Бульонче за бебе

  • 6 017
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 206
 Чак жизнено необходим едва ли е...
И според мен не е..Без това не можем да им даваме супи с
различни зеленчуци,така че направо супа му дадох...

# 16
  • Мнения: 643
Това с изхвърлянето на първата вода е странно защото като бях болна от анемия лекарката ми обясняваше за хемоглобина че се съдържал точно в пяната която се изхвърля като се препенва пилето и затова да го препенвам с лъжица на дупки. Все още не го припенвам така де ама все пак ако се изхвърля цялата първа вода какво остава от хебоглобина. Иначе не смятам че булъона е толкова важен моя син отказа да го пие а детския лекар каза че нямало проблем

# 17
На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing

Защо да Ви е рано ние започнахме бульоните на 7мес.навършени. Но те бяха за кратко и минахме на супи .Не може да свариш толкова зеленчуци и да ги изхвърлиш или ги пасирам на пюре или всичко пасирам на крем супа.Едно време /1997/ дет. кухня беше от 8мес така че може спокойно да започвате.

# 18
  • София
  • Мнения: 472
Аз не давам булъон , всичко го варя с повечко вода и като супичка. Нешето педи каза, варя зеленчуците прецеждам и му давам ,а зеленуците на боклука- да бе защо да ги гвърлям вместо да си му дам вичко и булъона и зеленчуците. Ще правя двойни работи.

# 19
  • Мнения: 514
Аз вече му давам супички но засега само зеленчукови. Откога мога да започна месни и кога дда му ги давам - преди зеленчуковото или преди месното пюре?

# 20
  • Мнения: 643
Аз вече му давам супички но засега само зеленчукови. Откога мога да започна месни и кога дда му ги давам - преди зеленчуковото или преди месното пюре?
Булъон ли му даваш или супа не разбрах по принцип като започнеш да му даваш едно от двете даваш ги обратно на пюрето местно пюре със зеленчуков булъон и зеленчуково пюре със месен булъон така трябва да е и със супата в общи линии ако си му давала месен булъон можеш да му даваш и месна супа.

# 21
  • Мнения: 514
Аз вече му давам супички но засега само зеленчукови. Откога мога да започна месни и кога дда му ги давам - преди зеленчуковото или преди месното пюре?
Булъон ли му даваш или супа не разбрах по принцип като започнеш да му даваш едно от двете даваш ги обратно на пюрето местно пюре със зеленчуков булъон и зеленчуково пюре със месен булъон така трябва да е и със супата в общи линии ако си му давала месен булъон можеш да му даваш и месна супа.

Месни бульони и супи не съм давала още. А се чудя от какво месо да му правя. Нали казват че е хубаво само от домашни пилета да се дават на децата, защото купешките били пълни с боклуци,т.е. нали ги хранят с изкуствени храни и ги тъпчели с разни неща за да са големи пилетата...(ама и аз едно го обясних Embarassed).

Общи условия

Активация на акаунт