Юли 2009 - Тема 70

  • 13 854
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Привет и от мен в новата тема.

Вече няколко пъти писахме по темата, че билерубина се изхвърля с акото, а не с пишото, съответно ядене е нужно, а не наливане с вода или глюкоза. Писах, че при Нева жълтеницата отшумя вече, въпреки несъвместимостта на резусите ни, а аз не давам вода, нито глюкоза. Кърмете на често, будете си децата, не ги оставяйте да правят такива дълги паузи. Дарка 5-6 часа е ужасно дълго време за толкова малко бебе. Буди я и я кърми по-често и не я дохранвай и най-важното не мери времето, в което суче (аз първия път освен че чаках точния час да кърмя, ами кърмех и с хронометър  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!, ужас!). Жълтеницата ги прави поспаливи, а като не се хранят не се оводняват и има риск от дехидратиране. Та не я оставяй принцесата да спи по толкова и най-важното бъди търпелива. В тоя дух на мисли, на мен много ми помогна арниката, пих я 10 дена и определено ме успокои, в дните в които я пропусках си имах депресарските моменти, но като цяло с нея ми се размина.

Карелия, пъпчето на Нева падна преди седмица, та аз още обработвам пъпа със спирт и Оксикорт, та скоро ще приключа и ще я бухнем в коритото, много обича водата.

Тотално ми се губи Берушка, подозирам я, че се е обебила и вече ще я чакаме в темата с наследниче.

# 16
  • Мнения: 123
Мили мами, имам едно питане, което доста ме притеснява!
Имате ли инфо дали в 1-ВА АГ "Света София"(ТК) има налични ваксини Анти Д, защото съм с резус фактор отрицателен, а татито- с +?
Попринцип след консултация с разни доктори реших да си купя ваксина и в 28 седмица да си сложа, нищо че бебе може да е с моя РФ, Ппросто да съм спокойна. И все пак ако кажат, че искат отново да ми ният да съм подготвена с парички за ваксината!!!

# 17
  • Мнения: 735
Здравейте.Не смогвам да ви чета, много ме боли кръста и не мога да стоя много на компа.Моля да ме извините. Crazy
Пишлето трябва да е надолу.А със сина ми започнах да го забелвам като беше на един месеш-вечер след банята.Но явно не бях забелвала добре,защото в петия месец педиатърката ни прати на хирург и той от раз го отвори.Един ден плака милото,но после се оправи.И като го къпя сега го карам да го отваря ,за да измиваме и там с водичка.
Аз съм забравила дали се къпе бебето,ако не му е паднал пъпа?И изобщо какъв тоалет се прави на пъп?Моля,ако някой има желание да ми го напише,че дасъм подготвена.
Лека нощ!Ще пробвам да си легна малко,макар че и легнала едва издържам. Hug

# 18
  • Мнения: 14
за сега само запис!
 Hug  Hug  Hug на всички !

# 19
  • Мнения: 7 263
Имам въпрос - пишлето надолу или нагоре трябва да стои?И има ли значение изобщо?На нас ни е винаги надолу, ама знам ли newsm78

Няма значение как стои. По-нормално е да седи надолу. Малките момченца често имат ерекция след къпане и след някой и друг месец не се учудвайте, че докато са голички и успяват да стигнат с ръце до пишлето и дърпат .... - нищо ненормално няма в това.
В първите месеци рецепторите им за болка все още не са така чувствителни и затова е добре за започнете със забелването на пишлето колкото имате смелост по-рано.
Ако има кой да ви помага при къпане и да държи момченцето можете във водата лекичко \ без усилие или да опитвате на един път\ да отмествате по-малко назад кожичката на главичката. Ако няма кой да помага след като сте го изкъпали преди да сложите памперса е добре пак леко да придърпвате кожичката възможно най-назад и да почиствате със тампонче или марличка с вода насъбралите се мръсотийки, остатъци от мазилата и т.н.
Хигиената е много важна, ако видите че главичката е зачервена непременно опитайте хубаво да почистите.
Иначе крайната цел е постепенно да успеете да оголите изцяло главичката на членчето, така че да може да се почиства и да се поддържа хигиена на бебето. При някои кожичката е по-еластична и свободна и това става лесно, при други се налага да помогне чичо доктор, но не оставяйте нещата за по-късно. Хигиената трябва да се поддържа още от първите дни.
Дано съм била полезна на носителите на пушки и да не съм досадила на момичешките майчета. Питайте пак, ако има още ще обяснявам  Hug Peace

