Бульонче за бебе

  • 6 011
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 514
Как приготвяте зеленчуковите и месни бульони за бебето си? Какви подправки слагате? На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing

# 1
  • Мнения: 8 769
Варя зеленчуците и прецеждам бульона. Подправки-маааалко сол, магданоз, понякога целина. Зависи и колко е голямо бебето също. Мисля, че може и босилек.

# 2
  • Мнения: 5 228
Слагам картоф, морков и каквото още имам в момента - тиквичка, зелен фасул, чушка, малко лук, магданоз, целина, копър и една лъжичка масло. Слагам в студена вода (не много, около два пръста над зеленчуците) и варя ок. 20 мин. После прецеждам. Месен до сега не съм правила.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Как приготвяте зеленчуковите и месни бульони за бебето си? Какви подправки слагате? На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing
За какво ви е рано?
Ние зеленчуковите вече втори месец ги папаме, а месните нали са след 6 мес?

# 4
  • Мнения: 514
Как приготвяте зеленчуковите и месни бульони за бебето си? Какви подправки слагате? На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing
За какво ви е рано?
Ние зеленчуковите вече втори месец ги папаме, а месните нали са след 6 мес?

Oт навършени 4 давам зеленчукови, от навършени 5 месни, а сега въведах и попарата. Жълтък от 4 1/2 месеца.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
А колко милилитра се дават на четиримесечно?Как се започва отначалото-пак с пробни лъжички,както пюренцата или...?

# 6
  • Мнения: 1 639
Сега и мен ме вълнува въпросът с бульоните и ще ползвам тази тема . Peace
 
  Зеленчуковият бульон всеки ден ли го приготвяте или може да престои и за другия ден  newsm78
 Аз варя пилешко бутче на малката и бульона от него става ли за бебе или  е много мазен ? Как правите  месните  бульони?

  Дано ми отговори някой!  Praynig

# 7
  • Мнения: 827
Варя зеленчуците и прецеждам бульона. Подправки-маааалко сол, магданоз, понякога целина. Зависи и колко е голямо бебето също. Мисля, че може и босилек.
Абсолютно, а от останалото правиш пюрето Wink
А колко милилитра се дават на четиримесечно?Как се започва отначалото-пак с пробни лъжички,както пюренцата или...?
Половин кафяна чашка пише по книгите.
 Аз лично обаче, пробвах да му давам на моя, резултатът беше много рев и много бульон във врата. И в крайна сметка прецених, че ще изчакам и ще давам направо супите. Ще пропусна бульона. И без това се препоръчва за по-злояди деца, за възбуждане на апетита.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 215
Сега и мен ме вълнува въпросът с бульоните и ще ползвам тази тема . Peace
 
  Зеленчуковият бульон всеки ден ли го приготвяте или може да престои и за другия ден  newsm78
 Аз варя пилешко бутче на малката и бульона от него става ли за бебе или  е много мазен ? Как правите  месните  бульони?

  Дано ми отговори някой!  Praynig

Не, не приготвях всеки ден. Правех пюрета веднъж на 2-3 дни и бульона от сварените зеленчуци замразявах в пликчетата на Авент за съхранение на кърма.

А що се отнася до месните бульони-зависи какво месо ползваш-купено или домашно-особено що се отнася до пилешкото. Когато правех месните бульони ми беше широко около врата-т.е. нещо май нямах достатъчно информация и светът ми изглеждаше прекрасен. Варях месото, отпенвах, прецеждах и замразявах. Обаче преди време тук се обсъждаше въпроса с месото, което даваме на децата, и една от майките, която живее в Израел, беше писала, че там педиатрите препоръчват след завиране на пилето първата вода (която всъщност е най-концентрираният бульон) да се изхвърля, защото в нея се отделят е най-голяма част от всичките вредности, с които се хранят и помпат пилетата. Тогава малко се попритесних и вече изхвърлям въпросната първа вода, защото аз готвя само с купено пилешко филе.

# 9
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
ЗА ВИВИ:
 Ами какво става с полезните съставки - те не "излизат" ли също в тази първа вода newsm78
Защото нали са ни казвали, че в бульона се запазват най-ценните съставки Thinking Confused

# 10
  • София
  • Мнения: 15 215
Ами излизат, къде ще ходят? Затова най-добре е ако може да се прави бульон от домашно месо. Нещо много неясно съм се изразила по-горе Crazy
Ето я темата, в която се обсъждаше въпроса с "фабричните" меса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37948.0

# 11
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Много ти мерси, Виви!
Ще зарадваш всички ни!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 639

Не, не приготвях всеки ден. Правех пюрета веднъж на 2-3 дни и бульона от сварените зеленчуци замразявах в пликчетата на Авент за съхранение на кърма.


