Черна къна

  • 32 735
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 951
Момичета, интересува ме какви марки черна къна ползвате. Чувала съм, че в нея има боя /звучи доста логично/ и че изобщо не е толкова естевена, колкото трябва да бъде. Миналата седмица си взех едно пликче и се бодисах /боя за коса не бях слагала повече от 1/2 година/ - къната хвана най-добре върху вече боядисваните краища на косата и ми я изсуши повече, отколкото боя  Shocked . За съжаление, на 2 измивания от тогава, забелязвам, че тя се отмива доста най-вече от естествения ми тъмно кафяв цвят  Rolling Eyes. Кои са марките, които ползвате и как преценявате от коя къна сте доволни - трайност на цвета, изсушаване на косъма и т. н. Благодаря ви предварително!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 082
с години ползвам тази къна http://www.aroma-bg.com/products/index.php?cat=1&cat_id=10&a … t_id=16&lg=bgне знам дали има боя-най-вероятно има,но съм доволна.косата ми е с блясък,докато от боята при мен се изсушава и става като изкуствена...аз ползвам махагон,но знам че черното покрива добре.естествено се отмива след извстно време...

# 2
  • Мнения: 35 951
и боята се отмива, ако не се подновява няколко месеца, въпросът е дали трябва да къносвам косата повече от един път в месеца
благодаря за линка!

# 3
  • Мнения: 2 082
горе долу трябва да се боядисва поне веднъж в месеца-зависи колко бяла коса имаш и колко израства.от тази къна като покритие съм най-доволна.в момента и промениха опаковката и е синя

# 4
  • Мнения: 1
Аз ползвах индийската-черна и кафява. След 3-4 боядисвания с черната след това нямаше нужда повече да я боядисвам по дължина...черното така се залепи,че изобщо не падаше.Кафявата се отмиваше след известно време. Но не я препоръчвам.Все някой ден ще решите да смените цвета и ще стане много лошо.Аз 2 години свалям черната къна,минах през всички цветове и станах руса,но дължината на косата намаля с 20 см.  ooooh!

# 5
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Използвала съм преди доста години една турска къна, бе6е в картонена кутийка, зелена, коли4ееството  за от 3 до 5 пъти в зависимост от дължината, В кутийката има6е къна, оцветител, някакво масло и билки с 4иято отвара се разбърква6е къната.Вси4ко се разпределя6е пропорционално,  не помня то4но как то4но  бе6е технологията, но май къната престоява6е преди да се намаже известно време....За времето си бе6е доста скъпа и се намира6е трудно( струва6е около десет  пъти и отгоре   цената на един Лореал реситал), После ве4е  се намира6е по лесно, бе6е по евтина и с нова опаковка, цветът на къната бе6е друг, а и билките бяха разли4ни, съответо не бе6е като първата.
Боядисвала съм се с какви ли не бои, и къни  но такъв блясък какъвто ми праве6е онази първата, никога не съм постигала(дори и след  двумесе4ен курс с Тривитаминол)Цветът по дължината на косъма на се променя6е(аз ползвах 4ерната а сестра ми тъмно кестенява).

# 6
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Фризорката, при която ходя ми каза, че днешните къни не са така безвреди и подхранващи като едновремешните, които са били основно от билки.


 А специално за черната къна съм чувала, че в нея някакво вещество, което се слага в боята за обувки  Shocked (За това не гарантирам достоверност).

Но пък преди 2-3 години имах колежка с много дълга коса, почти до кръста. Тя се правеше точно с препоръчаната от nano  къна на арома и косата и беше хубава.

# 7
  • Мнения: 3 254
Дълго време ползвах черната къна на Афродита и бях много доволна. Минах на  Loreal Casting, но с нея косата ми е хубава точно 2 седмици и сега съм решила да се върна към къната. Да не говорим, че косата ми никога не е изглеждала толкова добре колкото с къната и изкарвах по 2 месеца със страхотна коса до слезващото къносване. bubanka, ти сега ме притесни, с амонячна боя ли си била?

# 8
  • Мнения: 2 082
и моята коса е до кръста.става ''жива'' и лъскава...а че има нещо друго освен къна съм почти сигурна,защото нали няма черна или кафява къна...?но специално от тази съм доволна,защото има някои къни,които са с клечки вътре и не мога да ги отмия,а и цвета е наситен и покрива добре.гадното е ,че стоиш два часа,но може да се ползва и като маска,ако се добави нещо вътре...

# 9
  • Мнения: 35 951
bubanka, ти сега ме притесни, с амонячна боя ли си била?

да

nano, на моята къна пишеше да стоя без да я покривам до изсъхване на косата, а ако бързам, да я изсуша
аз стоях около 40-50 минути

# 10
  • Мнения: 2 082
как без да я покриваш-аз до сега не съм се къносвала без шапка.в тази на арома ,пък и в други къни има шапка, ръкавици,балсам.даже върху шапката слагам и кърпа.ти коя къна ползва?

# 11
  • Мнения: 779
 а отзиви за тази само,4е 4ерна

# 12
  • Мнения: 37
Когато ползвах къна ,ползвах тази същата на Игълс ! Като имах дълга коса си мажех корените на 2 седмици ,а цялата коса рядко. То беше и безсмислено ,защото тази къна не пада !

# 13
  • Мнения: 35 951
как без да я покриваш-аз до сега не съм се къносвала без шапка.в тази на арома ,пък и в други къни има шапка, ръкавици,балсам.даже върху шапката слагам и кърпа.ти коя къна ползва?

изхвърлих пликчето и не помня марката, но ще отида днес или утре да я видя, за да я напиша
имаше няколко цвята, черната беше в зелен хартиен плик
точно така - без шапка  Rolling Eyes

едит: тук намерих друга потребителка, която е ползвала къна по същия начин: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=268861.msg6595082#msg6595082

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 14:11 от bubanka

# 14
  • Мнения: 2 163
А нали знаете,че къносаната коса не хваща боя? В случай,че ви писне от къносването или не сте доволни трябва да изчакате да израсте косата....

Общи условия

Активация на акаунт