Температура от зъби

  • 32 458
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Има ли такова нещо, колко градуса са вдигали децата ви и за колко време е отминала температурата?

# 1
  • Мнения: 728
Мят си н вдигаше темп.при зъбоникнене за ден-два ,до 37,6-37,8

# 2
  • Мнения: 4 335
Голям спор ще падне тука Winkно аз да кажа моят опит.
Синьт ми вдигна Т една вечер,на сутринта го заведах на лекар,всичко беше на ред-чисто гьрло,гьрди,без хрема,каза,че е от зьби(венеца беше надут и напрегнат)Т се влияеше от Панадола и Нурофена които редувах.Ту спадаше,ту се качваше.На следващият ден зьбьт изби ,Т спадна от само себеси и все едно нищо не е било.
При растежа на зьби имунната система отслабва,та Т може да е била от това,но никакви други симптими не се появиха.
Това беше единственият зьб на които вдигна Т,вече има 12,но и друг пь не се е случвало венците да са такива,каквито бяха тогава.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна нямаше проблеми само с 1вите 4 зъба. Всички останали избиваха с еднократна темп. до 39 гр.

# 4
  • Мнения: 1 763
На моя син са му избили почти всички зъби. Температура вдигна само веднъж, 38.7, сутринта, дадох Калпол. В ранния следобед отново много пареше, не искаше да пие лекарство. Сложих го да спи, когато се събуди нямаше температура, цяла вечер беше весел, все едно нищо не е било.

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
За мен няма такава Т.
При зъбките спада имунитета и по-лесно се разболяват просто.
Моят не веднъж е дигал Т за времето, когато са разстяли - имало си е причина винаги, нищо че понякога се е показвала каква е на вторият или третият ден.

До колкото знам би могло еднократно да се вдигне не много висока, но тогава избива зъба до 24 часа....

# 6
  • Мнения: 2 447
В интерес на истината и аз не вярвах че от зъб се вдига висока темп...но на мен ми се случи...Три вечери подред сина ми вдигаше висока темп,като нямаше нищо друго..нито сополи,нито кашлица(водих го и на преглед) В момента в който зъба изби,спря да вдига и темп...Така,че за мен темп се вдига от зъби..Колко висока и с каква продължтелност сигурно си зависи от ораганизма...

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
моят син вдига също скоро 3 дни доста висока...нямаше друго...но и зъбите отдавна бяха поникнали....
вдигал ми е и еднократно по 39....после минава...пак след зъбния период...просто организма оспява да се пребори....и няма продължение.....
може ако такава Т се случи по време на зъбоникненето да  я  прехвърлят на зъбите...но не един лекар ми е казвал, че самите зъби не са виновници за Т, кашлици, сополи и разтройства....

Та...аз си оставам от невярващите Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 447
То и според моята лекарка ,не може да е от зъби...но на този етап за мен причината беше зъба....Може би след време,след като са излезли всички зъби,и ми се случи същото....да си променя мнението...

# 9
  • Мнения: 29
Лекарите определено казват,че високата температура е от вирус не от зъби.Аз изобщо не бях подготвена,при последните три зъба температурата и вечерта преди да избият стигна до 39,8.Три дни бяхме с температура.

# 10
  • Мнения: 1 131
Три дни,преди зъбчето да избие,синът ми беше с 37,5

# 11
  • Мнения: 46 437
Всичко идва от прихванат вирус, от зъби може да вдигме съвсем лека Т и да има неразположения, но 38-39-40 си е вирус.

Голям спор ще падне тука Winkно аз да кажа моят опит.
Синьт ми вдигна Т една вечер,на сутринта го заведах на лекар,всичко беше на ред-чисто гьрло,гьрди,без хрема,каза,че е от зьби(венеца беше надут и напрегнат)Т се влияеше от Панадола и Нурофена които редувах.Ту спадаше,ту се качваше.На следващият ден зьбьт изби ,Т спадна от само себеси и все едно нищо не е било.
При растежа на зьби имунната система отслабва,та Т може да е била от това,но никакви други симптими не се появиха.
Това беше единственият зьб на които вдигна Т,вече има 12,но и друг пь не се е случвало венците да са такива,каквито бяха тогава.

Детето ми изкара същия вирус и за мен си е най-обикновен вирус. Няма как д аима връзка със зъбите, защото има пълен комлект още на 1г. и 11м.

# 12
  • Мнения: 3 818
Всичко идва от прихванат вирус, от зъби може да вдигме съвсем лека Т и да има неразположения, но 38-39-40 си е вирус.


Е добре де, вирус, вирус, ама моята дъщеря вдигаше температура преди всеки зъб, задължително и над 38 градуса. Има ден-два, след това изниква зъб. Задължително. Всичките 20 зъба ги изкара по този начин. Температурата никога не е била съпроводена с кихане, кашляне, хрема, червено гърло или каквото и да било друго неразположение. А е по принцип доста здраво дете и за 4г. разболяванията й се броят на пръстите на едната ми ръка.
От моя зъболекар знам, че няма физиологична причина за болка при никненето на зъбите, но се изпращат така да се каже погрешни сигнали към мозъка (малко лаишки го обяснявам). Ако е така, защо да не може организмът погрешка да се бори с нещо, като вдига температурата си? newsm78

# 13
  • Мнения: 1 237
За мен също няма такава Т.При понижен имунитет по-лесно се хващат вируси.

# 14
  • Мнения: 1 738
Аз също не съм привърженик на теорията - температура от зъби. По-скоро вярвам, че имунитета спада и децата са по-податливи на вируси през тези периоди. Но... на синът ми му изби първият кътник преди 1 месец. 24 часа беше с температура над 39. Нищо друго - нито сополи, нито кашлица, нито разтройство и повръщане. След прием на панадол, температурата спадаше и той си лудуваше. Избощо не му личеше да е болен или да не се чувства добре. Вдигнеше ли температура - започваше да придремва и да мрънка. След 24 часа изби кътника и все едно, че нищо не е било. Тъй че почвам да си мисля, че е възможно това - температура от зъби. Но... съвета ми е. Никога не оправдавай всичко със зъби. Отиди на лекар, за да си сигурна че не е нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт