Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 383
Благодаря. Много съм го пазила и съм се грижила за него през годините и с мъка спрях да свиря. Серийният номер съм го мяркала някъде, но не си спомнях къде. Като се прибера в радния си град, ще го видя.
Успешна седмица на всички!

# 61
  • София
  • Мнения: 1
Какво може да се направи ако басовите струни на пианото ми звучат все по-мътно и бързо заглъхват ?

Едно старо пиано ме подсети тези дни за този проблем.
Най-скъпото и просто решение е да си поръчате нови Simple Smile
Има и друго решение-да помолите вашият акордьор да ги усуче.Звучи смешно, но ще ви спести доста пари, поне за няколко години(ако, разбира се, не са в абсолютно трагично състояние).Усукването става по посока на медната намотка.3 оборота обикновено са достатъчни.Ако объркате посоката, обаче, ще постигнете точно обратния ефект.

# 62
  • Мнения: 2 353
  Днес видях една обява за стара неупотребявана "Чайка" на цена от 250 лв. Видя ми се съмнително ниска. Възможно ли е да е такава, поради това, че не е акордирано дълго време?
  Колко струва консултация с акордьор на местопрестъплението:-0?

# 63
  • Madrid
  • Мнения: 514
Искам да попитам за пиано YAMAHA  модел h1.Добро ли е?Тепърва ще ходя да го пробвам?

# 64
  • София
  • Мнения: 1
Зависи какъв звук търсите.Като седнете пред пианото, то само ще ви каже дали е вашият инструмент. Simple Smile
Поздрави.

# 65
  • София
  • Мнения: 1
 Днес видях една обява за стара неупотребявана "Чайка" на цена от 250 лв. Видя ми се съмнително ниска. Възможно ли е да е такава, поради това, че не е акордирано дълго време?
  Колко струва консултация с акордьор на местопрестъплението:-0?

Цената е ниска,така е.Ако е в добро състояние и е за начинаещ е добра сделка.За консултация не взимам пари.Единствено, трябва някои да ме вземе и върне обратно.(Работилницата се намира в центъра, на гърба на спортната палата)
Поздрав

# 66
  • София
  • Мнения: 5 170
Здравейте!
byschmidt  , изпълваш ме с вдъхновение с начина по който обичаш професията си!

Във възторг съм от темата!

1.Може ли да се каже, че към момента е по-надеждно да се купи пиано от оказион с реставрирани пиана (и гаранция) , отколкото от близък или далечев познат + консултация  с акордьор? 

2.Защо правят нови политури на старите пиана? Това не е ли абсолютно недишащо покритие?

3. Използвано ли е олово в старите лакове и политури? А в съвременните нови политури от реставраторите?

Аз търся активно и спешно да купя пиано за детето си. Покрай това видях вече достатъчно болни пиана и разпращам извадки от темата!

# 67
  • София
  • Мнения: 1


1.Може ли да се каже, че към момента е по-надеждно да се купи пиано от оказион с реставрирани пиана (и гаранция) , отколкото от близък или далечев познат + консултация  с акордьор? 

Няма универсален отговор.Откъдето и да купувате пиано ви съветвам да се консултирате поне с още един акордьор.Знаете, че всеки се опитва да си продаде стоката.

2.Защо правят нови политури на старите пиана? Това не е ли абсолютно недишащо покритие?

Старите пиана се реставрират като се възстановява оригиналният лак.

3. Използвано ли е олово в старите лакове и политури? А в съвременните нови политури от реставраторите?

Повечето "стари" пиана са лакирани с шеллак .Новите са с модерни лакове с различен състав.Важното реставрацията да е със същия химически състав.
Поздрави и благодаря за добрите думи.

# 68
  • София
  • Мнения: 5 170
"Какво се случва когато оставите няколко години пианото си неакордирано.Напрежението между вирбелите и отсрещната част на лирата е много сериозно.
Колкото и качествено изработено да е пианото този натиск оказва влияние върху гнездата на вирбелите и те променят формата си.
Представете си кръг който в едната страна е деформиран.Повечето хора си мислят че гнездата са метални, но това не е така-блокът е дървен и вирбелите влизат под лек наклон което гарантира по-лесното им стопиране от опъна на струните.
След акордиране, поради тези деформации вирбелът естествено се "стреми" към старата си позиция и с годините този проблем се увеличава.
По-опасно е за едно пиано да не се акордира дълго отколкото прекалено често.Да напиша темата ме провокира едно прекрасно немско пиано което има точно тези прблеми и местният акордьор в Пловдив просто е отказал да се занимава повече,за което напълно го разбирам .Сега се налага много сериозен ремонт в който вирбелите се сменят с един размер по-големи но опасността от разпукване на пин-блока не е малка."

Ето този цитат от постовете на нашия всеотдаен консултант днес се потвърди напълно. Пиано с блестящ външен вид и идеална механика, се оказа че се нуждае от смяна  на вирбелите....  Случва се следното - акордира се  и на секундата това чудо се връща в изходната , безкрайно фалшива позиция...
На собственикът май му се прирева, ние отидохме  да купуваме, а консаттирахме, че той няма пиано - само фолшиво дрънкаща мебел...

Общи условия

Активация на акаунт