Ползвате ли "различните" прахове?

  • 21 671
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 865
Не знам близо 3 години много или малко време са, но пера на ниска Т и само с течен препарат, е не мирише. Всъщност, за това време се е случвало няколко пъти да пера на висока Т бяло с пепарат и белина, но това е твърде рядко, за да е било значимо за липсата на миризма.
Това ми е последното оспамване на темата.

# 46
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Още не съм пробвала течните препарати, но мисля да мина на тях вече. Има ли такива универсални?

пробвай на Ариел Профешънъл - универсал.. аз съм много доволна от него

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Ползвам Персил за бяло и Персил за цветно пране. Вълнени и деликатни тъкани пера с друг препарат. Винаги използвам и омекотител, предимно Силан и Ленор.

# 48
  • Мнения: X


На много им се е случвало да им миришат пералните.

Не знам колко е специалист Дедо, но аз ще ти кажа. Белина е това нещо. В праховете има белина на кислородна основа, а в течните - няма и не може да има засега. Накратко, за 1001-ви път: тази белина действа като от изходното вещество (перборат) се отделя водороден пероксид - той избелва дрехите, но и убива бактериите и мухъла - знаете за какво се използва кислородната вода (освен за изрусяване). Пране само с течни препарати и на ниска температура рано или късно водят до миризлива пералня.
Ейййййййй,убих се да се чудя защо ми мухляса уплътнението #Cussing out,а и цялата пералня мирише на тинясало,днес чистих утайника-черна каша се беше образувала около тапата,която го затваря.Наистина пера само с течни препарати от доста време,както и на не повече от 40 градуса.Толкова години преди това не съм имала такъв проблем никога,мислех че е от сравнително новата ми пералня/2 години/,но вече разбрах къде е грешката.Минавам пак на прах за пране.
guess who,благодаря за пояснението! Peace

# 49
  • Мнения: 1 712
И цветното и бялото пера с течен Персил за бяло пране на 40 градуса.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 397
Бялото пране с прахообразен Персил, Ариел или Ехо Савекс. Цветното с течен Персил, пробвала съм и течен Рекс не съм очарована.
Рядко експериментирам, сега мисля само да пробвам на Apta , че ми го похвалиха, ползвала съм за под и бях доволна.

# 51
  • Мнения: 54
ползвам универалсен-за цветно и бяло пране. Не виждам смисъл да се купуват чак толкова много видове перилни препарти, подозирам търговците в рекламни трикове като предлагат такова разнообразие........

# 52
  • софия
  • Мнения: 2 140
Само ARIEL M-Zim и за цветно и за бяло.А за бебето Тео бебе използвам.

# 53
  • Мнения: 24
Ползвала съм какво ли не, но доволна останах от праховете на Amwya.

# 54
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ползвам универсален прах за пране - за цветно и бяло пране. Понякога разнообразявам с течен прах или на таблетки.  Peace

# 55
  • Мнения: 176
наистина май не се ползват много различни прахове. току що писах в друга тема, че слагам с течните гелове течен препарат против варовик и разбрах, че много мами не са чували за него newsm78.
да благодаря за отговорите ви в темичката

# 56
  • Мнения: 1 311
Ползвам един за бяло, един за цветно, един за детските дрешки, отделно течен за черните и течен за вълнени.
 Crazy Току що се ужасих

# 57
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Ползвам само 2 - за бяло - прахообразен и течен за цветно.

# 58
  • Мнения: 2 019
За цветните-течен Ариел, а за белите прах Ариел.

# 59
  • Мнения: 1 677
Аз пера с течния персил универсал и съм много доволна. Слагам капачката с гела направо при дрехите.

Общи условия

Активация на акаунт