  А пюретата замразяваше ли ги или само в хладилник  newsm78  . Аз до сега съм правила само веднъж по-голямо количество пюре .Остатъкът го затворих в едно бурканче от ам-ам , докато беше топъл и  така се вакумира... за следващият ден .

  Месо само купешко  Rolling Eyes
 
 И да питам , в  карайна сметка жизнено необходим ли е този бульон ( заленчуков , месен)  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 639
Ето я темата, в която се обсъждаше въпроса с "фабричните" меса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37948.0

  Прочетох темата  Sick Направо ми се отврати да ям и да давам месо  на малката  ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
  А пюретата замразяваше ли ги или само в хладилник  newsm78  . Аз до сега съм правила само веднъж по-голямо количество пюре .Остатъкът го затворих в едно бурканче от ам-ам , докато беше топъл и  така се вакумира... за следващият ден .

  Месо само купешко  Rolling Eyes
 
 И да питам , в  карайна сметка жизнено необходим ли е този бульон ( заленчуков , месен)  newsm78

В началото стерилизирах бурканчетата с пюрето-варях ги по 15 минути. Обаче после и мен ме светнаха на тоя номер със сипването на горещото пюре. И така процедирам до ден днешен-като теб.
Бульонът се препоръчва като преход към даването на супата. Чак жизнено необходим едва ли е. Аз давах бульони много кратко време.

# 15
  • Мнения: 206
 Чак жизнено необходим едва ли е...
И според мен не е..Без това не можем да им даваме супи с
различни зеленчуци,така че направо супа му дадох...

# 16
  • Мнения: 643
Това с изхвърлянето на първата вода е странно защото като бях болна от анемия лекарката ми обясняваше за хемоглобина че се съдържал точно в пяната която се изхвърля като се препенва пилето и затова да го препенвам с лъжица на дупки. Все още не го припенвам така де ама все пак ако се изхвърля цялата първа вода какво остава от хебоглобина. Иначе не смятам че булъона е толкова важен моя син отказа да го пие а детския лекар каза че нямало проблем

# 17
На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing

Защо да Ви е рано ние започнахме бульоните на 7мес.навършени. Но те бяха за кратко и минахме на супи .Не може да свариш толкова зеленчуци и да ги изхвърлиш или ги пасирам на пюре или всичко пасирам на крем супа.Едно време /1997/ дет. кухня беше от 8мес така че може спокойно да започвате.

# 18
  • София
  • Мнения: 472
Аз не давам булъон , всичко го варя с повечко вода и като супичка. Нешето педи каза, варя зеленчуците прецеждам и му давам ,а зеленуците на боклука- да бе защо да ги гвърлям вместо да си му дам вичко и булъона и зеленчуците. Ще правя двойни работи.

# 19
  • Мнения: 514
Аз вече му давам супички но засега само зеленчукови. Откога мога да започна месни и кога дда му ги давам - преди зеленчуковото или преди месното пюре?

# 20
  • Мнения: 643
Аз вече му давам супички но засега само зеленчукови. Откога мога да започна месни и кога дда му ги давам - преди зеленчуковото или преди месното пюре?
Булъон ли му даваш или супа не разбрах по принцип като започнеш да му даваш едно от двете даваш ги обратно на пюрето местно пюре със зеленчуков булъон и зеленчуково пюре със месен булъон така трябва да е и със супата в общи линии ако си му давала месен булъон можеш да му даваш и месна супа.

# 21
  • Мнения: 514
Аз вече му давам супички но засега само зеленчукови. Откога мога да започна месни и кога дда му ги давам - преди зеленчуковото или преди месното пюре?
Булъон ли му даваш или супа не разбрах по принцип като започнеш да му даваш едно от двете даваш ги обратно на пюрето местно пюре със зеленчуков булъон и зеленчуково пюре със месен булъон така трябва да е и със супата в общи линии ако си му давала месен булъон можеш да му даваш и месна супа.

Месни бульони и супи не съм давала още. А се чудя от какво месо да му правя. Нали казват че е хубаво само от домашни пилета да се дават на децата, защото купешките били пълни с боклуци,т.е. нали ги хранят с изкуствени храни и ги тъпчели с разни неща за да са големи пилетата...(ама и аз едно го обясних Embarassed).

Общи условия

Активация на акаунт