Въвеждане на бульон при бебе на 9 месеца

  • 11 199
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте мами
моето бебче е на 9 месеца и педиатърката ни каза да въведем бульонче по 30 мл преди обедното хранене. Не ни обясни обаче как да го приготвим. Имам предвид например за месния бульон - колко месо в колко вода да варим (предполагам концентрацията на бульона е важна особено за бебе). Или при зеленчуковия - има ли зеленчуци които не трябва да се слагат, може ли за се слагат зелени подправки като магданоз например.
Моля за съвет или да споделите вашия опит.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 80
Аз точно поради тези въпроси реших да го запиша на кухня. Е, добре е да знаем и за когато ни се наложи сами да правим. Сега му въвеждам жълтъка и месното пюре и след това ще го запиша на детската кухня.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 219
Бульонът е водата, в която се е варило месото, зеленчуците....
Давала съм и зеленчуков бульон, и месен, но сега месен не бих дала. Особено ако смяташ да гоправиш с купено от магазина месо, както аз правех. Най-концентрираният бульон е първата вода, в която е било варено месото. Сега вече не само, че не бих я дала на бебето си, ами я изхвърлям. След доста прочетени неща разбрах, че в нея освен полезните съставки се отделят и разните химии, с които е било тъпкано животното-най-общо казано.
Зеленчуковият бульон е друго нещо. Може да го направиш от всякакви зеленчуци, с които вече си захранила. Може да сложиш и зелени подправки.

# 3
  • Мнения: 1 669
И нашата педиатърка препоръча същото, но никога не съм го правила, именно поради причините, които ти е написала Vivi ... Но сама преценявай.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 777
И аз не съм давала бульон,макар че педката ме посъветва да го правя.

# 5
  • Мнения: 27 524
На 9 месеца се предлагат спокойно и зеленучкови, и месни пюрета. Какъв по-точно е смисълът на бульона? Освен да напълни коремчето на бебето с течност, без сама по себе си да е достатъчно хранителна?  Thinking

# 6
  • Мнения: 1 336
Ами то с 30 мл няма да се напълни кой знае колко, пък и месния според мен е доста полезен. Но не съм давала бульон поради ред причини - тези, които е казала Виви, за съжаление нямам роднини които да отглеждат животни/ не ми се занимава да варя бульон и да давам само 30 мл, а обичам да давам само прясно приготвени храни / много е течен и ще се разсипе, може би трябва да се пие  newsm78 / синът ми рядко яде повече от 1 вид храна на ядене / по-добре направо да се мине на супа.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз това чудо бульон не съм давала, защото ми се вижда чиста водичка. Аз им правех супичка - със или без месо, зеленчуци и вода, вариш, пасираш и даваш по 30 мл. Много я обичат и до ден днешен. За количеството - примерно 100 гр месо, 400-500 гр различни зеленчуци (аз слагам всякакви, най-често картоф, морков и замразен микс) и 1- 1,5 л вода зависи колко гъста искаш да стане. Но аз готвя за двама  Laughing и това количество за 3-4 дни го изяждат. След 10 мес почнах да слагам и по малко сол. Може магданоз, копър и чубрица.

# 8
  • Мнения: 1 705
По-добре супичка отколкото бульон според мен,например като правиш пюре отдели малко от бульончето с няколко парченца зеленчук и го намачкай или пасирай,останалото на пюре.

# 9
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 067
И мойто педи каза за бульона ама аз се правя, че не чувам  Whistling Хич не му виждам смисъла честно казано.

# 10
  • Мнения: 27 524
пък и месния според мен е доста полезен.

Не е ли по-добре да се дава направо месцето?  Simple Smile

# 11
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Бульон не съм давала, мина направо на супи от ДК на 10 месеца.
Там готвят всякакви зеленчуци без зеле и слагат и магзаноз и копър.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И аз бульони не съм давала.Минахме си направо на пюретата.

# 13
  • Мнения: 312
Ето това имам за бульона:
Препоръчва се в малки количества преди пюрето-30-40мл,но съвсем не е задължителен.
Той е ценен защото:
1.подготвя храносмилането,бъзбужда апетита
2.съдържа добра концентрация на минерални соли и водоразтворими витамини
3.лесно смилаем заради по-ниското съдържание на протеин
4.месният бульон съдържа мазнини а това е важно за дете под 1 год
След 8-10м се заменя с мена или зеленчукова супа.

Аз съм давала много рядко месен бульон-но  приготвен от домашни животни иначе не бих рискувала със купешките Peace

# 14
  • Мнения: 5 183
Никакъв смисъл не виждам в бульона, също както и в соковете
Дай си му месцето, зеленчука, плода
А не водичката само

Общи условия

Активация на акаунт