Юли 2009. Тема 73

  • 11 001
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Честито ,  на Драга и от мен. Да ви е много здрава и усмихната малката  принцеса!

# 16
  • Мнения: 76
Стеф, страхотна тема!!! Hug

Днес Стелла стана на 40 дни! Сутринта бяхме на църква на Чиста молитва, след това правихме погачата. Всичко мина много добре! Бяхме само жени и деца, в последствие надвечер се присъедиха и малко мъже Laughing и преди час си тръгнаха последните гости Wink

Миме, пусни някоя снимка на Филип с пеноар Joy

# 17
  • Мнения: 603
Честита дъщеричка на Драга и от мен!
 Най - сетне се отчете и тя, да е жива и здрава Андреа, да расте за гордост на мама и тати Simple Smile   bouquet
Ние днес бяхме на консултация и ни биха ваксината  Sunglasses наддали сме 1 кг от рожденото ни тегло и сега сме 4,800 кг. Пак ни похвалиха, че добре се справяме, разясниха ни за масажите с бебешко мляко след баня. Ааа и сме станали 56 см. Ще пийваме Вигантол, и ще ходим на ортопед този месец. Това за консултацията.
Пробвах Пуфис, но наистина са мн дебели за лятото и ни обиват леко на крачетата отвътре, та май ще продължавам с Памперс следващият размер.
Говорихме си с лекарката за плуване при бебета, една позната ми сподели че водела бебето си още от първите му месеци на специално плуване, тук в София го имало на Банкя някъде. Е аз лично се изумих като чух че има такова нещо и било мн хубаво че даже и плували бебетата под вода първите 3 месеца. На вас как ви се струва като идея това? Аз не можах да повярвам, но щом и педито каза, че е така и било хубаво.... Mr. Green
Лека нощ мамчета  Hug

# 18
  • Мнения: 83
Стеф мерси за темичката много е хубава.
за местенето айде изчакаите ме и мен и бори и икка и извинявам се забравих името  Embarassed който сме от редовно пишещите и включващите,помня че и на други 2 бъдещи майки им бяха определили за понеделник. Praynig

# 19
  • Варна
  • Мнения: 323
Здравейте, ние днес станахме на 1 месец...как лети времето  ooooh! Честито и на другите бебета родени на 01/07

С таткото и с бебо направихме една дълга дълга разходка от 15,30 до 21,30. Бурята ни хвана насред центъра ама ето, че севтосахме дъждобрана на количката Simple Smile

Ето ни и нас: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=390550&pid=13927456  /добре че е Марулка за идеите   bouquet/

# 20
  • Варна
  • Мнения: 893
http://andonova.multiply.com/photos/album/15/Kaloyan#47 кви сме готини и послушни на снимка Mr. Green
и след това хуууубаво се изкъпах на дъжда( в нащо село голям дъжд пра ooooh!)...само дето си забравих шампоана  Mr. Green
слава богу че каручката е голям танк и се събират двете чавета вътре,та поне на тях им се размина банята  Whistling
днес си проспа часовете за колики Shockedбяхме навън до късно...ако това е лекарството ще започна да се прибирам към 9  Mr. Green

# 21
  • Canada
  • Мнения: 649
Virginity много сте сладки на снимката! И наистина изглеждате много послушни... Peace
Дарка-живко, мисля че се правеше от профил, нещо от рода на "лична титла".

# 22
  • София
  • Мнения: 3 581
Mime-to, освен третият болничен трябва да попълниш и : Заявление за ползване на отпуск поради бременност и раждане за остатъка до 315 дни - чл.163, ал.1 от КТ, Молба-декларация за изплащане на обещетение за остатъка от 135 до 315 дни, декларация за ползване на отпуск по чл.163 от КТ  Peace
sanitamm леле много кофти. Дано да не е станало така, но по-добре питай педиатърката
vanyaes нещо файла иска парола, а не е тази общата newsm78
Virginity много сте сладки
За Пуфис да кажа - аз прочетох добри отзиви за тях и взех един пакет да ги пробвам. Обаче не знам дали стана случайно или от тях, малката се изрина цялата между крачетата и още не може да се оправи. Педито й предписа кремче ще видим как ще е
Ние вече ходихме на ортопед - егати измислената история. Гледаха и крачетата на ехограф - всичко било наред, без излишни обяснения, елате пак след 3 години и половина Mr. GreenТочно за една мин. беше целият преглед

# 23
  • Мнения: 36
Санитам-преди време четох,че бебоците могат да изкарат без да поемат въздух доста дълго време;може би човечето се е напъвало да ака-и ние така правим-спираме и да мигаме даже,но все пак питай задължително педиатъра си
нелир-я не дърпай дявола за опашката,както би казала някоя баба-вчера срещнах позната,на която единият специалист и казал ами трябва да сте с гащи-вече сте с дисплазия,другият и казал-нищо Ви няма-ха сега де-на кого да вярваш?

# 24
  • Мнения: 9 074
Ще ви изчета днесюкато имам време, само исках да кажа, че пуснах темата тук, защото имаме още чакащи мами и е редно да си ги изчакаме - Икка и Боби, мисля че имаше още една мама. Надчвам се до края на темата да са родили Grinning
Да, в началото на темата има доста картинки, не знам защо на Диди не се отварят Thinking

Ние сме в Смолян вече, не мога да ви опиша какъв е въздухът и колко е хладничко, бебето спи като къпано, ние също. Пътуването мина добре иначе.

Миналия ден бяхме на консултация - бебчо е качил 560гр. за 18 дни и 7см. Казаха ми да внимавам с АМ, че от него се помпат бебетата - не че не го знам, но какво да правя, храната си е храна и си я иска...За Вигантол нищо не ни казаха - по какво се преценя дали да се дава или не?
Другите глупости, които ни посъветваха, ме разсмяха искрено - като например Т. в стаята да е 20 градуса, както и жодата за къпане...и да даваме подсладена вода (минимум 140 мл., дневно) поне още малко Crazy
После като ви изчета ще пиша адекватно.
Целувки!

# 25
  • Мнения: 253
Мамчета на нас днеска следобед ще ние първата разходка,но незнам колко време да я държа.По принцеп всеки ден си  я изкарвахме на терасата и увеличавахме времето-та днес е 40мин.Но мога ли повече време да я държа вънка?Примерно 1час?

# 26
# 27
  • Мнения: 14
запис да ви следя!
искам да питам има ли някое бебче което пъпчето му се мъчи да прави пъпна херния и какво правите ? мажете ли с нещо лепенки ли слагате ?има ли лек  ?
 Hug  Hug   Hug на всички !

# 28
  • Мнения: 99
Добро утро,Драка според мен не е проблем да си се разхождате колкото искате,виж другите мами прекарват по няколко часа навън.Аз по тоз повод исках да питам мамите които кърмят как го правят когато са навънка,гледам и Virginity така сладко поседнала с децата на кафенце , ами ако бебо огладнее и вземе да плаче ? То не че на мен ми е проблем да си я нахраня навън,ама като знам околните как ще зяпнат ....  утре като ни дойде количката почваме да излизаме и незнам...... Thinking  ???
 

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 10:12 от Z.Ivanova

# 29
  • Мнения: 250
Мамчета на нас днеска следобед ще ние първата разходка,но незнам колко време да я държа.По принцеп всеки ден си  я изкарвахме на терасата и увеличавахме времето-та днес е 40мин.Но мога ли повече време да я държа вънка?Примерно 1час?

Ние вчера изкарахме Дани на въздух в парка за 10 мин.,въпреки че е само на 1 седмица  Peace

Общи условия

Активация на акаунт