Гроздовидна бременност

  • 43 475
  • 135
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 617
 Прочетох темите за този вид бременност, но имам доста неизяснени неща.
При последната си неуспешна бременност отново имах кървене. Както винаги ми предписаха Утрогестан. На прегледа, когато трябваше да съм в 8 г.с.  ембрион нямаше а само голяма плацентарна тъкан. Доктора изрази съмнение за гроздовидна (мола) и ме прати да си пусна ЧХГ. На другата сутрин отидох за второ мнение. Втория доктор (работи в АГ болница) каза, че не му прилича на мола, а на мисед, но иска да види и ЧХГ-то. Резултата беше 150980 при реф. от 32065-149760. Спрях Утрогестана и на следващия ден направих спонтанен аборт в къщи. Пак отидох в болницата. прегледа ме отново и ми изписа едни хапчета за предизвикване на контракции, за да опитаме да се изчистя без кюртаж. Разбрахме се да ида след седмица. При следващия преглед все пак се наложи да ме чистят. Още по време на кюртажа самия материал имал вид на мола. Пратиха  го за хистология. Резултата е пълна мола втора степен. Утре трябва да се регистрирам в онкологията и да ми насрочат дата за терапия с метотрексат (химиотерапевтик). Вероятно ще се наложи повторен кюртаж, а ако се установи, че тази гад не може да се отстрани, трябва да се махне матката  Sad.
  Искам да питам, има ли момичета минали по този път и как са се развили нещата при тях? На колко дни се бие този препарат и как се чувствахте след това. В петък си пуснах ново ЧХГ и резултата беше 2089. Спаднал е доста, но незнам дали е нормално  newsm78
  Вече започнах да се примирявам, че няма да мога да стана отново мама  Cry

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 959
Слави, много съжалявам , че и през това ти се налага да минеш ...  Sad
Имам приятелка, която имаше мола, открита доста по-късно- 11-12 г.с., ако не се лъжа. Мина си през терапията, после си забременя нормално  Peace
Това, че е спаднало бързо ЧХГ и че бързо сте я махнали молата, работи в твоя полза. Не мисли за лоши резултати след това...
И ще станеш мама , вярвай в това   bouquet

# 2
  • Мнения: 241
Аз имам една гроздовидна бременност.И моята я откриха късно-около 12 седм.Никой не ми е изписвал лекарства, нито са ми правили инжекции.Д-ра ми каза само че трябва да се изчисти и да отида в болницата за да ми направи абразиото.Даже не съм лежала и в болница.Никой не ми е казвал нищо за изваждане на матката.Там ме изчистиха добре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 617
 На мен ми казаха, че и една клетка да е останала, от нея пак започва да расте. Всъщност има значение дали е била пълна или частична мола. В момента пак има "нещо" в матката. Доколкото разбрах, ако не се изчистело с първата менструация отново ще ми правят кюртаж.
mimikulewa следила ли си ЧХГ и ако да, колко време?

# 4
  • Мнения: 11
Какъв е тоя доктор дето е мислил,че с лекарства сама ще се изчистиш без кюретаж? Дано не е правил той после кюретажа?Наистина трябва добре да се изчисти и задължително да се пие антибиотик след кюретажа,а след това трябва поне 6 месеца да се пазиш от забременяване ,да се следиш и....дано се приключи.Това за ваденето на матката може да бъде само резултат от некадърни доктори.Дано не се случи.Не го мисли ,а се пази от възпаления и усложнения от кюретажа и гледай някой да го направи качествено.Защото по болниците кюретажа се смята за елементарна манипулация и обикновено се прави от най-големите некадърници.А всъщност не е така! И за това е нужен усет и опит ,за да знаеш кога да спреш с кюретата.Пажелавам ти успех и нова бременност след 7-8 месеца. Peace

# 5
  • Мнения: 241
Не съм следила ЧХГ,а и тула при нас няма да се сетят да пускат хорм.изследвания,как да е.Обаче аз разбрах късно.че съм бременна,защото имах цикъл първите 2 месеца.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 617
Какъв е тоя доктор дето е мислил,че с лекарства сама ще се изчистиш без кюретаж? Дано не е правил той после кюретажа?Наистина трябва добре да се изчисти и задължително да се пие антибиотик след кюретажа,а след това трябва поне 6 месеца да се пазиш от забременяване ,да се следиш и....дано се приключи.. Peace
Доктора е същия, но ми изписа хапчета, защото вече всичко бе паднало и се виждаше само малко мехурче с прясна кръв (каза около 7мм диаметър). Пих и антибиотик. Даже след кюртажа пих още веднъж. Лекаря е известен, но аз съм раждала при него и незнам дали е специалист в абортите.
  Благодаря ти за пожеланието  Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 617
 След 4 инжекции Метотрексат днес пак си пуснах ЧХГ -1937  Sad. Няма спадане това чудо...Предишния път като си пуснах (на 24.07) беше 2089...силно се надявах да е под1000 поне сега. Дали от това, че късно ми започнаха лечението или просто тази гадина е ужасно упорита, незнам. Оплаках се  Cry

# 8
  • Мнения: 92
чувала съм само за тази гроздовидна бременност и дано не спохожда никой да и се не види .
Slavi_Yo Олеква след като се оплачем Simple Smile едва ли ти е до усмивки и шеги,но и без тях не може. Дано скоро всичко се нормализира при теб и да ти е последно препядствие към така желаното второ дете.  Praynig Няма да се предаваш и ще вярваш ! 

# 9
  • Мнения: 318
Slavi_Yo , кураж и вяра! Прегръщам те!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 617
Slavi_Yo , кураж и вяра! Прегръщам те!
Благодаря ти! Дано и при теб всичко се нареди и всички да се радваме на здраво бебче и здрава мама  Praynig Praynig Praynig

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Слави как си миличка?Всичко наред ли е вече?

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 10:35 от *жани*

# 12
  • Варна
  • Мнения: 617
От понеделник започвам нов курс на терапията...Доколкото разбрах, ще са м/у 3 и 5. Далечна работа е все още... Sad

# 13
  • Мнения: 318
Дръж се, миличка, аз вярвам, че всичко ще се нареди при теб, Господ пази добрите хора  Hug

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Ох милата. HugСтискам палци скоро всичко да е наред. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт