Щурмът на двете зъбчета

  • 3 207
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 364
Павлина, на нас много ни помага Дентинокс - гела. Но май и двамата ми дечковци изкарват зъбките по-спокойно. Температура нямаме, Хриси е кисела на моменти, но бързо и минава. Лекарката ми каза да и давам Панадол , ако много плаче. Но за сега не се е налагало. Изстудените гризалки и помагат и определено и харесва да ги дъвче. Чела съм, че за целта могат да се използват замразени моркови. Grinning
Целувки на Съни! И да вади бързо зъбките без много проблеми! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Taneto
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: bebche
Chamomila 200C, .



Хамомила не може да се изписва на всяко бебе за пробиване на зъбчетата, много пъти съм казвала че трябва задължителна консултация с хомеопат. Ако на вас и нас са помогнали няма гаранция, че ще помогне и на Съни.


а сега ти си права Simple Smile
макар че хамомилата е основно за зъбчета, не съм сигурна че трябва да е 200. това е много. по-добре да се дава по-ниска потенция, до 30. ти как мислиш?


Да, 200 е много висока потенция, но това зависи от лекаря. Висока потенция се дава еднократно.
Аз лично на Цецо давах 30, няколко дни, после прекъснахме, зависи от много неща.

# 17
  • Мнения: 141
Ne mislq che kakvito i da sa gelcheta shte pomognat
Vaoraji se s MNOOOOOGO tarpenie i povechkoto igra s bebo sashto pomaga Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 322
Здравей, Павлина!
И ние сме в този период сега. Аз мажа венците с Калгел. И явно помага, защото малката като види тубичката с гела спира да плаче, отваря уста и чака....
Не мога да разбера дали са избили... Свекърва ми твърди, че вече й "бучкало" едното зъбче, ама аз нищо не усещам  Embarassed
Притеснява ме само, че май първо горните резци ще избият, а това май не е съвсем в нормите....
Но ще видим!
Цункай бебе Съни, дано по-скоро избият тези зъбки - гъбки!

# 19
  • Мнения: 3 042
Здравейте пак,
тази сутрин мога да се похваля с ръбче на едното зъбче! Малко драска, сега ще чакаме и другото да избуи.
Съни пак се пробуди към 4 и пол(през нощта), този път по-бързо заспа, нямаше нужда от моите певчески способности.

уф, без малко да забравя- вчера четох за зъбките и реда на избиване- пишеше, че може и вариации, не е стриктно този реда.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Павлина

уф, без малко да забравя- вчера четох за зъбките и реда на избиване- пишеше, че може и вариации, не е стриктно този реда.


Ами може. На Александра й избиха първо двата долни първи. После първи и втори горе вдясно, после първ и втори горе ляво, сега изби един кътник и пробива долу втори десен  Shocked  Shocked . Това не само, че не в поредността, ами си е направо асиметрия Grinning

# 21
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: Vache


Ами може. На Александра й избиха първо двата долни първи. После първи и втори горе вдясно, после първ и втори горе ляво, сега изби един кътник и пробива долу втори десен  Shocked  Shocked . Това не само, че не в поредността, ами си е направо асиметрия Grinning

не искам да те плаша, но лекаря ви на какво мнение?четох че не е толкова важно кога ще пробият зъбките а реда!и ако има объркване  в реда на избиване трябва да се потърси съвет на детски зъболекар!

# 22
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: assia
не искам да те плаша, но лекаря ви на какво мнение?четох че не е толкова важно кога ще пробият зъбките а реда!и ако има объркване  в реда на избиване трябва да се потърси съвет на детски зъболекар!


Изобщо няма такова нещо!!! Ако попиташ тук ще се броят на пръсти децата, на които зъбите избиват както е по книжките (имам предвид последователността)

Голямо нарушение в реда има често при рахит. При Александра единственото нарушение е, че преден кътник е пробил преди двата долни (втори) резци. Слава богу тя изобщо няма и помен от рахит.

Реда всъщност е следния:

първите два долни резци, четирите горни (никъде не се казва в какъв ред са те), останалите два долни резци. Следват четирите предни кътника, кучешките и накрая последните млечни кътници.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: Vache

Изобщо няма такова нещо!!! Ако попиташ тук ще се броят на пръсти децата, на които зъбите избиват както е по книжките (имам предвид последователността)

Голямо нарушение в реда има често при рахит. При Александра единственото нарушение е, че преден кътник е пробил преди двата долни (втори) резци. Слава богу тя изобщо няма и помен от рахит.

Реда всъщност е следния:

първите два долни резци, четирите горни (никъде не се казва в какъв ред са те), останалите два долни резци. Следват четирите предни кътника, кучешките и накрая последните млечни кътници.

много се радвам че ми даде тази информация!беше важно за мен защото пък на нас са ни избили двата долни резци,а сега на скоро и от двете страни по още един!честно бях се стреснала! Grinning
още веднъж благодаря!

# 24
  • Мнения: 826
Някоя мама знае ли колко на брой са мле4ните зъбки? Embarassed
Моите хубавци са на 18м. и имат по 16 зъб4ета ве4е,трябва ли да о4аквам още? Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: twins_mama
Някоя мама знае ли колко на брой са мле4ните зъбки? Embarassed
Моите хубавци са на 18м. и имат по 16 зъб4ета ве4е,трябва ли да о4аквам още? Rolling Eyes



20 Grinning

# 26
# 27
  • Мнения: 3 042
20 да,  до две и половина годинки трябва уж да са избуяли всичките.
Сега за реда на поникване- малки вариации били нормални, големите обаче били свързани с рахита.

# 28
  • Мнения: 713
а пък ние сме вече на 13 мес и имаме само 2 зъба Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 3 042
спокойно, Анан, няма човек без зъби Wink ще покарат и другите! Я кажи, хапе ли те докато я кърмиш? И въобще трябва ли да ги усещаш зъбетата по зърното си?

Общи условия

Активация на акаунт