Въпрос за обезводняване след летен вирус

  • 3 614
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Мами, моята дъщеря на 1г.и 7 м преди 5 дена я пипна летния вирус с повръщане и разстройство.Бяхме при педи и тя каза ,да й давам Хидратин алфа за да не се обезводни,прахчета  за разстройство Ентерол и ако повръша свещички или капки вомитусхил.Спряхме повъщането и разтсройството ,но вече 5 ден моята щерка е отпаднала не й се играе не й се яде,а днес май я поназорих с една супа и  нея повърна.Мисля си ,че е обезводнена,но така и не мога да я накарам да го изпие тоя хидртин алфа или пък Електроилите на Хумана банан.Вода пие много,то това е основно тия дни вода и мляко Al 110,но явно не е достатъчно че понякого памперса не е много пълен.Въпросът ми е мога ли тия прахчета  да й ги разтворя с млякото че да ги поеме или дайте някаква друга идея да не се обезводни още повече .Много е раздразнителна и само прилягва.

# 1
  • Мнения: 865
Прахчетата съм ги разтварала  в плодов сок,нектар или нещо друго за пиене което детето предпочита.Но гледай да не е голямо количество,защото са хитри хлапетата и веднага усещат ,че има промяна във вкуса.Ако пие от сламка я пробвай  дали няма така да пие.Забавлявай я нещо с любима играчка докато изпие съдържанието.

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 23:05 от Класика

# 2
  • Мнения: 171
И да я забавлявам не е възможно да изпие 200мл.вече се отчайвам дано скоро да се възстанови

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моят син преди 3 дни получи разтройство. Предположих, че е от ужасната горещина навън. Изхождаше се по 10-11 пъти в денонощието. Давах му много вода, ядеше попара от сухари и сирене само, давах му кисело мляко и солети. Не искаше изобщо да пие Смекта. Днес вече яде и друга храна.

# 4
  • Мнения: 285
   Преди години, когато синът ми беше на тази възраст, и на нас ни се случи такова нещо. Бяхме на море. Обезводни се за няколко часа. За малко щяха да ни вкарат в болница и да го сложат на с-ми. Тогава един професор му предписа Ентерол(за разстройството), Смекта(за повръщането), солена глюкоза и Хидратин (ако не се лъжа това беше едно прахче, което като се разтвори във вода е с жълт цвят). Трябваше през няколо мин. да му давам по една лъжичка от всичко. Това беше голяма мъка и за двама ни. На следващият ден започнах да го захранвам със по някоя солетка или обикновенна бисквита. После продължих с корички хляб и сухари. Тази диета продължи около 2-3дни. След това преминах на сварен ориз. И така лека полека се стабилизира. Мина доста време преди да го захраня с храната, която ние ядяхме, но без подправки.

   Но да се върна на въпроса ти. Не съм сигурна дали млякото е добра идея. Ако е прясно то разхлабва и може да се върнете в изходна позиция. Ако е кисело- запича, но от своя страна киселината дразни вече раздразненият стомах. Ако греша, извини ме. Аз бих продължила с прахчатата(най-вече с Ентерола), но разтворени във вода, чай или сок от компот. Давай и витамин С.
http://bsid-bg.org/index.php?m=133
Прегледай този линк. Може да ти е от полза. Ще се оправи детенцето. Нестига, че не му е добре, а и тия жеги допълнително са го измъчили.

# 5
  • Мнения: 151
Да започна с уточнението, че описвам как процедирам с моята дъщеря и в никакъв случай не смятам, че така трябва да се действа при всички деца.

Тя е на 1г. и 9м. и за 3 месеца два пъти се разболя от този вирус. Лошотое, че я държи по 5-6 дни.
През зимата от подобен вирус/ повръщане и разстройство/ стигнахме до болница, та вече гледам да реагирам своенвременно.

1.Спирам храната. Предизвиква повръщане. 2.Варя чай от джоджен, правя домашна лимонада, сок от компот от кайсии и почвам да й давам по малко. 3. Понеже трудно й слагам вомитусхил, по препоръка й давам Фосфорус/9/, а за разстройството- хидрасек, силно разреден в течностите, с които е оводнявам. Храна/ препечена филийка / й давам на втори ден, ако е спряло пвръщането. Следя памперсите - щом ги мокри владеем положението. В болница влязохме, когато не беше пишала цял ден. Втория път на 5 ден я заведох при личната да й влеят една банка глюкоза, защото беше отпаднала доста. Сега последния път се справих сама.
Описаното е след препоръки от педиатър + бабини рецепти.

Ако искаш допитай се до педиатъра ви дали не е удачно да й влеят глюкоза - ще я оводни  и може да се почувства по-добре.

Успех и дано се оправи детенцето по-бързо.

# 6
  • Мнения: 1 167
Синът ми изкара този вирус миналата седмица. За един ден му мина. Предписаха му натриев цитрат  и хидратин. Педката ми каза, че мн. добре се понася и препоръчва сока от компот от кайсии, а ако няма разтройство да му давам и айран.

# 7
  • Мнения: 119
В момента сме на този хал / повръщане/което се появи по-миналия петък и помислих, че спря, но сега в петък пак се появи отново и при нас ако пие вода драйфа, така че е много трудно да се дава за да не се обезводни.Давам глюкоза с вода съвсем мало разредена с пипетка от нурофен, колкото едва-едва да намоки устата, за да не раздразни и повърне отново.
Синът ми е много здраво дете, много рядко се мяркаме при личната, но този месец - какво да ви кажа....При нас поне акото е рядко, на затова пък е през ден, така че поне то не ме притеснява.Това , което също направих - спрях плаж, контакт с деца/почти всички са с вируси в момента явно/ и чешмяна вода.
Освен това натриев цитрат 3 по 5 мл,деган 2 по 1/4 таблетка дневно,и гентамицин ампула 40 мг на 2 разделена за деня/последното ме притеснява, защото е АБ, но го гаван 2ри ден и утре сигурно ще го спра

Общи условия

Активация на акаунт