# 20
  • Мнения: 36
Галето 123-педиатър ни е Д-р Ася Илиева-уникален човек-за сега съм много доволна/кабинетът и е в новите блокове до 24 ДКЦ в Свобода
Миме-то-бебчето при Вас на спалнята ли спи?

# 21
  • Мнения: 36
Марулка-много си права-кърмене,кърмене и после изваднъж-ами додавайте АМ

# 22
  • Мнения: 232
Привет мамита, днес се срещнах с приятелката, която роди  седмици преди мен, но не е във форума. Еми убедих се колко полезен ми е бил, надявам се и за в бъдеще да бъде. Тя милата дохранва, защото детето й също висеше в началото по 100 часа на гърдите като моето и тя решила, че няма кърма и яденето не му стига и затова така. Бабите в името детето да не седи гладно я подкрепили... Аз своевременно пуснах пост в кърмаческия когато ми се случи това и там ми обясниха, че се случва често това висене по 100 часа в началото, пък и тук ми го обясниха някои от вас    bouquet
Педиатърката й е същата като моята, която в крайна сметка не смених защото наистина е много близо и просто не се виждам да ходя до по-далече с толкова малко бебе, реших го като ми се наложи да ида 2 пъти до кабинета в жегата и си представих ако е до другата 30мин как ша се лангъркаме... Но явно хич я няма в храненето - за кърменето ме съветваше безумни неща (20 мин на гърда и другото изцеждане и даване с шише, че да знам колко яде  #Crazy ), а сега на това бебе, което е на един месец вече е дала сокчета! Та за тия работи пак форума ще помага... очевидно по въпросите за храненето няма да се разберем с нея.

Мамита какви са тези капки против рахит дето се давали от 20 ден нататък????? Задължителни ли са?

И верно - това спане в спалнята на бебето на мен ми е малко страшно... ми ако го затисна? Все се пристеснявам да не заспя докато суче

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 23:15 от Emily_

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
slavena80, нашето пъпче падна на 10 ден, дотогава къпех бебето на чешмата и 2 пъти във вана. Пазех пъпа от наморене, но ако това се случеше, просто третирах с 70%-тов спирт. И 3 пъти на ден задължително пак със спирта. Като падна слагах лепенки 2 пъти но трудно се отлепят после и спрях. Пъпа сам си зарасна:)
Emily_ помага форума, но и да го няма той, в крайна сметка има и книги, и статии в нета. Човек, ако поиска може да намери инфо, ама.. абе всеки си знае:)
Хриспа наистина се изгуби, дали е родила? newsm78

# 24
  • Мнения: 29
Здравейте,мили мами, ние се появихме на 16-ти юли,беболинка се казва Катерина,появи се 3350 гр и 51см и от вчера сме в къщи  Grinning.Така ми се иска да ви изчета ,но.... по натам.
Честито и на другите мами за техните слънчица   bouquet

