Адаптирано мляко и дете на близо 4 години

  • 4 269
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Дъщеря ми след по-малко от месец ще направи 4 години, а иска да пие адаптирано мляко. Отдавна не е пила, откакто беше на година и половина, две. Аз съм против да и купувам, но искам да знам мнението и на други майки. Има ли такива, които дават такова мляко на тази възраст? Темата може и да не е за тук. Ако модератор прецени може да я премести или изтрие.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Според мен като иска - купи й, съмнявам се, че ще й хареса. Моят големия като захранвах бебето постоянно мрънкаше да му купувам от бебешките пюрета, ама не искаше да яде от отвореното за бебето, а да е само за него. Накрая му купих, изяде една лъжичка и каза, че е гадно и повече не иска.

# 2
  • Мнения: 43
Ние пък пюретата много ги харесваме, месните ги обожава и изяжда даже по две наведнъж, когато и купя, което не се случва често, но с млякото незнам как ще е.

# 3
  • Мнения: 2 521
И мен ме съмнява да и хареса.Щом настоява обаче купи и.Дори и да не го хареса,поне няма да се ядосваш после ,че е искало мляко детето,пък не си му взела Wink
Гадното е че не може да се намери приложение на неизползваната кутия.
Скоро и аз отбих малкия,и тъй като не искаше прясно и кисело мляко,купих и АМ-3 с ванилия.Е,ами и него не иска-пробвах как ли не да го излъжа да пийне.Мислех да го правя на течен шоколад,ама ми казаха че не ставал.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 517
С АМ съм правила палачинки и пържени филийки. Моите си облизаха пръстите преди да им кажа, че са с АМ  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 39 748
Ами може и да ѝ хареса, но не в чист вид. На Алекс в началото бях купила НАН, той не го хареса и минах на друго мляко. НАН-а остана. Дияна каза, че щяла да го пие. Така и стана. Изпи си го детето; или със захар, или с Нескуик. Че даже ѝ хареса. А НАН-а даже и на мен не ми харесва в чист вид.
Миналата година една приятелка купи АМ на сина си. Тогава той да е бил на 4г. Купи му мисля, че беше Милумил 3, с цел хем да пие хубаво мляко с витамини, хем и да го подсили малко.

# 6
  • Мнения: 27 524
Защо си против, нека пие, щом иска. Проблемът е, че ако се окаже, че не иска, оставаш с цяла кутия. А прясно не иска ли?

# 7
  • Мнения: 43
Прясно пие, но по малко, не го харесва много. Вчера и купих Нестле 2+ и изпи половин чаша, някъде около 100-150 грама, попитах я дали иска още, но каза, че не иска. Ще видим кога пак ще се сети, че иска да го пие.

# 8
  • Мнения: 2 521
Еее 100-150 гр си е направо много добре Simple SmileМоето от 20-30 гр не успях да го накарам да изпие повече.И то с какво занимаване,и колко се правих на маймуна ooooh!
Има едни сламки в детските магазини с ягодов аромат ставало млякото-опитай и с тях.Аз взех ароматизирано с ванилия и затова не ги опитах,но вашето мляко няма аромат май,и номера може да мине Simple Smile

# 9
  • Мнения: 43
Да, това мляко наистина няма аромат, наподобява прясното, а за тези сламки трябва да попитам в детския магазина дали има. Виж, това е идея!

# 10
  • София
  • Мнения: 39 748
Аз скоро не съм виждала тези сламки. Дияна преди редовно си ги купуваше. Имаше не само в детски магазини, аз купувах от магазини за хранителни стоки.

# 11
  • Мнения: 2 521
Преди 15 дни когато купувах млякото ми предложиха от тях в детски магазин.По 6 броя са в пакетче май.

# 12
  • Мнения: 2 658
А може, zа да не оставаш с цяла кутия, просто да помолиш някоя приятелка с бебе, да ви "почерпи" с една чашка. Поне ще раzбереш наистина ли ще пие, или е просто приумица. Това, при положение, че не намерите друг вариант  Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Дъщеря ми е почти на четири години и половина и пие сутрин и вечер Нутрилон3. Понякога вечер го заменя с кисело мляко. Харесва го, пие го с удоволствие.
Не мисля да й го спирам/докато сама не се откаже/, защото смятам, че при всички случаи е по-полезно от българското купешко прясно и кисело мляко.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
аз бих и давала щом иска Rolling Eyes
сьжалявам, че синьт ми се отказа да пие АМ около 2 годишна вьзраст, защото сега и прясно и кисело консумира сьс зор ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт