отсичахме, боядисахме и таваните в същия цвят и много ми харесва. Знам че не отговарям на въпросам, просто исках да дам идея ...

Тази идея и на мен ми дойде, а и четох, че създава впечатление за по голямо пространство Simple Smile
Не мисля! В трапезарията и бокса стените и тавана ни са еднакви на цвят и не намирам , че е по пространствено.

# 30
  • Мнения: 2 100
Така прочетох в една статия за идеи за малки помещения... Thinking

# 31
  • Мнения: 17 546
Така прочетох в една статия за идеи за малки помещения... Thinking
Възможно е, не претендирам, че разбирам от интериорен дизайн и пространствени решения. Но като направим ремонт в края на август, а тогава тавана вече ще е различен от стените, ще обърна внимание дали има разлика. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 12 549
Мъжът ми преди време се размрънка за един комплект за боядисване от Телешоп. Скъпичък ми се видя, обаче се оказа, че е перфектен за отсичане.

Ето това е



Вече няколко пъти боядисва у нас - перфектно се отсичат таваните. И не капе. Не знам как е направено това нещо, ама е факт. Боядиса без найлони по пода и нямаше капка.

# 33
  • Мнения: 54
У дома навсякъде таваните са като стените и то все много наситени цветове.Смея да кажа ,че стана много добре.Преди това всички ми казваха,че няма да бъде хубаво,но после като видяха резултата - яяяя, колко добре се е получило!!!Мразя бели тавани -като в болница е.

# 34
  • Мнения: 228
Здрасти,отсичането се прави с хартиено тиксо,НО преди да го залепите,го късаш на парчета примерно ит 40 см,залепяш и отлепяш върху дреха 2 пъти поне и после на стената(суха обаче) и няма да ти отлепи боята или мазилката.Успех и приятно творене!

Общи условия

Активация на акаунт