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Tanya Simple Smile, честито да сте живи и здрави и много да ви радва малката принцеса:)  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 32
EliG, няма развитие. Акушерката даже ме попита сигурна ли съм за термина си, да не съм го объркала и подготвителни контркации не засече апарата.
Лени, няма да се излагаме с половин бира сега Laughing. Може да пробваме в мола, ще им съберем очите на хората Joy.
Медула, голяма сладурана е Ния. Ще се спогодим за бирата, няма как Simple Smile.
Аз да се оплача, сега видях ужасни стрии, този хипопотам расте и вече кожата ми сдава багажа newsm45, ако се беше родила по- раничко, щях да се размина с нито една.
Гале и на мен ми се е лепнала една акушерка, много любезна, гледа си ме, глези ме и с голям кеф си прибира парите всеки път. В неделя каза да идвам, че е на смяна с багажа, да ме приемат, тя щяла да уреди всичко, понеделник направо да си ме поема докторката и да ме следят, че шега няма много ще пренося. Вече й било омръзнало с тези пари така да й давам, пълна глупост с такъв кеф ме следи в ръцете и все гледа да не влезе някой или се подпира небрежно на врата да не би да влезе някой. Направо виждам мъката й всеки път като ги слага в джоба.
Славена, подсети ме утре да ти кажа какво са ми обяснявали, че сега съм много уморена.

Таня, честита малка бебка Катерина newsm51

# 27
  • Мнения: 1 091
Здравейте, мами, бебета и коремчета!

Таня, честита дъщеричка   bouquet

Следя ви изкъсо, но трудно пиша, защото винаги, когато съм на лаптопа кърмя или просто гушкам бебка и нямам свободна ръка  Grinning. Ние сме добре, кърмя успешно, малката е много лакома и доволна. Няма никакъв режим, изобщо не знам по колко пъти яде, все е на гърдите ми, нощем спи при мен и е по-лесно така. Таткото го командировахме в другата стая, че поне той да се наспива. Тази нощ ни помага за една бомбена експлозия, така одриска всичко това бебче, че се чудех кое по-напред да взема. Да ми е жива и здрава аз се радвам, че ака и пишка, пък аз ще чистя каква ми е работата. Проблема е, че много повръща, почти след всяко ядене. Не мога да я оригвам, държа я изправена, а като я сложа някъде и връща и после хълца и става една  ooooh!.

Иначе колики май нямаме или аз не знам какво са.

Нашето пъпче падна на 20-ия ден (май държим рекорда засега  Wink)

Излизаме навън от 4-ия ден, то се наложи, защото ходихме да изследваме нивата на билирубина 3 дни, а после за удоволствие.


Честита месечинка на Влади, Стелла, Мария, Елина, да са живи и здрави, послушни и щастливи.

За килограмите - имам 4 над моите стартови, но много си ги харесвам и не искам да ги загубя. Не мога да си закопчея дънките, но с удоволствие ще си сменя гардероба с втори размер (досега носех НУЛА).

Жълтеницата мина с много кърмене и акане. Вода, глюкоза и други такива не съм давала.

Аманитка, страхотна снимка, чак ми се приспа, а при нас е ден!

Искам на всеки нещо да напиша, но няма да мога. Искам да поздравя всички мами от последните дни и техните бебеца и да пожелая успех на Миласара утре  Peace.

# 28
  • Мнения: 5 250
Tanya честита ви радост! Да расте здрава и усмихната!   bouquet

Кари на Йоан пъпа падна още в болницата, а на Елин в нас на 9-я ден! Много ме беше страх да го чистя, да не би да го боли детенцето. Почиствай го на всяка смяна на памперса със спирт да изсъхне по бързо  Peace След като падне още 5 дена чистиш и можеш да пръскаш с Оксикорт  Peace
Утре ще водя бебчо на първа консултация, нямам търпение да видя колко е качил  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 123
МАМИ #Crazy #Crazy #Crazy!!!
Искам да ви питам това ли е, което си мисля, че е ...?
Ходих да пишкам, пишках и май ми падна въпросната слузеста запушалка Blush Blush Blush!
Хич не ми се иска да съм обстоятелствена, но да кажа - гъстичка, безцветна...досега се опитвам да я опиша на мъжът ми , който не спира да пита каква е, ама да не е еди какво си.... #Crazy!
Според вас горе долу кога ще усетя признаците , всъщност кажете какво да очаквам оттук нататък?!
 newsm78 Heart Eyes Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт