Проблем с кърпите

  • 25 784
  • 84
  •   1
Отговори
# 30
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
според мен проблемът е в това, че не изсъхват добре... или просто си стоят по-често влажни...
след ползване винаги по-добре ги оставяй някъде да изсъхнат хубаво, ако ги ползваш отново..
но и аз се изненадвам какви са тия кърпи, дето на 30 градуса е позволено само да се перат...

# 31
  • Мнения: 4 435
Стига с това съхнене. Момичето стопъти каза, че съхнат изцяло на слънче, че не седят на влажно, че кърпите са сухи, и че самите кърпи миришат хубаво и на чисто.

Дайче, какви са тия кърпи, дето само до 30градуса? Shocked

# 32
  • Мнения: 5 207
Стига с това съхнене. Момичето стопъти каза, че съхнат изцяло на слънце, че не седят на влажно, че кърпите са сухи, и че самите кърпи миришат хубаво и на чисто.

Ами тогава явно проблемът не е в кърпите, а в ползващите ги.
Шегувам се, разбира се, но не мога да си обясня как така кърпата ще мирише на хубаво, но като се избършеш с нея ти замирисваш на лошо, а кърпата продължава да си мирише на хубаво.
Да не би да е нещо от омекотителя - при контакт с кожата да дава лоша миризма?

# 33
  • Мнения: 1 629
на Панагюрише са ми повечето и сега ги погледнах да не ви лъжа нещо, но не! Пише на  40градуса , и че са сто процента памук. Имам и на Яна Панагюрище, които на 60 градуса се перат. Ама такива, които на 90 градуса нямам.Може би да има, пък аз да не съм си купила такива.  А то това е голямата мистерия, че при контакт с кожа или предмет самото избърсано мирише на гадно. Аз се замислям да не е някоя черна магия Mr. Green Утре ще пера на 90 градуса  пък ще видя дали пак миришат, ако остане нещо от тях де Mr. Green

# 34
  • Мнения: 163
Аз тази миризма я имах с всичките дрехи, а да не говорим за прани и гладени хавлии / дори бях пуснала тема тук / и то от пералнята. Дезинфекцирвах я почти два пъти седмично на 60 градуса с доместос, абе понамалеше вонята на вкиснато, но не изчезна Mr. Green
До като не смених омекотителя, ползвах само Ленор и се оказа, че е доста мазничък и се  е наслоил по тръбите и по самата пералня и започнало от там така да смърди и явно водата го до накисваше и миризмата ставаше ужасна и не поносима. Смених го и миризмата изчезна.

# 35
  • Мнения: 1 629
значи сигурно твоята тема съм прочела Mr. Green иначе сега изпрах всички кърпи на 90 градуса, след дезинфекциране на пералнята два пъти, един път на 60гр с прах, втория на 90гр с доместос. Ще чакам да изсъхнат пък да видим.  Whistling

# 36
  • Мнения: 1 629
Мацки готово Mr. Green свърши! миризмата изчезна. Сега мирише прекрасно след като се избършем.  Вече ще ги пера на 90 градуса, нищо че пише на 40/60. Много ви благодаря на всички Hug Hug Hug Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 37
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Като прочетох тази тема реших и аз дезинфекцирам пералнята. Някой беше писал по-напред, че ставало с белина. Може ли да ми обясните как става това?

Dai4eto, честито!   bouquet Сега съм наред аз да дезинфекцирам. Embarassed

# 38
  • Мнения: 47 898
Аз не ползвам омекотител, откакто имам сушилня, ама си мисля и аз да дезинфекцирам с белина, я кажете наистина как става  Embarassed

# 39
  • Мнения: 163
Когато аз дезинфекцирах, слагах доместоса във ваничката за основно пране на 60 градуса и пусках да пера / без никакви дрехи / , но без центрофуга. Предполагам, че по същия начин ще е с белината, но може да се сложи и малко прах. Аз лично бях много доволна от доместоса Peace

# 40
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз да питам отново тогава ако сложа белина, то заедно с нея ли да сложа прах за пране?

А също и какво количество белина ще е достатъчно?

# 41
  • Мнения: 2 050
Скоро / преди две седмици /дезинфекцирах моята пералня с белина поради неприятния мирис на дрехите. Премахна се временно миризмата. Днес пак я усещам. И като чета мнението на maminnkata стигам до нейния извод че е от ленора, който ползвам ото около четири месеца / именно тогава забелязах тази миризма/. Имам навика да пускам вечер пералнята без последна центрофуга, уж цяла нощ да стоят с последната вода с ленора, а то кво стана ...

# 42
  • Мнения: 47 898
Ами може от самия Ленор да е, да ви е неприятна миризмата, нали знаете как някои миризми за един са приятни, за друг ужасни  newsm78

# 43
  • Мнения: 2 050
tania2007 , не слагай едновременно прах с белина. Аз първо я пуснах на 90гр. само с белина /200ml/ а втория път пак на 90гр. с ариел /и двата пъти празна/. Ефект имаше за около седмица, днес пак като извадих дрехите ми миришега на гадно, или наистина не ми допада лилавия ленор /предния месец бях с черен и пак така/

# 44
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ок, отивам да я пусна сега само с белина.

А аз не използвам Ленор от много отдавна, купувам Силан.

Общи условия

Активация на акаунт