Дали да кръстим бебчо на някого?

  • 3 124
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 164
Аз не бих си кръстила детето на баба или дядо!  Crossing Arms Не вярвам в тия неща за кармата, единствено от уважение и традиция се прави, но пък като има 2 баби и 2-ма дядовци, все някой ще е обиден, а не мога да родя 4 деца, за да им угодя. Тъй че на никой, за да няма сърдити! А другата причина е, че не обичам да ме ограничават в избора, било то само с първата буква! Не  Naughty А иначе е по-готино спонтанно някакво име, което му "отива", според усещането на родителите...

# 16
  • Мнения: 2 099
Аз също съм против тази традиция и смятам да кръстя детето си с име, което аз с съпруга ми ще изберем и се надявам никой от родителското тяло да не възрази против това ни решение.
Майка ми е кръстена с близко име до това на баба си и цял живот я е срам да се нарече така, така че винаги се представя с краткото си име, а свекърва ми смята, поне за сега, че даването на името е превилегия на този, който ще ражда.

# 17
  • Мнения: 5 299
Традициите са хубаво нещо, НО специално за името на детето не исках да се съобразявам с никой. Избрах име което ми харесва и няма нищо общо с никой от родата Mr. Green

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Няма нищо лошо в това да изразиш уважението и обичта си към някого като кръстиш детето си на него. Единственото условие е името да е все пак хубаво. Всеки си преценява за себе си - универсален случай няма  Crazy

# 19
  • Мнения: 934
или е по-добре да усетим името и то да подхожда на малкото човече
Да! Така си мисля. А ако сте си харесали име на роднина, хубаво. Ако е за да подхожда на детето, а не щото някой настоява!

# 20
  • Мнения: 4 629
Не сме кръщавали сина си на някой от дядовците. На мен лично тази традиция не ми харесва

# 21
  • Мнения: 2 978
Нямам нищо против традицията...

Ние решихме да не е на никой..за да няма после хър- мър и недоволни Sunglasses

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз също не одобрявам кръщаването на роднини, да не говорим пък за починали вече такива. Винаги едните ще са сърдити, че не е кръстено на тяхната рода и няма угодия. Няма да забравя един колега пенсионер, който попитах защо не вземе на внучката си течен шоколад, а той ми отговори, че си има майка и баща да му купуват, а и на всичкото отгоре не е кръстена на него така, че от къде на къде той ще й купува. Останах като гръмната.
Кръстихме сина си Божидар, защото и двамата го харесваме.

# 23
Традициите са хубаво нещо, НО специално за името на детето не исках да се съобразявам с никой. Избрах име което ми харесва и няма нищо общо с никой от родата Mr. Green
Много добре казано newsm10. Аз също не мисля да го кръщавам на някого, аз не съм кръстена на никой защо да го правя с детето ми newsm78.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Нямам нищо против традицията, НО никога не бих си кръстила детето, за да угодя на някой или да няма сърдити. Намеси в личния си живот от роднини не търпя.

Дариа щеше да се казва Мира /на майка ми Мина и свеки Марианаи баща си Милен  Mr. Green/, но в момента, в който видях, че свеки реши, че е само на нея, че ако сменим името нямало да я гледа и др. простотии веднагически смених името. Не ми дреме ни дали се сърди, ни дали помага.

За сметка на това кръстницата на Дариа /казва се Даря/ е много борбена  жена и се надявам моя мишок да вземе поне малко от нейната воля за живот.

# 25
  • Мнения: 5 622
Освен това недоумявам каква връзка има, ако се вземе само първата буква. Примерно дядото е Ганьо, а внука- Габриел? Че то едното няма нищо общо с другото. Все едно на никой не е кръстено детето. Simple Smile

И защо реши точно с Габриел да дадеш пример? Mr. Green

нашия Габриел например не е кръстен на никого.Като ме питат казвам следното: " няма да раждам 4-5 деца,че всички да са щастливи и да няма разсърдени и пренебрегнати....затова детето да си носи свойто си име"
То и слава Богу,че нашите роднини нямат нищо против.Не са се месили,сърдили и прочие.Май сме изкарали късмет,като знам какво проблеми могат да станат с едното име.......

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
На мен мисля,че ми предстои някакъв конфликт.Засега тази тема упорито се избягва.Свекъра се казва Теньо а аз не харесвам имена с Т.Тогава таткото казва че ще е на него/Николай/.Добре обаче съм чела че не е хубаво децата да вземат имената на родителите си,прекъсвала се духовната връзка.Някои знае ли нещо по този въпрос? newsm78

# 27
  • Мнения: 2 099
Марго, не им се давай. Моя приятелка роди преди 2 год. и след като разбраха, че ще имат момиченце решиха да го кръстят Габриела. Влезе тя да ражда с нагласата да има момиченце Габи, но в последният момент са и "намекнали", че трябва да е на името на свекървата (въпреки, че детенцето на брата на мъжа и също е кръстено на нейно име) и така малкото бебче Виви стояла 5 дни без име до решаване на спора. Името и на мен ми харесва, но приятелката ми още  съжалява, че са я принудили, а и не и допада особенно, че и двете внучета заедно с бабата са с еднакви имена.

# 28
  • Мнения: 7 186
И защо реши точно с Габриел да дадеш пример? Mr. Green

Просто ми дойде наум това име, не знам защо.  Wink

# 29
  • Мнения: 955
Я малко да внеса цвят тук  Party Аз пък съм твърдо за кръщаването на някого. Традиционалист съм, така както правим питка с късмети на бъдни вечер, така и кръщаването и даването на име е традиция. Не виждам нищо ограничаващо свободата в това  Thinking И двете си деца кръстих, едното на баща си, другото на свекървата, въпреки, че не сме голяма любов. Също така много бих била щастлива след време и моето име някое внуче да вземе.

Общи условия

Активация на акаунт