Усвояване на тераса без покрив - дограма или дървена конструкция?

  • 24 067
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Привет на всички:) !Живеем в малко апартамантче, а имаме тераса 6 кв. метра и много искаме да си е приобщим, че скоро ще станем повече хора Embarassed Ако може някой да ми помогне със съвет как  да я затворим с дограма+покрив от дограма или с дръвена конструкция/покрив + прозорци/дограма, много ще ми помогне. На предпоследен етаж сме в кооперация, терасата ни е открита.
Чудя се и колко ще ни излезе всеки един от вариантите и къде/кои фирми ще ми препоръчате? Много ви благодаря и хубава вечер  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 865
Съседа над вас няма ли тераса? Според мен не е удачно покрива да е от стъкло, защото ако падне нещо отгоре и може да се счупи. Трябва да е някаква конструкция - напр. метал. А  терасата изцяло външна ли е? Т.е. отстрани ще ограждате ли с нещо?

# 2
  • Мнения: 97
Здрасти, Аризона: )! Съседът над нас има тераса, но тя е над нашия хол, а терасата ни е открита. От едната страна вече има стена, защото другите съседи,които са ни отдясно си я усвоиха - с дървена конструкция и изолация. Като ги питахме, обаче, колко им е излязло, казаха " Към 5 хиляди лева" Shocked, което на мен ми се вижда непосилно Sad. Наистина се чудя вече какво да правим - ако наистина ще е толкова, май ще се откажем..
 Отляво ще трябват само няколко тухли и врата от дограма, защото остава още малко от терасата- към 4 кв.м, които няма как да се усвоят.

# 3
  • Мнения: 353
Нашият балкон е същия - няма покрив отгоре, няма отстрани стена и ние сме решили да му направим навес, но ще следя и за други предложения

# 4
  • Мнения: 2 175
Аз съм с огромна открита тераса, опасваща цялото жилище и стаи съответно. В единия край, където съм я приобщила към кухмята е с дървена конструкция с подпорни метални тръби. Отдолу е с изолация и окачен таван, а стените са с дограма.. Холя също си милех да го приобщя и щях да го вкарам чрез зимна градина - така им викат дограмаджиите на изцяло стъклените/от дограма/ конструкции.. Ама се отказах ( не заради цената - беше към 2 х и нещо), а щото ми изглеждаще много аквариумно.. В крайна сметка избих само прозореца и го изнесох по-навън на терасата, свалих го до пода и сложих врата хармоника..А на самия остатък от терасата сложих само навес..

# 5
  • Мнения: 3 641
На едни наши познати е със някаква пластмасова конструкция. Нямат оплаквания.

# 6
  • Мнения: 353
една позната работи във фирма за дограма, нея я питах за варианти и тя ми каза че се получавало малко парников ефект с тия зимни градини. Аз не искам да я остъклявам искам да е навес и попаднах на една фирма, но за съжаление сега не намерих сайта им - те правят остъкляване като стъклопакетите се редят един до друг, не мога да го обясня много точно, но съм виждала заведения с такива стъкла. Ще се постарая да намеря линк към сайта им да съм по-обективна. Когато им се обаждах и им казах размерите някъде към 5 000 лева ми го изчислиха

# 7
  • София
  • Мнения: 8 276
velv, направете я като съседите. Имате един "+", че вече те са изградили едната стена. Според мен освен за цената за изграждането трябва да помислите и как ще се отоплява изолира това помещение. И действайте, докато не се се умножили.
Може ли да дадеш размери на тази тераса? Примерно 6 m* 1m или 3 m *2 m е

# 8
  • Мнения: 97
Благодаря на всички!  bouquet
magarence, на теб колко ти излезе да я приобщиш? И ако можеш да кажеш коя фирма ти я направи?
Desem, май така ще стане. Имаме Топлофикация, а като цяло от изложението и от изолацията на цялата сграда е много топло през зимата.
Лятотото е страшна жега, така че ще сложим климатик и май покрив с изолация плюс прозорци и една врата от дограма ще стане - както при magarence. Размери на терасата: 3 широка и 2 дълга, а височината да е към 2, 5м. На съседът покривът е отдолу дървени подпори, отгоре изолация,
във формата на правоъгълна пирамида...Аз вече писах на няколко фирми за оферти ( и за дограма, и за изграждане на покривни конструкции), така че ще пусна какво са ми отговорили.

# 9
  • Мнения: 2 175
Значи - часта на кухнята си беше остъклена..така я купих..Сега само смених дограмата и сложих изолация навсякъде за да изолирам..Отгоре покривът беше само на ламарини и картони - и там изолация и окачен таван..
А на хола просто вкарах малка част - трегера с улуците и сложих хармониката накрая..така спечелих към 40-50 см, а над останалите сложих навес..
Кое точно те интересува за да ти дам цени?

# 10
  • Мнения: 76
Може да се направи от няколко материала, в зависимост от парите които ще вложите. Най- евтино е пластмасата и лесно се слага. С дограма също става. По- добре се консултирайте с хора които това правят, спрямо вашето положение.

# 11
  • Мнения: 42
Здравейте, и при нас е същото положение, но терасата ни е около 35кв.м. Иска ни се да я направим като зимна градина, но като чета за какви пари става дума... може да си остане и само тераса. jovana стори ми се че си запозната, можеш ли да ми предложиш варианти или фирми с които да се консултираме за Варна /понеже гледам че си от Варна/.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 972
Абсолютно същия проблем имахме, но за тераси от 40 кв. м. - твърдо за дървена конструкция ( ако си в София мога да ти препоръчам кората които ми правиха затварянето). С най-хубавите материали и с труда ни струваше около 20000 лева ( с вкл. дограма), абе всичко!

# 13
  • Мнения: 97
@magarence, ако може цените  за дограмата,която си сменила и изолацията, моля:)
@Rima,много те моля, дай ми координатите на фирмата - в София сме. Благодаря ви!  bouquet
Като гледам май ще е дървена конструкция, че само с дограма ред проблеми Thinking - конденз, трябва отгоре да е от специален профил, за да е устойчив на снега и градушка, отделно, че през лятото ще е като в парник - поне така ни предупредиха от една от фирмите.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 972
@magarence, ако може цените  за дограмата,която си сменила и изолацията, моля:)
@Rima,много те моля, дай ми координатите на фирмата - в София сме. Благодаря ви!  bouquet
Като гледам май ще е дървена конструкция, че само с дограма ред проблеми Thinking - конденз, трябва отгоре да е от специален профил, за да е устойчив на снега и градушка, отделно, че през лятото ще е като в парник - поне така ни предупредиха от една от фирмите.

VELV, писах ти на лични ( само те подсещан, че понеже си с малко мнения трябва редовно да си триеш личните съобщения) Hug Ние използвахме най-скъпите греди ( някакви немски) и само гредите ни бяха 6-7 хил.лева, но може и с български.

Последна редакция: чт, 13 авг 2009, 14:41 от Rima

Общи условия

Активация на акаунт